Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

voda01 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (15)Időben csökkenő Időben csökkenő
voda01
15 élménybeszámolót írt
15
15 éve tag
2011.03.13. 20:53
Ajánlom akkor a román pályákat. Sok sielőnek Gerlitzen is elérhetetlen. Júniusban még ennyire sem "kedvező" az időjárás síelésre. Tény, vannak jobb területek, de ahogy írtam, sok magyar honfitársunk ennek is örülne. Azért egy ekkora síterületet Magyarországon is sokan el tudnának képzelni. Szerintem korántsem annyira gázos a hely, hogy igy lehúzd, az esetleg ezután oda készülők kedvét szegd...
Előzmény: (ke.da 115046)
voda01
15 élménybeszámolót írt
15
15 éve tag
2011.03.04. 06:50
Szia, mi jelenleg itt vagyunk, én bátran ajánlom Vajk Miklóst is. Türelmes, kedves, humoros, barátságos. A kezdő feleségem és a 4 éves kisfiam 4 nap után magabiztosan sielnek... Általában 9-9.30 közt egyébként több oktató is van a Prinz hütte előtt, bárkit megkérdezett. Mi szombaton indulunk haza. Friss hò van, vasárnaptól napos idő várható...
voda01
15 élménybeszámolót írt
15
15 éve tag
2011.01.20. 10:57
Sziasztok,

decemberben olvastam itt a fórumon, hogy egy hölgy oktató is lesz Gerlitzenen, dec 27-től. Nem találom azt a hsz-t, esetleg tud valaki infót róla, esetleg az elérhetőségét megadni?

Előre is köszi...
voda01
15 élménybeszámolót írt
15
15 éve tag
2011.01.14. 09:49
lakcsi,

mi tavaly csak a félpanziót kaptuk ott, a Villa Kochban laktunk, de botrányos volt. Reggelinél a gyerek kért volna még egy zsemlét, amire azt mondták, megettük ami jár.... (Könyörgöm, egy zsemle... néhány cent...!) Vacsoránál a milánói egy kupac tésztára locsolt meleg ketchup volt.... Hááát, mi inkább bekocsikáztunk Villachba, mert elég sok féle ételt tudtunk enni, a török dönertől az olasz pizzáig mindent, elfogadható áron! Azóta én inkább kinti irodával, vagy közvetlen tulajdonossal egyeztetek, ami nem kerül az idén többe, mint a tavalyi "tóparti randi"! Pedig most is ide megyünk, csak tényleg pályaszállásra, nem ahogy az iroda hirdeti, utána vasút felett, közút alatt lécekkel bukdácsolva próbálod megközelíteni a Kanzelbahnt... :)

Itt a fórumozók ajánlatait tényleg érdemes körbejárni több oldalról, mert nagyon sok jó infó segít elkerülni az ilyen bosszantó, és nevetséges eseteket!
Előzmény: (lakcsi 103806)
voda01
15 élménybeszámolót írt
15
15 éve tag
2011.01.09. 19:35
Szia hómacsek,

engem is érdekelne az oktató elérhetősége, árai!

köszi
Előzmény: (hómacsek 102855)
voda01
15 élménybeszámolót írt
15
15 éve tag
2011.01.01. 22:06
Sziasztok,


sziveszter előtt jöttünk haza Aflenzből, ahol 3 napot tudtunk síelni. A szállásunkban nagy segítséget jelentett Klári (madribuc néven a fórumban)által ajánlott apartmann. Egyszerű, tiszta, barátságos, hangulatos, árban ideális, úgyhogy egyszóval tökéletes találat. Téli pizsama nem kell, mert elég meleg van, 26 fok, ami a minimum lehetőség a kályhán. Nekünk szerencsénk volt, mert Klári felajánlotta a főztjét, ami változatos és igen finom volt, de ha főzni kellett volna, az appartmann arra is kellően felszerelelt volt. Távolsága a pályától kb. 500 méter, nem sok, mi kisgyerekkel autóval mentünk, de ezt javaslom mindenkinek. Itt van a kölcsönző is, egy meleg vaxolás 3,99 Eur. A kiírt árak barátságosnak tűntek, de mi saját felszerelést használtunk.
A felnőtt napijegy 26 euró, ha okosan, a neten keresel, van fél áron is. Ennyi pénzért pedig a magyar "pályákon" sem lehet szinte egy napot síelni. A személyzet maximálisan segítőkész. A két üléses felvonó, ami a síterepre visz, az 1976-ban épült a tábla szerint, egy kabinost már elbírna a terep, mert a 20 perces út alatt hidegben nem a legideálisabb. Fent a lifteknél nem kellett várakozni, pedig egy-két napon a parkolóban ijesztőnek tűnt a létszám. Jól eloszlott a liftek közt a nép. A két enyhe tanulópálya tényleg kitűnő a kezdők számára, itt dolgoznak a helyi oktatók is. Mi nem vettük igénybe, mert csak németül és angolul beszélnek, áraikat így nem tudjuk, de fiúk és lányok vegyesen, oktatnak boardot is. A kétülésesnél sem kellett várakozni, ami a hegytetőre visz fel. Onnan több irányban is le lehet jönni, sajnálatosan a térképen jelzett kisebb hegyen lévő kék pályára inkább piros szintű lejtőn juthatunk át. Viszont innen kellemes az "erdei" pálya vissza, sőt a legnyagyobb élmény, a hegycsúcsról induló piros pálya, ami kellemes kék szerpentinen folytatódik egészen a völgyig. Érdekes, hogy télen a hegyre vezető szerpentin van lezárva, és ezen lehet lesíelni. Aki felvonóval jön le, ott léc nélkül, előre leküldik a léced, Te pedig kényelmesen ki tudsz szállni. A Hütték árai átlagosak, viszont az Almrauschütte a legfelkapottabb, viszon a Bürgeralm Panzió étterme sokkal barátságosabb, árban és ízvilágban egyaránt. " Valamiért" minden helyi érdekelt az Almrausch-t ajánlja. Én inkább a másikat!!! Esténként síelés után a napi síjegy érvényes a Kapfenbergi fürdőbe is, igaz a szauna plusz fizetendő. Érdemes megnézni Kapfenberg kicsi plázáját, kellemes, barátságos hangulatú, Figyelmes nézelődés alkalmával sikerült egy-két dolgot jó áron vásárolni. Összességében, mi biztosan megyünk még ide, nem csak télen síelni. Nem egy nagy síterep, elájulni nem kell senkinek tőle, viszont kezdők és jól síelők is tudják élvezni. Néhány napos síelésre ajánlanám, mert a jól síelő ennyi idő alatt meg tudja únni, viszon a több napos bérlettel a környék másik 3-4 síterepe is látogatható!
voda01
15 élménybeszámolót írt
15
15 éve tag
2010.12.20. 09:08
Sziasztok,

két ünnep közt tud-e valaki magyar nyelvű oktatót Aflenzen?
voda01
15 élménybeszámolót írt
15
15 éve tag
2010.12.01. 13:23
madribuc,

engem lehet érdekelne januári hétvégi, vagy két ünnep közti szállás 4 főre! Akár priviben is!

Köszi
Előzmény: (madribuc 95411)
voda01
15 élménybeszámolót írt
15
15 éve tag
2010.11.30. 10:09
madribuc,

engem lehet érdekelne hétvégi, vagy két ünnep közti szállás 4 főre! Akár priviben is!

Esetleg keresek 4 főre pálya közeli szállást(2 felnőtt, 2 gyerek) a két ünnep köztre, 26 és 31 közt, vagy január 2 felére 4-5 éjszakára. Kisgyerek miatt fontos lenne a pálya közelsége.
Előzmény: (madribuc 94974)
voda01
15 élménybeszámolót írt
15
15 éve tag
2010.10.29. 23:42
Sajnos a "Pitká"ban nem tudunk már foglalni. A nakünk megfelelő időpontokban teltház van már, illetve esetleg egy appartmannja szabad, ami nekünk kevés. Esetleg valaki próbálta a villa Marienhof-ot lent a Kanzelbahn mellett? Ma beszéltem velük, 120 Euro az appartman, plusz 9-ért kérhetsz reggelit is. Náluk is vehetsz kedvezményes bérletet is.
voda01
15 élménybeszámolót írt
15
15 éve tag
2010.10.27. 14:44
Nnorbert, köszi, esetleg helyben reggeli be lehet fizetni ott vagy a közleben? Másik kérdés, ez a hegy melyik részén van?
voda01
15 élménybeszámolót írt
15
15 éve tag
2010.10.22. 09:33
Sziasztok,
tud-e valaki elfogadható áron szállást Gerlitzenen? Márciusban a Villa Koch-ban voltunk, de most családdal, kisgyerekkel keresnék valami "olcsó" Hüttét, vagy magánszállást a kabinos felvonó körül.
voda01
15 élménybeszámolót írt
15
15 éve tag
2008.12.25. 20:59
D'T! Lei-t, vagyis RON-t váltani mi Csabáról menet Salontán szoktunk, a taxiállomásnál vannak a pénzváltósok a trafik mögött, de ha korán mész, akkor szemben az autómatából tudsz kivenni. Hasonló az árfolyam, mint a váltóknál! Most este beszéltem kintiekkel, ment a felvonó, jó a pálya, de elég hideg van. Nem volt tömeg, viszont többször is esett az utóbbi napokban friss hó! Érdemes menni!!!
voda01
15 élménybeszámolót írt
15
15 éve tag
2008.12.21. 20:48
Sziasztok, nemrég értem haza Arieseni- ből, jó a pálya, és egész délután esett a hó! Minusz 1 fok és napos idő volt délelőtt, utána pedig szakadt a hó! Szerencsére nem volt tömeg, folyamatosan lehetett síelni, sokszor üresen ment a felvonó!
voda01
15 élménybeszámolót írt
15
15 éve tag
2008.12.17. 17:25
Sziasztok, mi vasárnap készülünk, de a a ski in romania oldal szerint 20-40 cm a hó! Igaz ez, mert akik a hétvégén kint voltak, azt mondták, jó a pálya, van hó bőven. Nem hiszem, hogy ennyi idő alatt így elovadt volna!? Esetleg az új pályát megcsinálták már?
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.