Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síbakancs választás topikból

ÜZENETEK (5)Időben csökkenő Időben csökkenő
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2010.01.14. 14:35
Ahogy Agent írta, egy SC léchez sürgősen vegyél egy keményebb cipőt. 100+ A szitálás a rossz terhelés miatt van. Előrébb kell terhelni a sít. Ehhez kemény cipő kell.....
Előzmény: (Tibor5 79990)
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2010.01.14. 08:53
Nem jellemző, hogy mérőszámmal jelölnék ezt a jellemzőt, így van, minél keményebb a bakancs, annál nagyobb az előredőlés. Egyrészt a flex ha nem is megköveteli, de lehetővé teszi a nagyobb előredőlést, mert meg tudja tartani a lábat, magát a dőlésszöget a stílus, tudásszint követeli meg.
Előzmény: (Tibor5 79998)
Tibor5
6 élménybeszámolót írt
6
16 éve tag
2010.01.14. 08:45
Eltaláltad a bakancs Hervises.

Amúgy a bakancs felső részének, az előredőlésének nincs mérőszáma? Vagy a kezdő bakancsé kevesebb a haladóé pedig jobban dől?

Mert találtam egyet ahol megadták a felső rész dőlésének a számát fokban:
http://www.skiing.hu/shop/si-felszereles/sicipok/head-raptor-115-rs-hf-pro-sicipo
Így írják: "Cipőgeometria: A szár agresszív szögben (17°) dől előre."

Vagy a magasabb flex index szám már úgymond megköveteli a nagyobb előredőlést?
Előzmény: (Agent 79995)
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2010.01.14. 07:48
A bakancs a gyenge láncszem, nagyon gyenge az a flex a tudáshoz/súlyhoz/síléchez, minimum 100-as bakancs kell neked. Combizom húzódása: gyakorlatilag a bakancs helyett is combból kell tartanod az előretolt térd állapotot. Hervises Alpina a bakancs? Mert az kezdő kategória, lehet, hogy még 60-a flex sincsen, illetve a felépítéséből adódóan nem dől előre a szár megfelelően a haladó stílushoz.
Előzmény: (Tibor5 79990)
Tibor5
6 élménybeszámolót írt
6
16 éve tag
2010.01.14. 00:48
Szevasztok,

Bakanccsal kapcsolatosan néhány dolog felmerült bennem az előttem hozzászólok írásai alapján.
1. Huzamosabb lesiklás után, (rövidebb és hosszabb lendületekkel tarkítva) kb.: negyed óra után elkezd fájni a combom.
2. Nagyobb sebességnél, kimondottan a piros pályák meredek részein, nem annyira biztos a léc élen tartása (néha elkezd szitálni az eleje), illetve a léc irányítása sem tökéletes.
Paraméterek:
Fischer RC4 Race SC síléc
Alpina bakancs 60 körüli flex index
Magasság: 180, testsúly 70 kg
Tudás: jó erős közép haladó

A fent említett problémák adódhatnak a bakancs keménységének a hiányából, vagy talán máshol keresendő a probléma?

Én talán egy bakancs cserére gondoltam egy: Fischer Soma RC4 Worldcup 130 személyében!

Vagy a felszereléssel semmi gond, csak a tudásomon kéne finomítani?

Továbbá azt vettem észre, hogy a helyes testtartás kialakításához, mintha nem lenne meg a bakancsnak a megfelelő előre irányuló dőlése (normál becsatolt állapotban). Csak akkor tudom megfelelően előre nyomni a sípcsontomat a bakancs nyelvéhez, ha szinte teljesen kilazítom, de hát akkor meg szinte nem fog semmit sem.

Előre is köszönöm!
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.