Menü ≡
ROVATOK    HÍREK    HÓJELENTÉS    WEBKAMERÁK
TÉLI SPORTOK    FELSZERELÉS    GALÉRIA
JÁTÉK    AKCIÓK    FÓRUM    SZAKÉRTŐK

Síkötés

Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
következőutolsó laponként: összesen 237, rendezés:
Üzenetek Üzenet íráshoz regisztrálj
Üzenet szövege
Feladó:  erdeibarnabasFérfiKezdő síelő
Dátum: 2018.01.12. 16:43
(Üzenetazonosító: 198199)
erdeibarnabas Hozzászólások: 6
Regisztrált: 2017.01.06.

Igen ott vannak. Menet is van bennük, vagy csak ki van fúrva a léc?
Ami még érdekes, hogy a lécen van egy matrica, ami elvileg leírja, hogy milyen kötést ajánlanak hozzá. Vertical, Radical. NA már most én úgy tudom, hogy a Radical-nál az első kötésnél elhagyták az ötödik lyukat.
A kérdésem már csak annyi, hogy ha én Speed-et szeretnék rárakni, annak ugyan ott vannak a lyukai mint a Verticalnak?
Amit találtam sablont a dynafit kötésekhez, az egyik Radicalhoz van, a Másik az összes többihez. Innen azt feltételezem, hogy az összes többi nem csak a Vertical. De fizikailag még nincs nálam a léc, és fölöslegesen nem vennék Speed kötést, ha tuti nem jó rá.
26856830-10210493589927072-1690830149-n.jpg
Feladó:  TrailriderFérfiKezdő síelőHaladó snowboardos
Dátum: 2018.01.11. 10:06
(Üzenetazonosító: 198127)
Trailrider Hozzászólások: 294
Regisztrált: 2008.11.25.
41 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Ott vannak azok a lyukak, csak úgy van megcsinálva a léc, hogy a topsheet befedje. Azt ki kell vágni (akár egy sniccerrel). Persze csak azokat vágd ki, amiket használsz. A kötést pedig jó nagy szívás beállítani úgy, hogy minden egyenesen álljon, viszont az inzertes megoldás egyik nagy előnye, hogy biztos nem kerülnek rossz helyre a furataid és nem is lesznek ferdék.
Dátum: 2018.01.11. 08:53
(Üzenetazonosító: 198125)

Köszönöm a válaszodat.

Az inzertes az azt jelenti, hogy látszanak a lyukak? Mert ahogy a feltöltött képen is látszik, ez gyárilag nem lyukas csak a minta mutatja, hogy hova célszerű fúrni a lyukakat.

E-mailben megszólítottam a gyártót is ezzel kapcsolatban, amire gyorsan jött egy automatikus válasz, hogy 2 munkanapon belül válaszolnak. Na ez volt egy hete :-( azóta semmi.
h i r d e t é s

Feladó:  TrailriderFérfiKezdő síelőHaladó snowboardos
Dátum: 2018.01.10. 21:27
(Üzenetazonosító: 198117)
Trailrider Hozzászólások: 294
Regisztrált: 2008.11.25.
41 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Fizikailag nem nehéz leszedni a féket, pláne, ha nincs fent a kötés a lécen. Egy acél lemezen van, ami a platni erre kialakított sínjébe csúszik be. A helyén egy acél clip rögzíti, ami a sarokrészt tartó hengert öleli körbe. Ebből kétféle létezik:
- nyitott - ezt könnyű leszedni akkor is, ha fent van a kötés a lécen
- zárt - ehhez a hengert is le kell szedni a platniról, de az csak lefelé megy, ergo akkor, ha a kötés nincs felszerelve.
VISZONT! A Radicalokról a Dynafit infója szerint tilos a féke leszerelni, mert az tartja pozícióban a sarokrészt. Igaz, én már hagytam el a fékemet és ettől függetlenül jól működött a kötés és valahol olvastam, hogy vki így ment egy expedícióra. Mindenesetre én inkább hiszek a Dynafitnek és nem kockáztatok. Mellesleg pedig nem haszontalan dolog a fék.
Ha nagyon féktelen akarsz lenni, akkor ott a jó öreg Speed Turn, vagy az ATK ékszerei, vagy az új Salomon MTN. Csak arra vigyázz, hogy ha nem kell fúrni a léced, mert inzertes, akkor olyan kötést vegyél, aminek a csavarhelyei klappolnak.
Dátum: 2018.01.10. 18:59
(Üzenetazonosító: 198106)

Sok helyen olvastam a fék vs. szökevénypánt témáról. Megoszlanak a vélemények, én a pánt mellett döntöttem, innentől kezdve nekem fölösleges :-)
Előzmény: (Krechl 198104)
Feladó:  KrechlFérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.01.10. 18:28
(Üzenetazonosító: 198104)
Krechl Hozzászólások: 333
Regisztrált: 2005.10.29.
33 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Szia!
Miért baj, ha a fék is rajta marad?
Azért a szökevény pánt elég veszélyes. Rossz emlékeim vannak róla, még a fékek elterjedését megelőző időkből. Bukásnál rántod a lécet magaddal, és csak a szerencséden múlik, hova csapódik. Persze, tudom, hogy a fék mélyhóban semmit sem ér.
Szerintem bármilyen kötést lehet rá szerelni. Ha csak a sablon szerint lehetne fúrni, akkor eleve kötéssel kínálnák.
Dátum: 2018.01.10. 17:04
(Üzenetazonosító: 198100)

Sziasztok!

Vettem egy Dynafit Stoke lécet, tervezett sítúráimhoz. A léc ábrázata alapján is a dynafit kötések ajánlottak hozzá. Ettől függetlenül bármilyen kötéssel használható?
Gyanítom, hogy a minta csak segítség a kötések felhelyezéséhez. Nem gondolnám, hogy a léc anyagában előkészített furatok vannak. Ha mégis, akkor kizárja-e pl Dimair kötés felhelyezését?

Másik kérdésem:
A képen látható Dynafit Radical kötésről mi a véleményetek? És szétszedhető roncsolás nélkül úgy, hogy ne kelljen a féket felrakni a lécre? Inkább szökevénypántot használnék.
Köszönettel: Barna
1353-Dynafit-Stoke-Ski-1024x1024.jpg tlt-radical.jpg
Feladó:  BigmafaFérfiKezdő síelő
Dátum: 2017.01.05. 20:32
(Üzenetazonosító: 192076)
Bigmafa Hozzászólások: 23
Regisztrált: 2016.01.14.
3 síterepet értékelt

Köszönöm mindkettőtöknek, értem :)
Előzmény: (Ró 191821)
Feladó:  LackóFérfiProfi síelő
Dátum: 2017.01.03. 11:55
(Üzenetazonosító: 191850)
Lackó Hozzászólások: 3008
Regisztrált: 2005.01.08.
57 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

:-)
Előzmény: (Ró 191836)
Feladó:  FérfiHaladó síelőHaladó snowboardos
Dátum: 2017.01.03. 06:18
(Üzenetazonosító: 191836)
Ró Hozzászólások: 287
Regisztrált: 2007.01.04.
BEMUTATKOZÁS

:-), akkor értem haza a síszervízből, ahol nem lettem kész mindennel, most megyek megint, hogy 9re kész legyen a maradék. Nem volt erőm , de én meg a te kommentedet láttam jobbnak, teljesnek! :-)
Előzmény: (Lackó 191822)
Dátum: 2017.01.02. 20:56
(Üzenetazonosító: 191822)
57 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

És mennyivel frappánsabban leírtad két mondattal, amivel én hosszasan bajlódtam! ;-)
Előzmény: (Ró 191821)
Feladó:  FérfiHaladó síelőHaladó snowboardos
Dátum: 2017.01.02. 20:55
(Üzenetazonosító: 191821)
Ró Hozzászólások: 287
Regisztrált: 2007.01.04.
BEMUTATKOZÁS

Szia, a középértékre állítsd , valószinű a kötés rosszul van felfúrva! 1-2 centit nem veszel észre egyébként, picit próbálgathatod is előre, hátra mi jön be jobban.
Előzmény: (Bigmafa 191819)
Dátum: 2017.01.02. 20:53
(Üzenetazonosító: 191820)
57 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Szia!

Lehetőleg jelhez igazítsd, bármit is mutatnak a jelzések a kötésen.

Kis eltérés a sín lévő jeltől nem fog érezhető különbséget okozni, kb 1-2 centi bőven belefér. A 4 már sok, ott eléggé megváltozik a léc viselkedése, és nem biztos, hogy ez jó.

Egyébként nem kell ettől az egésztől annyira rettegni, nyugodtan ki lehet próbálni, hogy milyen, ha kicsit el van állítva. Még az is lehet, hogy jobban fog tetszeni.
Például az én egyik oktatgatós símen kb 2.5 centivel előbbre van állítva, és nekem így a legkellemesebb.

Még egy: ha már valamerre muszáj eltérni a jeltől, akkor az inkább előre legyen, ne hátra.

"A családban van 5 léc, és mindegyiknél a bakancs picit hátrébb van a kelleténél"
Ez viszont nem az igazi, ha több 1-2 centinél. A kezdő-középhaladó sík amúgy is sokszor "hátulterheltek", hátra tolják a közepüket, és nem szerencsés még jobban hátramenni a lécen.
Előzmény: (Bigmafa 191819)
Feladó:  BigmafaFérfiKezdő síelő
Dátum: 2017.01.02. 20:06
(Üzenetazonosító: 191819)
Bigmafa Hozzászólások: 23
Regisztrált: 2016.01.14.
3 síterepet értékelt

Sziasztok,

eléggé kezdő síelő vagyok - olvastam itt az egyik hozzászólásban, hogy fontos, hogy a bakancson levő "közép-jel" egybeessen a lécen szereplő jellel.
Mekkora eltérés számít még "normálisnak"? A családban van 5 léc, és mindegyiknél a bakancs picit hátrébb van a kelleténél - az eltérés 1-4cm közötti. Ez soknak számít, vagy nem, illetve kezdőknél mennyire vehető ez észre?

Az én lécemnek az orr és sarok részénél is skála mondja meg, hova kell állítani adott bakancsméretnél. Függetlenül állíthatóak. Ha aszerint állítom be, akkor a bakancs kb 3cm-rel kerül hátrább mint kéne a jelölések alapján. Jól teszem, ha inkább úgy állítom a kötést, hogy a jelölés passzoljon? (tehát mindkét részt előrébb tolom, ugyanannyival, hogy a beszorítóerő megmaradjon?

A többi léc vagy központi állítású, vagy az orr-rész fix - ott tehát mindenképp szervíz kell, ha azt mondjátok hogy az a pár centi igenis sokat számít.

Köszönöm
Feladó:  minerelFérfi
Dátum: 2016.04.23. 22:22
(Üzenetazonosító: 189090)
minerel Hozzászólások: 3350
Regisztrált: 2006.11.02.
2 síterepet értékelt

Engem érdekelne, hogy milyen körülmények voltak a pályán. Velem kezdő felnőttként történt hasonló eset és szintén nem volt leoldás mert nem tudott oldani a kötés.
Helyszín Szlovákia, Buckás kérgesre fagyott hó.
Ideális kezdőként :-)
Szóval a léc nem a buckára futott fel hanem bele a buckába és én akkor fordultam volna de a hó mint egy satu fogta a bokám. Amikor a lábam már fordult a léc nem tudta követni és mivel leoldani sem tudott, valaminek engedni kellett és azok a szalagjaim voltam.
Így saját tapasztalatból mondva valószínű, hogy nem a beállítással volt baj csak a szerencsétlenül jöttek össze a srácnak a dolgok.
Előzmény: (mme deer 189075)
Feladó:  mme deerNőHaladó síelő
Dátum: 2016.04.20. 16:58
(Üzenetazonosító: 189075)
mme deer Hozzászólások: 17
Regisztrált: 2011.03.01.
11 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Kösz a gyors választ mindkettőtöknek :-)

10,5 éves, 30 kg. Már 5 éves síel, egész jól, de most szó szerint minden rossz összejött neki, az elmúlt 1-2 évben drasztikusan visszafejlődött a gyerek sítudása v. hozzáállása az egészhez, látszott hogy nem élvezi, mintha félne is kicsit, pálya is pocsék volt, decemberben meg olyat esett, hogy agyrázkódása lett. Gondolom, ez is rányomta kicsit a bélyegét az ő sízésére.

AZ utolsó 2 léce mind használt volt, nem tudom, mennyi idősek, de kínlódott velük. Szóval ez azért elég lutri. Kíváncsi vagyok, ha megkapja a bátyja felszerelését, azzal mit produkál majd, mert a tesó nagyon jól megy vele.

csak gyógyuljon meg mihamarabb...

Most olvasgatom itt a sihun is a térdes beszámolókat, látom, azért baleset után is van élet :-)
Előzmény: (TZoli 189072)
Feladó:  TZoliFérfiKezdő síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2016.04.20. 13:06
(Üzenetazonosító: 189072)
TZoli Hozzászólások: 860
Regisztrált: 2004.01.22.
35 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Igen. Nem. Sok mindentől függ.
Ha a matekot nézem, akkor azt mondom, a legkisebb hajszál is számít. Ha a fizikát, akkor azt mondom, hogy ebben a kicsi tartományokban olyan gyenge a rúgó ereje, hogy szinte nincs különbség.
De azért egy kicsi van. Ezért én nem szoktam pusztán a számításokra hagyatkozni, hanem mikor beállítom a kívánt értékre, tesztelem. Az első, hogy ráadom a gyerek lábára a bakit és lécet, majd fekve oldalra fordítom a lábát. Ha jelentősebb feszítés nélkül ki tuja csavarni a kötésből a lábát, akkor jó. Ha nem, akkor finomítok a beállításon.
A másik, hogy mikor belép a párhuzamosan egymás mellé helyezett lécekbe, mondom neki, hogy üljön le teljesen a sarka mögé a lécekre. Sílécen meg tudod csinálni, hogy leülsz a lécre, hanyatt fekszel és vissza erőből felhúzod magad. Közben nézem a kötést, hogy mennyire engedd. Ha teljesen szétnyílik és elengedi a bakit, akkor túl laza. Ha meg se mozdul, akkor túl keményre van állítva. Akkor jó, ha azért egy kicsit nyit, de nem teljesen, még azért fogja a bakit. Persze ez gyengébb beállítást eredményez a szokásosnál, ha valaki keményebben nyomja, ugratózik, akkor könnyebben leesik a lábáról.
Hány éves a gyerek és hány kiló? Egyébként én még a legkisebb korában sem emlékszem, hogy 3-as alá állítottam volna. Lehet, eddig mindig több éves használt (esetleg agyonhasznált) léce volt.
Síléc nélkül is szoktak térd balesetek lenni, Lehet, hogy ép a láb tartás volt olyan, hogy jelentősebben megcsavarodott. Mindenesetre minél előbbi jobbulást és gyors felépülést kívánok!
Előzmény: (mme deer 189070)
Feladó:  KálmiFérfiHaladó síelő
Dátum: 2016.04.20. 12:55
(Üzenetazonosító: 189071)
Kálmi Hozzászólások: 60
Regisztrált: 2008.02.02.
22 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Szia!

Jól írod az utolsó mondatban a tömeg mindig az a súly amely a kötést terheli, azaz a teljes "bruttó" súly.
A play áruházból letölthető egy "ski DIN settings" nevezetű app, ami teljesen megbízható és jól számol.
Az a pici különbség is okozhatta a kötés kioldásának elmaradását. Ajánlatos ilyenkor ellenőriztetni a kötésbeállítást gépen. A szezon befejeztével a kötések rugóinak visszaengedésével megelőzhető azok kifáradása. A következő szezonban újra be lehet őket állítani.

Üdv: Kálmán
Előzmény: (mme deer 189070)
Feladó:  mme deerNőHaladó síelő
Dátum: 2016.04.20. 12:23
(Üzenetazonosító: 189070)
mme deer Hozzászólások: 17
Regisztrált: 2011.03.01.
11 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Gyereknek a legutóbbis síelésen nem oldott le az egyik léce,mikor egy buckába belefutott, ki is csavarta a térdét, jelenleg rögzítőben van, oldalszalag szakadás nagy valószínűséggel, első keresztszalag még kérdéses.

Kérdezném, hogy ez azt jelentheti, hogy rosszul volt beállítva a kötése?
Utánaszámoltam, 2,0 jött ki. beállítva viszont 2,5 volt.
Számíthat ez a kis különbség?

(egyébként a testtömeg az tiszta adat vagy ruhában, bakancsban kell számolni?
Feladó:  gabocaFérfiHaladó síelő
Dátum: 2016.01.13. 08:53
(Üzenetazonosító: 186030)
gaboca Hozzászólások: 2953
Regisztrált: 2009.02.09.
45 síterepet értékelt

Vélhetően...? 260mm-380mm talphossz között tud bakit fogadni, a sín ettől jóval hosszabb, smart track a rendszer neve.
Előzmény: (jóska63 186004)

következőutolsó laponként: összesen 237, rendezés:
h i r d e t é s
IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Szeretném megkapni a friss híreket és legjobb síajánlatokat.
Elfogadom az adatvédelmi elveket.
Hírlevél archívum »
UTASBIZTOSÍTÁS -10%
A SIELOK.HU SZÁMOKBAN
A portált jelenleg 436 vendég és 19 regisztrált felhasználó látogatja.
Asztali nézet
A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk. Elfogadom. Több infó...