Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

aerosol által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (51)Időben csökkenő Időben csökkenő
aerosol
51 élménybeszámolót írt
51
17 éve tag
2009.12.17. 14:39
Nem tudom ki hova jár Szlovákiába és mit csinál, hogyan viselkedik... nincs is jogosítványom ítélkezni felettük!
Én a saját tapasztalatomat írom le! Gyermek korom óta rendszeresen járok /szülők vittek/ Szlovákiába, nem egy helyre. Semmi fajta atrocitás nem ért és nem érzem ezeket a problémákat amiket itt felsoroltak, pedig rengeteg hivatalban is megfordultam. /legutóbb sír használati idejének meghosszabbítása végett Rózsahegyen/ Számos barátság és üzlet köttetett az el múlt évek alatt. Kertépítőként több megrendelésem van kint mint itthon és ki is fizetnek nincs tartozás mint Mo.-on.
Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten...
Ezzel az erővel lehetne olyan rovat is Miért nem szeretem Romániát, Szerbiát, Olaszországot, FRANCIAORSZÁGOT és még sorolhatnám...
Nekem ez gyűlölködés és van olyan beteges mint az irigykedés. /Tisztelet a kivételnek!!!/ Pedig lehetünk mire irigyek ha belegondolunk. Lassan termál, élmény fürdőkben is leköröznek a szlovákok. Szépen fejlődik a turizmus. Nem kevés osztrák tatter és mammer "áztatja" ki magából a "zsíros" eurókat...
Előzmény: (Daddy 76737)
aerosol
51 élménybeszámolót írt
51
17 éve tag
2009.12.17. 13:46
A hír igaz volt de nem pénzt kapott a PP Zrt. hanem megbízást, megrendelést ill. külön felszólítást. Az önkormányzat kérésére történt mind ez! Magyarán kóklerek beleszóltak az erdészek munkájába! A Pilisben nincsenek ilyen problémák pedig ott is a PP Zrt. működik!!!
Pontosan az történt, hogy valakit az önkormányzatnál zavart a látvány Normafánál. /letört, kidőlt fák a korábbi téli ónos eső jégkárok/ Az hogy azok ott vannak meg van az oka./ Volt egy kis lóvé és jól szét tudta "osztani" az hogy papíron ez mennyi volt az megint más kérdés. Facsemetéket ültettek a rétre ezzel is ellehetetlenítve a síelést, szánkózást stb. Az önkormányzat büszke is milyen szép parkeredővel rendelkezik...
Folyamatos a harc a XII.ker Önkormányzata és a PP Zrt között! No persze érthető mert az Önkormányzat az "anyját" is eladná ha tehetné. Azt hiszik övék a terület mert hogy a kerületen belül van???!!!
Lehetne megoldás az "ásókkal, láncfűrészekkel, stb." ötlet de ezzel az erővel akár egy luxus villát is építhetnének a sípályára. /remélem nem történik meg/
Amíg ez a helyzet áll fenn én messze elkerülöm Normafát a havas hétvégeken, mert nem hiszem, hogy üzemeltető nélkül bárhogyan is kordában tartható lenne a városi tömeg./szánkózók, szemeteszsákon suhanók, babakocsit tologatók a sípályán, keresztbe rohanó kutyák stb./ Pedig jelen helyzetben ez van és azzal, hogy önkényesen kijelölünk egy sípályát nem hiszem, hogy sokat változna a helyzet. Mindenkinek ugyan annyi joga van "lesiklani" akármivel is Normafánál...
Előzmény: (szivak 76724)
aerosol
51 élménybeszámolót írt
51
17 éve tag
2009.12.17. 12:50
Na jól elkalandoztunk a topic témától. Nem gondoltam volna, hogy egy fotó ekkora felfordulást okoz.
A lényeg, hogy egy fórum attól fórum, hogy ellentétes érvek tartják életben. Tök unalmas lenne ha mindenki egy véleményen lenne.
Viszont az is szánalmas, hogy Szlovákiát még mindig a '70-es évek állapotához hasonlítjuk. /"én sem azt tartom kihívásnak, ha katapultál a felvonó, ha sziklás a pálya (bánta már lécem) és a jeget egy kupacban otthagyja a ratrak a pálya közepén"/...
Úgy röpködnek a több millás eurós fejlesztési hírek, hogy nincs idő felocsúdni...
-2007 új a Tátrai Siklóvasút, Ótátrafüred (Starý Smokovec)
-2003 Chopok-Észak,Záhradky - Rovná hoľa új 6személyes ülős, 2007 új 4üléses + pálya hosszabbítás Biela Púť-Koliesko-n, 2009 új 8 személyes kabinos Otupné - Brhliská között és meghosszabították a pályát a Grand Hotelig + új kerülő szakasz a "szakadék" kikerülésére...
-2001 Malino Brdo 8 személyes kabinos és egy 4személyes ülős, új hóágyú rendszer...
-2005 Donovaly - Nová hoľa Telemix, 2003 Donovaly - Záhradište Unifix Poma
-2009/2010 Csorba-tó Solisko - Furkotka új 6 személyes CD6 MULTIX Pomagalski
-2007 Mýto pod Ďumbierom - Zapače új 4 üléses TSF-4 Unifix Pomagalski
-2008 Kőpataki-tó új 4 üléses Čučoriedky-n
-2009/2010 Jezersko új 4 üléses TatraPoma
-2005 Mačkovo - Dzúrikovo (Kubínska h.) 4 üléses UNIFIX 4 Pomagalski
-2008 Martinské hole - Na Flocha 6 személyes ülős
stb. stb. jól jár a Doppelmayr...
Na ez már nem a '70-es évek...
siklovasut-otatrafured.jpg
skipark-ruzomberok-malino-brdo.png
biela-put.jpg
jasna.jpg
telemix-donovaly.jpg
aerosol
51 élménybeszámolót írt
51
17 éve tag
2009.12.16. 10:08
A fotó illusztráció a vak is látja hogy Fiat hiszen a '60-as években nem létezett a Zsiguli gyár sem!
A FIAT 124 1967-ben lett az Év Autója de már 1966-ban A.M. Tarasov szovjet autóipari miniszter és Vittorio Valletta Fiat-vezér megállapodik egy autógyár építéséről a Szovjetunióban. 1970-ben kezdődik el a 2101-es és 2102-es VAZ, a Zsiguli limuzin és kombi gyártása Togliattiban, egy olasz kommunistáról elnevezett városban. Az AvtoVAZ gyár jövőre lesz 40 éves.
Ha valakinek van korhű képe amin ténylegesen Zsiguli vagy egyéb más KGST autó látható havas környezetben, síelős témában azt szívesen várom.:-)
Előzmény: (Szab 76581)
aerosol
51 élménybeszámolót írt
51
17 éve tag
2009.12.15. 20:03
Sorry az "antik" kifejezésért! A "szockó"-t is sokan félreértelmezik. Azt is tudom, hogy milyen "körülmények" voltak a '70-es '80-as években hiszen gyerekként már én is részt vettem de akkor az volt a jó. Akkor a Zsiguli is menő autó volt. :-) A lényeg a lényeg, hogy a szlovákoknál még megtalálható a feeling, az a fajta "szockó" feeling amire jó érzéssel gondol vissza az ember. Mint itthon a "kockás terítő". Tökéletesen harmóniában a modern dolgokkal, együtt megférve. Mint ha valamiféle hagyományt őriznének. Nem úgy mint itthon... Igaz nálunk mindent a retro szóval akarnak fedni.
Azért én jóérzéssel nézem a Filmmúzeumon a régi 8mm-es hang nélküli "házi videókat". Bocsánat még egyszer az "antik" szóhasználatért de nekem ez egy letűnt csodavilág ami már nem jön vissza... de kipróbáltam volna. Hagy osszam meg kedvenc képet ami egy '60 évek béli reklámfotó. :-)
Előzmény: (Daddy 76505)
Ilyen volt a síelés a 70-es, 80-as években. Akkor a Zsiguli is menő autó volt!
aerosol
51 élménybeszámolót írt
51
17 éve tag
2009.12.15. 19:34
A fene sem tudja. A lámpák is mások a sorompóknál...
Előzmény: (Hogwash 76529)
aerosol
51 élménybeszámolót írt
51
17 éve tag
2009.12.15. 11:32
A szockó alatt nem az általad írt antik dolgokra gondoltam!!!
Természetes, hogy a jó körülmények mindenki igénye...
DE!!! Engem nem érdekel, hogy hány pizzéria, bankomat, telefontársaság képviselet, világmárkás butik, stb. van a környéken mert nekem nem ez adja a vonzerőt. Én síelni megyek! Reggel legyen normális reggeli, a sípályákon üzemeljen a felvonó és legyen hó, este letudjak zuhanyozni és egy hangulatos rönkfa kocsmában a barátokkal egy jó vacsora mellet töltsem az estét. Nem érdekelnek az egyéb wellness sz*rok... és bocsáss meg nem voltam még olyan helyen se a szlovákoknál se a lengyeleknél sem az ukránoknál ahol nem köszöntek volna és nem tisztelték volna bennem a fizető vendéget!!! De a franciáknál és az osztrákoknál számos helyen csak egy vagyok a turista tömegben és le sem szarják hogy legközelebb megyek e oda síelni...
Előzmény: (Daddy 76481)
aerosol
51 élménybeszámolót írt
51
17 éve tag
2009.12.15. 11:01
A felsorolt jogszabályok most élnek /nézd a dátumot!/ és ezeket cserélnék EU-sra!!!
Szavaztunk anno és EU-t akartunk... Lássuk be ez van.
Mindenhol vannak gondok, pl. a szlovákoknál lehet hogy tök jó az állami támogatás a sípályák irányába és sok fejlesztés valósulhat meg de nem szeretnék szlovák állampolgár lenni és éhbérért dolgozni és azt nézni hogy minden ilyen beruházás a külföldi turistának szól! Egy átlag szlovák állampolgár nem nagyon teheti meg, hogy ezeket maximálisan kihasználja és élvezhesse a napi gondjai mellett.
Sz*r ez az egész úgy ahogy van!
Előzmény: (eperke 76485)
aerosol
51 élménybeszámolót írt
51
17 éve tag
2009.12.15. 10:44
Jelen jogszabályok amik a kötélvontatású személyszállító vasutakról szólnak pl. a zugligeti libegőt érintően:
A 26/2003.(IV. 28.) GKM rendelet (a kötélvontatású személyszállító vasutakról és az Országos Vasúti Szabályzat III. kötet);
- Az Üzletszabályzat megjelenésekor hatályos szabályozás száma:
o Szolgálati utasítás 108102 / 1977 KPM. VE engedélye
o Karbantartási utasítás 103108 / 1977 KPM VE engedélye
o Használatbavételi engedély IV-415/1999
o FKF Közúti-Vasúti Önálló Osztály Határozata
o Üzemeltetési jog és Mentési utasítás FV/UV/NS/A/573/1/2005 FKF Közúti- Vasúti Szakág határozata.
o helyi személyszállítás és helyi pályahálózat működtetési tevékenységi engedély HU HP 2008 0003. Nemzeti Közlekedési Hatóság Központi Hivatal Határozata.
És még a KÖZÖSSÉGI KÖZLEKEDÉSI JOGSZABÁLYOK KÉZIKÖNYVE sok más dologra kitér.
Ember vagy is jogász legyen a talpán aki átlátja!
aerosol
51 élménybeszámolót írt
51
17 éve tag
2009.12.15. 10:40
Bocsáss meg Eperke, tisztában vagyok a sípark helyzetével.../sőt érdekemben áll, hogy üzemeljen és fejlődjön/
Eu-s pályázati pénzen nyert ratrakhoz, meg a hóágyukhoz a banki ügyintézés miatt nem lehet még hozzájutni. A "kockázati tényezőket" figyelembe véve lelassultak a dolgok. Meglesz minden csak nem időben ahogyan azt várták. Viszont a távlati tervek miszerint a felső Mátrában Piszkés tetőig alakítanának ki egy pályarendszert ülős felvonóval stb. az már úszik rendesen. Talán 5-6év is mire valami lehet blőle. Sajnos...
Hozzá teszem, hogy korábban is létezett törvény a sífelvonók, sőt "libegők" üzembe helyezése, üzemeltetése címszó alatt. Csak most EU van és minden EU-s közösségi jogszabály 2004. május 1. óta ugyan úgy a minden napi életünk és jogrendünk része./lásd uborka méret szabvány, EU-s játszóterek stb./ Gondolom a "hivatal" az egyszerűség jegyében, semmi körbejárással, egy tollvonással szeretné megoldani a dolgokat. Szerintem fogalmuk sincs és valószínűleg hatástanulmányt sem csináltak, hogy ez mivel jár. Valószínűleg elsőnek a zugligeti libegő jutott az eszükbe ami a BKV azon belül is a BKV Libegő Kft üzemeltetése alatt áll. Tudjuk, hogy a BKV rendesen kap állami juttatást így tök mindegy, hogy merre folyik a pénz. De azért a média is belesegít a tupírozásba. Senki sem járt pontosan utána, hivatalok részéről senki sem nyilatkozott még./kíváncsian várom/ Csak a sípálya tulajdonosok véleményét hallottuk, nekik persze, hogy nem tetszik és ez csak egy gond a sok másik mellet amit az EU csatlakozás okoz a hazai vállalkozóknak de a hétköznapi embereknek is!
Visszatérve a biztosítási alapra /és azért bátorkodtam példa ként említeni a Sípark jegyben foglalt biztosítását, mert ott sem látom, hogy mi történik akkor ha valakit baleset ér felvonó használat közben/ ez igenis egy jogilag tisztázandó dolog.
Előzmény: (eperke 76458)
aerosol
51 élménybeszámolót írt
51
17 éve tag
2009.12.14. 22:26
Nagy valószínűséggel 8.30 – 15:30 és az esti 18.00 – 21.00-ig
és ez majd január végétől módosul fél órával eltolódva...
http://www.jasna.sk/stredisko/lanovky-vleky-zjazdovky/sk/zima/ görgess az oldal aljára.

do 31.1.2010
denná 8:30 - 15:30 večerná 18:00 - 21:00
od 1.2.2010
denná 8:30 - 16:00 večerná 18:00 - 21:00
Előzmény: (Tom90 76422)
aerosol
51 élménybeszámolót írt
51
17 éve tag
2009.12.14. 19:47
Mázlista vagy hogy csekket kaptál. Tulajdon képen simán elengedtek. Én már fizettem 1000Sk helyszínen, mert nem álltam meg a vasúti átkelő előtt hanem csak lassítva és kb. 20Km/h-val áthajtottam. Ez kint állítólag főben járó bűn, mert minden esetben meg kell állni mint egy stop táblánál.
Előzmény: (Agent 75431)
aerosol
51 élménybeszámolót írt
51
17 éve tag
2009.12.14. 19:36
Mil írtam a Chopok Észak - Jasna topicba... pont idevágó a dolog! Kellemes meglepetés ért minket Otupne-n. Tök jól néz ki az új "buborékos" és nem emeltek 10 eurót hál istennek. Sőt a napi jegy 29euró ha csak úgy beesik az ember de szállás csomagban már csak 20euró.
Előzmény: (Mil 76398)
aerosol
51 élménybeszámolót írt
51
17 éve tag
2009.12.14. 18:40
Ja a lényeg Biela Pút'-on hétvégén már ment a hóágyú az alap már készen is volt. Otupne-n 2 hete megtörtént a lándzsások "vizes" próbája. Az elmúlt hétvégén elindították ugyan ismét őket de vasárnap délben mikor is indultunk haza már nem mentek...
aerosol
51 élménybeszámolót írt
51
17 éve tag
2009.12.14. 18:33
Egy kis szösszenet: a múlt hétvégén jártunk Chopokon pontosan Brhliska-n az új kabinost megcsodálni. Már vagy 6éve nem jártunk arra mert vadul el mentek az árak szállás és napijegy terén. Kíváncsiságból bementünk Otupne-n a "törzshelyünkre" ahol anno mindig megszálltunk. Meglepve tapasztaltuk, hogy régi szállásadónk megismert! Teával kínált és még a "magyar tudását" is elővéve beszélgetésre invitált minket. A beszélgetésből kiderült, hogy hiányolják a magyar síelőket. Az eddigi hírekkel ellentétben igen is érezhető forgalom kiesést okoz a magyar síelők elmaradása. Természetesen megemlítettük, hogy főképpen az árak alakulása miatt nem járunk már Chopokra, és inkább a határközeli olcsóbb kisebb pályákra megyünk hétvégente. Megnyugtatásképpen elmesélték, hogy a szlovák fiatalságnak sem célállomása Jasna hiszen tényleg vad árak alakultak ki. A elmúlt szezonok be is bizonyították, hogy igenis létezik egy olyan célközönség akik az elmúlt években nem igazán látogattak el Chopokra /így mi magyarok sem/. Az elmúlt évek fejlesztései igen kedvező komplexumot alakítottak ki és az idei szezonra realizálódni látszanak az árak is. Kedvező áron vannak szállások és itt nem a különböző utazási irodák által kínált horror árakra gondolnak. Volt szállásadónk megemlítette, hogy a magyar utazási irodák akikkel kapcsolatban álltak nem is keresik fel, viszont magas árkategóriákban kínálnak szállásokat azon szállodákban ahol amúgy léteznek elérhetőbb árkategóriák is. Nekünk végül sikerült egy nagyon jó árban megegyeznünk /kb. 2000-ben voltak ilyen árak/ így a tervezett osztrák 6/5-ös önellátásost felváltottuk egy 8nap/7éjszakás félpanziós pályaszállásosra Otupne-n és 10% kedvezményt is kapunk a síbérlet árból. Jó érzéssel tértünk haza és nagyon várjuk a januárt.
aerosol
51 élménybeszámolót írt
51
17 éve tag
2009.12.14. 17:34
Ja egyéb iránt tök jó hogy még vannak "szockó" szinten maradt pályák a szlovákoknál mint ahogy Ukrajnában és Romániában is... De nem megyek messze ha az osztrákoknál St. Corona-ra gondolok ami úgy maradt a 60-as 70-es évekből... Sajna már nem sok olyan hely van ahol egy jó iskolai sítábor összehozható reális áron és igazi tábor hangulattal. Lassan mindenhol és itt főleg a szállás árakra gondolok a puccos wellness-es úgynevezett "igényes" sízők pénztárcájához igazított árakkal lehet találkozni. A diákok, fiatal baráti körök, középosztálybeli családok meg isten tudja hol szálljanak meg. Elképesztő, hogy az árak milyen irányban mozdultak el az elmúlt 10 évben. Szerencsére kezdenek sokan reálisan gondolkodni akár Szlovákiában akár az osztrákoknál de főképpen a Lengyeleknél. Azért ne keljen már félhavi fizetésemet elkölteni pár nap síelésért. Szerencsére még mindig lehet találni jó helyeket reális áron... Na ezért pl. lehet szeretni Szlovákiát.
aerosol
51 élménybeszámolót írt
51
17 éve tag
2009.12.14. 16:38
A reális az lenne ha a Sportminisztérium /ill. ha jól tudom Országgyűlés turisztikai és sportbizottsága, valamint Nemzeti Sporttanács a jó megjelölés/ tenne valamit a hazai tömegsportért, bele értve a síelést is. A hazai sípályákon drágábban állítanak elő havat mint a környező országokban. Itthon nincs állami támogatás... pl. az ÉMÁSZ az egyik legdrágább áramszolgáltató így M.szentistvánon igen csak költséges a hókészítés, pláne hogy sima lakossági áron megy...
aerosol
51 élménybeszámolót írt
51
17 éve tag
2009.12.14. 16:24
Eperke mit gondolsz reális összegnek? "Nem hinném hogy a magyar síterepek bevételét össze kellene hasonlítani bármelyik osztrák terepével." Pl. ha a napi jegy közelítőleg osztrák áron megy akkor a biztosítás és az engedélyezés meg ne legyen magas összeg??? Hol van a realitás? A felvonó mint műszaki eszköz itthon is és kint is ugyan olyan elbírálás alá kell, hogy essen. Baleset bármikor bekövetkezhet! OK. az engedélyeztetés ne legyen horror áron de igenis legyen biztosítási alap! Az az 50milla nem is olyan sok ha belegondolsz. De... azt, hogy mire terjedne ki a biztosítás azt persze senki sem tudja. Egy észrevétel és már is megkérdőjelezi a biztosítási alapot:
"Jegyinformációk 2009/2010
Minden síbérlet ára tartalmazza a díjtalan parkolást a Síparkhoz tartozó parkolókban, 500 ezer Ft kártérítésig csoportos balesetbiztosítási díjat (ALLIANZ-HUNGÁRIA, a KÖTVÉNY SZÁMA: 244956509), a hóágyúzott pályákat, a lifteket és a folyamatosan takarított és fűtött mellékhelységek használatát!
Fontos: a síbérletek árát nem lehet visszaigényelni: annak elvesztése esetén, vagy a rossz időjárásra ill. hóviszonyokra hivatkozva! Ugyanígy a működő liftek és a pályák száma ( az aktuális lehetőségeknek megfelelően működnek!) valamint a várakozási idő a lifteknél, szintén nem szolgálhat követelés alapjául! A pénztárnál mindenki tájékozódjon bérletvásárlás előtt a Sípark napi működési körülményeiről és a becsült várakozási időkről is!"
Ez Mátraszentistvánra a Síparkra vonatkozik... Akkor most mi is van?!
Előzmény: (eperke 76160)
aerosol
51 élménybeszámolót írt
51
17 éve tag
2009.11.23. 03:01
December elején jön a hideg a GFS szerint. Biela Púť nyithat elsőnek mint minden évben december elején... Ez az első pálya Jasna-n amit ágyúznak. Lukova mindig vár a természetes hóra... Otupné - Brhliská-n még folyik az építkezés, új kabinos kerül a régi helyére és egészen a Grand Hotel-ig meghosszabbítják a pályát ill. szélesítik is. A hosszabbítás keresztezi a műutat amit egy alagút építésével oldottak meg. Elképzelhető,hogy a munkálatok miatt később nyitnak Otupné-n Ráfért a területre a felújítás, így most egy színvonalas pályarendszerré nőtte ki magát... De van még a tarsolyban hiszen további terv a Deressky Kotol pálya felvonó cseréje is...
Új kabinos lift Chopok északon
5230.jpg
5079.jpg
5098.jpg
Deressky-Kotol.jpg
5185.jpg
aerosol
51 élménybeszámolót írt
51
17 éve tag
Topik: Normafa
2009.11.03. 14:41
Szerintem komoly költségek árán hosszútávú megtérülés mellett (ha van olyan vállalkozó aki ezt túlélné...) biztosan érdemes lenne belevágni egy olyanba mint ami Zágrábban már sikeresen működik. Nem csak a gyerekek hanem minden korosztály megtalálná a számítását és talán olyanokhoz is eljuthatna a síelés öröme akik nem tudnak megfizetni egy osztrák síhetet. Rendezett, szervezett körülmények között biztosan képes lenne kiszolgálni a különböző igényeket de addig is sokat kell tanulnunk az biztos.(akár Zágráb városvezetésétől is) A XII. kerület önkormányzatának de jobban inkább a Főváros vezetésének meg talán tanulságos lenne egy Zágrábban eltöltött hétvége!
http://www.sljeme.hr/index.php?s=stuff&pgno=1
Ilyen városképet már sokan láthattunk a Normafárol is a többi kép meg a városból ha feltekintünk a hegyre. Gyönyörű de ez Zágráb!
zagrab-latkepe.jpg
sljeme.jpg
sljeme1.jpg
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.