Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Sella Ronda - Arabba - Marmolada topikból

ÜZENETEK (3)Időben csökkenő Időben csökkenő
samuu
20 élménybeszámolót írt
20
8 éve tag
2018.02.27. 21:11
A Sella körbesíelése négy régiót érint, ezért Dolomiti Superski kell hozzá.

Az egyes régiók elkülönítése egy pici figyelemmel könnyen megoldható.
Viszont régión belül is lehet többféle bérlet. Arabbában helyi zsargonban van az "Arabba" ami csak a Porta Vescovo pályáira érvényes és a "+Marmolada" ami a Marmolada mellett Arabba túloldalára (21-es szuper fekete) és Cherz környékére is jó.
Előzmény: (tuccelni 200151)
tuccelni
3 élménybeszámolót írt
3
12 éve tag
2018.02.27. 13:58
Kedves Graham Hill,
Jövő héten megyünk Olaszországba üzleti útra, de két napra meglátogatjuk Val Gardena-t. Tudsz nekem segiteni abban, hogy síbérletet lehet külön venni csak a Sella Ronda körsíre , ha igen mennyiért, vagy ahhoz már régióbérlet kell? Van erre napi jegy? Egy-egy síterep sem kicsi. Régió bérlet nélkül véletlenül átcsúszunk egy másik terepre, vissza tudunk menni? Vagy annyira egyértelműen el vannak különítve, hogy biztos nem csúszunk át véletlenűl sem?
Köszönöm a segítséget!
Graham Hill
46 élménybeszámolót írt
46
16 éve tag
2018.02.11. 11:49
Üdv!
Január 28-február 2. között voltunk baráti társasággal a régióban. Kezdeném az utazással. Mi az M1-M-85 M-86 -Szombathely ill Bucsu útvonalon léptünk be Ausztriába, onnan, az A-2 A-10 majd a 100-as úton Olaszországba. Azért javaslom ezt az útvonalat, mert az utóbbi években tapasztaltuk, hogy Hegyeshalomnál, Salzburgnál Kufstein-nél és Innsbruck-nál is sokat kellett várni mind oda, mind visszafelé, nem beszélve a Brenner hágóról. De mindenki előtt ott a szabad választás lehetősége.
Szállásunk Campitello di Fassa településen volt.Innen indultunk a Col Rodella felvonóval és sajnos lefelé is ezzel a 125 személyes óriás kabinossal játszottunk heringes dobozt.Felérve a tömeg eloszlott ezen az óriási pályarendszeren. Napsütéses időt fogtunk ki és a kifogástalan havon öröm volt a síelés. Délutánra sok pályát buckásra síelt a nagyérdemű de nem lehetetlen lecsúszni azon sem, csak én személy szerint nem igazán szeretem.
Ami viszont kifejezetten tetszett az a 8 üléses felvonó ami kék plexivel védi a szél ellen a síelőket, de ez nem minden! Az ülések akár egy versenyautóé, fekete kék bőr ülések amik FŰTÖTTEK!! Ezen kívül van egy kabinos felvonó a Piz Sella mai szintén ilyen szolgáltatást nyújt!
Az előttem szólók már bemutatták a Sella Ronda-t így csupán néhány szót említenék erről. Nagyon szép és változatos környezetben csúszhatunk de sajnos sokszor kell lecsatolni, néha gyalogolni az átszállásoknál. Mi többször mentünk vissza Santa Cristinára és onnan a vasúttal (Rhonda Express) és felvonóval a Seceda-ra és innen lecsúszni Ortisei, St Ulrich ba. Innen egy nagy kabinossal lehet visszatérni a csúcsra. Ha balra lefelé indulunk akkor ajánlom a Baita Daniel hüttét. Nagyon finom ételeik vannak és nincs tömeg, mert kissé félreesik. Sorolhatnám még hosszan, hogy milyen volt a Marmolada , Alta Badia de ezt úgysem lehet elmondani!A Passo Pordoi tól induló "sasfészekbe" kötelező felmenni! A bátrabbak le is síelhetnek én ehhez már öreg vagyok és akkor épp nem volt túl sok hó sem a sziklákon :)
Hazafelé nem javaslom a rövidebb útvonalat Alta Badia tól Bruneck felé az ss 244-en , mert utolsó 12 kmt 2 óra latt tettük meg !Kicsivel hosszabb és szerpentinesebb az út Cortina felé Dobbiaco-ig de nincs akkora tömeg.
Mindenkinek kellemes síelést, balesetmentes kikapcsolódást!
IMG-20180130-145751.jpg
Az a bizonyos fűtött üléssel felszerelt felvonó.
IMG-20180128-162808-EFFECTS.jpg
IMG-20180131-131051.jpg
Val Gardena express
Col Rodella: Campitello
IMG-20180128-102406.jpg
IMG-20180130-151442.jpg
IMG-20180202-100147.jpg
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.