Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

fz által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (136)Időben csökkenő Időben csökkenő
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2006.01.05. 17:49
Engem az érdekelne, hogy Monterosa Ski nevű helyen volt-e valaki?
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2006.01.05. 17:41
Ha jól sejtem, voltaképpen a Megeve néven ismert terepről beszéltek.

Tavaly vettem fel a listámra, mint kipróbálandó terepet, de nem beszéltem még senkivel, aki volt ott. Olyanok véleményére lennék kíváncsi, aki a 3 völggyel, Val d'Isere/Tignes -el, Briancon-bal, Alpe d'Huez-zel, a Paradiski-vel (Les Arcs-La Plange) tudja összehasonlítani, hogy egy kicsit perspektívába tudjam helyezni. Nem nagyon alacsony a pályarendszer? Nekem elsősorban ez az aggályom. A másik, hogy tényleg normálisan besíelhető terep, vagy csak önálló kisebb részek völgyben összekötött láncolata? Milyen a liftrendszer, ez Franciaországban mindig probléma.
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2006.01.05. 17:30
Franciaország az ár/minőség arányban a legjobb, és a világ 10 legjobb síterepének is ott van a nagyobbik fele, de szerintem 10-15 terep lehet, amelyikért érdemes olyan messzire elmenni. Puy nem tartozik ezek közé.

Franciaországban a síliftek, főleg a kevésbé neves helyeken elavultak, sok a lassú "rudas" ülős, rengeteg a csákányos.

Tavaly Serra Chevalier-ben, alias Briancon-ban voltam, liftrendszere kissé elavult, pedig van vagy 250 km pálya. 3 völgy, Val d'Isere és Les Arcs volt eddig az a 3 francia hely, ahol a liftrendszer jó volt. Búrás ülő pl. szinte ismeretlen Franciaországban.

Az olcsóbb terepek közül egyébként Alpe d'Huez-t ajánlanám, a drágábbak közül a fent említett hármat, ráadásul Les Arcs más össze van kötve La Plagne-al, és Paradiski néven egy közel 400 km-es rendszert alkot.



fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2006.01.05. 17:14
Nekem egész Szlovákia a feketelistámon van, az ár/érték arányban a legrosszabb szerintem.

Konkrétan
1. Ausztriában Raxalpe a feketelistám éllovasa, még 89-ben voltam ott 1 napot, összesen 1 pálya van, amit egy csákányos szolgál ki. Az, hogy hogy kerültem oda, egy külön "élmény".
2. Nekem Cortina d'Ampezzo nagyon nagy csalódás volt, széttagolt, önállóan apró pályarendszerek, a Borca di Cadore (az olimpián volt a falu, azóta sem nyúltak hozzá) hihetetlen lepukkant.
3. St Moritz a nagy név ellenére gyengus, 4 külön pályarendszer, a legnagyobb sincs 100 km, drága és semmi különös, a város maga pedig csúnya.
4. A "magyar" helyek közül Val di Fiemme szerintem nem éri meg az utazást, alig jobb, mint Hochkar.
5. Verbier svájcban az árához képest, meg a meghirdetett 410 km-es pályarendszerhez képest csalódás, bár önmagában egy nagyon klassz hely, de többet vártam.
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2006.01.05. 17:04
Nyitottam egy hasonló témájú topicot, csak a világ top 5 a kérdés, az "egyéb" topiccsoportban van.
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2006.01.05. 10:18
Obertauern-t sokan emlegetik: a kép teljességéhez tartozik, hogy nagyon rövidek a pályák, a legnagyobb szintkülönbség 600 m körüli, így szerintem ez a terep nem az igazi. Hóbiztossága, jól körbsíelhető volta miatt kétségtelenül vannak előnyei, és van egy viszonylag meredek pályája, szerintem Obertauern inkább hosszú hétvégére, idény elején vagy végén alkalmas, mint egész hétre.
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2006.01.05. 10:14
Bundibandi

Most olvastam, hogy hol voltál már, és mi a listád, az meglepő számomra, hogy bár voltál Ischgl-ben, mégsem választottad a top 5-be, Ischgl az a terep, ami minden összesítés és szinte minden önálló szempont szerint legalább dobogós. Persze ízlések és pofonok. Mi nem tetszett benne, arra azért kíváncsi lennék.
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2006.01.03. 12:08
Ja, a telszám, ha érdekel még valami: 06-70-333-1506 Fülöp Zoltán
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2006.01.03. 12:07
Én nem nyáron voltam, a gleccser felső része nagyon lapos, viszont Soldenhez és Hintertuxhoz képest is jóval nagyobb a nyári rész. Zermatt fantasztikus hely egyébként, gyönyörű város, rengeteg nagy szintkülönbségű pálya, sok 3000 feletti csúcs. Ami nem tetszett, sok a nagykabin, ahol állni kell, ráadásul tömeg van, a liftrendszere lehetne jobb, az egyes tereprészek, különösen a Klein Matterhorn és a Gornergrat nincs normálisan összekötve, valamint a Gornergrat vonat 40 percet megy fel, ami turisztikai látványosságnak jó, de kéne mellé egy normális sílift. Én kb, 7 éve voltam ott, a liftrendszer állítólag javult valamit azóta.
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2006.01.03. 12:02
Ide is beírom, lásd Saas Fee topic.

Bandi

A Zermatt vagy Saal Fee kérdésre egyszerű a válasz: Zermatt nagyságrendekkel jobb. Mindkét helzen voltam, Zermatt pályarendszere egyrészt több, mint kétszer nagyobb, a szintkülönbségek is nagyobbak, több a fekete pálya, és a táj is gyönyörű. Egy baja van mindkét helynek, nem nagyon van pályaszállás, és sokat kell kutyagolni a pályáig, ráadásul mindkét hely autómentes. Ezzel együtt Saas Fee is nagyon klassz, de én inkább átmennék az utolsó nap Zermattból egy napra. Vigyázat, nincs közös bérlet.

Svájcban Verbier-t tudom még ajánlani azok közül a helyek közül, amelyeken síeltem is, olvasmányaim alapján Davos is jó lehet. StMoritzot viszont kerüld el, nekem nagy csalódás volt.
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2006.01.03. 12:01
Szerintem egyrészt nem annyira drága, viszont kétségtelenül Európa legdrágább bérletei Verbier-ben és Zermattban vannak. Csak négy helyen voltam, nem tudok általánosítani (Zermatt, Verbier, St Moritz, Saas Fee), de általában az ár érték arány rosszabb, mint Franciaországban, és a terepek is gyengébbek, Zermatt és Verier, (valamint Davos, ahová még nem jutottam el) azért megér egy misét.
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2006.01.03. 11:58
Én voltam a 4 völgyben, nekem kicsit túl sok az átcsúszás, meg furcsa, hogy bizonyos terepek csak off piste vannak összekötve, ami engem kevésbé zavart, de a csoportban azért volt, aki nem örült ennek. Összességében a 4 völgy elbújhat a 3 völgy mögött, de azért benn van a világ 10 legjobb terepében.
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
Topik: Saas-Fee
2006.01.03. 11:55
Bandi

A Zermatt vagy Saal Fee kérdésre egyszerű a válasz: Zermatt nagyságrendekkel jobb. Mindkét helyen voltam, Zermatt pályarendszere egyrészt több, mint kétszer nagyobb, a szintkülönbségek is nagyobbak, több a fekete pálya, és a táj is gyönyörű. Egy baja van mindkét helynek, nem nagyon van pályaszállás, és sokat kell kutyagolni a pályáig, ráadásul mindkét hely autómentes. Ezzel együtt Saas Fee is nagyon klassz, de én inkább átmennék az utolsó nap Zermattból egy napra. Vigyázat, nincs közös bérlet.

Svájcban Verbier-t tudom még ajánlani azok közül a helyek közül, amelyeken síeltem is, olvasmányaim alapján Davos is jó lehet. StMoritzot viszont kerüld el, nekem nagy csalódás volt.
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
Topik: St. Moritz
2006.01.03. 11:50
A Corvatsch és a Corviglia a két nagyobb, ezeket ajánlanám. Ha még nem foglaltad le, inkább ne menj St Moritz-ba, csalódni fogsz. A terepek nincsenek összekötve, önmagában a legnagyobb sincs 100 km, kb olyan, mint egy közepes osztrák terep, a város meg borzasztó ronda.
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2006.01.03. 11:18
Egy másik topic, a legjobb 5 osztrák terep ihlette ezt a témát: melyik a legjobb 5 síterep szerintetek Európában (a világon), illetve melyik a legjobb 5 hely azok közül, ahol már voltatok.

Szerintem:
1. Les Trois Vallees - Franciaország
2. Val d'Isere/Tignes - Franciaország
3. Paradiski, azaz az összekötött Les Arcs és La Plagne - Franciaország
4. Zermatt/Cervinia - Svájc/Olaszország
5. Verbier - Svájc

Ahol már voltam:
1. Les Trois Vallees - Franciaország
2. Val d'Isere/Tignes - Franciaország
3. Paradiski, azaz az összekötött Les Arcs és La Plagne - Franciaország
4. Zermatt/Cervinia - Svájc/Olaszország
5. Verbier - Svájc
6. Ischgl - Ausztria
7. Alpe d'Huez - Franciaország
8. Sella Ronda - Olaszország
9. Serra Chevaliere, ismertebb itthoni nevén Briancon - Franciaország
10. Solden - Ausztria

Nem voltam még Portes du Soleil-ben, Davosban, Saalbach Hinterglemmben, St Antonban és Megeve-ben, ez az 5 fő cél a közeljövőre.
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2006.01.02. 00:51
Új vagyok ezen a fórumon, az index fórumán erről a témáról elég sokat írtam. Olvastam a The good skiing guide és a Where to ski több kiadását, és több mint 40 terepen voltam már Európában. Szempontonként különböző lehet a top 5 terep, számomra a pályák mennyisége, a meredek pályák száma, a szintkülöönbség és a hóbiztosság a legfontosabb szempontok.

Egybefüggő méretben Ischgl, Söll, Kizbuhel nagyjából hasonlóak, ezek közül Ischgl kiemelkedik.
Off piste vonatkozásban St Anton.
Magashegyi élmény, ami nem csak gleccser: Solden

A könyvekben olvasottak és saját élményeket egybevetve a top 5:
1. Ischgl
2. St Anton
3. Saalbach/Hinterglemm
4. Sölden
5. Kitzbühel



Azok közül a helyek közül, ahol voltam:

1. Ischgl
2. Sölden
3. Lech/Zurs
4. Obergurgl/Hochgurgl
5. Schladming
6. Bad Gastein
7. Mayrhofen
8. Hintertux
9. Obertauern
10. Flachau, Zauchensee, Flachawinkl, Wagrain
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.