Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Murau - Kreischberg
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Wohlfühlpension Kreischberg/Egger-Feiel - Nyári ajánlat MurtalGäste kártyával
ÜZENETEK (2719)Időben csökkenő Időben csökkenő
Bazsivp
57 élménybeszámolót írt
57
18 éve tag
2006.03.01. 18:59
Sziasztok! Március 15-én megyünk Kreischbergbe, nem tudtok olcsó síbérletet ajánlani?
WAndrea
1071 élménybeszámolót írt
1071
22 éve tag
2006.02.22. 13:46
Persze, benne van az árban. Korlátlanul lehet használni, hiszen a kabinos alatt is végis sípálya van. Arra figyeljetek, hogy az alsó szakaszon a kezdők inkább kabinossal menjenek le, mert eléggé fekete.
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2006.02.22. 13:31
Sziasztok!

Kreischbergben a kabinos felvonó ami felvisz a pályákhoz benne van a síbérlet árában? Ill., ha benne van akkor korlátlan, vagy csak napi egy transzfer?
Szeszi
9 élménybeszámolót írt
9
19 éve tag
2006.01.25. 21:48
Sziasztok!

Kérem segítsetek nekem, február 4-én 1 éjszakára kellene szállást találnom 14 fő számára. Murau 30-40 km-es körzetében bárhol jó, az ár max. 8000Ft/fő lehet.

Köszi
szeszler.tamas@mail.datanet.hu
gemini
18 élménybeszámolót írt
18
20 éve tag
2006.01.20. 06:11
Köszi "HA" Remélem megtaláljuk!
Január 26-tól megyünk 8-an, vegyes csapattal, vannak teljesen "szüzek" félamatőrök és közepes sítudásúak a társaságban. A szüzeket mindenképpen érdekli.Tudnál valami közelebbit? Visszahívnálak ha megcsörrentesz, 06-30-6846-502 Edit Köszi!
gemini
18 élménybeszámolót írt
18
20 éve tag
2006.01.17. 14:27
Sziasztok!
Január végén Murauba megyünk, hátha tudja valaki, hogy magyarul beszélő sí/snowboard oktató táborozik-e mostanság arrafelé.
Angol, német nyelven már találtunk oktatást, de hátha van aki ismer magyar nyelvet bírót is.
Előre is köszi, Gemini!
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2005.01.14. 19:15
Üdv mindenkinek!

Ha élménybeszámoló, akkor legyen!
Ma érkeztünk haza Murauból.Meg kell mondjam, hogy ilyen időjárást, mint idén januárban még nem éltem át. Szombattól péntekig tartozkódtunk Murauban, azaz a Kreischbergen.Vasárnaptól szerdáig ezerrel sütött a nap, szikrázott a hó, egyszóval ideális volt minden. A pályák minősége is kielégítő volt, igaz elvétve le-lekopott a hó a pályákról. Főleg a fennti pirosaknál. A feketéket hóágyuzták, így gond nélkül lehetett lesíelni a völgyig. Csütörtökön délelőtt zuhogott a hó, de csak kb. 1 órán keresztül. A hegy tetőn hatalmas szél fújt, még a kezem is belezsibbadt a botozásba, mert mindig visszafújt minket a szél a hegy tetején.
A szállásunk a Ferienparkban volt, amivel idén is meg voltam elégedve.
Igaz most jöttünk haza, de már újra mennék, ha tehetném.
Akik most indulnak síelni, azokat friss hó fogja várni, mert egész úton hazafelé, egészen Semmeringig szakadt a hó.
Egyszóval síelők, jó utat!
Myrtill1
22 élménybeszámolót írt
22
22 éve tag
2004.11.04. 20:59
Nagyon köszönöm mindenki segítőkészségét! Mi is már elég régóta töltjük a márciust B.Kleinkirchheimben, így nem ismeretlenek a viszonyok. Nekünk is akkor már nem kifejezetten a síelés áll a középpontban, inkább a közösségi lét (4-5 család, nagy kártyacsaták, szerda délutáni kirándulások, stb.) A mostani ajánlatokat átnézve elborzadva olvastam a fürdőbelépő 50%-os térítéséről. Mikor "bedobták a horgot", még kötelező végtakarítás sem volt (mindig kitakarítva hagytuk az apartmanokat). Rendszeresen a St. Kathrein fürdővel szemben lévő Thermenblick/Alpenblick/Donner apartmanokban voltunk. Próbálkoztam a tiscover.comon is, de elutasítottak. Bocsánat a Muraufanoktól, hogy elvittem a témát. Mindjárt Hóshow! Üdv. mindenkinek
anette.olajos
2 élménybeszámolót írt
2
19 éve tag
2004.11.04. 17:20
Kedves Myrtill1!

Mi rendszeresen járunk Bad Kleinkirchheimba (5 éve) és mindig az all inclusive héten. Induláskor rengeteg szolgáltatás volt a szállás árában, tavaly még az uszoda is. A tavalyi év szupi volt, mert az all inclusive hét március 5-én indult. Rengeteg hó volt és nem volt meleg. Ez azonban nem általános. Legtöbbször +15, szikrázó napsütés a jellemző. Ennek megfelelően a hó sem ideális, kb. délig érdemes síelni. Mi szeretjük, mert nekünk ez un. "szezonzáró" síelés, így szívesen csinálunk mást is a síelésen kívül. El kell dönteni, hogy csak síelni szeretnél (akkor inkább keress más helyet), vagy aktív kikapcsolódásra vágysz (arra tökéletes).
A szállásra visszatérve. Nem csoda, hogy erre az időpontra nem találtál all inclusive szállást, ugyanis 2005-ben csak március 11-én indul az akció. Arra nagyon figyelj, hogy nem mindegyi bad kleinkirchheimi szállás van az akcióban, így ha rosszul foglalsz, lehet hogy fizetni kell a bérletért. 2005-ös változás az is, hogy az uszoda már nincs ingyen benne, 50%-os kedvezményt kapsz az árából.
Ha részletesebben érdekel a dolog szívesen írok róla részletesebben.

Udv,
Anette
(anette.olajos@freemail.hu)
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2004.11.03. 22:30
Kedves Myrtill1!
Én nem 2004. januárjában, hanem 2003. januárjában jártam BKK-ban, s a síbérlet árában tényleg benne volt az uszoda belépő. Az Intersível utaztunk. De azért köszi a "kedves" szavakat!Na Csá! Ez az oldal Murauról szól!
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2004.11.03. 18:06
Kedves Mirtyll!

Ha lehet, ne foglald ennyire előre BKK-ben a szállást, mivel a március már egy kicsit hóbizonytalan!
Mi tavaly február végén voltunk itt, és az első 3 nap a déli oldalakon szép barna volt a táj, némi kankalinnal. Aztán persze esett kb. 50 cm. Igaz a pályák azon része, amik a fürdőkkel szemben vannak, jórész északi fekvésűek.
Ha még nem találtál, idemásolok egy-két címet:
https://www.harmony-hotels.at
https://www.sporthotel-kostmann.at
http://www.gartenhotel-kristall.at/

Üdv
Myrtill1
22 élménybeszámolót írt
22
22 éve tag
2004.11.02. 21:46
Kedves Schuht,
1 másik helyen olvastam, hogy januárban voltál Bad Kleinkircheimben all inclusive (felv.bérlet=fürdőbérlet) Ha megveszek, sem sikerül helyet kapnom 2005. márc.5-12-ig, érdekel, hogy neked sikerül-e. Remélem jót síeltek most, megnyílt az új emlékhely? a 2000-es
felvonótragédia emlékére. Üdv. myrtill
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2004.10.24. 18:49
Sziasztok! Én most egy élményemet szeretném azokkal megosztani, akiket érdekel a Murau környéki pálya. Pontosítva a Kreischbergi, mert én csak ott jártam idén április elején. Az idő csodálatos volt, 4 napon keresztül sütött a nap. A szállásunk St. Lorenzen- Fereinparkban volt, ami igaz nem a legolcsóbbak közé tartozik, viszont a minőséggel 100%-osan megvoltam elégedve. Közel volt a felvonóhoz(kb.100 méterre). A reggel egy kicsit sorbanállással telt a lennti kabinos felvonónál, de 15 percnél nem tartott tovább.A kabinosból ki lehet szállni az első megállónál, de reggel nem érdemes, hanem jobb ha teljesen felmentek a végéig. Innen több lehetőség nyílik. A kezdők lesíelhetnek a kabinos középső állomásáig, s vagy visszjönnek kabinossal vagy van egy kétszemélyes ülős felvonó is. A felső állomástól még feljebb lehet menni, egy hosszú csákányossal(ez az egyetlen rossz, már aki nem szereti magát hosszan huzatni).Innen aztán szerteágazik, jobbra mehetnek a kezdők, de mehetnek balra is, ha az első meredekebb pálya nem megy, még visszafordulhatnak a kékre, vagy továbbmennek a pirosak felé.Én is csak közép-haladó vagyok, de a piros pályák jó szélesek voltak, így nem okoztak nehézséget, sőt még a feketékkel is megpróbálkoztunk. Két átjáró van visszafelé. Én a fönnti 6-os pályát ajánlom, több okból is. Egyrészről csodálatos a panoráma, másrészről a másik hegyi út elejénél sokat kell botozni. Egyszóval it Murauban a kezdők és a haladók is megtalálják a kedvükre való pályát.(szerintem)Az alján van egy kemény fekete pálya, de egyszer érdemes kipróbálni.A hóviszonyok délután is jók voltak, igaz egy kicsit kásásodtak az alsó pályák. Én most voltam itt harmadszorra, s tudom ajánlani. Olcsóbb szállásokat Murauban lehet kapni. Remélem tudtam valakinek segíteni!
admin
61 élménybeszámolót írt
61
22 éve tag
2004.01.02. 20:31
Most jöttünk meg a Kreischbergről, csodás hó van -3 napon keresztül esett!!!

Nekünk nagyon tetszett a pályarendszer, jobban mint Lachtal, minden nehézségű pálya megtalálható, szélesek, biztonságosak és gyönyörű fekvésűek a lesiklópályák, de mélyhavazni is lehetett az erdőben.

Szerintem nagyon ideális a hely kezdőknek is, a középállomáson bébi pálya és lankás kékek kitűnően megfelelnek a tanuláshoz.

Minket nem zavart, hogy sok volt a magyar, és az sem, hogy a pálya alsó része fekete, aki nem vállalta be, az kabinnal utazott le a völgyállomásra. A szállás valóban jóval olcsóbb a környező falvakban, még kiadós félpanzióval is.

Egy részletes leírást ezen az oldalon találtok:
https://sielok.hu/siterep/kreischberg/

További tippek pedig ezekben a fórumokban:
https://sielok.hu/forum/viewtopic.php?t=1611
https://sielok.hu/forum/viewtopic.php?t=7075
--- utólag módosítva, a szerk. ----
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2003.09.13. 22:39
Kedves Gabby!

Nem tudom, milyen korú gyerekkel mennétek, de Muraunak két hátránya van:
1. A kabin aljáig kezdő nem tud lesíelni, mert vannak meredek szakaszok.
2. Igen sok a honfitársunk, mert olyan ez, mint németeknek pl. Siófok.
Családi síelésre ajánlanám: Maria Alm, Hinterglemm, Lachtal, Plannerhof, esetleg Livigno (ez kissé messzebb van, de rengeteg előnye van.)
Ha érdekel valamelyik konrétan, jelentkezz.

Üdv, Gábor
Hegyi Gábor
1 élménybeszámolót írt
1
21 éve tag
2003.03.29. 19:07
A felső részére búza táblákat is ültetthetek volna!!! Még ma menjetek!
Robesz
3 élménybeszámolót írt
3
21 éve tag
2002.12.12. 17:47
Nem igazán érdemes pályaszállásra menni, a környező falvakban jóval olcsóbb szállást lehet találni. Nézz körül itt. https://www.kreischberg.at
Rob
gabby
2 élménybeszámolót írt
2
22 éve tag
2002.11.22. 21:06
Azt hallottam, kezdőknek való hely, de azért valaki erősítsen meg, tényleg jó-e kisgyerekekkel Kreischbergre menni síelni. Nem tudtok egyúttal egy jó pályaszállást is arrafelé?
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.