Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

blint63 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (60)Időben csökkenő Időben csökkenő
blint63
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
2012.10.20. 18:24
Ha elég nektek egy völgy is, nem néztek kisebb síterepeket? A szállások árába rendesen bele van kalkulálva, hogy a világ legnagyobb pályarendszerénél fekszenek, szerintem jobban jártok ha kisebb terepet síeltek be teljes egészében.
Előzmény: (Fidosan 141376)
blint63
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
2012.02.05. 08:39
Köszönöm a válaszokat, ha megérkezik majd még beszámolok :)
Előzmény: (gaboca 133206)
blint63
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
2012.02.03. 23:58
Itt van szegényke (Progressor 9+; 09/10):
https://sielok.hu/fotoalbum/519185/kep/1/

A képeket aznap csináltam hazaéréskor, mikor a második is leesett.
A jobboldali jött le még múlt évben, annak az alsó karimája szétrepedt és csak a teteje és az eleje repült le, így meghagytam, hátha véd még valamit. A balos esett le aznap délután, a két kis csavar mellett repedt el közvetlenül és szállt el az egész (egy buckán ugrattam át, előtte nem láttam rajta semmit a liften).
Nap végén a lécen lévő csonkot minimálisra fűrészeltem, hogy ne akadjon be dőlés közben, ill. a csavart a helyén hagytam, hogy ne kezdjen rozsdásodni.

Még annyi, hogy csapatni csapatok, de vigyázok a lécre, pályán kívülre nem nagyon megyek vele, nem vágom neki a jegykezelőnek, stb.

Az viszont most tűnt csak fel, mikor referenciaképek után kutattam, hogy azokon egyáltalán nincs ilyen patkó, a promóképeken is anélkül szerepel. Másrészt viszont szerintem igenis kell rá, pl. most is elég ramaty volt néha a pálya Stuhlecken, jéggolyókkal volt tele, ilyenkor pl. jól jön, néhánynak látszik is a nyoma, szerencsére nem komoly.

edit: találtam azért, ilyen volt: http://www.powder7.com/skis/images2009/fischer_progressor9_3a.jpg
Előzmény: (gaboca 133198)
blint63
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
2012.02.03. 22:33
Sziasztok,

még november elején írtam amiatt, hogy az egyik lecem orráról leesett az a védő-patkó, erre írtátok, hogy írjak a Fischernek, ami persze - eléggé el is felejtettem - ma estig nem történt meg, így persze mikor teljesen váratlanul szembejött egy 5 napos síelés lehetősége, már késő volt (a kinti szervizekben sem volt ilyen alkatrész).
Elég rendesen "csapattam", a harmadik napon aztán lerepült a másik is, kis híján fejen talált.
Megírtam a mailt, ha küldenek pótalkatrészt azt tervezem, hogy megtámogatom némi ipari ragasztóval a patkót mikor felrakom.
A kérdésem az, hogy ez egyáltalán jó ötlet-e, vagy hogyan rögzíthetném a gyári megoldásnál tartósabban azt a jórészt műanyag sz*rt?
blint63
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
Topik: Nassfeld
2011.12.03. 15:17
Ja a köd. :D

Jövő hét végére van előrejelezve komolyabb havazás, addig csak pár centi és a hóhatár is magasan lesz.
Múlt évben ilyenkor azon izgultunk kinyit-e az összes pálya a fenti részen a következő hétvégére.
blint63
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
Topik: Nassfeld
2011.11.26. 23:37
Irtó lehangoló a helyzet, asszem idén nem lesz Nassfeld előszezonozás, pedig soha nem síeltem még olyan jót annyi pénzért mint itt múlt decemberben. :(
blint63
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
2011.09.28. 15:49
Köszönöm a segítséget, utánanézek akkor.
Előzmény: (Lackó 121103)
blint63
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
2011.09.26. 20:06
Sziasztok, megnyitom ebben a topikban is a szezont.

Még múlt télen (de rég volt) elrepedt az egyik lecem orrán lévő "patkó" -vagy minek is nevezzem- és most a kétoldalt a rögzítő csavarokon lóg két darabban.
A szóban forgó léc egy 09/10-es Fischer Progressor, az volna a kérdésem, hogy lehet-e ilyen egyébként standard Fischeresnek tűnő műanyag patkót venni itthon illetve van-e a szakszervizekben.
Ha nincs, meg tudnátok mondani, mi is ennek a neve angolul, ebayen talán van.
blint63
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
2010.12.13. 00:58
Sziasztok!

Állítólag a Head ki fog jönni valamilyen elég új bakanccsal 11/12-re: dupla héja lesz, és lehet állítani, hogy mennyire feszüljön rá a belső réteg a lábra (ez utóbbi lehet infó h nem teljesen így van). Az Edge sorozatról lehet szó (vagy ennek a helyére jön más néven).
Tud valaki erről több infót? csak kíváncsiskodok :)
blint63
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
Topik: Nassfeld
2010.12.13. 00:41
Most jöttem haza egy négy napos (csüt-vas) nassfeldi besízésről, összességében pozitív érzésekkel.
A felvonók nagyon jók, javarészt hatülésesek a FIS-est leszámítva gyorsak, várakozás nincs. A nyitást szerencsére rugalmasan kezelik, egy vidám köszönéssel 5-10 perccel a nyitás előtt már fel is lehet menni és tenni egy gyors kört a jól kezelt pályákon.
A pályák java része nyitva volt (80/120 km), sajnos pont a leghosszabb Carnia és a környékén lévő két kabinos pályái voltak zárva, de ez így előszezonban elfogadható. Csütörtök reggel még esett az eső délben már fagyott és havazott, hát mit ne mondjak, akkor lett volna igazán durva ha nem havazik, így azért tűrhető volt bár a lesett kb. 10 centi hó alatt egybefüggő, szép kék jégpáncél borított valamennyi pályát. Másnap elkezdték rendbe hozni a pályákat, néhol egész nap mentek a hóágyúk, helyenként nem kis eséseket okozva (én is rendesen lefejeltem a pályát, két egymással szemben álló, addigra már kikapcsolt hóágyú által fújt buckán megragadva).
Hétvégére már rendben voltak a pályák, ugyan kemények voltak egész nap, de az igazán jeges részek csak délután jöttek elő nem kis részben köszönhetően a felerősödő szélnek.
Mindent összevetve még kéne legalább 20-30 cm hó, akkor ki tudnák nyitni a maradék pályákat a oldalsó fenti részeken és akkor 5*-os terep lesz Nassfeld.
Időjárástól független negatívuma talán csak annyi van a terepnek, hogy a fő csúcsról elég rendesen le tudja fújni a havat a szél, több pálya felső szakasza lehet jeges egész szezonban hómennyiségtől függetlenül.
blint63
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
Topik: Nassfeld
2010.11.27. 14:15
Na mind1 akkor, szerencsére nincs foglalás, majd ott helyben keresünk vmi szállást, azért jó lenne egy nap végén visszacsúszós típusú.
Mindenesetre azon a hétvégén (dec. 10-12) van vmi egyetemi síelős megnyitó, remélem nem lesz tömeg (ugye nem erre jön a 3. rossz híred? :).
Előzmény: (Hogwash 94832)
blint63
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
Topik: Nassfeld
2010.11.26. 22:12
Ezt jó tudni, köszi. Ezek szerint besízésnél jobb kerülni Tröpolachot.
Előzmény: (Hogwash 94741)
blint63
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
2010.11.21. 12:23
Szerintem a sötét pályával az elolvadt hóra gondolt. :)

Mindenesetre az alsó pályák már olvadhatnak rendesen nap végére, de lezárni általában nem kell.
Előzmény: (netexp 94104)
blint63
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
Topik: Nassfeld
2010.11.11. 17:58
Köszi az infókat batusnak is!
Asszem kimegyek hóshowra és körülnézek képviseletükön.
Van ott néhány kisebb falucska a terep közepén, azokról esetleg van valakinek infója, pl. milyen árfekvésűek ott a szállások, gondolom a java pályaszállás.
Előzmény: (Beni_1 93117)
blint63
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
2010.11.10. 20:41
Úgy van, ha síelni megy az ember nem pedig bulizni, nincs jobb hely Oz-nál a síterepen. Az egész hely nyugis, egy-két étteremmel és jó pékséggel, ráadásul van egy csomó új építésű és korrekt árú apartman.
Nincs is annál szarabb helyzet, mint amikor a szomszéd szobában buliznak reggel 5-ig, ezért nem vágyok vissza pl. Val Thorensbe sem (mint faluba), mert ha már elmegyek 1500 km-re, síelni akarok az első felvonó indulásától az utolsó zárásáig, bulizni itthon is tudok tizedáron.
Előzmény: (Agent 92867)
blint63
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
Topik: Nassfeld
2010.11.10. 20:29
Sziasztok!

Idén Nassfeldre tervezzük a síelést valószínűleg a januári csúcsban, ezért kérdezem, hogy milyen a helyzet főleg reggel a nagykabinos aljában? Az "A felvonó előtt pedig soha sincs sorban állás!" kijelentés eléggé marketing-BS szagú.

Előre is köszi az infókat!
Bálint
blint63
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
2010.11.10. 20:25
Egyértelmű, ennyi pénzért egyáltalán nem rossz választás, közvetlenül a gerinc túloldalán vannak Val Thorens szvsz legjobb pályái. Szóval jó síelést és sok havat!
Előzmény: (szaszuka 93043)
blint63
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
2010.11.10. 19:59
Hali!

Nyugi, ha jobb síelők vagytok, akkor szerintem már nem olyan nagy hátrány Orelle. Lentebb írták, hogy a kabinos kb 30 perc alatt ér fel a Rosale aljához, az visz fel a hegygerincre (kb. 10-15 perc), ahonnan át lehet csúszni a 3. völgybe.
Ez az időhátrány annyira nem vészes, legrövidebb útvonalat keresve közepes sítudással is simán el lehet jutni akár Courchevelig is max 1,5-2 óra alatt a Rosale tetejétől- szóval besíelhető a terep (többé-kevésbé).

Záró időpontról most nem tudok pontosat mondani térkép nélkül, de kicsit korábban zár a 2 kabinos ahonnan vissza lehet csúszni az Orelle Expresshez, viszont a két rövidebb ülősön talán még lehet forogni nap végén egyet-kettőt (bár az ottani pályák mind2x elég rosszak voltak, mikor a terepen voltunk).

A lécen Orelle-be témáról annyit, hogy ránézésre (felfele caplatás nélkül) lehetséges ha csoda folytán van hó, de meredeknek tűnt az a hegyoldal az autópályáról, komoly off-piste kategória, túravezető mindenképpen kell.
Előzmény: (szaszuka 92991)
blint63
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
2010.11.09. 13:01
Buli szempontjából tényleg nem jó Oz, de síelés szempontjából annál inkább!
Nem tom most hogyan nyitnak a felvonók, de mikor pár éve voltnuk, a két Poutrannal -ha nyitáskor felmegy vele rögtön az ember (ha már nem bulizott az éjjel:)- pont meg lehet előzni a Huezből a Troconnal érkezőket, szal első lehetsz a csúcson (2700-on, a pic blanc később nyit). Este pedig, ha jól rémlik az Alpette megy elég sokáig (hogy a Vaujany-ba hazatérőket visszavigye a kabinosukhoz, Huez környékéről ugyanis nem tudnak odacsúszni), persze azt nem kell az orrukra kötni, hogy nem Vaujanyba megy az ember, szal kis szerencsével még a hivatalos zárás után is felvitetheted magad :D
A szar pályákról annyit, hogy sajnos ha kevés a hó/sokat olvad, rendesen eldurvulhat a helyzet, ez kétségtelen (déli fekvés hátránya).
blint63
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
2010.11.09. 00:55
Sziasztok!
Orelle-t nem tudom ajánlani, különösen nem kezdőknek. A "4. völgy" az egyik legrosszabbul karbantartott rész, és mivel a többivel ellentétben délre néz és szeles is tud lenni, a pályák jegesek (kövek is rémlenek), a felvonókon a szél miatt nincs kabin. Van egy közepes sebességű négyüléses (erről lehet átcsúszni a másik völgybe), a másik -egy két részből álló 4-es- iszonyat lassú, mondanom sem kell, hogy ez pl. tomboló szélben fagyoskodva elég kellemetlen. Hogy egy kezdő innen megfelelő pályát találjon (ezt most fejből mondom, de majd csekkolom hétvégén a térképet), hááát, órányi fel- és levonózásba telik vagy pedig be kell vállalni piros netán feketepályákat az odaúton, a visszacsúszásnál pedig a már leírt rossz állapotú -adott esetben lezárt- kéken kell lecsúszni ne adj' isten holtfáradtan és ha jól emlékszem, az ottani 4-ülésesre nem lehet hivatalosan völgymenetre felszállni.
Szóval pl. iskolai csoportnak... huh kemény.

De amúgy általában kezdőknek szvsz nem éri meg a 3 völgy, mert hiába van egy területre érvényes bérlet, a szállásokban bizony be van árazva a "világ legnagyobb síterepe felár". Szóval csak akkor éri meg, ha be tudja síelni az ember, akkor viszont best choice.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.