Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

fabianla által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (21)Időben csökkenő Időben csökkenő
fabianla
21 élménybeszámolót írt
21
18 éve tag
2008.04.20. 21:35
Sziasztok,
19.-én voltunk kint és nagyon rosszak voltak a körülmények. A gelccser felső részére nem lehetett felmenni egész délelött. A felhők teljesen beültek a terepre, alig lehetett látni valamit, jégdara esett. Azért síelni, mint mindig, most is jó volt.
fabianla
21 élménybeszámolót írt
21
18 éve tag
2007.03.15. 14:12
"A hőmérsékleteket világszerte méri az ember vagy 150 éve. Hol? Általában települések (értsd: városok) közelében (szélén). Ezek fejlődtek az elmúlt században a legtöbbet: egyre több lett a beton és az aszfalt. Ezek szívják magukba a meleget és sugározzák vissza, de ettől csak a hőmérő megy feljebb, a légkör hőmérséklete érzékelhetően nem."
Rengeteg sebből vérzik a hozzászólás. Egyrészt a meteorológiai állomások nagy része nem a városokban van. Azért a meteorológusok sem félnótások, hogy a beton hőmérsékletét mérjék. Másrészt szerinted csak a hőmérők higanyszála megy globálisan felfele, a hőmérséklet viszont nem. Akkor valójában globális higanytágulásról beszélünk?
fabianla
21 élménybeszámolót írt
21
18 éve tag
Topik: Nassfeld
2007.03.14. 19:52
Én viszont határozottan ajánlom mindenkinek. Több éve járok ide, és máshova is, de Nassfeld mindig a legjobb volt! Talán nem véletlen van bent a legjobb 10 Osztrák síterep között minden évben. Az időjárás persze mindent keresztülhúzhat. Ha jól tudom a legmagasabb pontja 2100 m körül van, ez sajnos jelenleg kevés a tökéletes hóviszonyokhoz. A ratrakok gondolom nem ok nélkül nem mennek 15 fok melegben. Én akárhányszor voltam itt mindig tökéletesen kezelt, nagyon jó hosszú, lendületes pályák voltak. A legjobb síélményeim ide köthetőek, voltam más helyeken is (Sölden, Hintertux, Saalbach, Kaprun stb..),de Nassfelden mindig szuperül éreztem(tünk) magunkat.
Persze megértem az elöttem szólót, gondolom most a tiroli gleccsereken jobbak a hóviszonyok.:)
fabianla
21 élménybeszámolót írt
21
18 éve tag
2007.03.13. 21:11
Kedves Hogwash!
A téma azért ennél komolyabb. Pro és kontra érvek vannak, de ha utánajársz több érvet találsz a globális felmelegedés és a szélsőséges időjárási helyzetek növekedése mellett. Olvass!! Persze nem a bulvár sajtóra gondoltam.
fabianla
21 élménybeszámolót írt
21
18 éve tag
Topik: Nassfeld
2007.02.13. 13:29
Határozottan megéri átnézni! Én lehet, hogy nem is Gerlitzenre mennék a helyetekben, onnan kb 30-40 perc Tröpolach. Hatalmas nagy parkoló, és ahogy elöttem is írták, az autótól elszállítanak egy járgányon a felvonóig.
A pályák 1000x jobbak a Gerlitzennél, habár síelni mindenhol jó:)!
fabianla
21 élménybeszámolót írt
21
18 éve tag
2007.02.05. 12:05
Határozottan Saalbach-Hinterglemm! De én pl. nem voltam Olaszországban. S.-H.-ben van minden 200 km pálya, rengeteg kabinos felvonó (talán 16), sok tanuló pálya, szánkópálya (este kivilágítva, kabinos felvonóval),... és még lehetne sorolni, szóval ez nekem eddig a legtutibb.
fabianla
21 élménybeszámolót írt
21
18 éve tag
2007.02.05. 11:47
Sziasztok!
Hétvégén jöttünk haza Saalbach-Hinterglemm-ből. Kifele 27.-én mentünk, végig hóesésben. S.H.-ben már nagy hó fogadott minket. RM!! Ezek szerint mi váltottunk Titeket a Haus Maxiban! Tényleg jó a szállás, közvetlen a pálya mellett. Két kabinos felvonóhoz is be lehet csúszni. Két 3 fős család voltunk egy-egy kis "síbohóccal". A gyerekek is nagyon élvezték, ez tényleg családosoknak való hely, kabinon lehet a kicsiket szinte bárhová vinni, este kivilágított szánkópálya (szintén kabinos felvonóval!). A pályarendszer hatalmas, mi talán a pályák 30%-át tudtuk besíelni az 1 hét alatt, igaz délelöttönként a gyerekekkel foglalkoztunk, így csak délután húztuk az íveket. Szóval az eddigi helyszíneink között ez volt a legjobb hely, gyerekeknek rengeteg látnivaló és élmény. Egy a hibája: NINCS MAGYAR NYELVŰ SÍOVODA!!! Sokat olvasok arról, hogy Lachtalt és hasonló közeli helyeket jellemeznek úgy, hogy családosoknak való. Hát ide kb 1,5-2 órával hosszabb az út, de a különbség akkora színvonalban, hogy nem is találok rá példát. Az árról pedig annyit: 3fős családunknak kb 110.000 ft volt az appartman pálya mellett 1 hétre.
Szóval jó lenne ha Magyar síoktatók is lennének, és máris tökéletes lenne.
Üdv:F.L.
fabianla
21 élménybeszámolót írt
21
18 éve tag
2007.01.16. 22:38
Aki ért hozzá nézze meg, a két oldal között előrejelzésben óriási a különbség. Vagy valamit félrenéztem volna?
http://www.wetter.at/wetter/oesterreich/salzburg/saalbach-hinterglemm
http://www.wetter.at/wetter/sport-freizeit/ski-wetter/oesterreich/salzburg/saalbach-hinterglemm-leogang
fabianla
21 élménybeszámolót írt
21
18 éve tag
2007.01.14. 18:19
Szala4 köszi a linkeket, szóval jan. 20-21-től várható a válltozás. Addig még sokat kell aludni...És sok hó elolvadhat
fabianla
21 élménybeszámolót írt
21
18 éve tag
2007.01.13. 21:53
http://www.tiscover.at/at/guide/57434at,
en,SCH1/objectId,ACC171453at,curr,EUR,season,at2,selectedEntry,home/home.html
Az elöbbi appartman címe, és helyesen Gaishlachkogel.
fabianla
21 élménybeszámolót írt
21
18 éve tag
2007.01.13. 21:40
A jelenlegi helyzet miatt van aktualítása a témának. Mikor lesz már hideg és lesz már normális hóesés? Tudtok valami biztatót? Hónap végén Saalbach a cél. Lesz addig tél?
fabianla
21 élménybeszámolót írt
21
18 éve tag
2007.01.13. 21:34
Istike!
Mi a az Appartman Gaischlahkogel-ben voltunk.(nem biztos, hogy helyesen írtam). Közvetlenül a Gaischlahkogel kabinos felvonó mellett. Innen gyakorlatilag az egész pályarendszer elérhető. Előszezonban 60 ezer magyar forint volt a szállás és a síbérlet 4 éjszakára (síbérlet 3 napra). Közelben tuti éjszakai bárok (szánkóbár:)). A címét szerintem keresőben megtalálod. Tágas, 4 személyes appartmanunk volt komplett konyhával. Minden jó volt, habár ilyenkor biztosan drágább. Egyébként Söldenben sok ciril betüs feliratot látni, állítólag a gazdag oroszok egyik kedvenc helye.
fabianla
21 élménybeszámolót írt
21
18 éve tag
Topik: Lachtal
2006.12.21. 21:42
Maximálisan egyetértek az elöttem szólóval! Csak azt nem értem, miért nem hiszik el az idelátogató honfitársaink, hogy ennél milliószor jobb helyek vannak Ausztriában. Időben, távolságban nem vagy csak 1-2 órával meszebb, árban teljesen hasonló fekvésben, szolgáltatásban, sípályákban fényévekre jobbak. Ha már egyszer Ausztriába megyünk síelni, miért a leggyengébb helyet választjuk?? Ennél a Szlovák sípályák is sokkal jobbak... Na jó nem ragozom tovább. Nekem sem tetszett Lachtal.
fabianla
21 élménybeszámolót írt
21
18 éve tag
2006.11.18. 20:25
Nagyon jó hely azt én is alá tudom támasztani. Nov1-5.-ig voltunk itt, a hó sokkal jobb volt mint számítottunk rá. Helikopterezésben is volt szerencsém, mert egy esésnél a leoldodó síléc élére estem ami brutálisan elvágta a lában. Elvittek és összevartak, majd egy nap kényszerü pihenés után mentem vissza síelni. A helikopterezés viszont még vérző lábbal is élmény volt a közel 4 ezres csúcsok között. Ami furcsa volt, hogy a szálláshelyünkön szinte minden európai nyelven le voltak írva a fontosabb infók, kivéve a Magyart. Egyébként minden okés volt, kitünő vendéglátás, gyönyörű gleccser pályák, a völgyben éjszakai élet:)). Egy fontos tanulság, hogy biztosítás nélkűl nem szabad síelni menni. Nekem eddig mindig volt, sajnos most kellett is használni, a helikopteres mentés 3800 eurómba került volna nélküle. Ide még biztosan visszamennék, pláne ha tényleg ismertebb lenne nekünk és lennének folyamatosan magyar oktatók. Egy hibája van csak, hogy a napi síbérlet szezonban 40,5 Euró. Na persze van is hozzá sípályarendszer.
fabianla
21 élménybeszámolót írt
21
18 éve tag
Topik: Lachtal
2006.10.30. 19:54
Nekem sajnos nem sok jó tapasztalatom van Lachtalról. Ugyan csak egyszer voltam ott, de megfogadtam többet soha. Azt nem értem mitől családi ez a hely? Az egy-két pályán való síelésen kívül az égadta világon semmit nem lehet itt csinálni. Hamár egyszer valaki elmegy Ausztriába síelni ennél ezerszer jobb helyeket talál és az sem igaz, hogy messzebb. Mondjuk csak Karintiát említem, ahová végig autópályá
n jobbnál jobb helyek vanak családosoknak és nem családosoknak. Hogy van-e síkölcsönző nem tudom, de én nem láttam. Szerintem pont nem családosoknak való, mert ha a gyerek elunja magát a síelésben itt max a szálláson mesét olvasol neki, mint ahogy velem is megtörtént. De nem is folytatom, a lényeg, hogy kis hely ahol a két sípályát megunva a hüttében jól érezheted magad, de nem gyerekkel.
fabianla
21 élménybeszámolót írt
21
18 éve tag
2006.10.29. 17:49
Szerintem is biztosan lesz hó a gleccseren. De nem csak ősszel, télen is kiszámíthatatlan az idő. Kaprun, már ahogy én tudom, egyébként a jobb időjárási körülmények közé tartozik az Osztrák gleccserek között. Pl Mölltalon általában mostohább időjárási viszonyok szoktak lenni. Persze mindenre van ellenpélda. De a lényeg, hó biztosan van már akkor. Én utoljára három éve agusztus elején voltam ott. Délelött felmentünk síelni, délután pedig strandolás a Zell-i tónál. A hó déltől már kezdett olvadozni, ezért igazából csak a délelötti órákban volt jó síelni. De nagy élmény volt!!
fabianla
21 élménybeszámolót írt
21
18 éve tag
2006.10.27. 19:07
A körülmények jövő hét közepétől kezdenek alakulni...Több helyen komoly havazást jelez a snow-forecast 6 napos előrejelzése. Mi November 1.-én megyünk Söldenbe és hóláncos témára számítunk a gleccser strasszén.
fabianla
21 élménybeszámolót írt
21
18 éve tag
2006.10.27. 19:01
Jövő hét szerdára már "heavy snow"-t jelez a 6napos előrejelzés Söldenbe!!!! Végre megjön a tél. A világkupa meg éppen lemaradt róla...
fabianla
21 élménybeszámolót írt
21
18 éve tag
2006.10.19. 13:46
Engem is érdekelne mi újság van Söldenben? Mármint a gleccser pályákon természetesen. Ha valaki volt ott a napokban, beszámoló érdekelne. Mi november 1.-én megyünk, mire számítsunk?
fabianla
21 élménybeszámolót írt
21
18 éve tag
Topik: Nassfeld
2006.01.13. 21:11
Köszönöm én is, az ajánlatokat megkaptam.
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.