Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Biztosítás - lopás ellen

ÜZENETEK (11)Időben csökkenő Időben csökkenő
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2023.02.23. 08:56
Néhány évvel ezelőtt Olaszországban egy lengyeleket szállító busz sofőrjei - ráérő idejükben - "gyűjtögettek" síléceket. A helyi rendőrök csak a hazainduláshoz már beült utasokhoz fordulva kérték, hogy mindenki fogja meg a saját sílécét. A gazdátlan maradékok miatt pedig a sofőröket kérdezték. A busz csak jóval később, a váltásukra érkezett sofőrökkel indult haza.
Amikor "rászoktam" a francia pályákon való síelésre, franciáknál gyakori márkájú sílécre is váltottam, mert ( ideje is volt) érdeklődve nézegették az ott (akkor még) ritkábban látható gyártmányt.
Mert mindennek ellent lehet állni, de legnehezebb a kísértésnek!
s.andi
75 élménybeszámolót írt
75
12 éve tag
2023.02.22. 20:53
Mi mindig lekötjük a léceket a botokkal. Kivéve mikor mellette cseverésznek a fiúk Zauchensee pénztáránál ahonnan a foszfor zöld head botot vittek el , szerencsére a léceket nem.
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2023.02.22. 16:22
Mondjuk Béla van az a léc amit már nem lopnak el.
Előzmény: (Bélapó 218251)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2023.02.22. 13:30
Nem általános, hogy a hütte elől ellopják. Én szerencsére mindíg csak “hallottam róla”. Nekem van záram - mert kaptam ajándékba. De még soha nem használtam, igazság az, nem is szoktam magammal vinni.
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2023.02.22. 10:39
Ha minden lopást kifizetnének, a magyarok jelentős része azonnal jelente egyet. Nálunk az egész ország így működik. Légvonalban 1 km, de én tudok egy rövidebb utat.

Vagy zárod, vagy összecseréled. És az sem mindegy hol hagyod. Ahol csak be kell pattani egy kabinba, vagy lenn ott az autó, az sokkal veszélyesebb. Ahonnan csak léccel lehet elmenni ott kisebb a kockázat.
Előzmény: (zkis 218246)
zkis
9 élménybeszámolót írt
9
15 éve tag
2023.02.22. 10:24
Szia! Minimális odafigyelés? Hogyan? Prémium biztosításom volt. Az elmúlt legalább 40 heti síelés alkalmával már rég behajtották rajtam a léc értékét :) Emeljék meg valamivel az árat és tüntessék el a kizáró okok 90%-át. Poggyász biztosítást érdemes elolvasni. nem fizetnek ha: látható helyen van kocsiban, ha 22-06 között lopják el ...
A felemás lécek ötlete nagyon jó, azt kaptam a helyi kölcsönző tulajától is. Amúgy pont azért indítottam a topic-ot, hogy más is okuljon.
Előzmény: (Sörapu. 218233)
hamoriarpi
204 élménybeszámolót írt
204
7 éve tag
2023.02.21. 21:33
Nekem az a technikám, hogy megkeresem a legdrágább v legdrágábbnak gondolt lécet és amellé teszem a sajátom. Lelakatolva.
Előzmény: (Sörapu. 218233)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2023.02.21. 20:20
Lehet, hogy ezért szoktál viszonylag kevesebbet hüttézni, mert ha nálad vannak, nem viszik el :)
Előzmény: (bouquetk 218234)
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2023.02.21. 18:22
Azt nagyon sajnálnám, hogyha a negyven éves csehszlovák síbotjaim ellopnák.
Előzmény: (Sörapu. 218233)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2023.02.21. 17:58
Pedig sajnos ez minden biztosítónál így van. A minimális odafigyelést minden biztosító elvárja. Nekem is loptak el így lécemet és a legdrágább biztosítás sem fizetett. De ha egy kicsit belegondolsz, és te lennél a biztosító, te sem vállalnál úgy kockázatot, hogy a biztosított nem tesz meg mindent a biztosított tárgy megóvásáért.
Utólag már nem segít rajtatok, de esetleg más is olvassa: mi úgy szoktunk az ilyen esetek ellen védekezni, hogy felemás síket párosítunk össze, és egymástól viszonylag távol helyezzük el őket. Mondjuk ilyen óvintézkedések mellett is tűntek el pl síbotok.
zkis
9 élménybeszámolót írt
9
15 éve tag
2023.02.21. 15:10
Kedves síelő társaim!

Kellemetlen meglepetés ért a biztosítással kapcsolatban. Gondoltam megosztom :)
Mapfre Elbrusz biztosítást kötöttünk a párommal.
Ellopták első nap 2 óranyi síelés után a vadiúj lécét a hütte előtti tárolóból (Kronplatz). Rendőrségi igazolás, 10 tanú, ...
Biztosító elutasította a kérelmet, arra hivatkozva, hogy: "d) a Biztosított sífelszerelésének lakóépület, vagy hotel (szálloda, panzió) lezárt helyiségéből történő ellopása, mely eseményt az illetékes külföldi rendőrség hivatalos jegyzőkönyve igazol."

Hogyan vigyem be a hüttébe a léceket????????

Olvassátok el az 55 oldal apróbetűs részét. :)
Üdv,
Kis Zoli
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.