Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Tanácskérés

ÜZENETEK (1105)Időben csökkenő Időben csökkenő
nikol
4 élménybeszámolót írt
4
17 éve tag
2006.12.03. 22:15
Köszi Stani,remélem két héten belül meggyógyúl a kezem,és végre leesik a hó is.Talán megtanulok rendesen síelni,vagy kihasználom a balesetbiztositásomat.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.12.03. 22:08
Mönichkirchen (pl), alsó pálya,ráadásul húzóliftezni sem kell,mivel egy négyüléses felvisz.
Nézd meg a Mönichkirchen vagy a Határközeli síterepek topicot Ausztria alatt.
nikol
4 élménybeszámolót írt
4
17 éve tag
2006.12.03. 21:38
Sziasztok,

Tanácsra lenne szükségem.Kezdő sielő vagyok,magamtól,ill. másoktól ellesve próbáltam megtanulni síelni.Ez addig tartott,míg odáig jutottam,hogy sirva mentem fel a felvonóval,annyira féltem.A magasságtól,eséstől,meg mindentől,talán már a hótól is.De mivel szerettem a siklást,november elején beiratkoztam egy sítanfolyamra,gondoltam,na most megtanulok síelni és én leszek a pályák ördöge.Hát a harmadik alkalommal összeakasztottam a léceimet és eltörtem a kezem.Pedig egészen jól ment.Na azért nem adtam fel,mert a héten-így gipszelt kézzel-megvettem az új siruhámat,már készülök a szezonra.Szóval a kérdésem:Hova mehet egy kezdő sielő,aki nem akar piroson csúszni,s van egy pár igazi kék pálya ahol gyakorolhat?
Köszönöm:Nikol
Dpower
9 élménybeszámolót írt
9
17 éve tag
2006.11.28. 23:09
Sínadrág vásárlás előtt állok. Sherpában gondolkodom, de ellentmondásos tapasztalatokat hallok. Esetleg közületek használ vki vmilyen típust? én egy 5000 mm es néztem ki(Sherpa Ekman), de állítólag a sherpa össze vissza írja rá a ruháira ezeket. Előre is köszi..
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2006.11.28. 19:00
Hány cm vagy?
Cirmi
3 élménybeszámolót írt
3
19 éve tag
2006.11.24. 12:23
Lackó, Agent!

Köszi a válaszokat. Nem mindom, hogy jó kedvem lett tőle.
Annyi ttudtam az 5-ösről, hogy tavalyi modell. Vásárlás előtt kellett volna megkérdeznelek titeket és nem utána :(
Azért remélem beválik a léc
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2006.11.23. 07:46
Hát, az 5-ös tényleg nem a legerősebb Streetracer.
https://sielok.hu/salomon-ujdonsagok.htm

Inkább a 10-est javasoltam volna belőle, vagy egy keményebb lécet (Crossmax, Equipe)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2006.11.23. 03:45
Szia! Próbálok segíteni, bár a Salomon cuccokat nem ismerem fejből. Tavaly próbáltam egy streetracert, talán 8-ast, az kellemes léc volt.
Azt hiszem, az ötös elég alapmodell lehet. Mondjuk a 75 kiló nem sok, de ha tényleg menő a párod,akkor esetleg gyenge lesz. Én úgy tapasztaltam, hogy tényleg jó sízőnek mindig a top lécektől kiindulva kell választani. Esetleg egyet-kettőt "visszalépni" az anyagiak, vagy mondjuk kisebb testsúly miatt. az "alulról választás" néha nagyon nem jön be.
Persze én most a tényleg haladó, jó sízőkre gondoltam. Bocs, ha megijesztettelek (anélkül, hogy pontosan ismerném a lécet), de én nagyon hiszek a jó (nem a legdrágább!) cuccokban.
Azért megpróbálok konkrétabban is utánanézni ennek a sínek, nem csak ijesztgetni téged!
Szia!
Cirmi
3 élménybeszámolót írt
3
19 éve tag
2006.11.22. 11:53
Szia Lackó!

Remélem nekem is tudsz tanácsot adni. Én ugyan nagyon jól síelek, de a lécekhez nem értek.
Vettem a páromnak egy Salomon streetracer 5-ös lécet. 175 cm magas és 75 kg, és ő is nagyon jól síel. Egy régi hagományos léce volt még. (190 hosszú, egyszer kipróbáltam, de én alig bírtam kanyarodni vele :) )Szerinted ez a léc jó lesz?
előrer is köszi
zsoci
552 élménybeszámolót írt
552
18 éve tag
2006.11.21. 21:13
Ha mély hóban is akkor inkább a Metron.(Ha viszább lapozol MetronB5 cím alatt van egy témakör nyitva.)Az SL széria az szlalom pályasí,aMetron-t viszont univerzálisnak mondják.(És a profik is dicsérik!)
gorgo
1 élménybeszámolót írt
1
17 éve tag
2006.11.21. 13:46
Sziasztok, 180 cm magas 100 kg
erős-haladó sítudással rendelkezem.

Két léc között örlődöm, SL9 versus Metron10PlusTi.
A sebesség nem elsődleges szempont, ha van mély hó
akkor ott vagyok.

SL9-ről már sokat halottam, ugyanakkor Metron-ról főleg a fenti verzióról szinte semmi info-t nem találtam - az Atomic persze ajánlja ezerrel. (B5-re sajna nincs pénzem) Van már valakinek infója.

Köszi
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2006.11.20. 02:22
"Egy kemény 80-90 flexes bakkancs mennyivel veszi jobban igénybe a térdeket,főleg ha előtte viszonylag puhával síztem?"
Semennyivel. Sőt! Minél jobban tart egy cipő, annál kevésbé. Ha a lábadon nyeglik-nyaglik a cipő, az még fel is erősítheti a léc mozgását.
Mellesleg haladó, 80 kilós sízőnek a 80-90-es flex igencsak minimum. Én inkább 100 körülit ajánlanék.
schiszi
3 élménybeszámolót írt
3
17 éve tag
2006.11.18. 10:31
Egy kemény 80-90 flexes bakkancs mennyivel veszi jobban igénybe a térdeket,főleg ha előtte viszonylag puhával síztem?(sítudás haladó,80 kg
súly,a cipő passzos,jól tart)
Örülök bármilyen tapasztalatnak,véleménynek!
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.11.15. 19:38
Lehet kissé rosszul fogalmaztam, természetesen nem lehet mindenhol ilyen kedvező árakért találni, de azért vannak helyek, ahol bizony a diablo magnesiumot az ajánlott ár (440 euró körül) feléért megkapod. (nem a nagy hálozatoknál, pl intersport). Tavaly a diablo 390 euró körül volt akciósan a hervisben
skiing.hu
16 élménybeszámolót írt
16
17 éve tag
2006.11.14. 22:14
Hello Stani!
Ez elég érdekes megállapítás részedről!
Mi ezeket a cipőket tavaly a hazai forgalmazótól vettük. Úgy áraztuk be, hogy ne érje el az európai ajánlott fogyárat ami akkor 499 euro volt.
Szerintünk sícipőt 100 ezer forint felett már nagyon nehéz eladni. Ha kiszámolod, akkor az európai ár és a mi áraink között nagyon nagy a különbség.
Most ezeket a cipőket 20% kedvezménnyel árusítjuk, és azt elárulom, hogy szinte nem maradt árrés a terméken.
Mi síoktatók vagyunk, ezért szezononként 3 hónapot töltünk Ausztriában különböző síterepeken. Sehol nem találtunk komolyabb cipőt mint a Tecnica Fire Hot Form, (kivéve a kisebb szaküzletek) ami a gyári prospektus szerint 90-es keménységű, tehát nem top cipő.
Itt megjegyezném, hogy a Tecnica a Diablo szériában 6 féle cipőt gyárt, aminek az alsó kategóriája nem hasonlítható össze a felsőbb kategóriával ahol a verseny cipők vannak. Ezt (az alsó közepes kategóriát) árulták kint 400-500 euro közt.
Ha ezt leárazzák a felére akkor vannak ott, mint a mi áraink most. Pedig 50%-ot nagyon kevesen adnak árengedménynek. Hacsak nem maradt egy pár raktáron. Azt pedig ki kell fogni.
Szóval ez nem általános, lehet hogy találsz egy-egy párat kis üzletekben ilyen áron, akkor szerencsés vagy!
Amúgy elég begépelni a keresőkbe például egy diablo magnesiumot, vagy egy race pro 130-ast.
Csodálkoznék, ha ezeket a mi árainknál olcsóbban megtalálnád valahol.
Szóval a Diablo kérdés kicsit összetettebb mint ahogy te leírtad.
Üdv: k2
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.11.14. 20:33
a Tecnica Diablo Fire Hotform 34 000 ft-al drágább a skiing.hun, mint a Lajtától nyugatra...
Gábor999
11 élménybeszámolót írt
11
17 éve tag
2006.11.14. 18:07
Rendben,köszi az infókat H.László!
Tudtam én is,hogy a 14-es nagyobb flex-indexű,csak azt hittem,hogy az ezért valamivel kényelmetlenebb is,de akkor nem.
Üdv!
holotron9323
75 élménybeszámolót írt
75
18 éve tag
2006.11.14. 17:10
Nemtudom hogy megtartsam e a gepidát, de egyre inkább azon gondolkodok hogy ne. Ebbe a skioutletbe a weblap szerint már 40-50 körül elég ütős lécek vannak kötéssel, persze más kérdés hogy a valóságban van e akkora választék, mert a számtekkben tapasztaltam már hogy az árlista nem mindig fedi a valóságot.
Nem tudom mennyiért lehet elpasszolni a gepidát de 5-10K-t biztos bukok rajta. Az is igaz ha megtartom és normálisan akarom használni akkor kell rá egy carving kötés, és akkor a léccel együtt az már 40be van nekem, holott ha erre dobok egy tizest akkor jó léc+kötés kijön belőle.
Feltételezve hogy a Tyr650-re nincs kötésemelő, rátetetem simán, és bevállalom a rizikót a pályán. Milyen következménnyel jár carving lécet kötésemelő nélkül használni? Mert ez a gepida csak akkor érné meg anyagilag ha a régi kötést áttetetem rá.
Jó mondjuk ha valamennyire síelhető is így, ez a low level léc tartogathat még meglepetéseket nem? Irányíthatóság, stb. Szóval én hajlok rá hogy akár azon az áron is veszek egy új lécet hogy eladom a számítógépemet, az öcsémnek is van, úgyhogy a netezéssel nem lesz gond. A használtak valahogy nem fekszenek nekem, lehet egy olyan belső törés amit sehogysem lehet észrevenni, csak amikor kiesik a lábam alól.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2006.11.14. 13:41
Az általad írt lécek inkább kezdőknek valóak, neked nem érdemes ezekkel kezdeni, szerintem érdemes körülnézni itt a fórumon, és a börzéken, 170-es lécet javaslok, mivel most állsz át a carvingra, olyan 16-18 méteres rádiuszút, közepes-erős keménységűt (Cross, vagy GS kategória), 50-60 ezerért kapsz nagyon jó állapotú használt lécet kötéssel, 70-80 ért akár újat is (skioutlet.hu, skiing.hu pl.).
RR
4 élménybeszámolót írt
4
19 éve tag
2006.11.14. 12:36
Sziasztok!

Én egy haladó síelőenk tartom magam, és le szeretném cserélni a régi egyenes lécemet, de nem igazán értek hozzá. 187 cm, 93 kg vagyok.
A hervisben lesz most egy Blizzadr v-matic + M900 / SL100 30 ezerért. 159,167,175 cm-es méretekben, (rádiusz 12-16 m). Érdemes ezen gondolgodnom egyeltalán, vagy vegyek inkább használtat? (Ennél többet nem tudok rászánni.)

Azt honnan lehet megtudni, hogy mekkora egy léc keménysége, mire való egyeltalán keménység? rádiusznál mit kell figyelembe venni, mire figyeljek használt vásárlásakor? Milyen hosszú és milyen rádiuszú lécet ajánlotok?
(vidéki vagyok, Szeged, Békéscsaba, vagy Kecskemét jöhet szóba vásárláskor)

Köszönöm előre is a segítséget!
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.