Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Kanyarsí programok - Replaci topikja topikból

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
Pásztory Gábor
94 élménybeszámolót írt
94
15 éve tag
2014.05.08. 10:25
Kedves Laci!

Amivel vitatkozom, az a tekintélyelvűség, ami az írásodból érződik!

Üdv
Pásztory Gábor
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2014.05.05. 23:17
Szervusz Gábor!

Szerintem nincsen itten ellentmondás. A "figyelés, gondolkodás, változtatás" éppen maga a tapasztalatszerzés. Ami, egy folyamat. Ahogyan nő az aktívan ledolgozott évek, a tanított csoportok - tanulók száma, úgy nő a tapasztalat mennyisége.

Amire reagálsz, az (részemről) arról a jelenségről szól, amikor a tapasztalatszerzés elején tartó kolléga, EGY határozott véleménnyel bír egy olyan problémáról, mely problémának a BŐVEBB tapasztalattal bíró kolléga TÖBBFÉLE megközelítését ismeri. A többféle megközelítés gyakorlati ismerete aztán több lehetőséget kínál az eltérő képességekkel rendelkező tanulók kiszolgálására.

Körülbelül ez járt a fejemben, amikor a gondolatot leírtam.

Üdv.: Replaci
Kanyar Síklub Program a Síelés Biztonságáért
Pásztory Gábor
94 élménybeszámolót írt
94
15 éve tag
2014.05.05. 10:24
Kedves Laci!

" Több évtizedes, FELDOLGOZOTT SÍOKTATÓI TAPASZTALATTAL a hátam mögött, nem kicsit csodálkozok, amikor:
- öntudatos, (éppen még csak megszáradt a tinta az oklevélen) pályakezdő síoktatói megnyilvánulásokat hallok, olvasok. "

Sajnos nagy sok több évtizedes síoktató lenézi a tintaszáradós síoktatókat.
A több évtizedes múlt nem lehet indoka egy vita, helyzet, kérdés eldöntésében.
Nem egy olyan " friss húst " ismerek, akik lepipálják az " öregeket " és tudod miért? Figyelnek! Gondolkodnak! Változtatnak!

Üdvözlettel mindössze 1,5 évtizedes tapasztalattal!
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2014.04.20. 07:20
Jó reggelt, vasárnap!

Nyúllal indul a nap, 7 óra 10 perc, és Panna, (4. 5 éves) már az összes nyuszifészket megtalálta a kertben.

Síelés és más
A legenda szerint Joseph P. Kennedy (az elnök apja), közvetlenül az 1929. évi nagy gazdasági világválság előtt azért vonta ki pénzét a tőzsdéről, mert a cipőtisztító fiú, (miközben a cipőjénél térdelt), tanácsot adott neki, hogy mibe kellene befektetni.

Több évtizedes, FELDOLGOZOTT SÍOKTATÓI TAPASZTALATTAL a hátam mögött, nem kicsit csodálkozok, amikor:
- öntudatos, (éppen még csak megszáradt a tinta az oklevélen) pályakezdő síoktatói megnyilvánulásokat hallok, olvasok.
- még ennél is érdekesebb, amikor a két folyamatos kanyart éppen létrehozni tudó tanuló ad tanácsot, hogy hogyan is kellene a síelést tanítani.

„Mi van, kockás benzint tankoltál”?
Hangzott el a vicces megjegyzés, amikor 37 évvel ezelőtt autóvezetést tanultam. Először megtanultuk a kuplung és a gáz használatának az összefüggéseit. Megtanultuk, hogyan működik a kormány, a fékezés, az index, … fokozatosan épült a tudás, rakódott egymásra a tapasztalat. Egy idő után aztán a tudás átment reflexbe. Mindazonáltal egy 750 lóerős F1 autóval valószínűleg el sem tudnék indulni.

A célzottan összerakott sítanfolyam
Az autóvezetés tanulásához hasonlóan, a síelés biztonságos, kontrollált felépítése sem nélkülözheti az egymásra épülő, jól megérthető működéseket. A síelés alapfunkcióihoz, a közöttük lévő összefüggésekhez, a síelés alapvető fizikájának a megértéséhez és tudatos megtapasztalásához már egy néhány órás, célzottan összerakott tanfolyammal közelebb lehet kerülni. Mindezek híján a laza, biztonságos, kontrollált síelés, - mint cél, - illúzió marad csupán.

További szép húsvétvasárnapot kívánok az olvasóknak,
Replaci
Kellemes húsvéti ünnepeket kíván Replaci, / Kanyar Síklub /
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.