Menü ≡

Schladming: Planai - Hochwurzen - Reiteralm - Hauser Kaibling síterep leírás szállás cikk fotóalbum videó oktató síiskola wellness fürdő értékelés, élménybeszámolók

Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
következőutolsó laponként: összesen 926, rendezés:
Üzenetek Üzenet íráshoz regisztrálj
Üzenet szövege
Feladó:  StaniFérfiProfi síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2017.04.13. 10:00
(Üzenetazonosító: 195272)
Stani Hozzászólások: 5055
Regisztrált: 2003.11.03.
89 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

azt kifelejtettem, hogy a Märchenwiesenbahnnál hagyott Pieps hátitáskámat (benne napszemüveg, kamerakábel stb) sajnos ellopták. Amióta az eszemet tudom mindig lerakom a hátitáskámat valahol, eddig nem volt gond egyik síterepen sem.
Előzmény: (Stani 195229)
Dátum: 2017.04.05. 18:13
(Üzenetazonosító: 195229)
89 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

A szerkesztőség ezt a hozzászólást kiemelte, és megjeleníti a síterepről írt élménybeszámolók között.
Április első hétvégéjén mi is Planaion (és Hauson) voltunk. Nagy elvárások az előzményeket tudva (március 18-19 egésznapos eső, majd utána legalább március 22-ig fagymentes éjjelek ebben a magasságban) nem voltak. Azt kell mondjam, hogy Schladmingban egy dologhoz értenek, ez pedig a temérdek műhó készítése, ennek nem feltétlen januárban vagy februárban látjuk előnyét, hanem ilyenkor erősen a szezon végéhez közeledvén, amikor is az eső és az enyhe idő sanyargatja az alacsonyabb sípályákat.
Sőt továbbmegyek, meglátásom szerint jelenleg egész Ausztriában a legjobb állapotban lévő Talabfahrt (völgypálya) az Hauson van, az, hogy 750 méterig ilyen pályán lehessen lesíelni nem mindennapi. Természetes hóból ellenben nagyon kevés van, az északias oldalakon kb 1500-1700 m az a magasság, ahol kezd összefüggő lenni.

Az idő inkább a májust, ha nem a kora nyarat idézte, a völgyben már 13 óra körül 22-24 fokok pluszban mindegyik nap. Pénteken (március 31.) a Märchenwiesenbahn és Mitterhausbahn ülésesek hegyállomásánál lévő kijelző már karibi 21-23 fokokat mutatott. Bár napon talán volt ennyi, de fenn azért ennél hűvősebb volt.
Időközben visszatérrtek az éjjeli fagyok, így a sípályáknak az esti ratrakolás után volt ideig kifagyni, vagyis ha más nem legalább 11-ig használhatóak voltak.

Pénteken a PlanaiWest kabinossal történt a beszállás, ezt a liftet, egyben az összeköttetést Planai és Hochwurzen közt leállították, a hochwurzeni platón minden zöld volt és itt már a pályák sem "hausi" mennyiségben tartalmaztak havat.
Szombaton a Planaibahn-nál a reggeli órákban (nyitás) 5 perc sorbanállás. Fenn,ahogy a többi napokon is kemény-kifagyott pályák. A ratrarolás többnyire kielégítő, de itt-ott szintesre sikeredett, ezért a reggeli betonkemény pályákon ez igen rázos élmény nagyobb íveknél.
Ez elsősorban az 1-es pirosan volt gond.
Hó a pályák nagy részén jelenleg bőven van, viszont akadnak olyan lejtők, amik nem huzzák sokáig, ilyen a piros 4-es, ahol nagyon sok helyen ütött át a föld, illetve az alján a Lärchkogelbahn ülőliftnél hatalmas vízisí volt az olvadékvíz miatt.
A Mitterhaus lejtője már reggel firnes, de csak pár centi "mélyen", így nagyszerűen lehett rajta menni, később fél 12 körül kásasí és ez elmondható minden kelet vagy nyugat felé néző pályára. A legtovább a Hauson található Gipfelbahn (7es fekete) tartotta magát, igaz ez reggel még igen kemény, helyenként jeges volt (jó él szükséges). Itt Hauson a reggeli órákban némi kása-firnnel jól síelhető volt még a piros 1-es és 8-as.

Kora délután (1 körül) lemenet Planion az 1-es feketén, amit egyre inkább kezd megviselni a tavasz. A pálya közepén olyan érzésem volt, mintha valaki nyitva hagyta volna a szaunaajtót, dőlt a meleglevegő.

Összeségében a körülményekhez képest optimális viszonyok, egy a titok: nyitásra fenn kell lenni és délben befejezni a síelést, utána lehet napozni , sörözni, fröccsözni a hütték teraszán. Aki porhavat szeretne az itt most aligha találja meg.

Néhány gyengébb mobilos kép csatolva
20170404-100341.jpg 20170401-084335.jpg 20170404-100617.jpg 20170404-100423.jpg 20170404-100533.jpg 20170331-125414.jpg 20170404-100255.jpg
Feladó:  Admin DFérfiHaladó snowboardos
Dátum: 2017.04.04. 15:05
(Üzenetazonosító: 195223)
Admin D Hozzászólások: 60
Regisztrált: 2015.08.10.
15 síterepet értékelt

A szerkesztőség ezt a hozzászólást kiemelte, és megjeleníti a síterepről írt élménybeszámolók között.
2017. április első hétvégéjét töltöttük Schladmingban. Fantasztikus idő volt a völgyben, 20-25 fok, így a szombatot inkább kirándulással töltöttük. Eleinte nehéz volt beleélni magunkat a snowboardozásba, a városban mindenki pólóban és papucsban sétálgatott, csak a síbuszról szálltak le állig síruhába öltözött emberek. Vasárnap csúsztunk, ez az egy nap a pályarendszer méreteihez képest egy kis kóstolóra volt csak elég. Első sorban kék pályákon érezzük jól magunkat, így a Hauser Kaibling mellett döntöttünk. A pályákon ugyan le lehetett volna csúszni a völgyig, de egyrészt kék pálya nem vezetett le, másrészt alul már nagyon nehéz, vizes, kásás volt a hó. Kabinozni nem akartunk lefelé, ezért autóval felmentünk a hatüléses középállomásáig. Ez az út sárgával van jelölve a sítérképen, viszonylag egyszerűen meg lehetett találni. Csak a háromnegyede van beaszfaltozva, utána földút van, ami az enyhe idő miatt meglehetősen sáros volt.
Az idő rövidsége miatt nagyon nem kalandoztunk el, a 4-es pályán csúsztunk főleg, ami hihetetlenül széles és nagyon kellemes volt, egyenletes lejtéssel. A piros pályák is kellemesek voltak, szintén nagyon szélesek és egyenletes lejtésűek.
A szokatlanul meleg idő miatt a hó kissé kásás volt még a csúcson is, de a pályák szépen meg voltak csinálva, nem láttunk köves-foltos részeket. A tömeg sem igazán volt jellemző, minden 10. felvonón ült valaki, így még délután sem voltak buckák.
A hatüléses lift melletti kör alakú Krummholzhüttében söröztünk egyet, itt még magyarra fordított menüvel is kedveskedtek nekünk.
Összességében nagyon elégedettek voltunk a sítereppel, a napijegy ára kicsit borsos volt utószezoni viszonylatban (46,5€), de cserébe szépen kezelt pályákat és kényelmes, lassított ki- és beszállású ülő és kabinos lifteket kaptunk, amiket mi snowboardosok különösen nagyra értékelünk.
A szállásunk a Schladming mellett található Ridehouse-ban volt, ami egy magyar üzemeltetésű, kedves, családias hangulatú házikó, tágas szobákkal és nagyon barátságos vendéglátással: http://sielok.hu/szallas/ridehouse/
schladming-2.jpg schladming-1.jpg schladming-3.jpg schladming-4.jpg schladming-6.jpg schladming-7.jpg schladming-8.jpg schladming-9.jpg schladming-10.jpg schladming-11.jpg Schladming főterén a Papa Joe A hatüléses lift hegyállomása melletti Krummholzhüttében magyar menüvel kedveskedtek nekünk
h i r d e t é s

Feladó:  scottishFérfiKezdő snowboardos
Dátum: 2017.03.21. 08:52
(Üzenetazonosító: 195073)
scottish Hozzászólások: 6
Regisztrált: 2015.02.16.
5 síterepet értékelt

Köszi. A pályaképek alapján nem volt egyértelmű (úgy tűnt, hogy beülős visz fel), és lukra meg nem akartunk futni.
Előzmény: (vgy73 195063)
Feladó:  vgy73FérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.03.20. 19:29
(Üzenetazonosító: 195063)
vgy73 Hozzászólások: 11
Regisztrált: 2014.02.28.
9 síterepet értékelt

Hochwürzenben a 33-as pálya melletti, Gipfelbahn (kabinos) visz fel a szánkópályára. Ott van a parkoló és több szánkó kölcsönző is. Múlt héten nagyon jó volt nagy része, csak alsó 1/10 volt felolvadva. Megéri kipróbálni ,hosszú, gyors szánkópálya,hajtűkanyarokkal.
Előzmény: (scottish 195057)
Feladó:  scottishFérfiKezdő snowboardos
Dátum: 2017.03.20. 11:32
(Üzenetazonosító: 195057)
scottish Hozzászólások: 6
Regisztrált: 2015.02.16.
5 síterepet értékelt

A márciusi (2017.03.12-2017.03.17) akciók közül választottuk ezt a terepet. Egy barátom ajánlotta, azt mondta ez a tuti.
A foglalást követően derült ki, hogy már úton a következő baba is, így 3 1/2-en indúltunk útnak. Az előre számított menetidő nem volt tartható a pici miatt.
A szállásunk a Mitterbergi Berghof szálloda volt, félpanziós, wellneses, magyarul beszélős. Remek hely, ha visszatérünk, itt szállunk meg legközelebb is. Az árban benne volt a négynapos bérlet is. Elsőre tartottam tőle, hogy mindentől messze leszünk, de síbusz járt és a szálloda előtt állt meg. Mi azonban autóval mentünk, de negyed óra alatt ott voltunk a pályáknál.
Mivel a párom snowboardozása ugrott, a picivel viszont mindenképpen szerettnük volna csúszni, ezért nem is a négy hegyet néztük ki, hanem Galsterbergalm-on csúsztunk. Mivel itt volt szánkópálya, a kabinos mellett bérlési lehetőséggel. Igazából bevallva a Hoczwurzern-en lévő szánkópályát nem értettük, mivel kabinos nem visz fel a tetejére, beülősen meg nem tudtuk, hogy akarták volna megoldani a gyerek+szánkó szállítást. Aki erre tudja a választ, írja már le.

A Galsterbergalm-i pálya nekem, mint kezdő boardosnak is jó választás volt, a teteje nagyon enyhe, mire bemelegedtem, jöhetett a meredekebb rész. Kb ötször mentem el a kék lekanyarodás mellett, mert mire észrevettem, már túlcsúsztam rajta, de a piros rész is élvezetes volt.

Utolsó napon átmentünk a Hauser Kaibling-re. A jobb oldali kabinost elsőre meg sem találtuk, beletelt egy kis időbe, mire a templomot megleltük. A felvonó azért jó, mert ide vissza sem csúsztam. Bár jelez egy kék pályát, amit előtte egy fekete rész előz meg. Nem vállaltam be. Inkább a 4-es pálya beülősével jártam fölfelé, a nap végén meg lekabinoztam a parkolóig. A pálya tetején lévő hütték jók, a kiszolgálók kedvesek, a gulyásleves pedig, bár paradicsomos, nagyon finom volt. A pályán már nagyon olvadt, tapadt a hó, kínszenvdés volt számomra a csúszás, de a pálya maga nagyon jó, széles, a lejtése pici gyakorlás után jó, szerintem kezdők is le tudnak levelezni.

Hazafelé megnéztük Hallstattot is, a hegyen keresztül vágva sok pályát találtunk eldugva. Szerintem a térség remek.
Dátum: 2017.03.07. 08:45
(Üzenetazonosító: 194800)
89 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Kis ontopic:

március 3-4-én Reiteralmon voltunk. Március 4-én jött a főnvihar, ennek ellenére az összes lift ment, igaz időnként a felső részeken erősebb széllökések támadtak, de szinte szélcsend volt.
Míg pénteken a farsangi hét utolsó rohama, sok emberrel és teli parkolókkal, addig szombaton kifejezetten kevés ember, na egyedül azért nem voltunk a pályákon , de a farsangi héthez képest megváltás !

A hőfokok lenn a völgyben reggel +11 fok (délután +14 fok), ennek ellenére a pályák, igaz tavaszias hóval, de jól tartották magukat, kivételt képeztek a középállomástól (pl Silverjet) lefelé vezető völgypályák, amik hamar megadták magukat és kása-bucka tengerré változtak. A pályákon még rengeteg hó van , így biztosan még sokáig kitart, ha jön még havazás és lehűlés , akkor úgy gondolom itt még középállomástól felfele jókat lehet síelni.
Feladó:  maci-laciFérfiKezdő síelő
Dátum: 2017.02.27. 21:16
(Üzenetazonosító: 194646)
maci-laci Hozzászólások: 3478
Regisztrált: 2005.11.27.
41 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Most 17-én szombat délelőtt jöttünk haza,de nem volt akkora gáz. Lassan de haladt a sor, persze néha megállt, viszont utána a Lieznél található első lámpa is rendesen megfogta a forgalmat. Szerintem nem érdemes kerülni, de ezt mindenki döntse el saját vérmérséklete szerint :D
Előzmény: (Leon74 194641)
Feladó:  TikaszaFérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.02.27. 19:41
(Üzenetazonosító: 194642)
Tikasza Hozzászólások: 22
Regisztrált: 2009.12.29.
44 síterepet értékelt

Szia,

Többször is jártam arrafelé januárba és februárba is, de sose volt stau. Igaz odafelé mindig pénteken úgy 20 óra körül jártam arrafelé, visszafelé pedig vasárnap 17-18 óra körül. Szombatonként viszont szinte biztos hogy beáll az egész.
Előzmény: (Leon74 194641)
Feladó:  Leon74FérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.02.27. 19:14
(Üzenetazonosító: 194641)
Leon74 Hozzászólások: 35
Regisztrált: 2009.10.20.
17 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Sziasztok!

Van valakinek infója schladming fele az A9-es autópályánál az S6-os felől jövet, a Liezeni lejáró előtt alagutat felújítják. Érdemes fentről az A1-es felől jönni inkább, vagy nem vészes a várakozási idő. Egyik ismerősöm azt mondta, hogy január elején másfél órát kellett várniuk.
Ha van valakinek tapasztalata és megírná, megköszönném. Mi csütörtökön megyünk arra.
Feladó:  nemeth _csabaFérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.02.18. 07:43
(Üzenetazonosító: 194256)
nemeth _csaba Hozzászólások: 138
Regisztrált: 2011.01.20.
25 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Sziasztok!!
Mostanában valaki nem megy véletlenül Schladming környékére Sopron érintésével?Egy sícipőt szeretnék eljuttatni!Ha valaki tudna segíteni légyszíves hívjon +36209165021!Előre is ezer köszönet!!
Feladó:  FuxosFérfiProfi síelő
Dátum: 2017.02.01. 10:28
(Üzenetazonosító: 193583)
Fuxos Hozzászólások: 20
Regisztrált: 2016.02.11.
11 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Hauser Kaibling,

"Die Schönste Piste", így hirdetik magukat...és ezzel nem igazán tudok vitatkozni. 2017.01.25.-én sieltünk itt egy teljes napot. Napsütés sok, sok hó, kiválóan elkészített pályák.
A Kaibling 6er és Quattralpina felvonók alatti piros és kék pályákon kezdtük a lesiklásokat. Kezdők, kiknek már van néhány nap sielés a lábukban, is nyugodtan használhatják. Itt-ott van egy komolyabb meredély, de kibírható. Aztán átnyargaltunk a Höfi Express I és II alatti kék pályákra. Szerintem ezek a legjobbak a kezdőknek és kezdő haladóknak egyaránt. Nekem egy kicsit lassú volt, de még mindig élvezhető. A napot az Almlift alatti, valamiért kékkel jelölt pályán folytattuk. A felső részen többször sikerült 90 km/óra felé gyorsulnom (max. 93,8 km :) )....az igaz hogy a hó nagyon gyors volt. (kb. -5 fokos hőmérséklet)
Délután átrándultunk egy órácskára a Planaira.....erről nem írok, majd jövőre, amikor részleteiben is megsieltem. :)
Mindent összefoglalva...fenomenális nap és egy újabb kedvenc síterep. Néhány megjegyzés:
1. Knappelhüttét nem kihagyni. A Höfi Express I bergstationjánál van.
2. Délután mindig a piros pályákat keresem. Azok sokkal kevésbé vannak lesielve mint a kékek. Azokat legkésőbb délig szétekézik a gyakorló sielők.
Feladó:  batusFérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.01.22. 01:14
(Üzenetazonosító: 193055)
batus Hozzászólások: 1877
Regisztrált: 2007.02.14.
1 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Azt majd csak a vizsgálat deríti ki, hogy ki volt a hibás, ha egyáltalán kideríti, hogy mi történt. Egy 62 éves síelő ütközött egy fiatalabb snowboardossal és nem élte túl.
Előzmény: (kp78 193043)
Feladó:  csaborFérfi
Dátum: 2017.01.21. 20:16
(Üzenetazonosító: 193048)
csabor Hozzászólások: 3456
Regisztrált: 2009.12.18.
60 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Ez az elet, s az is, hogy mindennek menni kell tovabb. Te nem tudod a helyet, mar nyoma sincs. A sieles egy ajandek, nem szabad ezt az ajandekot elrontani rajtunk kivul allo okok miatt. Lehet, hogy kegyetlennek hangzik, de ez az igazsag.

Jo sielest!
Előzmény: (kp78 193043)
Feladó:  kp78Férfi
Dátum: 2017.01.21. 19:17
(Üzenetazonosító: 193043)
kp78 Hozzászólások: 22
Regisztrált: 2016.04.30.
8 síterepet értékelt

Holnap reggel indulok Hochkönigre, és útközben épp Hauser Kaiblingnál akartam megállni, hogy a délutánt ott töltsük, és csak estére érni be a szállásra.
Kicsit elment a kedvem.
Reggel a magyar iskolások buszbalesete sokkolt, aztán most ez. :(
A cikkből amit találtam nem derül ki, hogy ki lehetett a hibás ennél a sípályabalesetnél.
Rossz így kezdeni a 4 napos sívakációt :(
Előzmény: (csabor 193038)
Dátum: 2017.01.21. 17:29
(Üzenetazonosító: 193038)
60 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Vannak olyan napok, amelyekhez hozza sem kellett volna kezdeni...
Szombat leven valoszinusitetem, hogy mindenhol tomeg lesz, ezert a szelen a Hofi Expressnel kezdtunk. Ott is voltak elegen. Mig oltoztunk tortent egy baleset 50 meterre a beszallotol. Az elso lecsuszas mamora fektelensegbe csapott at s eletet kovetelt. Rossz ugy kezdeni a napot, hogy latod a kuzdelemet egy ember eleteert, latod leszallni a helikoptert, s tudod hiaba. Felesegemet is nagyon megviselte az esemeny, fent a hegyen azonnal esett is egy nagyot, s a tovabbi galibak megelozese erdekeben az elso huttebe betereltem, bele onteni egy kis sziverositot. Mikor kijottunk akkor szallt le a mentohelikopter a hutte melle, mert 50 meterre volt egy baleset. Ez ilyen nap volt.
Mellesleg napsuteses ido volt 6-10 fok minuszban, szelmentesen. A ho ropogosan jo volt, s a tomeg hasitott amerre latott.
Vigazzatok magatokra!

Csabor a sielo
Dátum: 2017.01.20. 17:55
(Üzenetazonosító: 192996)
60 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Most remek a ho es az idojaras is. Hideg van, de nem esik, nem fuj, neha meg a nap is elojon. Ne a gombokat nyomogassatok, hanem pakoljatok. A jelenlegi korulmenyek megmaradnak vasaarnapig.

Csabor az elvezeti sielo
Előzmény: (kiralyek 192984)
Feladó:  kiralyekFérfiHaladó síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2017.01.20. 09:15
(Üzenetazonosító: 192984)
kiralyek Hozzászólások: 2
Regisztrált: 2016.12.20.
5 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Vasárnap indulunk. Már alig várjuk! A munkahelyen is állandó háttér-internetezés folyik...
Dátum: 2017.01.19. 19:40
(Üzenetazonosító: 192969)
60 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Ma délben megérkeztünk. Egyik kedvenc búvóhelyemet Fageralmot síeltük rommá. Rendben van. Részleteket majd később.

Csabor az élvezeti síelő

ui.: véleményem szerint Fageralm is a 4+1 hegy része.
Feladó:  Pacc
Dátum: 2017.01.19. 10:06
(Üzenetazonosító: 192938)
Pacc Hozzászólások: 4
Regisztrált: 2017.01.04.
4 síterepet értékelt

Csütörtökön érkezünk... Remélem nem lesz lesíelve addig.

következőutolsó laponként: összesen 926, rendezés:
h i r d e t é s
IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Szeretném megkapni a friss híreket és legjobb síajánlatokat.
Elfogadom az adatvédelmi elveket.
Hírlevél archívum »
UTASBIZTOSÍTÁS -10%
h i r d e t é s
A SIELOK.HU SZÁMOKBAN
A portált jelenleg 56 vendég és 3 regisztrált felhasználó látogatja.
Asztali nézet
A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk. Elfogadom. Több infó...