Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ukrajna
Bukovel
síterep infó oldal
ÜZENETEK (602)Időben csökkenő Időben csökkenő
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2006.12.25. 16:45
A sípálya közelében található településeken mennyi a magyarok aránya? Szállásadók beszélnek esetleg magyarul, vagy ha nem,akkor milyen nyelven érdemes próbálkozni az ukránon kívül? (orosz/angol/német ?)
totti
2 élménybeszámolót írt
2
18 éve tag
2006.12.20. 13:54
Van valamilyen speciális feltétele a beutazásnak Ukrajnába?

Mindeképpen kell foglalt szállást bemutatni?


Útdíjról, meg határátlépési illetékről mit tudtok?

"Ukrajna határátkelőhelyein euróban megállapított egységes illetéket szednek be a vám, az egészségügyi, állat- és növény-egészségügyi, radiológiai, ökológiai ellenőrzésért, illetve úthasználat címén. Az autóbuszok, nehéz gépjárművek, kamionok vezetői az utaslétszámtól, illetve a gépjármű súlyától függően kettő, öt, illetve tíz eurónak megfelelő összeget kötelesek fizetni az ellenőrzésért. Az úthasználati díj mértékének megállapítása úgy történik, hogy a célállomásig megteendő útvonal kilométerben megállapított hosszát 0,02 euróval szorozzák be. Az egyes különleges méretű és súlyú nehézgépjárművek, kamionok esetében az euróban megállapított együttható 0,1 és 0,75 között változik."
Ez ugye szgk-ra nem vonatkozik?

Mennyi a dízel ott kint? Érdemes tankolni (minőség)?

Totti
holotron9323
75 élménybeszámolót írt
75
18 éve tag
2006.12.13. 19:21
A rokonunk is visszaigazolta hogy megbízható a hely! Bár a hóbiztosság önmagában a hóágyúktól nem lesz nagyobb. Az is előfordulhat hogy egyes pályák működnek míg mások nem. Mint ahogy az néhány osztrák helyen van. Mivel elég alacsonyan van a terep ezért hatványozottan lehet erre számítani. Igazából legalább 30-50 cm hónak kellene lennie hogy ne csak bohóckodni hanem síelni is lehessen. Hóágyúval tudnak ennyit csinálni? Ahhoz rengeteg víz kell. Én azért bízok benne hogy januárra, de legalább február közepére(ezt az időszakot jelölte meg a símánia mint leghóbiztosabbat) fog elég hó esni. Ha nem, akkor csak a magashegyi terepek jöhetnek számításba, drágán, sajnos.
aerosol
51 élménybeszámolót írt
51
17 éve tag
2006.12.11. 22:51
Még néhány érdekes fotó...
fotó a november 05.-ei havazásról, az Edelveis Hotelről, térkép Yablunytsia-Tatariv körzetről, korábbi épitkezésekről, a korábbi pályatérkép és a mostani a 12 felvonóval...
edelveis.jpg
05-11-2006-bukovel-cam.jpg
edelveis-hotel.jpg
epitkezes-bukovel.jpg
epitkezes-bukovel2.jpg
epitkezes-bukovel3.jpg
skimap-new-version.jpg
skimap-05-06.jpg
tatariv-region.jpg
aerosol
51 élménybeszámolót írt
51
17 éve tag
2006.12.11. 22:35
Hali Holotron.
Bukovel sírégió Ivano-Frankovsk járásban Yaremcha regióban Polyanytzya völgyben található az 1127m magas Bukovel hegy lábánál... Bukovel nem egy helyiségnév ezért nem található térképen. A sípálya és környezete a Bukovel nevü hegycsúcsról kapta a nevét... /ha térképen keresgéltek sok 'y'-os név simán 'i'-vel is lehet írva, mind kettő elfogadott/...
Mi mindig Munkács - Huszt - Rachiv/Rahó/ - Yasinya/Körösmező/ felé megyünk majd Yablunytsia-án át Tatariv felé. Tatariv elött kell bemenni a völgybe /ki van táblázva/ majd a kanyargós hegyi út egy nagy parkolóba visz ami 900m magasan van.
Az utak jól járhatók, télen úgy takarítják mint szlovákiában/hólánc kell/
456.jpg
u4569.jpg
tatariv-ua.jpg
aerosol
51 élménybeszámolót írt
51
17 éve tag
2006.12.11. 19:07
Halihóóóóóóó!
Bukovelben esik/esett a hó... Remélhetőleg ez már kitart nem úgy mint az októberi. A héten beindítják a hóágyúkat ha a tározókban kellő kép lehül a víz /pár nap/.
webcam2-full.jpg
webcam1-full.jpg
webcam3-full.jpg
holotron9323
75 élménybeszámolót írt
75
18 éve tag
2006.12.10. 21:14
Valóban, még a szerb dínár is fent van. Korábban ezekszerint nem voltak fent.
A ciril betűs oldalak latinra konvertálására van egy firefox bővítmény. Ami a kijelölt szöveget, ctrl+alt+shift+q-ra átfordítja de a jobb egérgombbal is lehet kattinva a kijelölt szövegen a "to translit" opciót választva. Kipróbáltam a bukovel.com-on, gyögyörűen működik. A fórumban jó lehetőség hogy van egy olyan funkciója hogy F2-re átkapcsolja az éppen aktuális szövegdobozban a betűkészletet cirilre, így akár írni is lehet, már akik ismerik a nyelvet. Sajnos én nem :( Azt viszont észervettem bár nem tudok szerbül sem, hogy mintha a mondatszerkezet és néhány kötőszó hasonlítana.
http://www.benya.com/cyrillic/tocyrillic/
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2006.12.10. 17:47
holotron9323: pedig fent van a https://www.mnb.hu -n, a további árfolyamoknál. 1 UAH (Hrivnya) kb 38,5 Ft.

Olcsóbb szállások engem is érdekelnének, bár szerintem azoknak (még)nincs webes elérhetőségük.
holotron9323
75 élménybeszámolót írt
75
18 éve tag
2006.12.09. 22:23
Jártunk már úgy a 90'-évek elején szlovákiában hogy nem volt hó. Lehet hogy az idei szeon is ilyen lesz attól félek.
Ma olyan verőfényes napsütés volt hogy azon gondolkodok nyaralni kell menni síelés helyett.
Több magashegyi terepen esett, és néhány pálya is megy, pl obertauern, de láttam képeket hogy már a koszovói brezovicán is leesett az első hó, de technikai okok miatt csak karácsonykor nyitnak. Webkamerán láttam hogy az andorrai pályák is mennek. Tátrában kárpátokban sehol semmi. Szerinted bukovelbe mikor érkezik meg a hó?
Milyen útvonalon mentetek, mert ha jól látom egész kárpátalján keresztül kell bumlizni? Én utoljára a 90'-es évekbe voltam errafelé de katasztrófális útviszonyok voltak. Lenn a falvakban milyenek az olcsóbb szállások?
Hol tudom megnézni a forint hrivnya árfolyamot, mert az mnb honlapján nincs fenn?
aerosol
51 élménybeszámolót írt
51
17 éve tag
2006.12.09. 21:23
Bukovel hóbiztos hely annak ellenére, hogy 1000-1400m között fekszik. A Kárpátokban a hóhatár télen általánosan alacsonyabban van mint az Alpokban./keletbbre is van + északabbra is stb./Nem ritka, hogy 140-150 a havas napok száma. Pl. a Tátrában most is van hó 1500m-en csak nem alkalmas "már" sielésre!
A már direkt idézőjelben mert Csorba-tó nyitott elsőként de 3 hét után bezárt a tartós plusszok miatt...
Bukovelben a 2005/2006-os szezon hivatalosan május 1.-vel záródott és még akkor is kb. 60cm hó volt. A mostani december sehol nem kedvez a sípályáknak... de ebből nem kell kiindulni... /októberben már volt hó a Kárpátokban/ Hozzá teszem most sincs olyan meleg Bukovelben (3-5°C napközben, este 0°C körüli) mint ahogy azt az időjárásjelentésből meg lehet tudni. Igaz, hogy nem lehet még hóágyúzni... de nem olyan komoly a helyzet mint pl. az olaszoknál ahol 1700m-en 10°C feletti a hőmérséklet. "Jön még kutyára dér"
aerosol
51 élménybeszámolót írt
51
17 éve tag
2006.12.09. 20:51
Kedves Vargi!
Bukovelben az euró nem sokat "ér"... kb. olyan mint ha forintot vinnél... beváltják a pénzváltók de nem számolnak vele! Az árak mindenhol dollárban és hrivnyában vannak feltüntetve... még a honlapon is USD-ben kapod meg az árakat...
holotron9323
75 élménybeszámolót írt
75
18 éve tag
2006.12.09. 11:40
(nem működő link törölve - a szerk.)
Be vannak jelölve pirossal a tájékozódási pontok. Rahó Kőrösmező Yablunytsia Tatariv Yaremcha
holotron9323
75 élménybeszámolót írt
75
18 éve tag
2006.12.09. 10:11
Nekünk van kárpátaljai rokonunk, így azért szemezgetek ezzel a tereppel. Nagyon jónak tűnik, csak sajnos alacsonyan van. Ha decemberben is ilyen verőfényes napsütés van, akkor nem sok jóra lehet számítani, még a magasabban levő helyek is küszködnek.
Azzal nem sokra mész hogy hóágyúzható, mert plusszok vanak. Szerintem minimum olyan 1700-2500m közötti régió az amibe az idén síelhető hóra lehet számítani. Reménykedni persze lehet, én is ezt teszem, de a tapasztalatom azt diktálja hogy nem sok hó lesz alacsonyabban.
A terep egyébként a kárpáti nemzeti parkban fekszik, ami érdekes mód kárpátalján kívül található. Majd beszkennelek térképet.
Az út az elég érdekes, jártam már ezen a környéken, pontosabban Rahó körül. Huszttól végig a tisza vonalán kell menni, ami a román ukrán határ, szögesdróttal, és mintha láttam volna magasfeszültségű vezetéket is a kerítésen.
Az út kőrösmezőn is keresztülvisz ahol a fekete tisza található. Nagyon szép tájakon lehet keresztülmenni.
vargi
25 élménybeszámolót írt
25
20 éve tag
2006.12.08. 00:44
aerosol:
"Tökéletesen nyugati színvonal sőt Bukovel amerikai mintára és szemléletben fejlődik..."

Akkor ezért adsz meg mindent USD-ben. :)
Félre ne érts, én személy szerint örülök neki, hogy írtál Bukovelről, mert idáig nem hallottam róla, de kicsit furcsa, hogy európa közepén, USD-be számítod át az árakat, mikot itt van nekünk a jó kis euro :)
aerosol
51 élménybeszámolót írt
51
17 éve tag
2006.12.08. 00:22
Kedves Holotron, előitéletek jogosak...
Valóban jó pár éve ez volt az általános. Bukovel pályázó a 2018-as téli olimpiára ezért az infrastruktúra már most is tökéletes. Az tény, hogy a magyar határ közelében botrányos utak voltak... de ez már sokat javult.
A Hotel Bukovel bőséges szálláslehetőséget biztosít/pályaszállás 3*-os/, 30km-re Ivano F.-ban található a Polyarys Hotel innen síbusz transzfer van Bukovelre /napi 4 USD/. A pályák fekvése tökéletes a Kárpátok keleti oldalán pont a vízválasztó részen található. Áprilisban még tökéletesen sízhető és több mint 1m hó az általános./a honlapon található 2005-ös szezon fotók áprl.-máj. hónapról/ Nem elhanyagolható tény az 50km pályarendszer ami 100%-ban hóágyúzott. Összehasonlítás: Mariacell 11km, Ramsau 21km, Lachtal 29km, Stuhleck 24km sípálya rendszer...
Bérlet árak nagyon kedvezőek és chip kártyás rendszer van! Felvonók 12 db ülőszékes és 2 csákányos. Mind vadonat új nincs régi tányéros őskövület. Tökéletesen nyugati színvonal sőt Bukovel amerikai mintára és szemléletben fejlődik...
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.12.05. 14:14
Kétségtelenül nem fekszik olyan magasan, de ennek ellnére rendszerint április közepéig lehet itt sízni. Eléggé hótartó helynek mondják, elég szépen profitál a Szibéria ill. a Kelet-Európai síkság környékén elhelyezkedő hidegből,ami gyakorta veszi az irányt dél felé.
mogy
60 élménybeszámolót írt
60
17 éve tag
2006.12.05. 11:26
Amindenit neki:) Eddig olyan balkáni tapasztalataim voltak Ukrajnáról, hogy álmodni se mertem volna, hogy itt van egy ilyen síterep. A térkép meg a képek alapján tiszta Ausztria, de legalábbis Szlovénia. Szálláskapacitás és választék terén viszont egyelőre nem túl erősek ahogy látom. És sajna a botrányosan rossz utakon kell oda is eljutni, minimum egy tengelytörés és/vagy defekt/100 km-rel kell számolni:)
holotron9323
75 élménybeszámolót írt
75
18 éve tag
2006.12.04. 23:02
1400m-en van a vége, és hát ez elég alacsony, lehet hogy nem is lesz itt hó az idén :(
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.12.04. 18:13
Eszméletlen, hogy mit csinálnak Bukovelen, le a kalappal előttük! Csak az idén nyáron nyolc doppelmayr felvonót építettek! Az eredeti tervek, egyébként egy több mint 200 km-es sígalaxisról szólnak. Bár ez kissé futurisztikusan hangozhat, de ha megnézzük,hogy egy szezon alatt sikerült annyi felvonót felállítaniuk, mint az összes szlovák síterepnek évek alatt... akkor mindjárt reálisabb a projekt!
elsőelőzőkövetkezőutolsó
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.