Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Bukósisak használata

ÜZENETEK (417)Időben csökkenő Időben csökkenő
hamoriarpi
204 élménybeszámolót írt
204
7 éve tag
2023.01.26. 11:28
Durvábbat mondok.
Nem láttam még síoktatót bukóban.
Előzmény: (Bélapó 215027)
VÁrpád
266 élménybeszámolót írt
266
4 éve tag
2023.01.26. 07:39
Hölgyválasz! Szeretnél esetleg bukósisakot, vagy van sajátod ?! Köszönöm nem kerek ! Mar elég biztonságosan síelek, nem esek el!
??? (Az autóbaleseteknél is mindig a vétlen sofőr sérül jobban, ezt ne feledjétek sisak ellenesek!)
Előzmény: (VÁrpád 216460)
VÁrpád
266 élménybeszámolót írt
266
4 éve tag
2022.11.23. 11:41
Sisak vagy nem sisak ez nem lehet kérdés! Egyéni felelőség , (mindaddig, míg más épségét ezzel nem veszélyezteti.,, pl valakinek a gerincébe fejel, sisakban, vagy a nélkűl) ezért figyelmen kívül hagyják sok helyen, szigorítani szükségeltetik. Egyszerűen nem engedném fel akinek nincs! Ez nem pénz kérdése, hiszen használtat bagatell összegért kapni. Gerinctöréstől, nyakcsigolyatörés bizonyos formáitól nem véd, viszont jelentős százalékban csökkenti az esélyét. Az agyrázkódástól egyéb horzsolásoktól-zúzódásoktól, koponyatöréstől, aminek a legnagyobb az előfordulás esélye eme testrészünkön, nagyon ígéretes védőeszköznek bizonyul. Amellett véd az időjárás viszontagságaitól és nem mellesleg öltöztet. ( eltakar ha bénázol) . Jogosan vitatott, a használt, noname termékek megbízhatósága. Viszont mérföldekkel kisebb a különbség,
-használt/noname<prémium ,mint
-használt/noname>sisak hiánya között
Ez kézzel fogható fizika. Nem mellesleg a balesetbiztosítás is kitérhet a sisak nemléte, ( esetleges alkohol fogyasztás jelenléte) miatt ,a kártérítés elutasítása, mérséklése mellett . Ez nem lehet kényelmi diszkomfort kérdés. A bérlőim , ügyfeleim 99% hord sisakot. Az az 1% hihetetlen eddig ket nő- kiskorú gyermekeket nevelő anya, ingyen felajánlott sisakot , sem fogadott el, ebből az egyik ráadásul akkor síelt először. Van akin a legjobb szándékkal sem tudunk segíteni, de meg kell próbálnunk. Köszönöm, hogy megoszthattam tapasztalataimat.
Előzmény: (Brockey 215067)
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2022.02.03. 23:45
Aki még kételkedne, annak ajánlanám figyelmébe a kb. 2 hete meghalt 37 éves francia színész (Gaspard Ulliel) esetét, vagy a kb. 5-8 éve meghalt cseh 4gyermekes anyukának a halálát, aki egy bajor politikussal ütközött. De volt egy hír egy 5 éves kislányról is, aki a kezdőcsoportban állva halt meg, mert közéjük durrantott egy megállni és fékezni nem tudó ember.
Rengetegen gondolják szerintem azt, hogy "én remekül/biztonságosan/óvatosan stb. síelek, nem lehet baj, nincs szükségem sisakra". Azt nem kalkulálják be, hogy jön egy hülye/béna/kontrollt vesztő síelő, és az ütközés miatt a fej nagyon nagy kockázatnak van kitéve. A fejet még annyi sem védi, mint a kezünket-lábunkat-mellkasunkat-stb.
Mások hülyesége miatt kell főleg a sisak.
Arról nem is beszélve, hogy az én fejemre is hányszor húzták már rá a felvonó elülső korlátját. Csak úgy koppant a sisakom. És estem is már jónéhányszor úgy, hogy lefejeltem a kőkemény pályát.
Az a baj, hogy sokan azt gondolják, hogy "ez énvelem sohasem fog előfordulni". Pedig sajnos bárkivel bármikor előfordulhat.
TZoli
1158 élménybeszámolót írt
1158
20 éve tag
2022.02.03. 12:29
Szerintem sem az. De már eleve az sem, aki azért felmegy a hegyre, hogy onnan nagy élvezettel lecsúszkáljon. És ezért még fizet is! Na, üdv a csapatban!
Előzmény: (Bélapó 215027)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2022.02.03. 06:55
... és mikor egy oktatónak azt mertem mondani, hogy az oktatóktól elvárható lenne, hogy a sisak mellett és ne ellene érveljenek, mindennek elmondott, csak épeszűnek nem!
Előzmény: (admin2 214198)
admin2
482 élménybeszámolót írt
482
Moderátor
2022.01.10. 10:10
Olvasónktól kaptuk ma emailben:

"Üdv,
húsz éve síelünk, barátokkal, családdal, társasággal. Elég régóta sisakkal.
A mellékelt fotót tegnap küldte a fiam, aki a barátnőjével síelt pár napot Ausztriában.
Az utolsó nap végefelé, az utolsó csúszásnál esett el a barátnője. Hanyatt esett a pályán (nem a pályán kívül, hanem a pályán!).
A pakolásnál vette észre..... A burkolat és a belseje is elrepedt. Neki semmi baja, némi enyhe fejfájással-szédüléssel (enyhe agyrázkódás??) megúszta.
Szóval ez nem valaki mással, máshol történt, hanem 2022. január 9-én, Dachsteinben, egy 22 éves lány fején volt a sisak.
Aki még kételkedne, hogy kell-e sisak...

Ha jónak látjátok, tegyétek fel az oldalra személyes adatok nélkül..."
torott-bukosisak.jpg
skioutlet
837 élménybeszámolót írt
837
18 éve tag
2016.04.20. 13:23
Bukósisak használatának kérdése is napirendre került klaszterünk áprilisi ülésén:

http://sieljitthon.hu/bukosisak-hasznalatanak-kerdese-is-napirendre-kerult-klaszterunk-aprilisi-ulesen-2016-aprilis-19/
skioutlet
837 élménybeszámolót írt
837
18 éve tag
2016.04.04. 12:38
Bukósisak kötelező használatának kérdése 15 éves kor alatt – itthon.

Klaszterünk (Chernel István Sí és Turisztikai Klaszter) következő ülésén több olyan témában is szeretne ajánlásokat tenni, mely érdeklődésre tarthat számot, az átlag sízők között is. Az egyik ilyen téma a bukósisak használatának kérdése.

Az, hogy sokakat érdekel a dolog jól bizonyítja, hogy a
„Sérülések, balesetmegelőzés” témában messze a legtöbb hozzászólás (358 darab) volt a sihu fórumán és ezt több, mint 56 ezren (!) olvasták.
https://sielok.hu/forum/viewforum.php?l=20

Javaslattal élnénk a hazai pályákon a 15 éves korú gyermekek bukósisak használatára.

Elsőként Olaszországban, majd Ausztriában tartományonként, pár éve Lengyelországban, végül a mostani szezon elejétől már Szlovákiában is kötelező az adott korosztályban ( lásd a lenti linkeket). Nem gondoljuk, hogy a magyar gyermekek kevesebbet érdemelnének védelem szempontjából. Nem szükséges megvárnunk az első komolyabb balesetet!
Igaz, hogy nálunk jóval kevesebb síterep van és kisebbek a sípályák is, viszont az elmúlt 10 évben szerencsére a hazai pályák nagymértékben fejlődtek. A korral haladnunk kell, gyermekeink védelme elsődleges.

Első körben javaslattal élnénk, majd idővel talán sikerül elérnünk, hogy a hazai törvények is szabályozzák ezt a kérdést.

Néhány cikk a témában:

https://sielok.hu/rovat/hirek/cikk/gyerekeknek-kotelezo-lesz-a-bukosisak-a-szlovak-sipalyakon/

https://sielok.hu/rovat/hirek/cikk/lengyel-sisak-rendelet/

https://sielok.hu/rovat/hirek/cikk/kedvezo-visszhang-sisakrendelet/

https://sielok.hu/rovat/hirek/cikk/kotelezo-sisak/

https://sielok.hu/rovat/hirek/cikk/pra-loup-kotelezo-lett-a-bukosisak/

Köszönettel várjuk észrevételeiteket itt, ezen a fórumon is!
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2015.10.30. 13:18
Nekem tesztelve is volt és bevált. Az a rejtőzködő faág, aminek nagy sebességgel ütköztem, mély nyomot hagyott. De csak a sisakon. Hanyatt estem tőle, meglepődtem, de nem lett semmi bajom és 1 perc múlva csúsztam is tovább. Ez köszönhető a sisak puha, nyúlós anyagának, ami jól elnyelte az ütközés energiáját.
Előzmény: (szendre 183764)
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2015.10.30. 08:24
Hali!
Cygnus szerintem teljesen rendben van. (nekem is volt/van), mondjuk "élesben" nem volt teszteltve hál istennek. :-)
Ellenben ami nekem van az: nem ólomnehéz, kényelmes, jól szellőzik, nem néz ki rosszul. Persze árban határ a csillagos ég, de szerintem 10-20eFt közötti kategóriában nem tudsz nagyon mellé menni.
Előzmény: (lavinaXL 183759)
lavinaXL
12 élménybeszámolót írt
12
17 éve tag
2015.10.29. 17:24
Sziasztok! Bukóvásárlás előtt állok. Nem hinném, hogy minden az árnál dől el (ha sokminden mégis). Melyek a nem gagyi bukók, márkák? Cygnus? Köszi előre is!
WéberF
2040 élménybeszámolót írt
2040
17 éve tag
2014.04.05. 10:51
Die Profis tragen Helm! WFeri
Előzmény: (minerel 172058)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2014.04.05. 09:57
Sokáig volt gerincprotektorom.
Amióta boardozgatok estem jópárat, pályán és pályán kívül is. Volt ütközésem szemből, jöttek belém ezerrel hátulról, elinditottak figyelmetlenül egy gyermeket amikor éppen érkeztem emiatt csak menetből felkaptam és hanyatt vágtam vele magam...És igazából sose védett a protektor.
Talán az utolsónak leírt esetben. A sisakom ezen esetekben annál többet mert aki nekem jött és megfejelt azokon nem volt és elég fájdalmas élményben volt részük de az legyen az ő bajuk.
Legutobbi esésem figyelmetlenségből a pályán kívűl történt, egy mederbe estem. Ott ugyan volt a hátizsákban protektor de nem tolatva közlekedek, így a fejemet és a vállamat vertem oda.
A hóban megmaradt a siskom és a rajta lévő szemüvegpánt anyagának tökéletes lenyomata. Na meg a bordámat ütötte meg az ott lévő pieps.
Nem értem, hogy itt a fórumon is van, aki hord gerincvédőt de sisakot nem pedig az tapasztalatomból kiindulva a sisakra többször lesz addig szüksége mint egyszer a gerincvédőre.
Ez számomra kicsit vicces de biztos megmagyarázzák. Én maradnék elsődleges védelemnél a sisaknál és utána jöhet csak kiegészítésként a többi...
Előzmény: (pokmalac1 172054)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2014.04.04. 21:42
ez a következő generációs full védelemmel ellátott síruha.
Előzmény: (vasssy 172049)
femtrooper-ajc004.jpg
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2014.04.04. 21:29
és a végtagok?
Előzmény: (minerel 172048)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2014.04.04. 21:26
vállvédő? Bordavédő? :-)
Előzmény: (pokmalac1 172045)
pokmalac1
403 élménybeszámolót írt
403
14 éve tag
2014.04.04. 20:47
Én 2 éve pont ilyenek miatt egy gerincprotektorra is beruháztam...
Előzmény: (fenyőfa 169912)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2014.04.04. 14:16
Ezt már sokszor elsütötték, remélem most nem kacsa.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.