Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Szűzhóléc kérdések

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Szűzhóléc kérdések
2012.10.30. 14:10
Sziasztok!
Indítok egy új topikot, mert most csak és kizárólag szűzhó (freeride) lécekkel kapcsolatban szeretném a tanácsotokat kérni. Szóval szeretnék vásárolni egy pár ilyen lécet "azokra a napokra", és volna pár kérdésem.

Legyen nagyon hosszú, vagy nagyon széles?
Ugyanazt a talpfelületet el lehet érni egy mondjuk 190 körüli léccel, 90 körüli talpszélességgel,(könnyebb élreállítani, ha véletlenül pályára tévedek vele), és egy 170 magas léccel 100 körüli talpszélességgel.
Az első előnye hogy könnyebb élen vezetni, kisebb a sugara. Hátránya hogy hosszabb.

A második előnye hogy rövid (talán puhább hiszen szűzhóléc) hátránya hogy nagyobb a sugara, és nehezebb élre tenni.

Szóval számomra elméletben jobb volna egy hosszú léc, mivel nincs gondom a párhuzamos léctartással,
de nem tudom mit mutat a gyakorlat, illetve hogy erdőben a jobb síelők mennyire boldogulnak az óriáslécekkel.
Az alpokba tudomásom szerint nem annyira szükséges 110-es közepű 190 hosszú léc, de lehet hogy még itt is annyival élvezetesebbek az óriás"deszkák"?

Főleg tényleg mélyebb hóban használnám, tehát lehet hogy ez az élreállítás kérdés nem is lényeges,ugyanakkor nem annyira mély hóban talán mégis számít valamennyit a sugár meg a talpszélesség.

Mit mutat a gyakorlat azoknál akik esetleg kipróbálták már mindkét variációt?

Viszonylag jól síelek, szóval ez a rész nem annyira lényeges.

A rocker kérdést most nem keverném ide, mert azok még nem nagyon vannak használtan, újra meg nincs
pénzem. (Ha lenne akkor valószínűleg egy csőrrokkeres, min 180 hosszú lécet vennék.)

Jómagam 175 cm magas vagyok, és kb 65 kilogramm súlyú.

A fórum idevaló egyéb részeit már átböngésztem. :)

Ja és mégegy: Mi szól a szűzhóléc-platni párosítás ellen? Elméletileg ugye segíthet az élezésben ha úgy adódna, ártani meg nem árt.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.