Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

WéberF által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (1708)Időben csökkenő Időben csökkenő
WéberF
2040 élménybeszámolót írt
2040
17 éve tag
2010.12.06. 22:26
Köszi mgy és Robin a választ.
Valójában nem erőzök az "új" pályák felvételén, néhány ezek közül inkább csak nosztalgia, pl. Csákányospuszta (mióta is nem létezik? vagy 30-35 éve?), vagy Iksa (Moszkvától 100 km-re, kit érdekelhet rajtam kívül?) - tehát ezek inkább egy "múltidéző" topikba valóak.
Viszont a profiloldalamon bejegyeztem néhány pályát, amelyek "élnek". (Késmárk, Nizna Boca, Visna Boca, Maria Alm, Mürzuschlag, Neukirchen am Grossvenediger(!), meg egy olyan Mátraszentimrei pálya, amelynek a felvonója a Mátra túrista-térképén rajta van és nem a Hotel Narád-i! Ez egy 300 m-es, tárcsás felvonóval kiszolgált teljesen családi pálya, nem igazán ismert - hál' Istennek - de a lelkemhez közel áll. Némi közöm volt a létrejöttéhez, pl. én voltam az ötletadó, én jelöltem ki a helyét és az általam síelésre beoltottak még ma is üzemeltetik.)
Ezek szerint írogatni fogok a Fórum megfelelő topikjaiba, mindenkivel megosztandó a síeléssel kapcsolatos élményeimet.
Megjegyzem, a Síelők.hu olvasója vagyok szinte a honlap létrejötte (ugye majdnem 10 év?) óta, 2006-ban rászántam magam a regisztrációra, de nem igen írogattam, most egy kicsit aktivizáltam magam.
WFeri
2008Neukirchen-013.jpg
Neukirchen2006-041.jpg
Neukirchen2006-033.jpg
WéberF
2040 élménybeszámolót írt
2040
17 éve tag
2010.12.06. 19:15
No, mindegy. Ha nem kapok tanácsot, hogyan lehet egyszerűbben megadni az értékeléseket a síterepekről, illetve hogyan lehet újakat felvenni, akkor nekiállok és elkezdem "pontozni" azokat, amik elérhetőek. Persze nagyon szubjektív lesz! Úgy adom a csillagokat, ahogy akkor, amikor ott jártam!
Persze, azért várok valami tippet, hogyan lehet "új" pályát felvenni!!?
WFeri
WéberF
2040 élménybeszámolót írt
2040
17 éve tag
2010.12.06. 18:11
Csak elszármazott "tüke"-ként (van-e, aki tudja mit jelent?) jegyzem meg, hogy a múlt század 50-es, 60-as éveiben - ugyan felvonóról még csak nem is hallottunk - nagy havak is voltak, a sípályák pedig a Dömörkapunál és a Kisréten voltak. 1961,62,63-ban országos versenyeket, középiskolai bajnokságot is rendeztek (szerénytelenül jegyzem meg: a soproniak mögött 9.! lettem - alighanem 63-ban).
Sőt a Kisréten még egy síugró-sánc is volt, ha jól emlékszem 32 m volt a sánc-csúcs! Én egy - a "Pedfőről" kölcsönzött - kantnis! (nagy szó volt számomra) lécet törtem el sikeresen ezen a sáncon. Na hogyan? Nem ám a talajfogáskor, hanem még a levegőben leesett a lábamról az egyik léc (naná! az akkori cipőm és a kötés össsze-eszkábálása sikerült így) és az "leszaladt" a lejtőn, nekiment egy sziklának, letört a csőre. Nem állítom, hogy a megmaradt egy léccel síma lett volna a talajfogásom, de nem esett bajom. Csak annyi, hogy a letört csőr "visszaoperáltatására" ráment néhány hónapi zsebpénzem (volt a Rét utcában egy jóindulatú asztalos, aki bádog-bandázzsal bevállalta) - de ezt muszály volt, hiszen Édesapám Pedfős tanszékvezetőként a Sportkör elnöke is volt, nem mertem bevallani, hogy mit műveltem a "kincstári léccel!
Én még nagyon szeretnék a Misinai Sípályán síelni (65 éves vagyok) - van valami remény rá? (Na persze a hóviszonyok ugye? De azon kívül? Van, lesz gazdája ennek a hegyoldalnak?

WFeri
WéberF
2040 élménybeszámolót írt
2040
17 éve tag
2007.04.11. 20:17
Gratulálok, ez telitalálat! Persze az sem rossz, ha a sílécet az élén is én uralom!
WéberF
2040 élménybeszámolót írt
2040
17 éve tag
2007.02.19. 18:54
Szeretnék eloszlatni egy tévhitet. Ne foglalkozzatok a "sízokni" kérdéssel, ugyanis vagy egy hosszúszárú 1 db zokni, vagy, amit én használok immár 50 éve (férfi létemre nem szégyenlem??) harisnyanadrág és semmi más! Ezek a mostani cipők ugyanis a lábhoz kell, hogy igazodjanak, semmiféle sízokni nem segít, sőt ront, ha nem stimmel a lábformádra! Tehát: nem igaz az az ajánlás, hogy sízoknival próbáld fel vásárlásko a bakancsot! A legközönségesebb zokni is jó a próbánál, a lényeg, hogy a zokni felső vége feljebb legyen a "bakancs" magasító betétjének felső illeszkedésénél a lábszárad (vádlid)érzékeny részénél.
WéberF
2040 élménybeszámolót írt
2040
17 éve tag
2007.02.13. 09:14
Péter64! Gratulálok a képekhez! Szlovákia / Felvidék ezen részét, oldalát én is nagyon szeretem. (Bár a Magas Tátra ugye már nem a Felvidék?)Síelni ugyan nem ide járok, de Kassára, Bártfára, Késmárkra azért el-el kirándulgatok.
WéberF
2040 élménybeszámolót írt
2040
17 éve tag
2007.02.06. 17:15
Péter64! Nem kötekedsz, ha igazad van. Az a fontos, hogy felhívjuk a figyelmet a "száguldozás", meg a pályán kívüli kontroll nélküli sízés veszélyeire. Egy másik topikban sajnálattal olvastam, hogy elég kevesen tudják, hogy mindíg a felülről jövönek kell figyelnie a lejjebb levők mozgására. - Pedig ez a sí-KRESZ (másnéven a FIS 10 pontja) egyik legfontosabb előírása - minden normális sípályán ki van írva, csak sajnos az emberek elfelejtettek olvasni
WéberF
2040 élménybeszámolót írt
2040
17 éve tag
2007.02.06. 10:05
OK! Látom figyeltek és észrevettétek a turpisságot (hát persze, hogy jól mért a készülék, azért is folytattam a hozzászólásomat). A lényeg dyla utolsó mondatában volt. Üdv WFeri
elsőelőző
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.