Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

PrtyGbr által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (21)Időben csökkenő Időben csökkenő
PrtyGbr
21 élménybeszámolót írt
21
10 éve tag
2014.11.23. 15:20
De de, én vagyok az. Hát túlzás, hogy nem lett jó, mert bőven viselhető, nem néz ki hülyén vagy ilyesmi. De én kicsit kisebbet szerettem volna, mert így kicsit "repp" :D
Egy próbát megér, hátha kell valakinek. :)
Előzmény: (Idipolisz 174481)
PrtyGbr
21 élménybeszámolót írt
21
10 éve tag
2014.11.19. 20:53
Hát már eléggé bejött a sport, és igencsak rákaptam, de annak már 7-8 éve. De eddig mindig bélelt kabátom volt + aláöltöző, és soha nem is hiányzott hogy más is legyen rajtam. Viszont most veszek először shell kabátot, és nem tudtam hogy mi célszerű alá. Már tudom... :)
Most már csak a januárt várom, nagyon mennék már... :)
Előzmény: (cannibale 174375)
PrtyGbr
21 élménybeszámolót írt
21
10 éve tag
2014.11.18. 15:58
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat, ma vettem is ezt azt. :)
Ha aláöltöző vagy köztes réteg kell, érdemes egy (gáz vagy nem gáz..) turiban körbenézni. Találtam két mikroszálas aláöltözőt (egyikben még benne volt az eredeti 20£-os árcédula), egy polár pulcsit, meg olyasmi pulóvert amit a futókon szoktam látni, gyanítom, hogy az is megfelel a célnak. Mind olyan állapotban, hogy akár vadiúj is lehetne, potom 3600 forint volt az egész. :)
PrtyGbr
21 élménybeszámolót írt
21
10 éve tag
2014.11.16. 18:26
Nem úgy van, hogy aláöltöző/first layer; köztes réteg/base layer; és külső héj/shell..?
A köztes rétegre gondoltam a szekrényből elővakart ezeréves 100% poliészterrel.... arra nem jó? Oda is speckó holmi kell?
PrtyGbr
21 élménybeszámolót írt
21
10 éve tag
2014.11.16. 18:13
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, tanácsokat! :)
Ugye badzoli írta, hogy mindenképp műszálasnak kell lennie. Lehet, hogy ez nagyon ostoba kérdés, de akkor akár egy régi kabát a szekrény aljáról is megteszi base layer-nek, ha az anyaga 100% poliészter...?
PrtyGbr
21 élménybeszámolót írt
21
10 éve tag
2014.11.14. 23:35
Szeretném a segítségeteket kérni három dologban.


Sajnos az 5000 mm-es vízállóságú kabátom az előző szezon végére mondhatni megadta magát. Ugyan nem ázik át, de a felső rétege átnedvesedik, nehéz lesz, és ha leveszem (ebédnél, vagy bármilyen okból), akkor utána mikor visszaveszem hideg, meg.... lényeg, hogy nem kellemes újra belebújni.
Szóval szeretnék venni egy új kabátot, ezúttal odafigyelve a paramétereire (előzőnél inkább tetszik-nemtetszik alapon választottam sajnos).

A Ride Admiral shell kabátot néztem ki, mert egész kedvező áron hozzá tudok jutni.
http://www.ebay.com/itm/New-2013-Mens-Ride-Admiral-Snowboard-Jacket-Maroon-Large-20K-/360520481297
(nem ebay-ről venném, és messze nem ilyen áron, de itt van róla a legátláthatóbb leírás)

Az első kérdésem az lenne, hogy mennyire jó ötlet sima shell kabátot venni.... ugye bélés egyáltalán nincs benne, így alá kell öltözni. Ezzel nincs is gondom, mert legalább szabályozni tudom, hogy milyen időben mennyi réteget veszek alá, hogy sose legyen melegem/fázzak.
Viszont nem tudom, hogy mivel lehet aláöltözni....
Egy ezüstszálas aláöltöző egy hétköznapi pulcsival kiegészítve vajon elég lenne a shell réteg alá ahhoz, hogy ne fázzak egy -5-10 fokos napon? Ha nem, akkor milyen (lehetőleg minél kedvezőbb árú) megoldás van?

A másik kérdésem az, hogy milyen méretet válasszak?
S és M az elérhető méretek (meg XL, de az tárgytalan). Én 170 cm magas, és 65 kg vagyok, átlagosnál kicsit vékonyabb testalkattal.
Itt van a Ride cuccok mérettáblázata:
http://www.sunandski.com/v/vspfiles/size_charts/06330.html#top
Sajnos én sose tudom, hogy a megadott méret az a kabát mérete, vagy az, hogy mekkora méretű emberre jó.. Szerintetek az S vagy az M lenne jó nekem?

Illetve természetesen az is érdekelne, hogy valamelyikőtöknek van-e valamilyen tapasztalata a Ride márka termékeivel.... kicsit utánaolvastam, és azt írták mindenhol, hogy régóta jelen van a piacon, és elég jó minőségű cuccokat forgalmaz. Ez alapján én megbízhatónak ítélem, de személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Légyszi segítsetek ebben ha tudtok, előre is köszönöm szépen! :)
PrtyGbr
21 élménybeszámolót írt
21
10 éve tag
2014.11.14. 16:45
Ismeritek az Arbor márkát? Több helyen is olvastam már a nevét, és elég jónak tűnik, de nem tudok semmi konkrétat.
Ti mit tudtok róla?

https://www.facebook.com/arborhungary
PrtyGbr
21 élménybeszámolót írt
21
10 éve tag
2014.11.14. 09:48
Az Arbor snowboards minisorozatának második, idei évada.
Nézzétek! :)

Arbor Snowboards :: The Postcard Series

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


Ha tetszett, érdemes belájkolni az Arbor Hungary oldalát, hogy a következő részeket is lásd, mikor felkerülnek.

https://www.facebook.com/arborhungary
PrtyGbr
21 élménybeszámolót írt
21
10 éve tag
Topik: Snowboard
2014.02.18. 19:28
Engem jobban zavart, hogy az eseménynek kb egyharmadát mutatták meg. De a "lejtőstílus" is valóban elég bénán hangzik.
Előzmény: (Bélapó 169871)
PrtyGbr
21 élménybeszámolót írt
21
10 éve tag
2014.02.12. 23:50
Scotty Lago tényleg eléggé pro, de egy árva szóval se mondtam, hogy a flow rossz lenne, ami azt illeti egyetlen márkát sem említettem.
Morfologus a "gyors csatolós" kötést kérdezte. Ez alatt én step-in kötést értek, step-in kötés alatt pedig a lehajtható hiback-kel rendelkező kötéseket értem. Ezekről pedig több negatívumot hallottam, mint pozitívumot, ezért én a hagyományos kétpántos konstrukcióra szavazok, bár nyilvánvalóan van olyan step-in kötés is, ami alázza sok kétpántos társát.
Előzmény: (badzoli 169535)
PrtyGbr
21 élménybeszámolót írt
21
10 éve tag
2014.02.12. 00:23
Én ugyan még nem használtam step-in kötést, de szerintem nem véletlen, hogy az összes pro rider sima racsnis kötést használ... Szerintem az a legjobb.
PrtyGbr
21 élménybeszámolót írt
21
10 éve tag
2014.02.11. 20:12
Egy burton Seven freestyle lapról van szó, az insertek is ugyanott vannak, a kötések mindkét oldalon ugyanabban az insertben vannak. A highback-ek mindkét kötésen ugyanúgy vannak beállítva, a kötés pántjai mindkét oldalon ugyanott vannak rögzítve. Az egyedüli asszimmetria az, hogy van egy non-slip pad bal kötés mellett, de kétlem, hogy ennek a súlyát olyan mértékben figyelembe kéne venni, hogy asszimmetrikus legyen tőle a board.
Előzmény: (badzoli 169204)
PrtyGbr
21 élménybeszámolót írt
21
10 éve tag
2014.02.09. 17:43
A grafikáját leszámítva teljesen szimmetrikus :)
PrtyGbr
21 élménybeszámolót írt
21
10 éve tag
2014.02.09. 12:50
Én kihívásként látom a buckás pályát, mert kell hozzá egy jó technika, és némi erőnlét. Ha nagyon a buckák, akkor a tetején szoktam fordulni, és onnan célzom meg a következő bucka tetejét. Ha kisebbek, akkor össze vissza, ahogy jól esik, néha egyik bucka elejéről elugrok, a következő hátuljára érkezek.
PrtyGbr
21 élménybeszámolót írt
21
10 éve tag
2014.02.08. 21:18
Írtam! :)
Előzmény: (admin2 169139)
PrtyGbr
21 élménybeszámolót írt
21
10 éve tag
2014.02.08. 21:03
Valaki meg tudná mondani, hogy hol tudom a hozzászólásoknál megjelenő nevemet megváltoztatni..? :(
PrtyGbr
21 élménybeszámolót írt
21
10 éve tag
2014.02.08. 20:08
A téma kezdő idézete tőlem származik. Nem gondoltam volna, hogy külön téma születik majd belőle. :D

Mikor leírtam, lehet, hogy kicsit elfogult voltam, hiszen az írásból úgy tűnik, mintha az lenne a lényeg, hogy csak a síelők csinálnak buckákat.
Leszögezném, hogy nem gondolom így. Snowboardos és síelő ugyanúgy gyártja a buckákat (bár ha azt nézzük amit "badzoli" írt, a síelők talán jobban, valamint a jeges részről a síelők is ugyanannyira letolják a havat, mint a boardosok). Mikor leírtam azt a kiinduló gondolatot, arra próbáltam utalni, hogy nagyon zavar ez a marhaság, hogy kifejezetten a snowboardosokat okolják sokan a buckás pálya miatt. Az meg különösen, hogy általában azok hangoztatják ezt, akiknél abszolút az az érzésem, hogy fogalma sincsen az egészről, csak hallotta valahol, és okoskodni próbál.
Személy szerint engem zavar, ha nagyon buckás a pálya, jobban szeretem a szépen kezelt pályán megereszteni, amennyire csak engedi a biztonságérzetem. Viszont az is jó, amikor a pálya szélén van pár bucka, hiszen lehet rajtuk kisebb ugrásokat nyomni (na meg a snowparkok).
PrtyGbr
21 élménybeszámolót írt
21
10 éve tag
2014.02.06. 20:25
Három alkalommal voltam itt. Egyik évben volt vagy 120 cm hó, mondanom sem kell, az volt a legjobb.
A szállás Auffach-ban volt, egy 8 személyes három emeletes ház három fürdőszobával, 4 hálószobával, tágas konyhával és nappalival, NAGYON kedvező áron (90 € / éjszaka / 8 fő). A pálya kb 50 m séta.
Az Auffach-ban található kabinos felvonónál gyakori, hogy reggel félelmetes méretű sor van, ennek ellenére a várakozási idő nem annyira félelmetes, kb 10 perc (délig úgyse jössz erre újra, addigra meg bőven elfogynak az emberek).
A pályák jól kezeltek, nagyon szélesek, akik carvingozni szeretnek, nagyon jól fogják érezni magukat(bár ha azokon a pályákon valaki végig lemegy szabályosan carvingozva megállás nélkül.. hát neki van állóképessége na. :) ). A fenti felvonóknál egyáltalán nem jellemző, hogy várni kelljen.
A szélső piros pályákon (11, 12) nem emlékszem hogy egyszer is láttam volna ratraknyomot, csupa bucka és jég volt minden alkalommal. A többi nagyon jó volt, egy rossz szavam se lehet rá. Az Inneralpbach felőli oldalon nem jártam valami sokat, de amennyire emlékszem ott is jók voltak a pályák, nem volt semmi gond.
Niederau-ban kellemes lankás kék pályák voltak, carvingozni nagyon jók. Akkor is érdemes ide jönni, ha friss hó esik, mert van egy hegyoldal, amire a fekvése miatt épphogy nem süt rá a nap, így nem olvad meg a hó. Egész nap porhóban lehet csúszni, valamiért nem is megy arra senki (pedig egyetlen szakadék, patak, autópálya, jeti sincsen arra. Csak a hegyoldal után kb 30 métert erdőben kell csúszni (nem szlalomozó halálcsapda, csak át kell csúszni rajta).
Amit sajnálok, az a snowparkok hiánya. Az Inneralpbach felőli részen volt kéthárom box, meg két ugró, de ezek nagyon aprók voltak, kezdőknek ajánlanám. Az Auffach felőli oldalon már komolyabban nézett ki a dolog, itt van egy egész szép méretű ugró, meg félcső. Nos, annak ellenére hogy háromszor voltam már itt, egy alkalommal se láttam kezelt félcsövet, csak jegesedett szétzilált valamit. A felső részen volt egy pofás vízszintes box, lejjebb a kicker mellett egy egyenes íves(szép nagy) box, kicsit lejjebb egy U-alakú. Ezek mind jól meg voltak építve, de valljuk be, nem valami nagy választék. Ráadásul az utolsó alkalommal pont az utazás napján (a felvonókezelő elmondása szerint) valami zseni azzal játszott, hogy kiment a csákányos lift nyomvonalából oldalra, ami azt eredményezte, hogy a kábel kiugrott a csigából, felrántott vagy 15 embert 2 méter magasra, és az ezt követő héten (pont amikor én ott voltam) nem lehetett használni. Mivel ez az egyetlen felvonó, ami a "haladó" park tetejére felvisz, ezen a héten a régi módszerrel lehetett használni a parkot - felgyalogolva.

Mindent összevetve nagyon jó kis hely, bármikor szívesen mennék ide. A bérlet ára ekkora pályarendszerért szerintem normális, viszont akik snowparkban szeretnének csapatni, azok nem biztos, hogy itt találják meg a számításukat.

8/10
PrtyGbr
21 élménybeszámolót írt
21
10 éve tag
Topik: Chamrousse
2014.02.06. 19:42
Egy hete értem haza kb. Nagyon jó volt, élveztem az egész hetet, DE:
Szállás a L'arselles hotelban volt, ami elvileg három csillagos. Na aki arra három csillagot rakott annak kérdezés nélkül három fogát kéne kiverni, ahogy annak is, aki azt állította hogy ez egy hat személyes szállás. Egy szoba franciággyal. Tágasnak, kényelmesnek tűnt, bár én nem voltam benne. Egy nappali kihúzható franciaággyal. Az az ágy akkor két személyes, ha egy pár alszik rajta. Amúgy másfél. Ha azt az asztalt hatan körbeülik úgy, hogy senki nem könyököl senki bordájában, akkor minden elismerésem. A csapből sztem minimum 70 fokos víz jött, olyan volt mint egy gőzborotva, abszolút pozitívum, ahogy a mosogatógép megléte is. Negatív, hogy nincs egy bögre. Van két decis és mokkás pohár, meg tál. Bögre nincs. A harmadik szoba az emeletesággyal... na hát oda ha bemész, akkor kb úgy érzed magad mint a sitten. Ablak nincs, az ágy és a fal között max 70 cm hely, EGY darab konnektor. A lámpa az első felkapcsolásnál kiégett, egész héten nem kaptunk újat, pedig szóltunk a recepción. A másfél személyes ágy problámáját úgy oldottuk meg, hogy fogtunk négy plédet (jut eszembe, paplan nem volt, csak ilyen pokróc-szerű valamik), leterítettük a földre, és minden éjjel valaki a földön aludt (kő-papír-olló döntötte el, hogy ki). Szóval a szállás nagyon jó LETT VOLNA ha négy személyes, nem hat.
Pálya: Nagyon jó volt az összes, GYÖNYÖRŰ kilátás, alig kellett sorbanállni a felvonóknál, nagyon ritkán állt meg a lift.
VISZONT: nem tudom milyen indokkal, de ha előző este/délután esett a hó, akkor nem mentek a ratrakok. Reggel kilenckor találtam olyan pályát, amin térmagasságú buckák voltak. Nem értem. Ugyanígy a snowpark ugrói is az előző napi állapotukban voltak, azzal a különbséggel, hogy volt rajtuk 5cm porhó (aki ment már ilyenben, tudja hogy az ugrón nem előny hogy puhára érkezel, hanem idegtépő, hogy nem tudod belőni a kellő sebességet). Viszont a többi alkalomnál reggel a pályák kiválóak voltak, a snowpark szintúgy, NAGYON JÓ A PÁLYA!! (park elemeit én személy szerint máshogy rendeztem volna, mert sokkal több lehetőséget ki lehetett volna hozni belőle, ennek ellenére nagyon jó volt)
Az utolsó előtti napon sikerült megtalálnom az olimpiai pályát(mondjuk előtte nemnagyon kerestem, ami azt illeti nem is tudtam, hogy van), de a közepénél azt hittem, hogy eltévesztettem az irányt, de aztán a sítérképen megnéztem, és jó helyen jöttem le. Egy normális piros pálya, semmi több.

SUM: Nagyon jól éreztem magam (asszem a társaim nevében is mondhatom ezt), összességében nagyon jó volt. A szállást is megszoktam kb a harmadik-negyedik napra, de tartom a véleményem, hogy ráférne egy verés arra, aki ezt háromcsillagosnak és hat személyesnek nyilvánította. A pályák nagyon jók, a kilátás mindegyik részről gyönyörű, de friss hó adottságait lehet, hogy nem ismerik az ottani pályakezelők.

7/10
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.