Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Bad Kleinkirchheim
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Hotel OTP Birkenhof - 4 csillagos szálloda Bad Kleinkirchheimben
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Ethanol
16 élménybeszámolót írt
16
4 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Bad Kleinkirchheim
2023.12.30. 06:43
Idén először jöttek úgy össze a körülmények, hogy a Karácsony és a szilveszter közötti időszakra síelést terveztünk. Tavaly egy héttel korábban voltunk, akkor csak a St. Oswaldnél lévő, kb. 20 km-nyi pálya volt nyitva. Ez akkor csalódást okozott, hiszen a webkamerákon beágyúzottnak tűntek a pályák, és december 7-én kinyit a síterep. Korábban januárban, márciusban is voltunk a síterepen, elfogadható áron van pályaszállás, van fürdő, próbáltunk hűségesek maradni. Idén is a 11-es pályával kezdtük 28-án reggel, ahol meglepően kevesen voltak. A nap folyamán besíeltük ezt az oldalt. később sem alakult ki tömeg, egyszer volt a Kaiser alján 3-4 perces sorbanállás. Talán az 1T-n voltak kicsit többen, de sokszor 100 métereken keresztül is csak mi voltunk és a pálya. A hütték nyitva, délre megteltek, de akadt hely. Délutánra sem lett ez az oldal kásásvagy jelentősen buckás, de néhol jeges foltok kilátszottak. Ezzel lehetett boldogulni, de a tanulók azért megküzdöttek vele. 29-én átmentünk a másik oldalra, ahol a magasan fekvő pályákon jók voltak a viszonyok, itt azonban mindenhol nagy volt a várakozási idő. Ebéd után visszafordultunk, de már ekkor is a 13-es és a 13T vállalhatatlan volt. Kásás-sáros fűtenger, nem is tudom, ebből hogyan lesz mára páya? Összefoglalva, lehet jókat síelni, de nem minden pálya alkalmas a síelésre. Legalább középhaladóknak a magasabban lévő árnyékos pályák bőven jók, a Kaiserburg oldalán tömeg sincs.
IMG-20231228-122922-436.jpg
IMG-20231228-143331-807.jpg
IMG-20231229-092755-350.jpg
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.