Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Koralpe
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Feriendorf Koralpe - alpesi üdülőházak kedvező áron a koralpei sípályák melett
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Ildikogs
43 élménybeszámolót írt
43
10 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Koralpe
2024.02.13. 16:51
Idei kiruccanásaink közé beütemeztünk egy rövidebb Koralpe látogatást. Reménykedve figyeltem az időjárásjelentést, meg az indulás előtti napokban is jelentősebb havazást ígért a Bergfex, de az égiek nem voltak kegyesek hozzánk, a jelentős hóból egy kis havaseső lett végül. Odafelé tavaszias tizenfokok. Már javában a szerpentinen jártunk pár kilométerre a sítereptől, de csak néhány rongyos hófoltot láttunk. Végül azért lett hó, a működő pályákon még maradt belőle valamennyi. A Burgstallofenbahn beülős 3 éve nem üzemel. A Wasserhanggipfellift hol megy, hol nem megy, most egy ideje nem megy, mert a fenti pályákon már nincs elég hó. A működő három csákányos alatt is vályús, jeges a terep, délelőtti órákban még a ratrakok lánctalpai által ütött keresztbordák, kiszakadt jégrögök is gondoskodtak a változatoságról. A pályák is szenvednek a hóhiánytól. Tömör, lánctalpmintás, helyenként jégfoltos minden működő pálya. Nekem úgy tűnt, hogy már nem is ratrakolnak mindent zárás után, pl. a piros 3-ast sem, ami az egyik még működő csákányos mellett van. A pályákat nem is hóágyúzzák, pedig víz lenne hozzá. A héten van a tartományi síszünet, ezért reggel majdnem tele volt a parkoló, rengeteg iskolás volt, de 11 körül már sokan elindultak visszafelé. Sajnos nekem úgy tűnik, hogy ez a pálya is a végét járja, a klímaváltozás miatt hamarosan már csak nyaraló és kirándulóhely marad. Kár, mert egyébként a hely szép, jót sétáltunk a panorámaúton, megcsodáltuk a koratavaszi Lavanttal völgyet, de síelni nem ide fogunk járni.
IMG-20240213-163437.jpg
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.