Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Ideális körülmények vs. nem ideális körülmények

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Ideális körülmények vs. nem ideális körülmények
2013.01.04. 20:11
Szia!

"a fórum síoktatásról szóló vitáiban olvasottak alapjában véve - legalábbis szerintem - csak jól előkészített (ratrakolt) pályákon érvényesek."

Lehet ám, hogy vihart kavarsz ezzel a megállapításoddal.

1. Vannak akik azt mondják, hogy mindenhol egyformán kell síelni, (vannak kigyűjtött idézeteim).

2. És vannak, akik azt mondják, (én ezek közé tartozom), hogy különbözőképpen.

Csak a magam nevében tudok beszélni, (lásd ez évi Kaprun besízésünkről írt beszámoló):

1. Ha az időjárás úgy hozza, hogy buckásodik, akkor kihasználom a lehetőséget, és tanuljuk. Több lehetséges formája van, én a mélytehermentesítéses formát szoktam favorizálni, azért, mert ehhez jól kapcsolható a hagyományos mélyhó sízés technikája.

2. Én tanítom továbbá, hogy amatőröknek, (értsd nincsen állandó tréninggel karbantartott izomzat), hogyan lehetséges a legkönnyebben alkalmazkodni a hirtelen megnövekedő elölről ható hóellenállás hatásával szemben.

3. A ködöt személy szerint annyira utálom, (nem jó a szemem), hogy ha 3 méternél nem látok tovább, akkor én bemegyek a kocsmába, és ezt javaslom másoknak is, mert a balesetveszély kockázata olyan szinten nő meg, amit már (szerintem) nem érdemes bevállalni.

Summázatként! Szerintem szükséges felkészíteni a tanulókat az eltérő körülményekre.

Üdvözlettel: Replaci
Előzmény: (hu1zam 149285)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.