Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Biztosítás nélkül ne menj! topikból

ÜZENETEK (14)Időben csökkenő Időben csökkenő
mitro
1153 élménybeszámolót írt
1153
16 éve tag
2012.12.17. 19:49
Így pontos :)
Előzmény: (huligan 146642)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2012.12.17. 18:19
Nem vette, fúzionáltak. A Grupama Garancia biztosító a Grupama csoport tagja. A Grupama csoport az valóban francia és a biztosító egyik tulajdonosa is... A lényeg, hogy komoly magyar vonatkozása van. Qvázi meg van az esély, hogy marad itthon is a nyereségből...:)
Előzmény: (mitro 146640)
mitro
1153 élménybeszámolót írt
1153
16 éve tag
2012.12.17. 18:07
Én úgy tudom, hogy a Groupama pont francia, és Magyarországon az OTP-Garancia biztosítót vette meg.
Előzmény: (huligan 146608)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2012.12.17. 16:16
Nem érvelek, nem példálozok, nem hiszem, hogy kellene! Legyen elég, hogy tudom, mert a szakmám (neeeem, nem biztosító társaságnál dolgozom). Ha ennyi nem elég, nem baj

Nem lehülyéztelek, hanem azt írtam, hogy "hülyeség",amit írsz.
Hemzseg az általánosítástól, a saját esetedből indulsz ki, meg gondolom abból, amit a haverok mondtak.
Nem kell duzzogni, nem tudhatsz Te sem mindent, mint ahogy én sem, meg senki sem.


"gondolom a mentős nem tett velem kivételt, eléggé biztos volt a dolgában, egyből számlázni akart."

Persze, hogy biztos volt a dolgában, mi a gond? De ez nem FRO.ban egyedi eset, nem is értem, hogy jön ide.

""A magán klinikákon is tojnak a biztosításodra, szintén helyben kell fizetni..."

Ez egy hülyeség, bár igaz, hogy magán ellátóintézményben előszeretettel fizettetik ki az ellátás költségét. De ahogy Te írtad, úgy hülyeség, mert általánosítás.


"Általánosítasz, így nem igaz" - tudsz az ellenkezőjére példát mondani?"

Hogyne, sokat, de tudod...........adatvédelem.


Miért kellene érvelnem?
Nem kell megvédenem az igazamat, Te másképp gondolod, hát így is jó (nekem meg pláne).

Ne általánosíts és máris jobban hisznek majd Neked (már ha igényed van rá)
Előzmény: (Eszteván 146615)
Eszteván
100 élménybeszámolót írt
100
13 éve tag
2012.12.17. 15:48
@AAron:
mielőtt lehülyézel mást jó lenne érvelni, alátamasztani is azt amit írsz.

"Ez egy kövér általánosítás, és mint hogy az nem is igaz (bár valóságtartalma van)" - gondolom a mentős nem tett velem kivételt, eléggé biztos volt a dolgában, egyből számlázni akart.

"A magán klinikákon is tojnak a biztosításodra, szintén helyben kell fizetni..."

Hülyeség "- sokan mások, angolok, németek, stb. fizettek előttünk a sorban a magán klinikán - nem hőbörögtek, úgy tűnt mintha nekik természetes lenne...Egyszerűb a klinikának is helyben, egyből bevasalni az összeget, aztán hogy a beteg mit intéz a biztosításával az már a privát ügye.

""Hogy máshol hogy működik nem tudom, de a franciáknál ez van."

Általánosítasz, így nem igaz" - tudsz az ellenkezőjére példát mondani?


Nem kötözködni akarok, de szeretem ha az ember nem tőmondatokban beszél, hanem érvel is :)
Előzmény: (AAron 146611)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2012.12.17. 15:33
- Franciaországban a mentősök magasból sz@rnak a biztosításodra
- egyből személyit és pénzt vagy hitelkártyát kérnek
- Nem is akarnak hallani angolul, helyben kell fizetni azért, hogy elvigyenek.

Ez egy kövér általánosítás, és mint hogy az nem is igaz (bár valóságtartalma van)


"Ez az én szomorú tapasztalatom és a csoportunkban volt srác aki szintén helyben perkálta le a 600 eurót a helikopteres mentésre."

Ez biztos igaz, hisz veletek történt meg

"A magán klinikákon is tojnak a biztosításodra, szintén helyben kell fizetni..."

Hülyeség

"Hogy máshol hogy működik nem tudom, de a franciáknál ez van."

Általánosítasz, így nem igaz

"Összegzésül csak annyit fűznék még hozzá, hogy egy jó biztosítás mellett, még jó ha van baj esetére pénz is nálad. "

Bizony ez igaz, bár én pénzt szoktam magammal vinni :)
Előzmény: (Eszteván 146602)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2012.12.17. 15:18
Semmi bajom az Allianzal. Belátom nagyon jó biztosító. Én a Grupamát azért szeretem, mert magyar és mert kedvezőbb áron jobb feltételeket kínál...:)
Előzmény: (Eszteván 146606)
Eszteván
100 élménybeszámolót írt
100
13 éve tag
2012.12.17. 15:15
Azért az ország nem rossz ;), és most már beláthatod azt is, hogy miért bízok az Allianzban. Ha egyszer szerencsésen sült el a dolog, akkor következőkor nem változtatok.

Hm pénz... én nem nagyon szoktam vinni 300 eurónal többet KP-ban magamnál, szükség esetén ott a bankkártyám + hitelkártyám.
Előzmény: (huligan 146604)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2012.12.17. 15:09
A pénz az mindig jól jön...:)

Szerencsére nincs tapasztalatom a francia segítség nyújtásban, de ha igaz amit írsz, az elég elszomorító 2012-ben...

Nem véletlenül nem látogatom azt az országot!
Előzmény: (Eszteván 146602)
Eszteván
100 élménybeszámolót írt
100
13 éve tag
2012.12.17. 15:06
@huligan:
nem akarom én senki üzletét rontani, sem kekeckedni de pl. Franciaországban a mentősök magasból sz@rnak a biztosításodra, egyből személyit és pénzt vagy hitelkártyát kérnek (az már más kérdés hogy cserébe számlát kapsz a kifizetett összegről és azt otthon benyújthatod a biztosítónak). Nem is akarnak hallani angolul, helyben kell fizetni azért, hogy elvigyenek. Ez az én szomorú tapasztalatom és a csoportunkban volt srác aki szintén helyben perkálta le a 600 eurót a helikopteres mentésre.

A magán klinikákon is tojnak a biztosításodra, szintén helyben kell fizetni...

Hogy máshol hogy működik nem tudom, de a franciáknál ez van.

Összegzésül csak annyit fűznék még hozzá, hogy egy jó biztosítás mellett, még jó ha van baj esetére pénz is nálad.
Előzmény: (huligan 146597)
Eszteván
100 élménybeszámolót írt
100
13 éve tag
2012.12.17. 15:00
Na azért éppen NEM összetörni magam vagy betegeskedni járok külföldre... volt már más biztosítónál is, de eddig egyetlen egyszer kellett használnom és akkor pedig Allianz volt.

Az Allianz pedig szó nélkül fizetett nekem és ismerőseimnek is.

Manapság elég nagy szó ha egy biztositó minden kekeckedés nélkül fizet, még ha késve is. Márpedig az Allianz fizet, nem mintha akarnám őket reklámozni.
Előzmény: (maci-laci 146596)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2012.12.17. 14:47
Van olyan termék, ahol nem kell, hogy pénz legyen nálad...

A sportbiztositas.net a Grupamával DIREKT sportolóknak fejlesztett ki kiváló termékeket. A mi sport egyesületünk kizárólag ezeket a termékeket használja külföldön. Közepes árszínvonal, sportokra kifejlesztve, nem kell kp sehol, a legkevesebb apró betűs kifogás...:)
Előzmény: (Eszteván 146594)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2012.12.17. 14:44
"Csak is Allianz"
Kérlek írd már le hány biztosítónál kötöttél már síbiztosítást és melyik társasággal mi volt problémád.
Én így írtam volna: Az Allianznál szoktam kötni és ezért meg azért elégedett vagyok velűk.
Előzmény: (Eszteván 146594)
Eszteván
100 élménybeszámolót írt
100
13 éve tag
2012.12.17. 14:19
Csakis Allianz, sajnos egyszer már volt dolgom velük, de szó nélkül kifizették még az utolsó vasat is, még azt is amire nem volt számla :)). Igaz késve, de fizettek, ami nagy szó.

Legutóbb egy éves biztosítást kötöttem, amiben a sport is benne van. Olcsóbb egy évre megkötni, mint télen külön fizetni egyet a sízésre és egyet külön a nyaralásra...

Legyen nálad készpénz, mert a francia mentősöket nem érdekli, hogy van biztosításod vagy sem, nekik helyben kell fizetni, otthon majd benyujtod a számlát a biztosítónak.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.