Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Idipolisz által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (62)Időben csökkenő Időben csökkenő
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
2014.11.16. 21:11
Szó sincs ilyenről, nem azért írtam vissza mert bántónak éreztem hanem azért mert szeretem a tényekkel igazolni a mondanivalómat. Senkit nem akarok megtéríteni és rábeszélni sem. Aki ismeri, tudja mennyibe kerül az majd megkeres ez ügyben. Nyilván te is azt tetted volna ha két hónapja fel teszem az áhított a Flow bakit félár alatt. Nem tudsz rontani egy olyan üzleten amin a vevő nyerhet többet. Részemről a téma lezárva. Ha valaki meg azzal jön hogy a márkát kell megfizetni annak még annyit hogy nem a márkát hanem azt a fejlesztői munkát ami által létre jön egy ilyen termék.
Előzmény: (Bélapó 174307)
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
2014.11.16. 19:42
Minden komolyabb márkának van presztizs értéke.
Nike-ból sem minden baki 450 euro, kapsz már 180 euroért is. Tisztában kell vele lenni hogy nem belépőszintű termékeket gyártanak. Ez a cég 40 éve gyárt lábbeliket és a világ legkomolyabb sportolói lábára készítenek cipőket- ruhákat minden sportágban legyen az foci-kosárlabda vagy akár golf..Az a vicc hogy 20-30-40 ezer forintos tornacipőkben rohangálunk az utcán és drágállunk egy komoly terméket amit nem félévre vesz az ember. Van drágább bakancs is a piacon - 600 euro és egy olyan cég gyártja akinek pár éve a bakancsai egy fillért nem értek...
Előzmény: (minerel 174286)
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
2014.11.16. 14:08
A junior és a felnőtt cipők nem csak a méretben különböznek egymástól. Egy junior cipőt kisebb terhelésre terveznek. A felnőttek is találhatnak maguknak méretben megfelelő cipőt juniorban de az nem feltétlen egy felnőtt ember súlyához van tervezve. Egy 40-45 kg súlyú gyereknek is lehet 38-39-40-es lába mint egy felnőttnek. Ha hosszútávú beruházás lesz akkor inkább a felnőtt méretet vegyétek még ha drágább is.
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
2014.11.16. 13:59
Hozzánk legközelebb Ausztriában 449 euro az ára.
Annak a 60000Ft csak a 45%-a.
http://www.blue-tomato.com/en-GB/product/Nike-Lunarendor+2015-301637311-black+black+chilling+red/?back=G-fmog
Egyébként mennyiért vesztegetik itthon a te Flow Vega bakidat? Kint 200 eu - az pont annyi mint amennyiért én adom a Lunart, és ha jól látom a legolcsóbb model a Flow-k között, szóval elég relatív dolog ez az olcsó nem olcsó bakancs téma.
A BOA-ról pedig annyit hogy egy ismerősöm járt úgy vele hogy a 10 napos túra első napján kiszakadt a drótszál az egyébként nem túl sokat használt bakancs disc-részéből, így bérelhetett magának kint egy bakancsot olyan 70 euro körül a 10 napra. Szóval lehet hogy jó meg lehet hogy javítható is de ha a pályán cserben hagy akkor lehet vele szívni nagyot. Én inkább a sima vagy a gyorsfűzős rendszert ajánlom mindenkinek.
Előzmény: (Bélapó 174250)
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
2014.11.15. 19:15
A kérdés hogy mekkora a lábad mérete. Lehetőleg cm-ben.
Járok BP-n lehet a jövőhéten is.
Mit értesz patika alatt mert azt állapotra szokták mondani és ezek vadi új bakancsok, nem használtak. Tehát elég PATIKA. Bele nyugodhatsz hogy ilyen jó baki még nem volt a lábadon ;) Add meg a számod, vagy hívj fel te az enyémen, ott van a hirdetésben.
Előzmény: (cannibale 174239)
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
2014.11.15. 16:58
A többiek előttem már megírtak mindent amire figyelned kell.
Én ajánlok a figyelmedbe egy olyan "3 in 1" kabátot ami jó lehet a problémádra. 10000mm vízállóság és egyben illetve külön héjként is használható ez a Nike dzseki.
A bolti ár töredékéért lehet ez is a Tied a megfelelő méretben.
https://sielok.hu/apro/hirdetes/32421/
Előzmény: (PrtyGbr 174222)
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
2014.11.15. 11:01
A Nitro Anthem valóban egy nagyon jó bakancs, én is azt használtam az utóbbi három szezonban. A mai napig nagyon kényelmes nem "folyt" szét, tartja a lábat még mindig pedig több mint 200 nap van benne. Az eredeti ára azért 50 ezer felett van, de most egy jó vétel ugyanúgy 36 ezerért mint a Lunarendor 130000 helyett 60000-ért. Én pontosan azért váltottam a Nitro-ról idén erre a Nike-ra mert úgy érzem hogy ezt a lábamra öntötték. Nagyon nem egy kategória! Sok mindenre el lehet költeni egy komoly bakancs árát, de ennek is meg van a vevőköre és ha féláron juthat hozzá egy olyan ember is aki max ennyit tudna adni egy bakancsért akkor ez mindenkinek egy jó vétel lehet. De ez szerintem nagyon sok dologgal így van a világon hogy mi a valós értéke és mennyibe kerül , milyen élményt ad az áráért... (műszaki cikkek-autók-sporteszközök..stb...)
Előzmény: (cannibale 174221)
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
2014.11.14. 20:39
A Burtonnál már nem a Driver X hanem az SLX az ami ezzel egy kategória..az pedig drágább mint a Lunarendor.
Miért ne lehetne egy high end bakancs "sima" fűzős? Van a Nike-nak is BOA-s cipője de ez szerencsére pont nem olyan :)
Előzmény: (minerel 174211)
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
2014.11.14. 17:14
Kaliforniai cég gyártanak gördeszkákat is. Ahogy néztem olyan 400-tól 550 euroig mennek az áraik, szinte minden deszkájuk rocker. Nem hiszem hogy a minőségével probléma lehet. Sztem kézzel készítik a lapokat és szimpatikus ez a Grip-Tech kantni ami hasonló mint a MagneTraction a GNU illetve LIB Tech lapoknál, csak az Arbor-nál két hullám van a kantniban míg a GNU-nál öt. Jeges pályán nagyon jól jön :)
Itt találsz leírásokat a deszkákról árakkal.
http://www.blue-tomato.com/en-GB/products/brand/Arbor-6064/categories/Snowboard-00000000--Snowboards-00000001--Freestyle+Snowboards-00000002/
Vagy a honlapon:
http://arborcollective.com/snowboards/products/
Előzmény: (PrtyGbr 174204)
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
2014.11.14. 10:46
A bakancs létezik amit keresel.
Úgy hívják NIKE LUNARENDOR.
Sajnos nem olcsó de ezt nem is várhatjuk el egy csúcskategóriás bakancstól.
A bolti ára talán túlzás de nem egyedi az árképzése hiszen a BURTON is ilyen árral dolgozik ebben a kategóriában.
A talpáról annyit hogy amit írtál "néztem a régi nagy futócipő-márkák bakancsait, ezeknek olyan vastag a talpuk, mint egy futócipőnek - Látszik, hogy még hiányzik a tapasztalat" ez nem így van, a talp ami a kötésed és a talpad között van az a töredéke annak amit a bakancs oldalára fel jön és oldal nézetből látsz. Ha lesz alkalmad fogd a kezedbe, próbáld fel és ne egy kép alapján ítélkezz.
Ezek a nagy gyártók pontosan ezért vásárolják fel a kisebb gyártókat (Adidas - Salomon) és a komoly technológiákat (Nike-Lunar - NASA) hogy az ő tapasztalataikkal karöltve alkossanak még jobbat.
Ha esetleg valakit érdekel tudok segíteni féláron beszerezni egy ilyet ;) Sokkal komolyabb mint például a már említett Burton Ruler - ami így drágább is , és kb. az első a Burtonok között amelyikben már a lábad is jól érzi magát, persze van akinek egy Moto is álom bakancs a dacathlonos után amig majd egyszer fel nem vesz valami komolyabbat a lábára.
https://sielok.hu/apro/hirdetes/32309/
Előzmény: (golo 174167)
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
2014.11.11. 09:00
Nekem a képről úgy tűnik hogy a "belső" gyors fűző is kívül van? Első ránézésre ennél jobban nem is bonyolíthattak volna meg egy bakancsot ezekkel a fűzőkkel és pántokkal :)
Előzmény: (golo 174108)
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
2014.11.10. 22:02
Mitől macerás felvenni? Kiveszed belőle a bélést vagy hogy? Nekem a Nitro-ba simán bele megy a lábam úgy hogy csak kiengedem a belső fűzőt, van egy Ride Deuce bakim is annál ugyan ez a helyzet.
http://www.backcountry.com/images/items/900/RDE/RDE0124/WH.jpg
Előzmény: (golo 174104)
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
2014.11.10. 17:42
Livigno a hely amit keresel :)
Előzmény: (cannibale 173780)
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
2014.11.10. 17:24
Endru szerint a NITRO európai cég? :) le a kalappal a tapasztalata előtt de ez egy hülyeség amit a bakikról mondott...A Nike egy amerikai cég és a világon minden ember lábára passzoló sport cipőket gyárt..
Előzmény: (golo 174073)
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
2014.11.10. 17:18
Szia. A 60 nap alapvetően nem jelent semmit. Az én Nitro Anthem bakimban 200 nap van kb és úgy fog még mindig mint egy új. A "baj" inkább az hogy az Invader egy belépőszintű bakancs ami nem fog kiszolgálni évekig. A komolyabb Burton bakik bélésében van már ez a JBar amit a Golo is beépített házilag :) Azt javaslom csináld meg te is házilag, ha eladod később az új gazdájának is jó szolgálatot tehet.
Ha javasolhatom legközelebb olyan bakancsot vegyél aminek nem a bélésén van a fűző hanem magában a bakancson belül van egy belevarrt bokafűző rész ami a béléstől független viszont a bokádat nagyon jól megfogja anélkül hogy a sarkad mozogna. Ilyen van a Ride-ban is igaz Golo?
Ilyet ragassz a bélésre kivülről.
http://farm6.static.flickr.com/5140/5419509713_0f89f0a3ec_z.jpg
Előzmény: (cannibale 174070)
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
2014.10.28. 19:53
Nagyon sok kezdőnek semmi tapasztalata nincs a boardos sportokkal kapcsolatban. Vannak akik a síelés után próbálják ki a snowboardot. Rengeteg olyan bizonytalan ember van aki döntésképtelen teljesen egyszerű dolgokban, el sem hinnétek. Én nem azt mondom hogy falevelezés közben fog eldőlni hogy kinek melyik lába van elől..nem , én azt írtam hogy miután mindkét irányba megpróbálnak csúszni így könnyebb eldönteni azoknak hogy melyik lábuk lesz elől akik bizonytalanok, mint azoknak akik már eleve ráéreznek illetve valamilyen boardos sport múlttal a hátuk mögött kezdenek az alapoknak. Minden freeride illetve freestyle deszka csúszik mindkét irányba. Nem csak a szimmetrikus deszkák. Normális esetben a kezdőknek az oktató állítja be a kötéseit, lehet szimmetrikusan egy freeride deszkára is feltenni a kötéseket, picit közelebb a nose-hoz illetve távolabb a tail-től. Az az 5-6 centi hossz különbség senkit nem fog zavarni ha esetleg a nose helyett a tail lesz neki elöl az első napon. Másnapra nyilván újra beállítjuk a kötést. Bárki simán letud jönni úgy is ha a tail van elöl, nyilván Ti is. A másik hogy az első nap végén már éleket váltanak a kezdők tehát ezt nem úgy kell elképzelni hogy az egy hetes turnusuk alatt 3-4 napig csak rolózgatnak, az hogy valakinél falevelezés közben fog eldőlni hogy melyik lába lesz elöl az max egy délelőtt.. Egyébként érdemes kipróbálni a +- 10 fokos beállítást is, nagyon kényelmes és switctelni is ugyanúgy lehet vele.
Előzmény: (badzoli 173840)
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
2014.10.26. 20:35
Semmilyen motiváció nem vész el. Már az első napon kiderül az hogy melyik lábuk lesz elöl, és nem a hátulról meglöklek módszerrel hanem azzal hogy mindkét irányba megtanulnak terhelni és siklani így a gyakorlat dönti el hogy hogyan kényelmesebb nekik. Nem az esésektől kíméljük meg őket hanem ezzel vezetjük rá őket arra hogy nekik mi a jó. Aztán már jöhetnek is az élváltások. Nyilván vannak olyanok is akik több nap után is félnek éleket váltani és bizonytalanok önmagukban, ezért van az oktató aki nem csak tanítja de motiválja is őket. Te is ezt tetted azzal a lánnyal de lehet hogy kacsában is simán megtanult volna éleket váltani, csak a barátod nem "erőltette" a dolgot.
Az hogy valaki lerolózgat a fekete pályán is az egy dolog, de ha megtanul éleket váltva lecsúszni akkor érzi meg az élvezetet egész dologban és onnan már csak fejlődni lehet. Elmesélek én is egy történetet:
Ausztriában az egyik iskola egy hétköznapon amolyan testnevelés óra módjára kihozott 30-40 KEZDŐ gyereket a sípályára. Fele sível fele boardal. A boardosok egy része puha kötéssel a másik része sícipőben alpin deszkával. A gyakorlatok persze ugyanazok voltak. Hála az égnek legalább a puha cipősök deszkáin olyan félig meddig kacsában voltak a kötések de az alpinosokén nyilván nem. Gondolhatod hogy mennyire ment nekik a falevelezés.. estek buktak a szerencsétlenek míg a puha cipősök már vígan rolózgattak lefelé. Annak a tucat gyereknek aznap ment el a kedve egy életre a snowboardozástól pedig csak annyin múlott hogy az iskolai szertárból éppen mit adott a kezükbe és a lábukra Hanzi bácsi azon a reggelen...
Előzmény: (golo 173745)
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
2014.10.25. 12:42
Mindenképpen érdemes az itthoni üzletekben is szétnézni a szezon végén sok üzletben 50%-os a leárazás, de a szezon kezdetén is jó áron tudjuk megszerezni a kiszemelt dolgokat. Az itthoni piac elég kis piac ezért az üzletek szabadulnának a szezon végén a készletektől, ez a külföldi üzleteknél nem annyira jellemző, vannak akciók de inkább az ő pénztárcájuk számára kedvezőbb az akciós ár.
Sokszor a Hó-Show-n is komoly kedvezmények várnak ránk, de vannak üzletek akik nem pakolnak ki de a show ideje alatt ők is adnak még plusz kedvezményeket. A külföldi üzletekkel nekem az a tapasztalatom hogy egy-egy dolgot ki lehet fogni nagyon jó áron de általánosságban ők nem szoktak 50%-ot engedni a kínálatuk nagy részéből.
Én még pl a bluetomato-n sosem találtam olyan nagy leértékelést ami kihagyhatatlan lett volna (pl egy itthoni üzlet 98 euróért adta azt a bakancsot márciusban ami a BT-on még akciósan is 179 euro volt akkor).
De biztosan van aki már talált egy egy olyan darabot amiből egy volt és nagyon kedvező áron kaphatta meg. Pandorfban is érdemes szétnézni ha arra jár az ember mert ott is találunk jó áron cuccokat (O'neill, Vans, Burton, Nike) de azt is ki kell fogni. Egyébként itthon ahasznált piacon is érdemes nézelődni a különböző apróhirdetési portálokon. A sok szemét között néha ki lehet fogni egy két jó dolgot olcsón. Persze vannak akik a tizenéves felszereléseket akarják horror áron adni.
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
2014.10.25. 12:12
Uraim!
A kezdőkről beszélünk..hol vannak még ők a szűzhavazástól.
Egy teljesen kezdő számára sokkal könnyebb szimmetrikus beállításokkal megtanulni rolózni, falevelezni (rézsüt siklás) illetve éleket váltani mint annak aki már ezeken túl van. Ők még felállni is alig tudnak a deszkával, gondoljatok bele milyen nekik "hátra felé" siklani ha mind két lábuk azonos irányba van beállítva, pedig csak egyszerűen jobbra illetve balra faleveleznek, ők még igazából azt sem tudják melyik lábuk lesz majd elöl. Sokkal egyszerűbb nekik így eldönteni illetve elsajátítani az alapokat. Ez tapasztalat és nem egy egyéni vélemény.
Egyébként a snowboardnál alap hogy a nyakad fordítod menet irányba hiszen a vállaid végig párhuzamosak a deszkáddal, nem a csipőd és a derekad fordul menet irányba..az a gond hogy az egyéni tapasztalatotokkal megzavarjátok azt aki egy kezdő számára kért tanácsot :)
Előzmény: (golo 173724)
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
2014.10.24. 18:10
Tanulni tökéletesen megfelel és utána is. Arra figyeljetek inkább a kezdésnél hogy szimmetrikusan állítsátok be a két kötést. 15-15 fok (kacsában) ideális a kezdők számára hogy mindkét irányba egyformán tudjanak terhelni. Egyébként később is maradhatnak így a kötések. A kötés távolság is fontos hogy egy kényelmes terpesz legyen.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.