Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Keresem Magyarország leghosszabb egybefüggő lesikló útvonalát. topikból

ÜZENETEK (7)Időben csökkenő Időben csökkenő
pálinkás
408 élménybeszámolót írt
408
17 éve tag
2010.11.22. 23:59
Dobogókő-Pilisszentkereszt?
Előzmény: (Kócz 94256)
Kócz
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2010.11.22. 23:37
Neked merre van a környékbeli?
Kócz
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2010.11.22. 23:26
Figyelek! :-) Én is túrasíben gondolkodom. Én ha túrasízek szeretem, ha lefelé hosszabban tudok csúszni, ezért is keresem a Magyarország leghosszabb freeride lecsúszási lehetőségét. Felfelé menetben, ha rövidebb szakaszon lefelé kell csúszni, akkor az ok, mert nem veszem le a fókát, de ha egy jó nagy csúszás közben többször is fel kell fókázni az már nem olyan frankó, szerintem.
Szóval ha tudsz egybefüggő nagy csúszási lehetőséget, akkor írd meg léci. Eddig 4 km a leghosszabb, amit leírtak. Hátha lesz hosszabb is! :-) Üdv. Tibor
Kócz
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2010.11.22. 23:08
Keresem Magyarország leghosszabb egybefüggő lesikló útvonalát.

Szóval nem csak Bp. környéke érdekel. Kíváncsi vagyok, hogy Magyarországon hol lehet megállás nélkül (nincs felfelé halszálkázás, bottal lökdösés útközben stb.)leghosszabban csúszni.

Szia mgy! Persze igazad van, hogy jön ide a lilafüredi pisztrángosnál történő halszálkázás. : D Igen én olyan útvonalakat keresek, ahol csak folytonos lecsúszás van és nincs közben akár egy-két centiméteres halszálka sem.
Kócz
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2010.11.22. 22:23
Keresem Magyarország leghosszabb egybefüggő lesikló útvonalát.

Szóval nem csak Bp. környéke érdekel. Kíváncsi vagyok, hogy Magyarországon hol lehet megállás nélkül (nincs felfelé halszálkázás, bottal lökdösés útközben stb.)leghosszabban csúszni.
Köszi az infót!
Az általad írt útvonalon egybe, akár megállás nélkül, lelehet síelni 4 km-ert? És milyen színű turista úton csúsztatok le vagy valami aszfalton? Én nem vagyok arra ismerős.
Előzmény: (mitro 94271)
mitro
1153 élménybeszámolót írt
1153
16 éve tag
2010.11.22. 21:20
Érdekel nem csak Bp. és környéke? Mikor mi busszal jártunk fel Bánkútra, mindig lecsúsztunk Ómassáig. A térkép szerint ez több, mint 4000 m.
Pl. Kilátóhely - Bánkúti sífelvonó teteje - Ómassa, korcsma egység [étterem]
Előzmény: (Kócz 94256)
Kócz
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2010.11.22. 18:29
Sziasztok!

Keresem Magyarország leghosszabb egybefüggő lesikló útvonalát.

Nem sípályára gondolok, hanem azon kívüli, hosszú csúszási lehetőséget (freeride)keresek.
Pl. a Nagy Hideg-hegyről a turistaház ajtajából lelehet csúszni a Cseresznyefa-parkolóig, ideális körülmények esetén. Persze szerencsés ez az útvonal, mert olyan sokan járnak a turistautakon, amin lelehet síelni, hogy könnyedén átlehet csúszni a nem eléggé lejtős részeken is mivel letaposott tömörített hó olyan, mint ha ratrakolt pályán síelnénk. (Szűz hóban nem biztos, hogy menne a folytonos siklás, valószínűleg sokat kellene bottal lökdösni magunkat, ami miatt már nem beszélhetünk egybefüggő csúszásról.) Ennek az útvonalnak a hossza a turistautak.hu-on mérve 3464 m hosszú és 428 m a süllyedése. Persze valóságban még hosszabbat is lehet csúszni, mert néhány szerpentinező útvonalat is be lehet iktatni, amit még folytonos csúszással lehet teljesíteni.
Az útvonal térképen: http://preview.tinyurl.com/2vtky46
A Cseresznyefa parkolóból, megint csak ideális körülmények esetén (ha le van jegesedve az aszfaltúton a hó az autók kerekei miatt) tovább lehet csúszni Királyrétre, de ezen az útvonalon már lökdösni kell magunkat bottal a vízszintes vagy kevésbé lejtős részeken. Az útvonalnak a hossza 3530 m és a lejtése 164 m.
Az útvonal térképen: http://preview.tinyurl.com/3769xme
A Nagy Hideg-hegyről Királyrétre az út hossza a turistautak.hu-on mérve 6994 m és a süllyedés 596 m!
Az útvonal térképen: http://preview.tinyurl.com/25nebsa

Ha tudsz hosszabbat vagy hasonló útvonalat, akkor léci írd meg, hogy hol található és milyen hosszú stb.!

Üdv.

Tibor
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.