Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Osztrák autópálya tapasztalatok topikból

ÜZENETEK (3)Időben csökkenő Időben csökkenő
tibor76
122 élménybeszámolót írt
122
18 éve tag
2011.10.03. 12:46
Köszi szépen, én személy szerint okosabb lettem. :)
Ezt már én kérdezem, és tényleg csak érdeklődésképpen:
Én a matricát úgy ragasztom, hogy előtte jó alaposan odanyomkodom egy ruhadarabhoz, szed fel kis szöszmöszt, így könnyen eltávolítható. Valamint igazából oda sem nyomom rendesen, csak épp a közepét, hogy le ne essen. Ezért büntethetnek? Befolyásolja ez a leolvashatóságot?
Zárójel: gondom eddig még nem volt.
Előzmény: (huligan 121315)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2011.10.03. 12:29
Amateur...

Ha leszeded a matricát, akkor leválik egy vékony film réteg róla és UV alatt az olvasható, hogy érvénytelen...

Ilyenkor matrica leszed, igazoló szelvénnyel be kell menni a helyi autópálya kezelőhöz és kapsz újat...
Előzmény: (tibor76 121314)
tibor76
122 élménybeszámolót írt
122
18 éve tag
2011.10.03. 11:55
Sziasztok!
Egy másik fórumon olvastam, hogy valakinek kitörött a szélvédője, de keszedte róla az éves osztrák matricát és átragasztotta az új szélvédőre, de az ozztrák rendőrök nem kevés pénzre büntették, mondván érvénytelen a matrica mert átragasztották. Hiába volt meg a vásárolt matrica minden számlája.
Engem ennek a technikai háttere érdekelne, hogy hogyan tudják megálappítani, hogy a matricát egyszer már leszedték, és újra ragasztották. És nem az igazoltató rendőr volt a "felismerő", hanem egy radar, vagy kamera vagy nemtom mi. Őket ez alapján szedték ki a sorból.
Lehet hogy nem a matricát vizsgálják ilyenkor, hanem magát a szélvédőt? Összevetik egy korábbi képpel? De egy szélvédőről is hogy lehet megállípítani hogy cserés volt?
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.