Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

punto által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (54)Időben csökkenő Időben csökkenő
punto
54 élménybeszámolót írt
54
18 éve tag
2013.02.11. 23:02
Amit előttem írtak, az mind igaz, ha működnek a felvonók. Ezen oldal google-s fordításából számomra az derül ki, hogy valami műszaki hiba miatt csak a libegő üzemel, a hozzá tartozó 2,2 km-es pályával.
http://www.holidayinfo.sk/hu/SkiparkErikaKojsovskaHola
A sípark szlovák oldalán is csak a libegő van működőnek jelölve.
http://skiparkerika.sk/
punto
54 élménybeszámolót írt
54
18 éve tag
2013.02.11. 22:39
Szombaton először voltunk Drienicán síelni. Mivel előző napokban ránézésre 30-40 cm friss hó eshetett, így pálya tökéletes volt. Délután kezdett kissé buckásodni, és a felvonó előtt előbújt egy kis jég is. Sorban állás 4-5 perc, de a pályán jól elfértünk, nem volt tömeg. Sok magyarral (városunkban élőkkel!) találkoztunk, közülük próbálkoztak a Lysára menni, de azt mondták, hogy rengetegen vártak a terepjárókra (ami 2,5 EUR), így visszafordultak.
Nagyon jól éreztük magunkat, egyedül a C felvonónál „dolgozó” bajuszos kezelő rontott az összképen. Nem tetszett neki, hogy ki kellett jönni a bódéból egy –két kezdőnek segíteni. Ide még vissza megyünk.

A HolidayInfon is panaszkodtak a tömegre, és terepjárós feljutásra (már ahogy google-s fordításából kivettem).
punto
54 élménybeszámolót írt
54
18 éve tag
2013.02.11. 22:38
Köszi!
Előzmény: (foldi48 154037)
punto
54 élménybeszámolót írt
54
18 éve tag
2013.02.04. 21:38
Szia foldi48!

Mi szombatra tervezünk ide egy 1 napos síelést, és érdeklődnék hogy a terepjárós fuvarért külön kérnek-e pénzt, és hogy a Lysa hegyen van-e felszerelés bérleti lehetőség? Köszi!
Előzmény: (foldi48 153451)
punto
54 élménybeszámolót írt
54
18 éve tag
2013.01.26. 22:12
Ma délután voltam itt síelni, 12-től 13-ig voltak többen, utána max 1-2 perc volt a várakozás. A pálya jó állapotban volt, az idő múlásával kezdett minimálisan előbújni 1-2 helyen a jég, de nem volt vészes. Nagyon jót, és sokat sikerült síelni. Mindenkinek lécre fel! Én megyek holnap is.
punto
54 élménybeszámolót írt
54
18 éve tag
2012.02.23. 15:57
Én is kifogtam a kezeletlen pályát szombaton, de ennek ellenére végig síeltem a napot.
Kérdezném, hogy milyen most a pálya állapota, mennyít ártott neki a meleg idő, és hogy a tolókaros felvonó üzemel-e, vagy vasárnap fog-e, mert szombaton nem üzemelt.

Köszi
punto
54 élménybeszámolót írt
54
18 éve tag
2012.02.07. 17:47
Szia!
Éngem érdekelne a belépő, most tervezem meglátogatni Őket. Mi a feltétele az átvételnek, és a felhasználásának?
Előre is köszi!
Előzmény: (minerel 133600)
punto
54 élménybeszámolót írt
54
18 éve tag
2012.01.22. 20:50
Szia!
Keddtől vasárnapig vannak nyitva, tehát hétfő továbbra is szünnap. Megy minden pálya és felvonó. Hó is van, de nem mindenhol elég. Délre a meredekebb részeken előbújt a föld, és sok helyen a kövek is. Ez látszik is a léc alján, szerencsére csak kisebb karcok formájában. A felvonóknál egész nap 5-10 perces sorban állás volt, vasárnap lévén. A legfelső részén is olvadt, ezért egyre jobban buckásodott a pálya. Mindezek ellenére jót síeltünk.
Előzmény: (vh 131433)
punto
54 élménybeszámolót írt
54
18 éve tag
2012.01.20. 21:42
Bár ahogy ezt a webkamera képet nézem, még lehet megnyit a Lysa Hora is!

http://www.holidayinfo.sk/sk/Kamera/SkiLysa/601257/1327067605
Előzmény: (Kazuár 131401)
punto
54 élménybeszámolót írt
54
18 éve tag
2012.01.20. 21:32
A lenti részen, ha jól emlékszem 2*1 km, + 2 rövidebb pálya van, igaz még nem síeltem ott. Szálást sajnos nem tudok ajánlani, Mi reggel mentünk, este jöttünk. Jó sielést!
Előzmény: (Kazuár 131401)
punto
54 élménybeszámolót írt
54
18 éve tag
2012.01.20. 19:39
Szia!
Nem tudom melyik részre gondoltál, de mint Sanci is irta, a nagyobb Lysa rész sajnos nem működik. 2006 óta nem volt annyi természetes hó, hogy kinyissanak. Dryenicán még nem síeltem, de az oldaluk szerint ott megy minden pálya.
Előzmény: (Kazuár 131118)
punto
54 élménybeszámolót írt
54
18 éve tag
2012.01.20. 19:04
Köszi Sanci az infót és jó kívánságot!
Hólánc van, de remélem nélküle is fel lehet lesz jutni a parkolóba. Ha fel is kell rakni, az legyen a legnagyobb bajunk. A siklásért mindent!
Előzmény: (Sanci532 131386)
punto
54 élménybeszámolót írt
54
18 éve tag
2012.01.20. 16:01
Sziasztok!
Vasárnap mennénk ide csúszni, és szükségünk lenne sí bérlésre is. Ha valaki megtudná mondani, hogy van-e itt lehetőség bérlésre, és mikor nyit a terep, megköszönném.
punto
54 élménybeszámolót írt
54
18 éve tag
Topik: Nassfeld
2011.03.02. 22:39
Mint ahogy előttem is írták, nem írtad le az igényeket, de ez is egy lehetőség: http://www.net4you.com/jostftp/ . 10 perc Nassfeldtől autóval, Mi nagyon meg voltunk elégedve ezzel a szálással.
Előzmény: (jtibor 113045)
punto
54 élménybeszámolót írt
54
18 éve tag
Topik: Bukovel
2011.02.07. 22:43
Mi is az 1R-nél vettük, és ugyan úgy megnézték, hogy hányan vagyunk, mint ahogy a gyereket is megnézték gyerek jegy vételekor. Volt előttünk egy nagyobb táraság, és mindenkinek az ablakhoz kellett menni.
Sokan úgy csinálták (Mi is a második sorban állásnál), hogy mind a két sorban ált egy- egy ember, és amelyik hamarabb sorra került, ahhoz oda ment a másik sorban álló, de monda a sorban utána állónak, hogy vissza ál, amint megveszik a másik sorban a jegyet. Vissza ált, és ott is vettek 2 jegyet.
Előzmény: (Bikeman 108443)
punto
54 élménybeszámolót írt
54
18 éve tag
Topik: Bukovel
2011.02.01. 15:38
Üdv. Mindenkinek !

Január 28.-tól 30.-ig voltunk Bukovelen síelni. Az út a tiszabecsi határtól 5 óra volt, kisebb részt jó, nagyobb részt kátyús utakon. A hó minősége tökéletes volt, és sok helyen még gyártották is ezerrel. A felvonók, pályák, hütték minden igényt kielégítenek. Szombaton és vasárnap elég sokan voltak, de azért átlag 5 perc alatt fellehetett jutni a felvonókra. A személyzet segítőkész volt, de azért kel még nekik tanulni.
A reggeli kedvezmény (ahogy azt előttem írták) működik, de azt viszont vegyétek figyelembe, hogy csak annyi főre lehet megvenni a kedvezményes jegyet, ahányan a kasszánál vagytok. Mi ketten mentünk 8 jegyért, így 3 sorba állással 2 kasszánál tudtunk 6 jegyet venni. Gyerek kedvezmény is van 20%, nem tudom hány éves korig, de a 13 éves gyereknek, már felnőtt jegyet kellet venni.

A kaják nagyon finomak, és elfogadható az áruk is.

A síelési kultúrájuk (a vezetési stílusukkal együtt)viszont nem tűr nyomdafestéket. Az elesett síelő orra előtt vágják a kanyart, jól szembe vágva hóval a földön fekvőt. Az elhagyott felszerelést kerülgetik, mint hogy levinnék a gazdájának. Akiknek segítettünk, sokszor meg voltak lepődve, hogy ilyen is van. A 2 nap alatt több, és csúnyább bukást láttam, mint máshol 1 hét alatt. A felvonóból kiszálláskor a bal szélen ülő jobbra indul, felborítva ezzel 3 embert, mert Ő a jobb oldali pályán akar menni.

Azért összességében jól éreztük magunkat, nem mondom, hogy soha többet.
punto
54 élménybeszámolót írt
54
18 éve tag
Topik: Bukovel
2010.12.16. 22:42
Természetesen hivatalos biztosítás, és érvényes zöldkártya nélkül senki ne induljon el. A csúszópénzes „biztosítás” nem biztosítás, csak a közeg így adja tudtodra, hogy kell neki 200, hogy ne szedje szét az autódat. Lehet nekik akármilyen nagy cédulájuk, meg akár mennyi kamerájuk, ha a kamera másik oldalán ülő ember is megkapja a maga részét, meg az átadásnak is van diszkrét módja. Úgyhogy akármennyire is szeretnénk túllépni ezen a kenőpénzen, sajnos a tapasztalat azt mutatja, hogy aki Ukrajnába készül, annak nem lehet. Természetesen ez nem általános eset, de gyakran előfordul.
punto
54 élménybeszámolót írt
54
18 éve tag
Topik: Bukovel
2010.12.15. 23:17
Szia!

Az Ukrán határ mellet lakok, és szoktam is átjárni általában Záhonynál, de már mentem más határokon is. A kijutással kapcsolatban az van, amit Biro77 leírt, de azon se lepődj meg, ha az útlevélbe tett pénzen kívül még a vámos is kér, meg a kiskatona is, és ez érvényes visszafelé is. Általában az varázsszó, hogy „Bisztosítás?” Na ekkor kell adni nekik 200-at, és már van is biztosításod. Visszafelé tényleg van kialakítva EU sáv, de mióta Én kijárok 5-6 éve, még egyszer sem működött. Mindenki megy mindenhol, és az átjutási idő is nagyon változó.
Sört tényleg felesleges vinni, a leírt jó minőségű Ukrán sörök mellett, lehet kapni itthon is ismert söröket pl: Staroprament, Beck’s, Tuborg, Callsberg, Holsten stb., és olcsóbb mint itthon. Hozni 2 doboz cigit, 1 liter töményet, 16 liter sört, 4 liter bort lehet személyenként, és 10 liter benzint a tankon kívül, de ez nem személyenként.

Ha van még kérdésed, próbálok segíteni.
Előzmény: (marcizmus 98241)
punto
54 élménybeszámolót írt
54
18 éve tag
2010.10.08. 21:39
Szia!
A 300 m az biztos hogy nem igaz. Az utolsó ház után a sípályáig van egy fás rész, meg parkoló, ami magában jóval hosszabb 300 m-nél. Inkább a 950 a valós.
Szerintem a hó akármilyen jó lesz, a gyereknek akkor is nagyon kemény ez a pálya. Az alsó kék pálya az nagyon kék, a felső rész meg meredek. Esetleg a 10-es piros lehet jó neki, de tavaly februárban, amikor ott voltam, ez a pálya nem üzemelt.
Előzmény: (nmarcsi2 90294)
punto
54 élménybeszámolót írt
54
18 éve tag
Topik: Nassfeld
2010.02.22. 22:17
Tavaly Mi itt voltunk. Igaz nem pályaszállás, és szauna sincs, de szerintem jó árban minőségi szállást kapsz itt.
http://www.net4you.com/jostftp/
Előzmény: (yager01 85469)
következőutolsó
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.