Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Svájc
Wengen
síterep infó oldal
ÜZENETEK (54)Időben csökkenő Időben csökkenő
supershape
78 élménybeszámolót írt
78
16 éve tag
2009.02.05. 17:07
Szia MM!

Grindelwaldban szállunk meg apartmanban, mert oda be lehet hajtani autóval. Az időjárásjelentések nem sok jóval bíztatnak :(
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2009.01.30. 12:02
Szia Siman,

Örülünk, hogy tetszik! :-)

Jól is éreztük magunkat, nagy élmény volt minden tekintetben. A Jungfrau régió lenyűgöző, a verseny meg külön csúcs volt.

A többi síutunkról (meg egyebekről) is írtunk, a blogon már fent van, ha minden jól megy, majd itt is megjelennek.

Kösz és üdv

MM
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2009.01.30. 11:36
MM, tegnap nagy élvezettel olvastam a beszámolódat és néztem a klassz képeket, jó hogy megírtad!
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2009.01.29. 21:38
Hi

Sajnos nem volt alkalmam lejönni szombaton, a verseny előtt szerintem nem engedik (amúgy is a Mannlichenen csúsztam), utána meg nem volt alkalmam. Voltunk már itt korábban is de év közben meg le van zárva a pálya nagy része. A startnál és a lenti - Wengenhez közelebb eső - részén lehet csúszni, ott lementünk, az szuper !!! :-)

De így is nagy élmény volt ott lenni!!! A hely nehezen überelhető...

Supershape

Wengenbe indultok??? Hol szálltok meg?

ÜDv
MM
supershape
78 élménybeszámolót írt
78
16 éve tag
2009.01.29. 18:33
Tényleg az egyik legjobb pálya a környéken, különösen a teteje és az alja élvezetes, a közepe egy kicsit utazós. Még egy hét és megyünk!:) Tavalyi rajtom a mellékelt képen.
P2080596-2.JPG
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2009.01.28. 23:08
Verseny előtt vagy után nem csúsztatok le véletlenül a lesiklásra használt pályán? Engem a verseny alatt nem lehetett elhúzni a TV elől, mert ilyen nagyszerű pályát ilyen környezetben nem nagyon láttam még VK futamon. Talán csak 2 éve ugyanezt:) Fergeteges lehet lejönni rajta!
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2009.01.20. 23:12
Akkor ime:-)
Mr Miller személyesen.

Beszámolónk is elkészült (utólag befűzve - a szerk.)

E hétvégi kirándulásunknak több apropója is volt:

1. Wengen ugyebár egyik kedvenc régiónkban van, sokszor jártunk már itt, voltunk a Jungfraujoch-on, bicikliztünk, túráztunk, és csúsztunk is már, és ide vissza kell jönni, ahányszor csak tudunk...
2. Ha már itt vagyunk Svájcban, szerettünk volna eljutni egy sí-világversenyre, főleg ha az 2 óra autózással elérhető.
3. Végül, mivel másik felem édesapja nagy síverseny mániás, így legutóbbi születésnapja jó alkalmat adott arra, hogy egy emlékezetes ajándékkal lepjük meg: meghívtuk a szülőket egy látogatásra Svájcba, amit úgy időzítettük, hogy Wengen síversenyének fő futamai pont beleessenek.
Folytatás itt: https://sielok.hu/rovat/elmenybeszamolo/cikk/wengen-2009/
bode1.jpg
Tomcsi
83 élménybeszámolót írt
83
15 éve tag
2009.01.18. 22:41
Ehh, jó lehetett :) ha van még kép, akkor légyszilégyszi :)
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2009.01.18. 21:32
Nos, hazaértünk...:-) Hihetetlen volt...

Kis ízelítő kép csatolva. :-)

Herr Raich...

Üdv
MM
Reich1.jpg
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2009.01.12. 10:34
Hi

Szombaton és Vasárnap kint leszünk a versenyen Wengen-ben.

Ha valaki járt már a versenyen itt, és van tanácsa, hogy nézőként hova érdemes pozícionálni magunkat, azt megköszönnénk. Természetesen beszámolót is írunk, ide is.

Ja, és aki nézi a versenyt, ne lepődjön meg ha Magyar zászlót lát :-)

Üdv és köszi
MM
Nagy Edina
1 élménybeszámolót írt
1
18 éve tag
2007.11.27. 12:46
Sziasztok !

Dec. végén készülünk Interlakenbe. A vonatról pl.nagyon eltérő dolgokat hallottam./Pár percestől 2,5 órásig amíg felvisz/.
Ha valaki ismeri, légyszi írjon /a pályákról, árakról stb/.
Üdv: edinan.
WAndrea
1071 élménybeszámolót írt
1071
22 éve tag
2007.03.27. 08:59
Wengenből is kisvasút visz fel a Kleine Scheidegg-re (majd tovább a Jungfraujochra, ahonnan szép időben fantasztikus a kilátás), vagy lehet kabinossal is menni a falu központjából ami közvetlenül a síterep Männlichen-nek nevezett részére repít fel. Ez jobb választás, mert onnan kiindulva az egész rendszer végigsíelhető cikkcakkban, aztán a végén Wengenig lehet visszacsúszni. Bevállalósabbak kipróbálhatják a Lauberhorn versenypályát is.

Valóban vannak váratlan ellenlejtők több pályán is. Erre szerintem nem igazán lehet rákészülni, legjobb mindig a második lecsúszás amikor már ismered a pályát, és tudod hol kell elengedni golyóban. Nem láttam még olyan sítérképet, ahol ezt jeleznék.
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2007.03.26. 21:32
Mi Grindenwaldból mentünk fel a fogaskerekűvel ami külön élmény meg látvány:-)és oda csúsztunk vissza egész a buszparkoló széléig nem tudom milyen hosszú volt de jöttünk egy darabig. Ami egy kicsit nem tetszett az a kék pályákon lévő dombok mert eki nem ismeri a pályát az nem tud elég lendületet szerezni, hogy feljusson rajtuk. Egy kicsit hiányolom a neten, hogy a sípályákról (általánosan) nincs szintrajz mint pl.a jobb mountain bike-os újságokban a bringaútakról. Így rá lehetne készülni az estleges emelkedőkre.
WAndrea
1071 élménybeszámolót írt
1071
22 éve tag
2007.03.26. 20:45
Akkor lehet, hogy elsíeltünk egymás mellett, mert én is épp most értem haza, íme néhány friss fotó Wengenből:
https://sielok.hu/fotoalbum/wengen/galeria/

Valóban gyönyörű nagy hó esett az egész régióban, a helyiek elmondása szerint bár lehetett síelni egész télen, azért a szokásosnál sokkal kevesebb hó volt az idei télen, most viszont tavaszra leesett egy rendes mennyiség.

Mindenhol völgyig lehetett síelni, Wengenben egész a faluig. Kipróbáltuk a Wengernalpról induló Fox Run szánkópályát (4,5 km !), valamint a Schilthorn oldalon lévő sípályákat is. Itt márc. 22-én napsütésben és gyönyörű porhóban lehetett síelni. Ezt a pályarendszert nagyon a szívembe zártam, egyszerűen csodálatos. A fotókat hamarosan feltöltöm.

Bárkinek kérdése van a régióról, szívesen segítek.
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.