Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Tanácskérés

ÜZENETEK (1105)Időben csökkenő Időben csökkenő
Leci85
43 élménybeszámolót írt
43
20 éve tag
2006.12.10. 00:53
Sziasztok!

Hol tudok viszonylag olcson 2006/2007 es Atmoic M80as,vagy M 90es bakancsot venni? Mert se a hervisben,se az Intersportban nem volt idei modell!
Netes megoldas is erdekel,csak minel olcsobb legyen es uj!
Udv:Ádám
prot
19 élménybeszámolót írt
19
18 éve tag
2006.12.10. 00:13
Peti87: en nem uzletbol vagyok, csak hoztam ket lecet Nemetorszagbol, ha mar ott voltam. Gondoltam lesz par sibarat, aki szeretne 2/3 aron kivalo cucchoz jutni :) Szoval ha az emlitett lec erdekel, jelezz vissza. Megnezni meg tudod a neten, de multkor a K2-ben is lattam meg egy darabot kirakva. Uj, csomagolt egyebkent a lec.
Peti87
3 élménybeszámolót írt
3
17 éve tag
2006.12.09. 23:08
Sziasztok!

Prot, ha megmondod, hogy melyik üzletből vagy, meg adsz egy címet is, lehet, hogy jövő héten benézek hozzátok is.
anderson
1 élménybeszámolót írt
1
18 éve tag
2006.12.09. 11:41
Sziasztok!

A sokat tapasztalt öreg rókák tanácsát kérném.
Több sportágban szétütött térdemhez keresnék megfelelő lécet. Jelenlegi 158 cm-es Elan lécemen a következő feliratok vannak:
x carve 3.0, 100/62/86.
A kérdésem az lenne, hogy mit jelentenek a számok,
mennyire jó ez a léc a rossz térdemhez, illetve érdemes lenne-e más, megfelelőbb léc után néznem.
7 éve sielek,közepes tudás,191 cm, 94 kg, semmi extrém igény a pályán.

Anderson

Peti87
3 élménybeszámolót írt
3
17 éve tag
2006.12.09. 11:19
Sziasztok!
Köszi a tanácsokat mindenkitől!
Igazából tényleg ezen gondolkodtam, hogy érdemes-e egy teljesen más technikát megtanulnom (valami óriásműlesikláshoz hasonlót) amihez jobbak a keményebb lécek, erre lenne gondolom jó a GS. Bár ezek a lécek, amiket utóbb ajánlottatok, feltételezem elég univerzálisak ahhoz, hogy több technikát is alkalmazhasson velük az ember? Jövő héten szerintem fogom magam és elugrok megnézni őket, aztán meglátjuk.
prot
19 élménybeszámolót írt
19
18 éve tag
2006.12.08. 21:36
Ha maradnal a palyan es egy nagyon jo SL lecet szeretnel, akkor a Blizzard Sigma SLR IQ Magnesium-ot jo szivvel tudom ajanlani. Ebbol veletlenul pont van egy a te meretedben, ujonnan, ket ev garanciaval, 150 helyett 100-ert (es termeszetesen 2007-es modell) :) Ezzel bizony az Atomic SL9-hez hasonloan jol belejohetnel a carvingolasba, felteve ha maradsz a kisebb iveknel (a leiras alapjan gyanitom, hogy nem GS-ben utazol...).
ps.: skioutlet: Gyula, te irsz szemelyesen vagy van erre valaki rendszeresitve? :)
gondone
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2006.12.08. 20:38
Szia Peti87,

a leírtak alapján én a helyedben sokkal inkább AC v. AMC, esetleg cross lécet vennék. Elsősorban azért, mert azt írtad, szeretsz off piste síelni. Terepen elvész a slalom/óriás sík minden előnye, inkább olyan lécet keress, ami viszonylag széles (min. 73 mm középen), és a rádiusza nem túl rövid. Az ilyen léceket is gyártják mindenféle terhelésre, és ezek alkalmasak arra, hogy kezelt pályán is szép íveket tudjál húzni. A súlyod szerencsére nem nagy, ezért még az árban is teljesen benne lehet maradni. Nézd meg esetleg a Fischer AMC és RX sorozatát, Head XRC-ket, Völkl AC-ket, és még sorolhatnám...

Természetesen ha inkább a versenytechnikára koncentrálsz, akkor jó lehet a GS és az SL is, persze nem mindegy, hogy melyik!
Peti87
3 élménybeszámolót írt
3
17 éve tag
2006.12.08. 19:11
Sziasztok!

Látom, sok profi mászkál a honlapon, úgyhogy gondoltam én is megkérdezem a véleményeteket 1-2 dologról!
Elég jól, haladó szinten síelek, több, mint 10 éve kezdtem, de igazából a felszereléshez abszolút nem értek, idáig a fater szerezte be a léceimet is (a legutóbbit kb 5 éve, egy 168 cm-es Fischer RC4-est). Alapvetően pályán és azon kívül is sokat síelek, azt hiszem nem igazi carvingtechnikával, hanem sok kis ívű, gyors kanyarral, sok botozással, totál zárt lécekkel, amivel nyilván nem húzhatóak igazi carvingos ívek, de szerintem elég elegáns és technikailag is szép, bár úgy érzem, ideje a carvingot is normálisan megtanulnom, és bővíteni a repertoárt.
Most végre eljutottam pénzügyileg odáig, hogy új léceket vegyek, amit pályán és mélyebb hóban is tudok használni lehetőleg, de idén szeretném gyakorolni a versenyzőktől ellesett technikát is. Ti mit javasoltok? Én a magam részéről egy Atomic GS9-est néztem ki, kérdés, hogy tudom-e majd használni a többfajta technika gyakorlásához?
A fórumot olvasva láttam, hogy a bakanccsal való kompatibilitás is sokat számít. Tavaly vettem egy Head Edge MX bakancsot, ehhez kéne valamennyire passzolnia a léceknek. Jómagam 179 centi vagyok és 67 kiló körül. Emellett kötéssel max 100-120 ezer Ft-ot költenék rájuk. Tudnátok segíteni a lécválasztásban?
Leci85
43 élménybeszámolót írt
43
20 éve tag
2006.12.07. 10:51
Koszi szepen az infot!
Es ezeknek az Atomic bakancsoknak a dolesszoge ugyanakkora? Mert a Nordicanal még az is baj volt h nem tudtam vele normalisan eloredolni,pedig nyomtam a sipcsontommal,de igy nagyon fajt a sipcsontom mindig,igy mindig hatul volt a testsulyom!
koszi
adam
SLskier
66 élménybeszámolót írt
66
19 éve tag
2006.12.07. 06:37
Leci85: a léccel nincs semmi gond, de a 27,5-es bakancs óriási a 41-es lábadra.
Atomic-ból próbáld meg az M80 vagy M90-et, azok passzolnak a súlyodhoz.
Leci85
43 élménybeszámolót írt
43
20 éve tag
2006.12.06. 23:10
Sziasztok!!
175Cm, 58kg vagyok,21eves!Tavaly vettem egy vadiuj Atomic SL 9 es 150cmes lecet!HAlado szinten sielek,legalabb is masok szerint(8eve sielek mar) es imadok carvingolni,gyors,ritmusos,kis iveket huzni...
AZt szeretnem megtudni h ugye nem tul kemeny nekem ez a lec?
A masik dolog,hogy még 4 eve vettem egy Nordica sibakancsot,csak sajna 27.5os,(41es labam van)ami mint utobb kiderult a tagulassal egyutt nagy ram.es lotyog benne a labam,pedig minden csat a legbelsoben van,szoval nem tudom tovabb szoritani!KErdesem az lenne hogy milyen atomic bakancsot ajanlanatok nekem,ehhez a tudasszinthez?nezegettem itt az uj bakancsokat a honlapon!Es hogy hol tudok hozza viszonylag olcson hozzajutni.


ELore is koszonom a segitseget!
Adam
gondone
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2006.12.05. 21:48
Szia Doszi, minden cégnek van ilyen kategóriájú cipője. Ez a tudásodnak akár meg is felelhet, persze kérdés, hogy hány kiló vagy, és milyen erős a lábad. Amúgy cipőt szerintem mindenképpen próbálni kell, mert mindenkinek más a kényelmes (ld. az eddigi kb. összes üzenetet).
Jó lehet még pl.: Head Edge 7.8, Dolomite A sorozat, Rossignol Salto X stb. De ezt úgyis a lábad alakja fogja eldönteni, próbálj meg minél több félét!
doszi
2 élménybeszámolót írt
2
17 éve tag
2006.12.05. 14:41
Hi all,
Szeretnék véleményeket kérni tőletek! Eddig voltam 3szor síelni és tényleg beleszerettem. Szerintem idén már igazán érik egy sícipő.
A kezdő és a haladó között lehetek valahol. Mit gondoltok milyeneket nézegessek? Eddig a Nordica EM 8 at ajánlották.
Ja és az ár az kb max 35-38e.
Előre is köszönöm a segítséget!
üdv:Doszi
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2006.12.04. 18:16
Tulajdonképpen igazad van. De jól hangzik.
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2006.12.04. 17:53
??? Ez kinek szól?
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2006.12.04. 14:20
"A tudatlanságból fakadó merészség a technika legnagyobb ellensége." /dr Soos Pál/ De ha talál / minden 10 milliomodik/,ebből lesznek a nagy felfedezések.
Bader
49 élménybeszámolót írt
49
17 éve tag
2006.12.04. 14:05
Kedves Lackó-síoktató! Mindenléppen megfogadom a tanácsodat és beviszem ide a Veszprémi Profikhoz. Köszi Ati
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2006.12.04. 13:25
Semmiképpen ne kezdj bele a kötésállítgatásba így, kezdőként!
Igen, a laza beállítás a jó egy kezdőnek, de mivel te még abszolút nem értesz hozzá, nem szerencsés, ha állítgatod.

Menj be bármelyik síszervízbe, ott egy perc alatt beállítják neked. (Vidd a cipődet is!)Valószínüleg még egy fillért sem kérnek érte. (Normálisabb helyeken ez így van.)

Tanácsot persze adhatunk, de így, látatlanban, ez túl merésznek tűnik. Nem lenne sportszerű a te térdeddel verni a csalánt. (Egy kötés rendes(!) beállítása nem annyiból áll, hogy hány kiló vagy, és kész. Annál sokkal több dolog kell hozzá, amit remélem a síszervízben figyelembe is vesznek.)
Bader
49 élménybeszámolót írt
49
17 éve tag
2006.12.04. 11:25
Szia Santa Claus! Köszi a gyors reagálást! Kicsit megnyugtattál. 166 cm a léc, Én 180cm vagyok és 75 kg. Mint mindenben ebben is a fokozatosság híve vagyok remélem tavasszal egy balesetmentes szezonról számolhatok majd be. Bocs még egy kérdés: mennyire ismered az Eplényi pályát? Ha működne ez a hóágyús téma az jó lenne mert Veszprémi vagyok és tök közel lenne. Ja és mégegy: Tyrolia T6 kötés van rajta szrinted mi a lazára állítás? Azt hiszem 3-10-ig lehet csavargatni. Köszi Ati
Bader
49 élménybeszámolót írt
49
17 éve tag
2006.12.04. 10:56
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni tőletek. Lehet nevetséges lesz de az érdekelne, hogy van-e esélyem megtanulni síelni (sosem próbáltam még)egy Fischer RC4 léccel. Ez már egy viszonylag profi cucc? Egy barátomról maradt rám a léc +bakancs+síbot. Ezmiatt gondoltam megpróbálom ezt a sportot. Bíztassatok vagy keserítsetek el de őszinték legyetek. Köszi
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.