Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Francia vendégszeretet

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Francia vendégszeretet
2006.10.21. 13:14
Egy megdöbbentő párbeszéd az egyik barátom és egy francia büfés eladó között(a barátomról amúgy kéttannyelvű gimnáziumba járt és tényleg jól tudott franciául):
- Jó napot, kérnék XY -t!
- Tessék?
- Jó napot, kérnék XY -t!
- Te milyen nyelven beszélsz?
- Én franciául!
- Te nem beszélsz franciául!

A párbeszéd ugyebár francia nyelven zajlott le. Még szerencse, hogy nem voltam ott, csak utólag mesélte a srác, mert tuti, hogy a képébe nyomtam volna egy szaftos Hot-dogot!

Tavaly Valmorelben majdnem minden nap beültünk egy étterembe, ahol isteni pizzát csináltak. Általában ketten ettünk egyet, mert egyrészt drága is volt (7-10 euró), másrészt elég nagy is volt, de ezenkívül szinte mindenki ivott valamit, néhányan desszertet is ettek. Az egyik forgalmasabb napon a pincér beszólt, hogy nem éri meg nekik, ha ilyen keveset rendelünk és ennyi helyet elfoglalunk! Persze a mellettünk lévő asztaloknál 1-1 pohár sör mellett ültek az emberek, az persze nem zavarta.

Amúgy a sportoltokban, pékségekben, élelmiszerboltokban és ajándékboltokban kedvesek az eladók, tehát fajtája válogatja.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.