Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Buszos síutak Franciaországba - tapasztalatok

ÜZENETEK (99)Időben csökkenő Időben csökkenő
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2012.04.25. 16:07
A fórumról hárman (rera, hunyadee és jómagam) részt vettünk az Ádám által szervezett rendhagyó áprilisi francia körúton.
A program röviden: 4nap síelés 4 különböző helyen (Les Arcs, Valloire, Les 2 Alpes és Alpe d'Huez), közben egy utazós nap városnézéssel Chamberyben, majd utazás Provence-on át (piknikezés, miegymás) a tengerpartra. Ott aztán jól megnéztük Saint Tropezt, a "la plage"-t, Port Grimaud-t, majd egy monacoi városnézés után tértünk haza. Tartalmas 9.5nap volt, ezúton is köszönjük a szervezést Ádámnak!
A síterepekről már a terepeknél beszámoltam, a többiről inkább nem itt (ez mégiscsak egy síelős oldal), hanem a http://vasssyblog.blogspot.com/ -on olvashat majd részletesebben akit érdekel és aki győzi kivárni, hogy odaérjek... :-)
Rera
318 élménybeszámolót írt
318
14 éve tag
2012.04.21. 14:52
Most érkeztünk a Travelex által szervezett francia síútról. A vállalkozás vidáman működik, csak Makray Ádám egyszerűen nem tartja fontosnak e fórumon aktivizálni és magyarázgatni magát. Valószínűleg megy neki a bolt, anélkül is. Ha nem veszi fel a telefont, írni kell neki, ha nem jelez vissza, bizonyára megtelt a busz, és tele a feje a szervezéssel... Az meg, hogy ki állítja ki a számlát, sokadlagos kérdés, szerintem. Probléma bármilyen szervezéssel lehet, előre szólni kell, mi a kérés, óhaj-sóhaj, és bizonyára igyekezni fog teljesíteni. Nagyon olcsó utakat kínál, ezt is érdemes figyelembe venni: olcsó busszal (és tényleg nem szabad használni a jármű mellékhelyiségét), olcsó szállással (és tényleg csak alvásra használható), de a legjobb francia terepekre... Nekem ez utóbbi a lényeg.
Szőcske
1 élménybeszámolót írt
1
14 éve tag
2012.04.05. 18:20
Szia Ádám !
Engem érdekelne, de szeretnék megtudni még néhány részletet az indulással és a befizetésel kapcsolatban. Probáltalak elérni telefonon de még nem sikerült. Még egy fontos kérdés, hogy hány hely van még?

Üdv.

Sanyi
MakrayAdam
32 élménybeszámolót írt
32
12 éve tag
2012.04.04. 11:38
Kedves Terje!

És jól érzeted magadat? Milyen volt a túra? Erre is kíváncsiak lennénk.

Sajnos nem mindig lehet elsőre fel venni a telefont, néha többen is hívnak minket.

De ígérem megtanulok headset-tel oktatni...:)

Üdv, Ádám
Előzmény: (terje 107949)
terje
2 élménybeszámolót írt
2
13 éve tag
2011.02.03. 23:33
Mindössze kicsit aggasztónak találom, de ugye vannak pozitív vélemények is.
terje
2 élménybeszámolót írt
2
13 éve tag
2011.02.03. 20:59
Üdv!

Én most szeretnék utazni márciusban a Travelex-el, de a telefont nem vették fel, és miután sikerült is elérnem őket akkor sem tudtak semmit a neten keresztül történt foglalásunkról...
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2010.02.10. 17:57
Terka ne vedd a szívedre! Ez FÓRUM! Nekem is feltűnt Johny Cash hozzászólása. Az érdekes hozzászólóknál (és ez érdekes volt) mindig megnézem az előző hozzászólásokat. Nekem is feltűnt az ISOLA 2000 topikban, hogy a suli-si -vel megjött Fr-ból. Dehát lehet, hogy kifelé a Travelex-szel ment és menet közben átnyergelt mert látni akarta a pálmákat. Tetszett neki, mert nevetett.A fórumozástól ne menjen el a kedved, hiszen ép' az ilyen szövegektől lesz színes a fórum. Engem is sokszor kicikiztek, de nem zavar. A WC-t én is hiányoltam volna. Mert aki nem vezet az iszik! akkor meg ugyebár ...
Előzmény: (terka 84044)
YETI53
119 élménybeszámolót írt
119
18 éve tag
2010.02.10. 17:44
--
Bocsi TERKA
Igazatok van tényleg csak belemagyarázás volt, persze számlát csak pontosan és minden egyes kellékével együtt kell és szabad kiállítani, Számla nélkül meg az adott papír ....? Mi egyesületi szervezésben szoktunk utazni.
Itt nem reklámozom, de ha valaki kéri megadom az elérhetőséget, Hasonló összegből hozzuk ki az utat Szállás Bérlet utazás és kaja is benne van. Az utasunk a feneke alá kap mindent, kint semmit nem kell csinálnia csak síelni és élvezni a pihenést. Hála az égnek a részeg buszostársak ismeretlenek. Mindíg tudjuk melyik házba megyünk, a csoportot és baráti társaságokat egy házba egy emeletre visszük, Minden űgyesbajos dolgot a túravezetők intéznek, síbérlet, apartmanátvétel átadás , hétközbeni túrák , éjszakai túrák , idegenvezetés stb. Így az ebben a topikban leírt problémák szerencsére a mi utitársainkat nem érintik, Mégegyszer elnézést a bántó és sértő bejegyzésemért.
Remélem többetekkel találkozunk március közepén Puy-ban Szép telet jó havat Yeti53
terka
3 élménybeszámolót írt
3
14 éve tag
2010.02.10. 17:31
Johny Cash,
Te nem Monacoban sétáltál a hétvégén a pálmafák alatt?
És 55000ft volt a sítúra?
biztos, hogy egy buszon utaztunk...?
terka
3 élménybeszámolót írt
3
14 éve tag
2010.02.10. 17:19
Tudtommal egy fórumnak a lényege nem az egymásnak a meggyőzése. Én leírtam, ami velünk történt, ennyi. És nem túlzottan érdekel, ha valaki erre rá akar cáfolni. Menjetek velük legközelebb is.

Yeti és Mil - "Sívakációt, azaz magánfogyasztást. Nem látom mi másért kellene a számla." ha valaki Mo-n a számla szót leírja, az már egyből csal és sikkaszt? grat hozzá. Én csak arra az apró tényre gondoltam, ha befizetek egy online irodának 2 700 000ft-t, akkor arról esetleg egy olyan számlát szeretnék kapni, amin érvényes adó és engedély szám van.... tudod, ha esetleg mégsem jön a busz, vagy gebasz van, akkor csak ilyen hivatalos papírokkal lehet reklamálni..

azt, hogy egy buszon nem lehet a wc-t használni, ismerem, mert ált nem engedik. de ha egy iroda azzal reklámozza magát, hogy saját audiórendszer, melegital...blablabla, azaz az orangewayszel, akkor esteleg zavar ha még retyó sincs.

na, de mindegy, eddig sem voltam fórumozgató, nem is leszek. leírtam ami történt, és nem fogok leállni ismeretlen arcokkal vitatkozni név nélkül egy fórumon, hogy ki hogy síel és milyen volt az apartmanunk! De azért örölük, hogy 1-2 ember megértette amit leírtam.
Johny Cash
11 élménybeszámolót írt
11
14 éve tag
2010.02.10. 15:22
Terka és a nap 24 órájában részeg társasága inkább menjen szánkózni a Normafára. Ennyire primitív bandával régen kellett együtt utaznom.*

*nagybetűk kisbetűre módosítva /Admin/
gyepál
125 élménybeszámolót írt
125
18 éve tag
2010.02.10. 08:12
Üdv!
Nem hiszem, hogy Terka erre gondolt. Inkább arra, hogy Mo.-on kötelezőt számlát adni minden vásárlásról, vagy szolgáltatásról és annak számviteli és jogi szempontból szabályosnak kell lennie. Aki ebbe mást magyaráz bele szerintem rosszindulatú. És Cusi-hoz hasonlítani egy ismeretlen felhasználót egyenesen sértő. Szerintem gondolkozz, mielőtt másokat sértegetsz!

Egyébként fapados árért, fapad jár. Bár mi Isolán voltunk most velük, de nem volt gáz, bár tudtam hogy mire számíthatok.
Előzmény: (YETI53 83915)
topito
16 élménybeszámolót írt
16
17 éve tag
2010.02.09. 21:29
Hollo!
Nem akarok hülyeséget mondani...2x voltam Les2Alpesben.Ha jól tudom a másik terepre automatikusan jó egy napra a bérlet.Sőt a városból megy a busz minden nap át.Kis irodában kell jelentkezni és minden gond nélkűl pár Eur-ért átvisznek.De ha e azóta megválltozott akkor elnézést.Egyébként erről az irodáról nem hallani jókat!
Mike
YETI53
119 élménybeszámolót írt
119
18 éve tag
2010.02.09. 21:04
TERKÁNAK!
Szóval befizettél egy átlagos Francia síútra és megkaptad.Saja nem tudod elszámolni költségként így nem találkozhatsz cellaközelből Cusival :( hát ez szívás. Nagyapám mondta "Magyar ember mielőtt fingik körülnéz" és ez a síutakra is igaz még ha az előző cselekvés nem is ikes ige. Nem tudom hova szerveztél eddig síutakat, de észrevételeid elég meglepőek.36 fővel választhattál volna jobban is, sőt saját buszt is vihettél volna ha még rászervezel 7-8 embert, ( a 40 ember busz árából bérelhetsz saját kinmaradót )csak akkor Tiéd a nyűg is.--
Szép telet jó havat Yeti53
Nando
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2010.02.09. 17:50
Ja es meg szerinte jobban is jar az ember, ha nem orias buszokkal (megnovelt labter, stb.) jar, mert azokkal haladni a szerpentinen eszmeletlen lassu. De megertem azert a csalodottsagod is.
Nando
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2010.02.09. 17:47
Csak vigasztalasul Terka... sehol nem hasznalhatod a WC-t franciaorszagba tarto buszokon, mert nem engedik leuriteni a tartalyt es 1 het alatt a nagy hidegbennn..... de ezt mar a fantaziadra bizom :)
Előzmény: (terka 83825)
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2010.02.09. 15:43
Még soha életemben nem láttam olyan buszt, amin sok lábhely lenne.
Lehet, hogy félreérthető volt a prospektus, de én nem értettem volna félre. Egy távolsági buszban 40-50 hely van, ennyi.

Terka azt írta, hogy "ergo a számla amit kaptunk szerintem érvénytelen". Ebből gondoltam, hogy valahova szeretné elszámolni. Sívakációt, azaz magánfogyasztást. Nem látom mi másért kellene a számla.
Kétféle papírt lehet kérni szerintem ilyenkor, elismervényt a befizetett pénzről, illetve valami vouchert a szállásfoglalásról, síbérletről, amikkel a helyszínre érkezve át lehet venni a szállást és a síbérletet.
varia2000
56 élménybeszámolót írt
56
16 éve tag
2010.02.09. 15:28
Hello,mindenki ! én úgy értelmeztem Terka levelét.hogy megszivatták őket és nem azt kapták amit az utazási iroda igért !!!!! és ez a lényeg ,ha fizetek azt várom amire befizettem,sajnos általában a prospektus mindig szebb, az már csak hab a tortán,hogy utána nincs kin számonkérni,az utazási iroda jobban tenné ha elnézést kérne,szerintem nekik sem jó a negativ kampány !!!!!!!!és álljon itt egy pozitiv példa: befizettem januárba egy hetet egy szállodába, első nap megkaptam a szobát egy szuper 1 ágyas szoba volt,este a vacsora előtt a recepcios és a tulaj közölték ,hogy több üres szobájuk van és reggel átköltöztetnek egy kétágyas szobába,az állam is leesett természetesen elfogadtam,mire másnap visszaértem a síelésből már át is rakták a holmimat,temészetesen nem felárért !!!! üdv.
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2010.02.09. 14:43
"Főleg azért sajnálnálak persze, ha nem sikerülne költségként elszámolnod a sívakációdat.." MIL ezt a válaszodat nem igazán érttem! Én úgy értelmeztem szöveget, hogy többről állítottak ki számlát, mint amennyit valójában fizettek.
Előzmény: (Mil 83829)
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2010.02.09. 12:54
Terka, én háromszor utaztam a Travelex-szel és meg voltam elégedve.

Nem tudom melyik cég hova van bejegyezve, de nem hiszem, hogy feltétlenül Magyarországon kellene bejegyezve legyenek, elvileg létezik valami Európai Únió nevű gazdasági térség is.
Az se kötelező, hogy egy cég legyenek, lehet cégcsoport is. Sőt, lehet több honlapjuk is.

Teljesen komolytalan hiperszuper buszokat várni minimális utazási költségért. Mindeki tudja, hogy az ország összes 15-20-25 éves busza hordja Fro-ba síelni a népeket.
Nem "csökkentett", hanem a buszokon szokásos lábtérrel. Ami persze kicsi. BUSZ.
A WC-t pedig azért nem lehet használni, mert
1) azt is telepakolják
2) büdös lenne a buszon, ha használnák
3) mindenképp meg kell állni benzinkutakon, Autogrillben WC-zni, enni, inni, vásárolni, de főleg nyújtózkodni és sofőrt cserélni.

Az apartmanok mérete és felszereltsége nyilván eltérő, nem egykaptafára készültek. Ez miért lenne hiba? Nincs két egyforma ház, lakás, lakberendezés.

Hogy még sétálni is kell 3 ház között? Részvétem.

Főleg azért sajnálnálak persze, ha nem sikerülne költségként elszámolnod a sívakációdat...

Apropó, biztos fekete síelő és piros snowboardos vagy?

No offence, please.
Előzmény: (terka 83825)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.