Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Igal által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (8)Időben csökkenő Időben csökkenő
Igal
8 élménybeszámolót írt
8
13 éve tag
2014.02.03. 17:11
A Sítanodával mentünk, un. Pingvin táborba.

Ravascletto kisebb síterület, de 1 hétre is kiváló. 1 kabinos felvonó van, ami csak a hegyre való feljutást teszi lehetővé, nap közben nem érdemes lesíelni, mert a sípálya vége az út másik oldalán van. A 100 személyes kabin kb. 10 percenként indul, 2 van belőle és 4-5 perc alatt ér fel a hegyre, csak állni lehet benne.

A hegyen az egész pályarendszer belátható egy tölcsér alakban, 4 ülőlift működik, minden pályát be lehet síelni ezekkel. 2-3 fekete pálya van, de az egyiket délutánonként sokszor lezárják a versenyzőknek. (Szlovákiában ezek inkább piros pályák lennének). A piros pályák elég jók,kb. 5 darab és van snow park a boardosoknak. Január 20-24-ig üresek voltak a pályák, soha nem kellett egy fél percet sem várni a felvonóknál. Szombaton rengetegen jöttek, akkor kb. 5 percet kellett várni a felvonóknál, délután kevesebbet. Az egészen kezdőknek van egy kicsi domb varázsszőnyeg felvonóval.

A kabinos lift végállomásán van a Zoncolan hegycsúcs és itt egy önkiszolgáló étterem. az árak hozzávetőlegesen: tészták 6 E, rántott hús krumplival 10 E, virsli krumplival 7 E, sült krumpli (nagy adag) 3.5 E, italok: 0.5 l ásványvíz 1.5 E, cola, fanta 2.5 E., forró csoki 2.5 E.Lehet heti menüt is rendelni a Sítanodánál 40 E, ebben egy tészta főétel, 1 üdítő és egy desszert van (vasárnap este kell rendelni es 2 menü közül választani) Szerintem ez annak jó, aki apartmanban lakik, mert a Sportur szállodában ugyanezek a tészták vannak és bőven elég.

A Zoncolanra menő ülős lift alján van az Enzo Moro hotel, annak az éttermében nagyon finom a pizza, jó nagy, egy fél bőven elegendő egy könnyű ebédre és 6-9 E-ba kerül.
Az olasz espresso mindegyik helyen 1 E, nagyon finom, capuccino 1.5 E

Mi a Sportur hotelben laktunk- abszolút pályaszállás, a sípálya vége 20 méterre van a garázstól, ahová a felszerelést tesszük. a felvonó kb. 80 méterre, az út másik oldalán található. A félpanziós ellátás kiváló, reggelire ugyanaz a sonka, szalámi, vaj, jam, méz és kétnaponta virsli és kockázott rántotta. A reggeli italok elég rosszak és vizesek (meleg tea, tej, kakaó, különböző gyümölcsöt nem látott italok) Friss zsemle. Vacsorára salátaasztal (cékla, saláta, hideg zöldbab, kukorica, francia vagy hússaláta, 2 naponta rántott hagymakarikák), 2 fajta tésztaétel (milánói, spagetti carbonara, lasagna, stb) a főételt felszolgálják, ez valamilyen hús körettel (párolt zöldség vagy krumpli) és desszert vagy gyümölcs kirakva, utolsó nap torta.

Pár szót a szervezésről: a Sítanoda irodával mentünk, mert szerettünk volna oktatást, itt a sielok.hu-n találtam a hirdetést. Gyerekeknek minden szinten napi 2-szeri sí vagy snowboard okatás volt (9.30-11 és 13-14.30 vagy 11-12.30 és 14.30-16), felnőtteknek napi egyszer vagy 9.30-11 vagy 11-12.30. Mindig a kezdők órája van előbb. A gyermekeimnek sikerült egy szuper oktatót kifogni- Kadlecsik Marci- gyermekeimnek „Carving bácsi”. Szandra olyan barátságosan és profin tanította a fiamat, hogy 1 snowboardóra után a záráskor már le tudott jönni a piros pályán.

Eddig nagyobb helyeken voltunk, de ez nagyon tetszett- mind Ravascletto, mind a Sítanoda csapata (kezdve az itthoni foglalástól az út végéig)
Igal
8 élménybeszámolót írt
8
13 éve tag
2011.03.08. 12:08
sziasztok
melyik síkölcsönzőnek vannak a legjobb árai, ha van valakinek tapasztalata?
köszönöm
Igal
8 élménybeszámolót írt
8
13 éve tag
2010.11.29. 23:02
tud valaki aránylag olcsó 5 személyes apartmant a Schladming-i sírégió közelében? köszönöm
Igal
8 élménybeszámolót írt
8
13 éve tag
2010.11.29. 23:01
tud valaki aránylag olcsó 5 személyes apartmant a Schladmig-i sírégió közelében? köszönöm
Igal
8 élménybeszámolót írt
8
13 éve tag
2010.11.23. 12:36
Dachstein nem hideg? Láttam, hogy 5,5 óra alatt ott hete lenni, de az még nem Karintia.
Előzmény: (Hogwash 94251)
Igal
8 élménybeszámolót írt
8
13 éve tag
2010.11.22. 16:36
Köszi mindenkinek. Egyébként régen jártunk Ausztriába (Semmering, Hockar),és egyszer Dorfgasteinben, de nekem nem élvezetes minusz 17 fokban és szélviharban 8nem egyszer ilyet fogtunk ki) síelni.Olaszországban és Franciaországban ilyen soha nincs, de hát messze van, és 3-4 napra inkább mennék közelebb Tavaly voltam hosszú idő után Hintertuxon a gleccseren, de akkor 1 nappal az utazás előtt foglaltunk és láttuk jó idő lesz.De Schladming jól hangzik és Nassfeld is
Igal
8 élménybeszámolót írt
8
13 éve tag
2010.11.22. 14:06
Köszönöm. Jól síelünk, Klippitztörl kicsinek tűnik, főleg csak 2 ülős felvonót láttam.Schladming nem túl hideg?Régebben Ausztriába jártunk és mindig nagyon hideg volt. A Gerlitzen Alpe-ról van valami tapasztalat? Ott láttam még ülős felvonókat, de mindenképpen apartmant keresek, lehetőleg közel a pályához
Igal
8 élménybeszámolót írt
8
13 éve tag
2010.11.22. 09:18
Sziasztok
olyan síterepet keresnék, ami nincs nagyon messze, napos, leginkább ülőliftes. Gondolom ez csak Karintiában lehetséges vagy tudtok valami mást?Nassfeldről elég különbözőket olvasok, de nem bánnám ha közelebb lenne, valami jó közeli szállással
köszönöm
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.