Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

dve által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (71)Időben csökkenő Időben csökkenő
dve
71 élménybeszámolót írt
71
19 éve tag
2007.09.06. 15:07
Na jóreggelt..:))) Azért reméljük nem lövi el az összes puskaport most a tél..:))))
dve
71 élménybeszámolót írt
71
19 éve tag
2007.02.12. 20:24
Addig én is képes lennék elmenni..:)
dve
71 élménybeszámolót írt
71
19 éve tag
2007.02.12. 19:55
Én filózok rajta csak Győrből...
dve
71 élménybeszámolót írt
71
19 éve tag
2007.02.04. 07:53
Hát megnéztük tegnap Stuhlecket.. Kevés hó az is jeges,fűfoltokkal tarkított... Sajnos a felső részen vihar volt ennek okán mindenki leszorult a buborékoshoz (a másik négyes alatt pályák még szarabbak voltak),ezért dél körül 30 perces sorbanállások voltak,e még háromnegyed négykor is volt pár perces sor... Azért viszonylag jót síeltünk, de a hóviszonyok korán sem deálisak... Összegezve a dolgot akkor indulj ide csak ha nem írtózol a kemény jeges szakaszoktól,és nem sajnálsz ilyen feltételek mellett 31 eurot leszurkolni a napijegyért...:)
dve
71 élménybeszámolót írt
71
19 éve tag
2007.01.25. 11:09
Három éve minden januárban Longo bérlettel síelek egy hétig, a fő cél Obertauern,de a többi kisebb terepen is megfordultam már de ez teljesen kimaradt... Pedig ez a második legnagyobb terep melyikre a Lungo bérlet jó..:)Minden évben megfogadtam,h majd jövőre..:)Tehát majd jövőre..:DD
dve
71 élménybeszámolót írt
71
19 éve tag
Topik: Annaberg
2007.01.21. 23:56
Hát kisebb családi terep pár napra azért jó... Három eléggé lassú ülőlift van,meg pár csákányos...Jelenleg nincsen ott hó,és még az a baja,hogy a legtöbb lejtő erősen déli fekvésű,ami a ugye a jelenlegi időjárási helyzetben nem éppen előnyös... De ha netán esik valami akkor családoknak ideális terep,sztem jól érezhetitek ott magatokat..:)))
dve
71 élménybeszámolót írt
71
19 éve tag
Topik: Obertauern
2007.01.14. 11:37
Na nekem is megvolt a már hagyományosnak nevezhető januári egyhetes Obertaueni utam... Hát a körülményekhez képest itt egész jól lehet síelni..legalábbi s a mostani lehetőségeket ismerve egész Ausztriában... Megérkezésünkkor a mult vasrnap némi friss hó is fogadott, ami aznap kissé megolvadt és kásásodott,majd hétfőn hidegebb lévén finom porhó volt... Kedden viszont a hullámokban érkező záporoszerű esők adtak "jótékony" kezelést az amúgy is kevés hónak... Ezután napos enyhe idő jött... Reggel kőkemény jeges lejtők,a léc alig karcolta meg a ratraknyomot, délutánra ahol sütött a nap kásás buckák,ahol meg nem ott kőkemény jég egésznap... Amúgy maximálisan kihozták azt amit ebből a kevés hóból kilehet,bár a kövekre azért nem árt figyelni...Pénteken hatalmas széllel hóesés jött ami már nagyon kellett.. Bár ha az idő ilyen enyhe marad akkor ez a javulás megintcsak átmeneti lesz... Gamsleiten 2 ugye ez az a lejtő amit az ember legalább egyszer meg akar járni ha már ittvan.... Szerdán mentem fel, egész jól sielhető volt a szokásos módon kissé buckás de jó.. Csütörtökre ellenben a buckák kőkeményre fagytak akkor már félelemetes volt... Hát a léc élében bízva óvakodtam lefelé,miközben a felettem síelők által lelökött jégdarabok lövedékként süvítettek el... Akkor megkönnyebbülés volt leérni... Összefoglalva az egészet egy kellemes hét volt főleg annak tudatában,hogy milyen hóviszonyok vannak...
dve
71 élménybeszámolót írt
71
19 éve tag
Topik: Obertauern
2007.01.05. 13:58
Hát úgy nézem megint esett... mi holnap megyünk ide egy hétre... Remélem a felmelegedés itt nem lesz olyan erős....
dve
71 élménybeszámolót írt
71
19 éve tag
2007.01.02. 22:26
Nagyon köszöm a segítséget...szerinted itt Győrben van olyan hely,ahol ebben érdemben tudnak segíteni? Mert itt bajosan nézegetek vele pályákat..:(
dve
71 élménybeszámolót írt
71
19 éve tag
2007.01.02. 21:05
Ez jól hangzik,de hogy ez a tulajdonsága milyen hogyan döntöm el a boltban? Igazán az se érdekel ha nem olcsó,csak beváljon...:)Mert ma a head sport szervízben se tudott a csaj tanácsot adni..
dve
71 élménybeszámolót írt
71
19 éve tag
2007.01.02. 20:47
Ezzel a témával kapcsolatban kérdezném,hogy a szín mennyit jelent? Ugyanis egy kékes színü lencsével ellátott szemüvegem van, ami hóesésben semmit nem ér, a buckákat abszolute nem látni... Persze tudva azt,hogy szürke hóesős időben nem éppen jól látni semmivel sem,de mégis milyen színű, lencséjű, szemüveg lehet a legideálisabb... Előre is köszi,ha valaki tud ebben tanácsot adni.
dve
71 élménybeszámolót írt
71
19 éve tag
Topik: Obertauern
2006.12.30. 10:35
Igen arra voltam kíváncsi innen honnan mész,nem az Obertauerni síelési szokásaidra..:))) Én győri vagyok,voltam kinn már egy napot,azért az már elég erős és nekem még van 120km előnyöm hozzád képest... Amúgy általában én a Schaidberg lifnél parkolok le,mert isteni az első meg az utolsó csúszásoknál is a fűtött ülés...a köztes időben meg szép kényelmesen is körbe lehet érni akár...
dve
71 élménybeszámolót írt
71
19 éve tag
Topik: Obertauern
2006.12.28. 23:20
powee te honnan vágsz neki a túrának?
dve
71 élménybeszámolót írt
71
19 éve tag
Topik: Hochkar
2006.12.10. 20:27
Péntekre van ide szállásfoglalásom keddig..besízés khmmmm.. Erősen vakarom a fejem...
dve
71 élménybeszámolót írt
71
19 éve tag
Topik: Obertauern
2006.12.09. 21:00
Nekem sem a pályarendszerrel van bajom,minden évben eltöltök itt egy hetet..:) Csak ma megszítam ennyi:)Engem sem a hóesés zavart,hanem a szél... És sajna 2000m környékén is nagyon nedves hó esett,emiatt igan hamar elázott benne az ember..
P.S: azért ez nem annyira zergút Talabfahrt :DDDD
havaseso-elott-reggel.JPG
dve
71 élménybeszámolót írt
71
19 éve tag
Topik: Obertauern
2006.12.09. 20:41
Hát napok óta néztem a wetter.at-t és a bergfexet is, hóesést emlegettek oda, esőről szó sem volt..szélről meg végképp nem... Sajnos a mai nap kényszerhelyeztes is volt, mert mára találtam olyan embert aki eljött velem váltósofőrnek ha netán kifáradnék... Így is a kocsiban vacogott egész nap szegény..:D Ja meg nem bírtam ki,h ne rohanjak ki az új lécemmel..:)
dve
71 élménybeszámolót írt
71
19 éve tag
Topik: Obertauern
2006.12.09. 19:47
Hát én is megtámadtam ma Obertauernt szezonyitányként, de igazából utaztam 400 km-tert jó kis havasesőért meg orkánért.. Azhiszem kifogtam a hét legpocsékabb időjárású napját... A fenti pályák még egész tűrhetőek voltak,bár a nap folyamán egyre vizesedett a hó,de a nedves hóesés és az orkán miatt szinte nulla volt a látótávolság, délre sikerült totál elázni...A parkolóba visszavezető pályák ahol nem volt szél, hamar sáros masszává gyúródtak a tömeg által.. Úgyhogy egykor már hasítottam hazafelé... Igazából nem így képzeltem ezt a napot, de sebaj ennél csak jobb jöhet..:) Mondjuk azért a bergfexen a zergúút azért elég erőteljes túlzás főleg a Talabfahrtra...:/
dve
71 élménybeszámolót írt
71
19 éve tag
Topik: Hochkar
2006.12.02. 16:36
Igazad van nem kell messzire menni, két évvel ezelőtt is siralmas volt ilyenkor a helyzet hóügyileg... Csak akkor ha jól emlékszem hidegebb volt, emiatt jobban lehetett hóágyúzni.... Da több ausztirai ausztriai terep akkor is csak januárban tudott teljesen megynitni.... Pl a közeliek közül asszem Annaberg,Unterberg....
dve
71 élménybeszámolót írt
71
19 éve tag
2006.11.29. 17:19
Obertauernben több helyen is le lehet mérni.... A legjobb ilyen mérő a Zentral lift mellett volt... Ott nekem 81 sikerült,igaz elég sok kísérlet után...
dve
71 élménybeszámolót írt
71
19 éve tag
2006.11.26. 13:56
Hát mintha pont egy évvel ezelőtt enyhén szólva más lett volna a helyzet...
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.