Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Tényleg lopják a léceket?

ÜZENETEK (50)Időben csökkenő Időben csökkenő
dragon
15 élménybeszámolót írt
15
20 éve tag
2007.03.12. 22:24
Mint a téma elindítója csendes borzongással figyelem, milyen népszerű ez a dolog, már 60 hozzászólást megért.
Elég ciki, de úgy látszik, ez a való világ. Azzal mindíg pocsék dolog szembenézni.
Egyébként hiába van SAFEMANem,sose használom. Nyomja a zsebem, ottfelejtem, nyűgös ki-be zárogatni, a drótot huzogatni.
Dögöljön meg, aki lécet lop.
Irány Flachau, arra kevesebb keleti náció jut el. Remélem.

dr.agon
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2007.02.15. 09:30
Nálam? HOL? Költői kérdés, fejedelmi hely összezsugorítással.
Reni
4 élménybeszámolót írt
4
17 éve tag
2007.02.15. 09:12
nálad hol?
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2007.02.14. 18:48
Nem lehetne a címet módosítani? Nálam vegyetek sízárat /szerencsére ez a hírcsokor erről szól/!
Reni
4 élménybeszámolót írt
4
17 éve tag
2007.02.14. 14:50
mi ahova megyünk, ott a helyi szaküzletben a felvonó aljánál árulnak safemant 13euro körüli összegért.
http://www.intersport.at/standorte/index.html?lang=de
itt meg megtaláljátok az összes boltot, ahol nagy valószínűséggel fogtok kapni!
Karolyn
31 élménybeszámolót írt
31
18 éve tag
2007.02.06. 14:38
Akkor viszont az lesz a legjobb, ha megjegyzem a karcolások számát és hosszát - abba kössön bele. :)
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2007.02.06. 13:13
valóban, a gyártási szám. azzal csak az a baj, ha valaki nagyon kötekedni akar, mondhatja, hogy felírtad a hütte előtt a lécének a számát.
Karolyn
31 élménybeszámolót írt
31
18 éve tag
2007.02.06. 11:09
Én idén vettem új lécet, kissé tartottam tőle, hogy meglovasítják, de mivel hajlamos vagyok taposni a saját lécem hátulját, máris úgy néz ki, mint egy egy éves használt léc, így már talán nem fogják ellopni. :) Amúgy meg úgy emlékszem, van rajta vmi több jegyű szám (gondolom, gyártási szám), azt majd lassan felírom magamnak vhova, azzal tudom bizonyítani, hoyg az enyém, ha netán vki kétségbe vonná.
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2007.02.06. 09:56
Én meg tudom, hogy hol volt javítva a talpa (sajnos) és az látszik.
mogy
60 élménybeszámolót írt
60
17 éve tag
2007.02.05. 14:03
Ha ez így megy tovább, lassan olyan lesz a síléc is mint az autó. Uv-fénnyel olvashatóan bele kell gravíroztatni a nevet, meg gps-es nyomkövetőt kell rárakni. És akkor akár már lehetne hozzá légzsák is, de ez inkább a "balesetmegelőzés" topic.
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2007.02.05. 13:57
nekem a boardomon, a kötés alatt alkoholossal rá van írva a nevem. első ránézésre nem látszik, viszont azonnal tudom vele bizonyítani, hogy az enyém.
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2007.02.05. 11:59
A tolvajok általában nem rablók. Mert mi van ha nem akarod odaadni? Ha már a kezedből veszik el a cuccot, akkor az a fenyegetéstől és a személyi sérülés mibenlététől függően rablásnak minősül. És ezt azért egy sunyi tolvaj azért nem válalja be. A lebukás veszélye is nagyobb (lásd elöttem szoló bizonyítása), láttad is, többen is láthatták, meg ha erőszakos, akkor a büntetés is.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2007.02.05. 09:59
"tényleg mi van akkor ha egyedül van az ember és odajön hozzá egy másik és azt mondja, hogy "ez az ő léce" és van mellette valaki aki ezt "tanusítja" is?"

Hívjon rendőrt, ha annyira úgy érzi, hogy az övé a léc, aki lopásban utazik, az ezt úgysem meri meglépni. Esetleg szépen sorolja el, hogy mi a léc pontos típusa, hossza, rádiusza, kötés típus, hol van sérülve esetleg, stb. Mert azért annyi nem elég, hogy "az enyém is kék":) Próbálja bele a síbakancsát (már ha van rajta), ritka a teljesen azonos paraméterű-beállítású felszerelés mint a fehér holló.
super7bob
32 élménybeszámolót írt
32
18 éve tag
2007.02.05. 08:55
donovalyban a hétvégén a síelés befejeztével tisztogattam a lécemet a büfé mellett, amikor odalépett egy figura - cigi a szájban - és kérdőre vont, hogy mit szeretnék csinálni a léccel
mondtam, hogy nem fogja elhinni, de megyek haza így viszem a lécemet is
erre elkezdett erősködni, hogy ez az ő léce és vette volna ki a kezemből
kissebb huza-vona, mondtam, hogy lazítson, majd arrébb somfordált pár métert és megállt egy másik léc mellett, majd szólt, hogy bocsi, összekeverte a dolgokat, mert az ő léce is KÉK :-)
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2007.02.04. 21:09
:) Ma az utolsó csúszás után a barátnőm léceit (is) elvittem a kocsiig az egyik vállamon. (Így neki csak a botjainkat kellett.)
Én már kicsit paráztam, hogy valaki megállít és kérdőre von :( tulajdonképpen joggal tenné, mondjuk valamelyik szervező, akikből úgyis mindig szokott lenni a parkolókban. De nem állított meg senki.
Érdemes vigyázni. Külön-külön letenni a léceket megfontolandónak tűnik!
Mondjuk én egyelőre az 5 éves Elán léceimmel nyugodtan büfézgetek.
mferi
35 élménybeszámolót írt
35
19 éve tag
2007.02.03. 18:11
Sziasztok !
Lányom ki találta, hogy ki próbálja a bordozást. Ezek után nem volt mit tennem béreltem neki egy bordot. Este vittem vissza a bordot a kezemben lábaimon a lécekkel. Eszemben sem jutott, hogy valaki meg állít és meg kérdezi, hogy lopom a bordot vagy sem. Szerencsére a kölcsönzős adott róla papírt így nem jöttem volna zavarba.
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2007.02.03. 17:47
Kedves Mil!

Lehet, hogy túlérzékenyek vagyunk már ezen a téren, mindenesetre nem tűnik túl "üzemszerűnek" ha valaki léccel vagy deszkával a vállán siklik komoly tempóban lefele. A csoportunk már megégett egyszer, igaz hogy az a szálláshelyen történt.
Üdv: BL
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2007.02.03. 10:06
Ez a léclopás a pályán dolog valószínűtlennek tűnik nekem.

Ha valaki a parkoló tőszomszédságában levő vendéglátó mellett hagyja a vagyont értő léceit, majd jóval pályazárás és sötétedés utánig fogyaszt odabent, akkor talán.

De hogy elvinnék a lécemet vmelyik középső állomásról.. ügye ILYEN még senkivel sem történt??
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2007.02.02. 22:39
nyugee, a boardosok nem lopnak lécet :D
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2007.02.02. 22:26
A feleségem tavaly karácsonyra kapott egy pár új lécet (azévi modell), amit egy héttel később Franciaországban avatott fel. Miután többször láttuk, hogy snowboardosok egy másik snowboardal a hónuk alatt jönnek le a hegyről egy kicsit beparázott. A megoldás az lett, hogy ebéd közben a két lécet mindig egymástól 10-15 méterre rakta le, lehetőleg az étterem bejáratának két oldalán. Még negvannak.

BL
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.