Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Ildikogs által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (36)Időben csökkenő Időben csökkenő
Ildikogs
43 élménybeszámolót írt
43
10 éve tag
Topik: Nassfeld
2024.02.23. 17:09
De elmehetsz a lila úton gyalog a Tresdorfer alm kabinos állomásig, ott biztosan mehetsz.
Előzmény: (Ildikogs 220898)
Ildikogs
43 élménybeszámolót írt
43
10 éve tag
Topik: Nassfeld
2024.02.23. 17:08
Nincs igaza :). Mert a kérdés az, hogy ki van-e alakítva a völgymenethez be/ki szállóhely a beülős felvonóhoz. Vagy kell-e kezelői segítség, - megállítani a felvonót - a lejutáshoz. Lehet, hogy a hölgy ezt szerette volna kérdezni. Ezt pedig még a hely weblapjáról se fogja tudni kideríteni. (És ha nem lehet, akkor elballaghat a kabinosig a kertek alatt.)
Előzmény: (HofEE 220505)
Ildikogs
43 élménybeszámolót írt
43
10 éve tag
Topik: Nassfeld
2024.02.23. 17:01
De ott csak székes van. A kérdés valójában az, hogy völgymenethez is ki van-e alakítva a be- és kiszállóhely. Nem szokták, csak hegymenethez.
Előzmény: (X carving 220722)
Ildikogs
43 élménybeszámolót írt
43
10 éve tag
Topik: Nassfeld
2024.02.23. 16:58
Hát már lehet, hogy nem aktuális a válasz... Szerintem készülj fel rá, hogy csak felfelé lehet felvonóval menni. Ott csak beülős van, és azoknak nem szoktak völgymenetbe be- és kiszálló helyet kialakítani. Leginkább akkor működik a dolog, ha a kezelők megállítják a felvonót be és kiszálláshoz (mondjuk sérülés esetén). Szóval nem a síléc hiánya az akadály. De nem tudom, ez csak a hosszú évek statisztikája.
Előzmény: (Amália 220501)
Ildikogs
43 élménybeszámolót írt
43
10 éve tag
Topik: Nassfeld
2024.02.23. 16:44
Nem biztos, hogy én vagyok a legautentikusabb válaszadó. Szerintem mindenki jobban jár, hogyha Tröpolach-ban marad a busz. Nekünk Sonnleitn-ben volt szállásunk, ott az ottlakók járműveinek fogadására van parkoló, tehát nagyon korlátozott ezen felül a lehetőség. Lehet, hogy egy-egy busz talál helyet (még ha nem is ingyen), de bizonytalanra felmenni... Sonnenalpe környékén van ingyenes parkoló - csak éppen most, ma zárva (gondolom a havazás miatt, mert ma az ülőliftek is zárva voltak arra). De ott is leginkább a szállást foglalókra vannak felkészülve. Az út keskeny, kanyargós szerpentin, 11 km. Ha hó van, csak hólánccal mehet fel a busz is. Próbáltam a hely weblapján is infót szerezni, de semmi, sőt, a pályatérképen sem jelölik (nem az van fent, mint itt a portálon), gyanítom, hogy nem véletlenül nem reklámozzák. Én a Tresdorfer alm állomás környéki kékeket (3-400 m) javasolnám a megközelítés miatt. (A teljesen kezdőknek úgysem kell 900 m hosszú pálya meg mellé ugyanilyen hosszú csákányos, mint a 2-es). Nem tudom, hogy mennyi kezdő van a csapatban, de Nassfeld sem a kezdők paradicsoma, hanem középhaladóké, haladóké. (Megkérdeztem a páromat közben, ő sem emlékszik a Sonnenalpe környékén sem nagy parkolóra.)
Előzmény: (Uzel 220879)
Ildikogs
43 élménybeszámolót írt
43
10 éve tag
Topik: Nassfeld
2024.02.14. 09:34
Ausztriába MINDIG kell hóláncot vinni. Egyes hegyi utak előtt kint állnak a polgárőrök, és visszafordítják azokat, akiken nincsen hólánc (hogy ne okozzanak galibát). A Sonnleiten szállásoknál a legtöbb helyen nem is lehet a házak között hagyni folyamatosan az autót, hanem a központi parkolóban kell tárolni. És érdemes is, mert a házak között nincs hókotrás, a hó meg váratlanul is jöhet.
Előzmény: (cstamas 220468)
Ildikogs
43 élménybeszámolót írt
43
10 éve tag
Topik: Koralpe
2024.02.14. 09:10
Ahogy írtam, ezen a terepen a déli oldali pályák nem üzemelnek. A Steinschober 2070 m magas, az odamenő csákányos nem megy a fenti pályák állapota miatt. (Helyesbítek: ma a weblap szerint megy. Ki érti ezt?) Az északi oldalon alatta 100 m-ig van még tömörített hó. A tegnapi képen levő piros pályán ma sincs sok bátor síelő, pedig tartományi síszünet van (üres a pálya). Ma közel nincs tele a parkoló, tegnap sokkal több autó volt. Elsétáltunk a megszűnt beülős liftes piros pálya alatt, a fenti szakaszon úgy 1900, nagylelkűen 1800 m-ig van valamennyi hó, ahol árnyékban van a hajdani pálya. 1900 magasan ezt látni az ablakból). A panorámaútról is azt látni, hogy a hóhatár errefelé felment 1900 m magasra. Persze, biztos van olyan mikroklíma Nassfelden, ahol lejjebb van, de itt ez a helyzet.
Előzmény: (csabeszka 220772)
IMG-20240214-085705.jpg
Ildikogs
43 élménybeszámolót írt
43
10 éve tag
Topik: Koralpe
2024.02.13. 16:51
Idei kiruccanásaink közé beütemeztünk egy rövidebb Koralpe látogatást. Reménykedve figyeltem az időjárásjelentést, meg az indulás előtti napokban is jelentősebb havazást ígért a Bergfex, de az égiek nem voltak kegyesek hozzánk, a jelentős hóból egy kis havaseső lett végül. Odafelé tavaszias tizenfokok. Már javában a szerpentinen jártunk pár kilométerre a sítereptől, de csak néhány rongyos hófoltot láttunk. Végül azért lett hó, a működő pályákon még maradt belőle valamennyi. A Burgstallofenbahn beülős 3 éve nem üzemel. A Wasserhanggipfellift hol megy, hol nem megy, most egy ideje nem megy, mert a fenti pályákon már nincs elég hó. A működő három csákányos alatt is vályús, jeges a terep, délelőtti órákban még a ratrakok lánctalpai által ütött keresztbordák, kiszakadt jégrögök is gondoskodtak a változatoságról. A pályák is szenvednek a hóhiánytól. Tömör, lánctalpmintás, helyenként jégfoltos minden működő pálya. Nekem úgy tűnt, hogy már nem is ratrakolnak mindent zárás után, pl. a piros 3-ast sem, ami az egyik még működő csákányos mellett van. A pályákat nem is hóágyúzzák, pedig víz lenne hozzá. A héten van a tartományi síszünet, ezért reggel majdnem tele volt a parkoló, rengeteg iskolás volt, de 11 körül már sokan elindultak visszafelé. Sajnos nekem úgy tűnik, hogy ez a pálya is a végét járja, a klímaváltozás miatt hamarosan már csak nyaraló és kirándulóhely marad. Kár, mert egyébként a hely szép, jót sétáltunk a panorámaúton, megcsodáltuk a koratavaszi Lavanttal völgyet, de síelni nem ide fogunk járni.
IMG-20240213-163437.jpg
Ildikogs
43 élménybeszámolót írt
43
10 éve tag
2024.02.03. 11:53
Még a korábbi kommentekhez : Faningbergen, amennyiben hó van a szerpentinen, vagy tele a fenti parkoló, a síbusz 10 perc alatt fent van a lenti parkolóból. Viszont csak du egyig megy félóránként, és lefelé is van sajnos egy másfél órás szünet 13:25 és 14:55 között. Korábbi években nem így volt. De szerintem, ha helyzet van, állítanak be még buszokat. Amin meglepődtem, nem egyszerű a településeken délben nyitvatartó éttermet találni. Estére meg asztalt foglalni ajánlott.
Ildikogs
43 élménybeszámolót írt
43
10 éve tag
2024.02.03. 11:15
Hát hogy vették le a cipőt, lécet, berakták a szekrénybe és mentek el. Akik meg maradtak, a hüttékben múlatták az időt.
update: febr. 2-án sem kellett sorbaállni a Samsonnál. Ezen a napon a hó is jó volt.
Előzmény: (TZoli 220622)
Ildikogs
43 élménybeszámolót írt
43
10 éve tag
2024.02.01. 12:32
Hát ma semmit nem kell várni. Viszont kissé jeges a pálya. Tegnap sütött a nap, többen is voltak sokkal, a pálya is pont nekem való volt. Ma már 10 körül is cuccoltak le a depóban.
Előzmény: (Bélapó 218345)
Ildikogs
43 élménybeszámolót írt
43
10 éve tag
2024.01.27. 16:27
Ide most busszal mentem. A busz 5 óra alatt ér ki. Ennél sajnos busszal nem lehet messzebbre vinni az embereket egynapos síelésre. Kocsival pedig az a gond, hogy korai indulás, egésznapos csúszás, összesen kb. 10 óra vezetés (1000-1100 km) ugyanazon személy részéről nem igazán jó fiataloknak sem. Schladming szerintem nem az egynapos síelés kategória. Amúgy igen, én is arra jutottam, hogy legalább 1 vagy 2 éjszakás kalandot érdemes keresni, valamivel távolabb (autóval).
Előzmény: (X carving 220438)
Ildikogs
43 élménybeszámolót írt
43
10 éve tag
2024.01.22. 09:58
Ez valószínűleg nem egyszeri jelenség lehetett, mert az útitársak nagy része hótalpas túrára indult, nem síelni. Úgy 5-6 pár lécet, illetve snowboardot láttam a busz csomagtartójában. Most szombaton megyek egy másik egynaposra, de kábé erre az élményre számítok most is. Sajnos munkanapra nem szerveznek egynapost sehol. Kocsival utazva érdemes egy ennél távolabbi síterepet megcélozni. Bár évekig jártam a családdal hosszú hétvégés csúszásokra (csütörtök munka utáni indulás, hétfő esti érkezés), de a szombat-vasárnapi napok, de főként a szombat, mindig és mindenütt hasonló volt, különösen februárra volt ez igaz. Ha valaki megteheti, érdemes inkább munkanapra ütemezni a csúszásokat.
Előzmény: (X carving 220416)
Ildikogs
43 élménybeszámolót írt
43
10 éve tag
2024.01.21. 14:56
01.20-án buszos csoporttal mentem ki egynapos rövid "besíelés" céljából. Valamikor régen (vagy 10 éve) már jártam itt, de az egy március eleji időpont volt, nem sok dologra emlékszem, de akkor kevesen voltak. Most viszont, ahogy a szombati nap miatt sejteni lehetett, sokan voltak. Mindegyik pálya kissé jeges volt, a ratrakok lánctalpainak nyoma sok helyen kilátszott a pálya közepén. Igyekeztem inkább a pálya szélein csúszni, ahol volt egy kis hó is, nem csak jég. A kabinos felvonók üléseit 11 körül kiszedték, hogy többen tudjanak beszállni, szerintem a vendégek harmada legalább szánkós lehetett. Minden körnél 10-12 percet kellett sorbanállni a beszálláshoz, a pálya hosszának (vagyis rövidségének) ismeretében ez nagyon fájdalmas . Sokan már rögtön a kabinostól kezdtek csúszni a szánkóval, elszabadult szánkókat is láttam a közös bevezető szakaszon. A piros pályákon nem voltak sokan, az egy szem kéken viszont igen. Szánkózós csoporttársaim beszámolója is jó nagy ütközésekről és pályáról kicsúszásokról szólt. A tömeg a 3 db pályán található hüttében is hatalmas volt, gyakorlatilag teltház a kinti kiülős részen is. Így aztán 3,5 óra visszafogott tempójú csúszkálás épp elég volt ezen a helyen. Síelés végeztével a lenti hüttében próbáltam valamilyen italhoz jutni, úgy 15 perc ácsorgás után sikerült az egyik pultnál állva fogyasztani egy aperolspritzet, de bár ne láttam volna, hogy rakta össze a pultosfiú ezt a 7 euróért... A parkoló melletti Gasthofban újra megpróbáltam ülve egy kis kajához jutni a mindössze 2 féle levest, és 2 féle szendvicset tartalmazó étlapról. Úgy negyedórán keresztül nem vett rólam tudomást a személyzet, majd az egyik hölgy a pulttól odaszólva közölte, hogy már semmilyen kaja nincs. Elmormoltam valami köszönömfélét (úriasszony vagyok), majd faképnél hagytam őket. Összességében elmondhatom, hogy megnéztem, pipa, de a következő 10 évben valószínűleg nem fogok erre járni megint, egyszerűen nem érdemes 9 órát buszozni emiatt. Ha valaki mégis egynaposban gondolkodik, kizárólag hét közben menjen. Amúgy nem kezdőknek való terep. Az egyetlen kék pálya keskeny, a pirosak pedig inkább sötétpirosak, Fekvése miatt naposnak sem mondhatóak (ezért is marad meg a hó valamennyire).
Ildikogs
43 élménybeszámolót írt
43
10 éve tag
2024.01.19. 15:53
Köszi, ez a fanningbergi tényleg nem hosszú, akkor meg is nézem majd hamarosan, mit tud az az oldal. Egyébként a csákányos felvonóknak is van pozitív oldala: nem állnak le szélben.
Előzmény: (esslegg 220364)
Ildikogs
43 élménybeszámolót írt
43
10 éve tag
2024.01.18. 19:15
Fanningbergen milyen hosszú? A Rosenkrantz csákányosához képest érdekelne és milyen a meredeksége? Sehol nem találtam róla adatot, és azon az oldalon emiatt soha nem mentem még le, pedig voltam párszor már ott. Vagyis de, 500 és 1000 m között van mindhárom, ezt írják. A térképen viszont olyan hosszúnak néz ki majdnem, mint a Samson. Ennyi. Meg is nézem, mert úgy emlékszem, hogy a Rosenkrantzé hosszabb. De a meredekség is érdekelne, nekem a Rosenkrantzé túl sok. Közben megnéztem, érdekes a muraui Sunshine a kék pálya mellett 1406 m, a Rosié meg 1496m. Előbbivel meg semmi bajom. Utóbbi sokkal hosszabnak tűnik, pedig nem.
Előzmény: (Bélapó 220349)
Ildikogs
43 élménybeszámolót írt
43
10 éve tag
2024.01.01. 13:27
A gyerek miatt írom: A Kornockbahn teteje kék ugyan, de vigyázzatok vele! Két éve január végén voltunk, sok hó is esett. A pályák jók voltak. Ennek ellenére a hegy tetején gyakran erős szél van, a pálya jegesedik, a letöréseknél figyelni kell, úgy a Hirschkogellift magasságáig volt gond. Kék pálya ide vagy oda, sok esést láttam akkor, aztán egy-két csúszás után én is úgy döntöttem, hogy kihagyom a tetejét. Többször láttam a levegőben mentőhelikoptert is. Nekem a 25-ös piros volt a kedvencem, az öreg kétüléses ülőlift ellenére is. Jó kis napos pálya az. A seetaxi sajnos nem mindig működik (amikor ott voltunk, működött, attól függ, milyen vastag a jég). Viszont: a vezető alaposan rálépett a gázra, a tavon viszont buckás, vályús, egyenetlen a hó, és sokan kapaszkodunk abba rúdba. Szóval én nem élveztem annyira, igyekeztem a minimálisra szorítani a taxizást.
Előzmény: (lordus 219829)
Ildikogs
43 élménybeszámolót írt
43
10 éve tag
2023.10.18. 05:37
Köszi. Hát úgy döntöttem, hogy nem kockáztatok inkább. Ezek után nem bízom a cuccban.
Előzmény: (dorian 218901)
Ildikogs
43 élménybeszámolót írt
43
10 éve tag
2023.10.10. 19:23
A családi kollekcióban van 4 darab matt fekete sisak, változó korúak, 3 régicske, úgy 12 éves Decathlonos, egy viszont nem több, mint 5 éves, Alpina. Mindegyik anyaga ragacsos. Ha ráteszem az ujjam, nyoma marad a sisakon. A Dekásokon 2 éve vettem észre, az Alpinán pedig idén. (Nem kosz vagy zsír, vagy hasonló.) Gondolom, ebből kifolyólag kuka mind. Az Alpina bosszant azért, hiszen nem egy noname, és annyira nem is régi. Lehet mondani, hogy a Dekás sz@r minőség ( de megtette a magáét), de a szintén 12 éves, Dekás, fényes fehér felületű női sisakoknak semmi baja, be sem sárgult (mint ahogy egy hasonló korú márkás biciklis sisak tette ezzel szemben). Szóval kérdés: más is járt már így? Mennyi egy sisak elméleti kihordási ideje?
Ildikogs
43 élménybeszámolót írt
43
10 éve tag
2023.01.25. 18:12
Kedden átugrottunk a közelből, a Rosi felvonók még mindig zárva, a köd miatt nagyon kicsi volt a látótávolság. gyanús is volt, hogy vajon miért nincs teli a parkoló :D. Ott is hagytuk gyorsan. Szerdára napos időt ígértek, de a közelben (Fanningberg) is csak délutánra oszlott fel (vagyis nem, csak leszorult 1500 m körülre a csúcsról remekül lehetett látni a jelenséget), gondolom a Kreischbergen is hasonló lehetett a helyzet.
Előzmény: (nyugiba 217456)
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.