Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Ideális sílécet keresek topikból

ÜZENETEK (7)Időben csökkenő Időben csökkenő
nagyzoli
9 élménybeszámolót írt
9
13 éve tag
2010.09.22. 20:24
A Fischer kicsit messze van :D de tetszik, eddig nem láttam.
Új lécet hol érdemes venni? Decathlon, vagy kisebb síboltok? pl. van egy bolt a Mammut mögött. Meg úgy egyáltalán, milyen márka/típus ajánlott?
Újban érdemes 50e körüli lécet venni?
Előzmény: (Xero 90012)
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2010.09.22. 18:39
Egy öreg léc már az "állástól" is kipuhul. Elveszíti a rugalmasságát, így pont az az ív fog hiányozni belőle, amivel a szép kis rövid fordulókat kell venned.

Kemény lécek általában a komolyabbak. Számodra egy SL léc lenne az ideális. Érdemes lenne keresned 1-3 éves nem agyon nyűtt Elan SL-t vagy SLX-et. Ezek kellően fordulékonyak és kemények is, ár/érték arányban pedig kiválóak. Esetleg még megnézhetsz 1-2 tavaly előtti vagy az előtti Atomic SL-t is, lévén az új technológia miatt a régebbi beta szerkezetűek valószínűleg olcsóbban találnak gazdára.

Egyébként, ha a valóban élvezetes síelés a cél érdemes áldozni a dologra, mert egy jó léc-baki kombináció csodákat tud művelni, még a kezdő-haladó lábán is.

Itt van pl egy Fischer, ami igaz kissé rövid neked, viszont ha valóban kezdő-haladó vagy és nem kedveled a nagy sebességet talán még segít is a tanulásban:
https://sielok.hu/apro/hirdetes/6239/

Vagy ha hajlandó vagy mélyebben a zsebedbe nyúlni ez ideális választás lehet:
https://sielok.hu/apro/hirdetes/6060/
szerk: Most látom, már fel is ajánlották neked! :D

Hajrá! ;)
Előzmény: (nagyzoli 90009)
nagyzoli
9 élménybeszámolót írt
9
13 éve tag
2010.09.22. 16:32
Azért a 70e jóval több :)
Olyan 40-ig gondoltam, annál többet nem szívesen adnék sílécért. Persze ha megéri hát megveszem a drágábbat.
Nincs tapasztalatom sílécek terén, eddig csak a saját, kb. 10 éves léc volt a lábamon.
Mivel jobb, mivel tud többet egy 1-2 éves léc egy 5-6 évesnél?
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2010.09.22. 14:54
Ezt biztosan ne vedd meg, túl puha, illetve kipuhult léc ("nem mai gyerek"), illetve neked 165-170 körüli léc kell, abból is a keményebb fajta, meghálálja a plusz költséget.
Előzmény: (nagyzoli 89997)
nagyzoli
9 élménybeszámolót írt
9
13 éve tag
2010.09.22. 14:39
Rövidebb ívek, gyorsabb fordulók, ami inkább bejön. Nem nagyon repesztek lefelé.
Inkább kezdő-haladó vagyok, kb. 10 napot síeltem eddig. Esés nélkül lejövök a piros pályákon, viszont minden kanyar előtt tervezek, hogy is legyen, nem rutinból kanyarodik a léc :)

Honnan tudni ill. miből látszik, hogy gyenge lesz a léc?
Előzmény: (Xero 89998)
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2010.09.22. 13:07
Rövid és gyengécske lesz az neked!
Milyen íveket szeretsz húzni leginkább? Ez is fontos lenne.
Én hasonló paraméterekkel rendelkezem és egy 163 centis SL léccel és egy 168-as cross léccel tolom. GS-ből még egy kicsivel nagyobb is elférne.
A súlyod miatt mindenképpen valami keményebbet érdemes keresni, ami nem fog egyből elnyúlni alattad. :)
Előzmény: (nagyzoli 89997)
nagyzoli
9 élménybeszámolót írt
9
13 éve tag
2010.09.22. 12:39
Üdv.

Szóval sílécet szeretnék venni :)

Itt az aprón kiméztem ezt :
https://sielok.hu/apro/hirdetes/6486/
erről mi a vélemény? Google-ban rákeresve nem sok mindent találtam

185 cm magas és 95 kg vagyok.

Köszi
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.