Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

sipiattila által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (98)Időben csökkenő Időben csökkenő
sipiattila
109 élménybeszámolót írt
109
15 éve tag
2010.10.02. 18:27
Szia Domag,

belinkelnéd az eredeti szöveget? Gondolom ez valami fordító programmal készült. Megpróbálom elővenni a román tudásom, bár már erősen megkopott, azért ennél értelmezhetőbbet tudnék produkálni.
Engem is érdekel mi van aranyoson, szüleim Nagyszalontán élnek, sűrűn járok haza, fel-fel ugrok néha.

Üdv: Sipos A.
Előzmény: (Domag 90114)
sipiattila
109 élménybeszámolót írt
109
15 éve tag
2010.09.20. 11:37
Akkor sajnos még egy ideig sorba állunk :-(
Köszönöm az infót.
Üdv: Sipi
Előzmény: (huligan 89950)
sipiattila
109 élménybeszámolót írt
109
15 éve tag
2010.09.20. 09:33
Valakinek esetleg van e infója arról, hogy a térképen projektként szereplő Plateau Rosa és a Kis Matterhorn közötti felvonó mikorra épül meg? Mi az olasz oldalról szoktunk támadni, így gyorsabb lenne. Meg persze tehermentesítené a Trockener Steg.-ről induló felvonót, az elég szűk keresztmetszet, tavaly csak a harmadik kabinba fértünk be, majd egy órába került feljutni.
üdv: Sipi.
sipiattila
109 élménybeszámolót írt
109
15 éve tag
2010.01.21. 12:51
Helló MM,
nyitott lennék én is egy találkozásra, megnézném legalább, hogy hogyan néz ki egy olyan szerencsés ember, aki ilyen sok időt tölthet a hegyek közelében :-)
Addig kedvcsinálásképpen pár kép 2009.-ből.
Neked azért kellemes időtöltést itthon, fondue helyett eljön a pörkölt ideje.
Üdv: Sipiattila
Előzmény: (MM 80991)
P1020106.JPG
P1020068.JPG
P1020070.JPG
P1020077.JPG
P1020089.JPG
P1020097.JPG
sipiattila
109 élménybeszámolót írt
109
15 éve tag
2010.01.20. 17:11
Szia Betty,

nem járok arra ebben a szezonban, az már biztos. Olaszországba megyek az Aosta völgybe, és átjárunk majd párszor Zermattba.
A következő szezonban viszont benevezek egy klasszikus pályaszállásos francia hétre, valószínűleg Puy.-ba.

Kellemes csúszkálást nektek, és üdvözlöm Árpit is. Talán egyszer még összehoz bennünket a véletlen egy bögre forralt borra valamelyik hegyen :-)

Üdv: Sipi.
sipiattila
109 élménybeszámolót írt
109
15 éve tag
2010.01.20. 16:56
Helló MM,
mi az olasz oldalon leszünk 25 kilométerre Cervinia.-tól egy Torgnon nevű kisebb településen és pályán január 23-30 között. Tervezünk három-négy napot Zermatt-Cervinián tölteni. Nekem akkora élmény volt a tavalyi, hogy egész évben ebből táplálkoztam :-)
dv: Sipi
Előzmény: (MM 79860)
sipiattila
109 élménybeszámolót írt
109
15 éve tag
2010.01.18. 05:35
Talán csak nem valami jó kis szalontai társaság jön össze ott? :-)

Üdv: Sipi
sipiattila
109 élménybeszámolót írt
109
15 éve tag
2010.01.13. 00:12
Már csak két hét, és ott leszek én is. Eddig én irigykedtem, de már itt az ideje, hogy ti legyetek irigyek rám :-)
sipiattila
109 élménybeszámolót írt
109
15 éve tag
2010.01.11. 16:00
Az, hogy ilyen sűrűn megáll a Sólyom engem is nagyon bosszantott. Úgy láttam több oka is van a felvonózásonkénti 5-10 megállásnak:
- Kirándulók: Elég sokszor jöttek szemben, azaz lefele emberek a lifttel. Kiszállásnál meg kell állítani a liftet.
- Pályakarbantartók: egy csomószor a Skiarenas egyenruhában ülők jöttek lefele a lifttel. Kiszállásnál már nyomják is a lenti kezelők a piros gombot.
- Nulla kilométeres kezdők nagy száma: Gyakorlatilag nem tudják használni az ülőfelvonót. Beszálláskor-kiszálláskor kiesnek, elesnek, nem ismerik a beléptetőkapu működését. Velük nagyon előzékenyek a kezelők, úgy látom a biztosra mennek,de azért néha túlzottnak tűnik az óvatosságuk.
Arról tud valaki valamit, hogy miért nem működik a gyorsítószőnyeg? Legalább is kedden amikor voltam nem működött.
És hogy valami jót is írjak: Le a kalappal az üzemeltetők előtt, nagyon sokat hoztak ki ebből a bakonyi hegyecskéből. Nagyon jól éreztem magam, jövőre szezonbérletem is lesz ide.
sipiattila
109 élménybeszámolót írt
109
15 éve tag
2010.01.07. 23:59
Az uncsim Nagyváradon lakik és hétvégi háza van öt kilóméterrel a síterepen túl (Felsőgirda). Átlagon napon munka után inkább a hegyen alszik. Másfél óra és ott van. Persze ha szakad a hó és a hókotró után hússzal mész a szerpentinen meg előtte egy-két órát vásárolsz a sarki közértbe eltarthat eddig :-)
Én szalontáról másfél-két óra alatt szoktam felérni normális útviszonyok között.
sipiattila
109 élménybeszámolót írt
109
15 éve tag
2010.01.03. 19:56
Szia Apricot,
látsz rá esélyt, hogy holnap teljes egészében besíelhető legyen az 1.-es pálya?
Nagyon mehetnékem van már valahova, de az alsó 400 méterért nem biztos, hogy lemegyek.
Üdv: Sipos A.
Előzmény: (apricot 78269)
sipiattila
109 élménybeszámolót írt
109
15 éve tag
2009.11.16. 13:20
Kedves atomicSL,
lehet, hogy el kellene olvasni előbb egy párat a Wass Albert könyvek közül és utána megítélni az írót. Ma már azonnal rádobálják az emberre a szélsőjobbos jelzőt, ha meri szeretni a hazáját. De ez már erősen off.
sipiattila
109 élménybeszámolót írt
109
15 éve tag
2009.11.09. 17:16
Én voltam a tizenharmadik szavazó :-(
Ez nem egy szerencsés nap amúgy sem.
sipiattila
109 élménybeszámolót írt
109
15 éve tag
Topik: Normafa
2009.09.14. 11:57
No meg még egy.
28% 93 szavazat.
sipiattila
109 élménybeszámolót írt
109
15 éve tag
2009.03.10. 11:15
Szerencsénk volt, főleg azzal,hogy a feltámadó szél pár centi friss porhóval terítette be a pályát, az a hang, ahogy a lécem alatt ropog a hó, még most is a fülemben van.
sipiattila
109 élménybeszámolót írt
109
15 éve tag
2009.03.09. 15:51
Sziasztok,

nekem is van egy-két felejthetetlen élményem,
eddig ez volt a CSÚCS !!

Üdv: Sipi
P1020080.JPG
P1020112.JPG
P1020070.JPG
P1020071.JPG
sipiattila
109 élménybeszámolót írt
109
15 éve tag
2008.12.29. 21:23
Helló,

Én szombaton voltam, már jó korán indultam szalontáról, helyi idő szerint fél tízre kinn is voltam a pályán, parkolni a felvonó alatt közvetlenül tudtam. A felvonón az elsők között mentem fel, a pálya akkor még kifogástalan volt, leszámítva azt a pár foltot, ahol kisejlett a fű a hó alól. Elegyengetett, és kb. 25-30 cm.
Négyszer-ötször lecsúsztam, szépen lassan kezdett telni a pálya és a felvonó környéke.
Bementem enni egy forró levest, és megigazgatnom az új bakancsot, rendesen gyűrte a lábam, sőr+kávé+egy finom cohiba, mire kijöttem hatalmasra duzzadt a tömeg. Kétszer kiálltam a sort, ( tudjátok, az a tipikus tömött sorokban egymás lécén tapickoló, balkáni tolongós, bebújós, tizenöt-húsz perces tülekedést) és utána döntöttem, hogy ez nem nekem való, kímélem a frissen beszerzett IXRC.-t, és irány haza. Ekkorra már a pálya sem volt az igazi, jeges és buckás lett, egyre több fűfolttal.
Egy óra körül autóba is pattantam, és elindult a hazautazás kálváriája, jó órába telt, mire megtettem az első öt kilométert, ugyanis az úton egy, néha két sorban parkoltak az autók, és jó párszor se előre se hátra szituációba kerültünk, az emberek pedig csak özönlöttek gyalogosan fel, síléccel, deszkával és szánkóval megrakottan. A rendőrök nem is engedték már ekkortól az embereket feljebb autóval, sorra állították meg őket, egyszerűen nem volt hova menni már.
Összegezve, megérte elmenni, főleg, hogy idén először csúsztam, leszámítva egy próbálkozást dobogókőn, az utolsó síelhető napon, de soha többet hétvégén és ünnepek alatt. A táj gyönyörű volt, főleg az alföldhöz szokott szememnek. Az út sem volt rossz, ha Szalonta irányából megy valaki a sólyom völgyi útvonalat ajánlom( a Fekete kőröstől délre ), szebb is, és jobb is.
Még egy érdekesség: Jót derültem a sípálya tetején két öltönyös úriember és magassarkú csizmát viselő hölgytársai jelenlétén a pálya tetején, fogalmam sincs hogy kerültek fel, de gyalog indultak lefele. Amúgy is rengeteg a bámészkodó, pálya közepén sétálgató civil.
Jó síelést mindenkinek: sipiattila.
sipiattila
109 élménybeszámolót írt
109
15 éve tag
2008.12.08. 23:07
Basszus,

irigyellek benneteket.
Jártam már arra, csak az a baj, hogy csak rövidnadrágos képeim vannak a környékről. :-) ( 2005 nyara )
Még pár év, és menni fogok ilyen túrákra is. ( addig tanulok.)
A két kép a déli oldalt készült az alagút bejáratától nem messze, a hegyi mentők kunyhója látható az első képen. Sajnos a másik oldalról már nincs fotóm, lemerültek az aksik.
Javallom: google earth, jó képek vannak feltöltve.

Üdv, és hajrá: Sipi.
2005-aug-salvamont-a-masik-oldalon.jpg
2005-aug-02.jpg
2005-aug-03-Fogaras.jpg
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.