Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Sölden - Ötztal Arena
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Top Tirol Apartmanház - gyönyörű 4 csillagos apartmanok Sölden mellett
ÜZENETEK (442)Időben csökkenő Időben csökkenő
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2008.11.04. 21:04
Nem akarom az ördögöt a falra festeni, de szerintem nem sok esély van arra, hogy 1 hét múlva a gleccseren kívüli pályák megnyitnak. Sajnos nagyon felkúszott a hétvégén a hóhatár, nagyon sok hónak kéne esnie, hogy síelni lehessen a többi pályán is. :(

Fotók és videó a hétvégéről:
https://sielok.hu/fotoalbum/soelden_2008_november/galeria/
https://sielok.hu/video/solden-2008/
bacardiendre
47 élménybeszámolót írt
47
16 éve tag
2008.11.04. 19:53
Na köszi szépen ez eddigi lehetőséget, de valami elérhetőséget tudsz adni, tel szám, cím, Email?
coolman
971 élménybeszámolót írt
971
18 éve tag
2008.11.04. 18:30
Ha bárki tud friss képeket feltenni előre is köszi és friss hóinformáció is jól jönne !!!

cool
coolman
971 élménybeszámolót írt
971
18 éve tag
2008.11.04. 17:48
O.k. Köszi. Mi is erre tippeltünk csak gondoltuk hátha van valami rövidebb út. Azt írja jelenleg a net, hogy 7 felvonó működik. Remélem esik még hó jövőhét szerdáig.

cool
vitomba
4 élménybeszámolót írt
4
16 éve tag
2008.11.04. 17:05
szia colman !
mindig a bécs st pölten linz salsburg kufstein innsbruck brégenz felé .rosenheimnél nem münchen felé mész szerintem ott már ki van irva innscbruck Utánna kb 40 km utánn az ut szélén egy tábla Ötztál aréna felirattal ott lekanyarodni és autozni huben tábláig.illetve söldenig.biztos hogy kocsival kell felmenni mert még nincs annyi ho.hogy az also pályák nyitva lennének
üdv .vitomba
coolman
971 élménybeszámolót írt
971
18 éve tag
2008.11.04. 16:10
Sziasztok! Szia Vitomba!

Melyik utat ajánljátok amin érdemes menni Hegyeshalomtól?

Egyéb hasznos infók???

cool
vitomba
4 élménybeszámolót írt
4
16 éve tag
2008.11.04. 15:35
szia
bacardiendre
8 éve járunk söldenbe fiuk ajánlani tudom sölden alatti faluba a Gästeheim Anna névre halgato szállást. Kérheted reggelivel félpanzioval vagy csak szállást.Mindegyik szinten van 1-2 ágyas szobálya és 1-1 apartmanja.HUBEN a neve afalunak.3-4 fös az apartman mi mindig abba megyünk.Tavaj 22 eu.volt az apartman kaja nélkülper fö.
bacardiendre
47 élménybeszámolót írt
47
16 éve tag
2008.11.04. 12:28
Helló!

Jövő hét szerdától hétvégéig 3 napos csúszással mennénk 2-3 fő, Söldenbe. Segítséget kérnék szállás ügyben tud valaki valamit ajánlani? Lehetőleg panzió, csak fiúk megyünk úgyhogy nem nagyon lényeg a csili-vili-ség.
Köszönöm.
Piroska
17 élménybeszámolót írt
17
16 éve tag
2008.11.04. 10:15
Mi 31-én érkeztünk haza ,igy 2 napig tudtunk normálisan jó pályákon sielni, a harmadik nap leszakadt az ég és havazott , havazott, mivel nem vagyunk 20 évesek a sielés mérsékelt volt aznap inkább a kellemes vendéglőket látogattuk. Összeségében nagyon jó benyomásunk lett Söldenről és a gleccserről.Még valami.. a gleccserutról (mivel ilyenkor csak igy lehet feljutni a müködő sipályákhoz!) Az utért nem kell fizetni, ha saját autóval mész és van sibérleted, de ha busszal, akkor szépen megkérik az árát, ha jól emlékszem 12 euro. Mi egy 8 éves diesel Mercivel mentünk, száraz ill nedves uton. Semmi probléma nem volt. Természetesen sok hajtü kanyar van és nagy a szintkülönbség, de egy rutinos vezetőnek/ nem én vezettem/ ugy láttam nem okoz problémát. A gleccser tövébem több száz autó parkolt (igaz Trabantot nem láttam) .Egy szó mint száz...nem vészesebb az ut a pitztali ill kaunertali gleccserutnál. Na persze azért óvatosan....
breez
38 élménybeszámolót írt
38
15 éve tag
2008.11.01. 13:42
Ha van ho,mar pedig abban mindenki bizik hogy novemberben megjon a tel,akkor Soldenben dec. kozepen a teljes palyrendszer nyitva van.Ennek talan az otode gleccser.Tanulni mindenhol lehet Soldennagyjabol ugyanolyan hely mint Galtur csak kb otszor akkora.Amugy a regioban minden hely kivalo.Tirol nyugati reszen vannak ausztria legjobb helyei.pl:Solden,Ischgl,Serfaus,St.Anton.....
breez
anton
2 élménybeszámolót írt
2
18 éve tag
2008.11.01. 09:27
Hali! December közepén szeretnénk menni a párommal, ő még nem gyakorlott deszkás. Szállást a faluban néztem, de még nem foglaltam le. Abban kéne help, hogy csak gleccserpályák vannak-e itt és hogy mennyire ajánlható egy kezdőnek ez a terep egy Wirl/Galtür betanulás után. Mármint ahhoz képest :) köszi
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2008.10.31. 22:18
Igen, nem sejtettem, hogy ilyet fogok valaha írni, de tényleg most ez a helyzet, a ratrakok nem nagyon tudnak megküzdeni ezzel a mennyiséggel.

Sajnos a köd elnyelte a pályát, kora délután már alig volt nyitva lift a viharos szél miatt. A hó továbbra is szakad tovább, de a hóhatár egyre magasabban lesz, mert melegedés várható. Emberekben nincs hiány, tumultus a lifteknél csak reggel alakul ki, napközben kb. 1-3 percet kellett sorban állni.
Tiefenbach-kabin.jpg
Tiefenbach-gleccser.jpg
Solden-fentrol.jpg
Solden.jpg
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2008.10.31. 05:44
Ahogy szoktuk mondani ilyenkor:" Hóból is megárt a sok."
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2008.10.30. 21:48
Söldenből jelentem, megjött a hóóóó, talán túl sok is, tiszta szűzhó a pálya, holnap megpróbálok képeket csatolni.
Szecsi
542 élménybeszámolót írt
542
17 éve tag
2008.10.26. 12:52
Valaki nem tudja hogy neten hol tudom nyomon követni az adást, mivel nincsen ORF1-em itthon :(
Előre is köszi!
Szecsi
Piroska
17 élménybeszámolót írt
17
16 éve tag
2008.10.26. 07:51
MOst indulunk Söldenbe 4 napra. Majd beszámolok !
coolman
971 élménybeszámolót írt
971
18 éve tag
2008.10.26. 07:42
Én néztem!!! Nagyon tetszett, de tényleg nem sok hó van. Megnéztem a versenyt és majdnem elindultam :)))

Nagyon begerjedtem egy csusszanásra.

coo
berci666
3 élménybeszámolót írt
3
15 éve tag
2008.10.25. 22:27
Kedves Síelők,

Kicsit meg vagyok lepődve, hogy senki nem tett bejegyzést a mai futamra... :-))

Elkezdődött a szezon...HÉÉÉLÓÓÓÓÓ!!!!

:--)

Néztem a futamot, és majd elájultam. Hát nem a hóviszonyokon, mert a pálya mellett azért a sziklák nem voltak igazán havasak, de akkor is ...

A deja vu bekapcsolt, tavaly hatalmasat csúsztunk a Rettenbach gleccseren, ugyanilyen szép időben...

Hát a síelők táborából senki se nézte figyelte a versenyt???

B
WAndrea
1070 élménybeszámolót írt
1070
22 éve tag
2008.10.24. 13:49
Járt mostanában valaki Söldenben? Érdekelnének friss tapasztalatok azoktól akik mostanában síeltek itt. Ha esetleg valaki élőben látja a Világkupa futamot (holnaptól: okt. 25-26-án) írhatna nekünk.
marcusq
55 élménybeszámolót írt
55
17 éve tag
2008.10.12. 10:06
Tömeg valószínűleg lesz, de személyautóval nem lehet majd felmenni a gleccserhez. a VK-ra külön shuttle bus-ok szállítják majd a népet. de ha jól tudom a síelőket is csak síbusszal engedik fel pont azért hogy csökkentsék a parkolók telítettségét. egyedül a versenyző team-ek mehetnek fel kocsival. egyébként mi is stubai-on leszünk ekkor és onnan megyünk át megnézni a VK-t. jó mulattság lesz, de síelni szerintem is inkább stubai, pitzatal esetleg Tux.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.