Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
RENDBEN
Menü ≡
ROVATOK    HÍREK    HÓJELENTÉS    WEBKAMERÁK
TÉLI SPORTOK    FELSZERELÉS    GALÉRIA
JÁTÉK    AKCIÓK    FÓRUM    SZAKÉRTŐK

Murau - Kreischberg síterep leírás szállás cikk fotóalbum videó oktató síiskola wellness fürdő értékelés, élménybeszámolók

Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
következőutolsó laponként: összesen 2450, rendezés:
Üzenetek Üzenet íráshoz regisztrálj
Üzenet szövege
Feladó:  apocaFérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.04.02. 14:15
(Üzenetazonosító: 201015)
apoca Hozzászólások: 316
Regisztrált: 2005.10.13.
21 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Mi is itt fejeztük be az idényt (márc.27. előtti napokban) és itt is kezdtük még december elején-közepén. Azaz kedvenc törzshelyünk. A záró síelés ideális időben történt: fagypont alatti hőmérséklet, gyenge szél, sokszor napos idő. Ennek megfelelően ideális hóviszonyok, kevés ember lévén jól is tartották magukat a pályák. Reméljük a következő idényben is eljutunk ide. Mindenkinek további jó síelést, illetve majd nyaralást kívánva:
András
Előzmény: (szoli 201008)
Feladó:  szoliFérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.04.01. 20:09
(Üzenetazonosító: 201008)
szoli Hozzászólások: 30
Regisztrált: 2016.12.04.
1 síterepet értékelt

A szerkesztőség ezt a hozzászólást kiemelte, és megjeleníti a síterepről írt élménybeszámolók között.
Sziasztok!
Idényre nekünk végett ért a síszezon sajnos. Mint az elmúlt években itt Murauban Kreischbergen zártuk 27.-től 01.-ig. Idén is mint minden évben nekünk ez a csúcs, és most is egy kicsit jobb volt mint előző évben. A szállásunk most nem a relaxban volt hanem egy magánszálláson egy kis faházban önellátással. Szerencsére Mi mindenhol jól tudjuk érezni magunkat, Úgy mint a relax kényeztető csillagaival, mint a mostani egy gazdaság közepén állatokkal sokat dolgozó házigazdával és önellátással. Négy napot síeltünk számunkra pazar körülmények között. Nagyon kevesen voltunk sorbaállás sehol és semmikor nem volt számottevő. Az időjárás tartogatott meglepetéseket minden napra. Csapadékból minden fajtát kaptunk ráadásul még igazán hideg sem volt így a pályák nem tudták tartani a reggeli jó állapotukat. Reggelre havazással kezdet, majd volt eső, sűrűbb eső, nehéz vizes hó, porhó,havas eső, szitálás, köd szitálás, sőt tegnap még ónos eső is. A legnagyobb bosszúságot az erős köd okozta. A körülményekhez képest a pályák nekünk megfelelőek voltak. Fent a csúcsokon még rengeteg hó van nem is értem miért zárnak be.Nagyon szeretünk ide járni és ez továbbra is így fog maradni.
A jövő évi viszontlátásra
Üdv.Zoli
Feladó:  bertazsFérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.03.26. 00:28
(Üzenetazonosító: 200894)
bertazs Hozzászólások: 28
Regisztrált: 2013.01.03.
50 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

A szerkesztőség ezt a hozzászólást kiemelte, és megjeleníti a síterepről írt élménybeszámolók között.
Mi, kis családommal 03.16-tól 20-ig voltunk a murau-i régióban. A 15-i őrületet direkt elkerülve, de még a szombatot (03.17.) is biztonságból a Turracher Höhé-n töltve két napot síeltünk Kreischbergen és 1 napot Lachtalban. Mivel a szállásunk Scheiflingben volt több pályarendszer közül választhattunk: Kreischberg 24 km, Lachtal 20 km (a Kreischbergen vásárolt bérlet Lactalra is érvényes), Grebenzen 15 km, Turracher Höhe 60 km.
Kreischbergen a magyar túlsúly tényleg kétségtelen, nem nagyon hallottunk idegen szót, de legalább mindenhol, a bérletpénztártól a hüttéig beszélnek magyarul. "Tomace" sítárs bejegyzésére csak annyit reagálnék, hogy azért mert magyarok vannak többen, én nem tapasztaltam az általa leírtakat, semmivel sem volt rosszabb a helyzet, mint más európai síterepeken, sőt találkoztunk udvarias és segítőkész honfitársakkal is. Valóban sok a család és a kisgyerek, akik "természetesen" a pálya közepén állnak meg, sokszor hirtelen (az enyémek is időnként), vagy nem néznek körül induláskor, de ilyenkor nekünk tapasztaltabb síelőknek kell körültekintőbben síelnünk/bordoznunk. A pályák besorolása szerintem is kicsit túlzó, frissen ratrakolt hibátlan állapotában, jó látási viszonyok között én sem nevezném egyiket sem feketének, de az 1-es pálya délután kicsit kásás és buckásra síelt állapotában már igényel némi sítudást és meredeksége okán már joggal nevezhető feketének. A két napból az elsőre nem vesztegetnék sok szót, mert a köd és a szállingózó hó miatt nem sokat láttunk sem a panorámából sem a pályákból. Látni csak 1800 m alatt lehetett valamit. A második nap már remek napsütésben telt. A hideg éjszaka után gyönyörűen kifagyott, a frissen esett havat tökéletesre ratrakolt pályákon hódolhattunk szenvedélyünknek. Nem tudtunk betelni a jobbnál jobb pályákkal. A Rosenkranz-i rész pályái nekem kicsit rövidek, viszont nagyon jó esésű pirosak nem buckásak kellően szélesek, de a fekete jelölés itt tényleg túlzás. Mindegyiken élmény lecsúszni. Bár a kétüléses lift ami felvisz, nem álmaim netovábbja, már a beszállás kisgyerekkel sem túl szerencsés és főleg mikor a fa határ fölött megkínál a hideg északi szél! A középső kabinos tetejéről pedig a 18-as és a 7-es pálya is nagyon tetszett, de ezek sem túl hosszúak, a 13-as kék "botozós" viszont nem túl nagy élmény. Apropó kabinos lift. Nem nagyon kedvelem az állandó lecsatolás-felcsatolás, vizes-havas léc vonszolás miatt, ha tehetem inkább ülős liftet választok, de tény, hogy mostohább időjárási viszonyok esetén jó szolgálatot tesz. Itt most remek volt az idő és ezért inkább az ülős felvonókat próbáltuk előnyben részesíteni. A 15-16-17-es piros (a fekete jelölés itt is csak marketing) pályákat nem csak a remek pályák miatt, hanem az azokat kiszolgáló kényelmes, gyors hatos ülős lift miatt is a szívünkbe zártuk. Bár csak ezek is hosszabbak lennének! Aránylag hosszú, minden igényt kielégítő csúszásra igazából egy lehetőség kínálkozik mégpedig a leghosszabb csákányos tetejéből a 3-ason vagy 4-esen kezdve, a 2-esen, majd 1-es pályán végig, le a parkolóig. Ez tényleg rendben volt, ahogy a változó meredekségű és szélességű, de nem buckás pályákon végig hasít az ember. A 3-as pályán volt egy kitűzött szlalom pálya amit bárki használhatott. A gyerekeim is nagyon élvezték, kár, hogy az időmérő nem volt bekapcsolva. Amikor mi voltunk tömeg nem volt, sem a pályákon, sem a felvonóknál. A parkolás és a WC-ék kulturáltak. Mi hüttét is találtunk átlagos osztrák hütte árakkal és étkekkel, italokkal, de sajnos a sógoréknál még mindig lehet a hüttékben és az éttermekben dohányozni. Második napunk zárásakor a lefelé vezető 1-es fekete pálya még meglepően jó állapotban volt, csak az utolsó 300 méteren fogadott kicsit kásásabb tavaszi hó. A liftek viszont tényleg járhatnának kicsit tovább márciusban.
20180318-150310.jpg 20180320-115234.jpg 20180320-115239.jpg 20180320-115243.jpg 20180320-140841.jpg
h i r d e t é s

Feladó:  Konrád LeoFérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.03.23. 08:47
(Üzenetazonosító: 200859)
Konrád Leo Hozzászólások: 99
Regisztrált: 2016.12.19.
BEMUTATKOZÁS

Márc. 15.- én a magyarországi múzeumok ingyenesen látogathatók és ez alkalomból rengeteg, tréningnacis külföldi látogatót lehet kerülgetni, pl a Nemzeti Müzeumban is. Ez a gáz, nem pedig a magyarok a sípályán!
Feladó:  apocaFérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.03.22. 16:48
(Üzenetazonosító: 200843)
apoca Hozzászólások: 316
Regisztrált: 2005.10.13.
21 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Március 15-n általában kerülni kell a hozzánk viszonylag közel lévő osztrák síterepeket. A magyarok legmagasabb hegyét Kreischberget meg végképp. Így majd most készülünk kimenni pár napra.
Előzmény: (csabeszka 200781)
Feladó:  csabeszkaFérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.03.20. 09:26
(Üzenetazonosító: 200781)
csabeszka Hozzászólások: 239
Regisztrált: 2010.01.02.
35 síterepet értékelt

Tavaly a legalsó kabinos felvonónál 20 perceket kellett sorban állni március 15-én. Soha többet nem megyek ide ebben az időben!
Feladó:  minerelFérfi
Dátum: 2018.03.19. 23:23
(Üzenetazonosító: 200774)
minerel Hozzászólások: 3430
Regisztrált: 2006.11.02.
2 síterepet értékelt

Olykor a fekete ikon se takar fekete tudást. Lássuk azon a fekete pályán a karcolt íveiről készült videót :-)
Előzmény: (maci-laci 200771)
Feladó:  samuuFérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.03.19. 21:48
(Üzenetazonosító: 200773)
samuu Hozzászólások: 9
Regisztrált: 2016.03.17.
28 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Három éve ugyan ezt tapasztaltam márciusi hosszú hétvégén.
Normálisan síelni csak a 11-es pályán tudtunk a (K) csákányos felvonóval, mert a (J) régi kétszékesnél össze-vissza sor állt.
Idén január 29-én ebből kellett menteni.
http://sielok.hu/rovat/hirek/cikk/150-sielo-rekedt-az-uloliften-kreischbergen/
https://index.hu/kulfold/2018/01/29/tobb_mint_szaz_sizo_rekedt_orakra_egy_osztrak_felvonon...
Előzmény: (tomace 200749)
Feladó:  maci-laciFérfiKezdő síelő
Dátum: 2018.03.19. 21:27
(Üzenetazonosító: 200771)
maci-laci Hozzászólások: 3526
Regisztrált: 2005.11.27.
42 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

"A pályák nehézsége zöld, de mindegyik a feketének, pirosnak hívottak "
Ez azért szerény megítélésem szerint, messze nem fedi a valóságot a pályák megítélése. Valóban remek családi pálya de azért a rutinosabb síelők is megtalálják a számításukat. Persze ha Te fekete pálya megszállott vagy akkor valóban nem a legjobb választás, javaslom autózz még egy órát Obertauernben kezdj a G2-tőn és még találsz néhány valóban fekete pályát.
Feladó:  tomaceFérfiProfi síelő
Dátum: 2018.03.19. 16:09
(Üzenetazonosító: 200758)
tomace Hozzászólások: 14
Regisztrált: 2016.12.28.
8 síterepet értékelt

Mert?
Amugy a Flying Hirsh volt sok , ami egy jo talalmany, meg a Bombardino se rossz :) Ez pozitivuma helynek, ezekkel csak itt talalkoztam :)
Előzmény: (minerel 200757)
Dátum: 2018.03.19. 16:04
(Üzenetazonosító: 200757)
2 síterepet értékelt

Vagy nem Kreischbergen voltál, vagy sok volt a jagatee.... :-D
Feladó:  tomaceFérfiProfi síelő
Dátum: 2018.03.19. 11:13
(Üzenetazonosító: 200749)
tomace Hozzászólások: 14
Regisztrált: 2016.12.28.
8 síterepet értékelt

Sikerült a 4 napos hétvégére eljutnunk Murauba, életünkben először. Odaúton tippelgettünk, hogy mennyi magyar lesz én max 30%-ra tippeltem a párom 70%-ra, na a 95% lett volna a nyerő tipp :P
Sajnos pont mostanra szerveztek oda magyar OB-t, gondolom ezért volt ekkora tömeg, vagy mindig ekkora van?
Mindenesetre érdekes élmény volt.
A pályák nehézsége zöld, de mindegyik a feketének, pirosnak hívottak is, teljesen ideális kezdő / családos síelőknek.
Életem legszélesebb pályáival itt találkoztam, a pályák alig kanyarognak alig bukkanósak, szélesek és nyíl egyenesen mennek lefele a különbség egyedül a meredekségben van.
Piros pályán is közepes-lassú sebességgel le lehet jönni 0 kanyarodással. Sőt a legtöbb helyen nem is szabad, mert megállsz a pályán.
A negatívumok: nincs egy normális hütte sem sajnos ahol jót lehetne enni.
Illetve sajnos a mindenféle síkultúrát nélkülöző honfitársak. Az, hogy beállnak a sífelvonó kapujába és ott várnak percekig a lemaradozókra az teljesen normális, hogy a pálya közepén megállnak az is. Az is, hogy a léceket egyből a lift után csatolják fel, hogy ne lehessen elindulni a hegyről. Az se gond ha a 1-2 ember széles csorgó közepén nyom egy satuféket és megáll, hogy bevárja a társát. De az is tök oké, hogy áll a pályán és nem néz fel csak elindul miközben az emberek mennének el mellette.
Ja ami még gáz volt, hogy az utolsó sílift 4-kor bezár! és a hütték is így nehéz megvárni, hogy a tömeg lemenjen. Mivel a faluba csak fekete pályákon lehet lemenni és délutánra elég buckásak / vizesek a lenti pályák délután szép nagy torlódás alakul ott ki.
Dátum: 2018.03.15. 09:39
(Üzenetazonosító: 200684)
2 síterepet értékelt

Kezdődik az őrület Kreischbergen. A pálya elég jó de necces, hogy délre szétesik. A versenyzőknek nrm biztos, hogy nagyon ideal lesz
Dátum: 2018.03.13. 21:51
(Üzenetazonosító: 200667)
2 síterepet értékelt

Na, holnapután randalirozok kicsit ezen a pályán :-)
Feladó:  tibmaNőKezdő síelő
Dátum: 2018.03.02. 10:11
(Üzenetazonosító: 200292)
tibma Hozzászólások: 38
Regisztrált: 2014.01.03.
9 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Sziasztok!
Egy örök kezdő szemüvegén át írnék néhány gondolatot a terepről.
Sikerült a rekord hideget itt töltenünk, ezért a tervezett 3 napból csak egy fél nap csúszás sikeredett, az viszont tökéletes körülmények között. Ragyogó napsütés volt, jó hó és viszonylag kevés ember, csak rettentő hideg.
A csákányos, tányéros felvonókat kerültük és a kék pályákat részesítettük előnyben. Ez alól kivétel volt a piros 18, aminek csak a tetején van egy meredekebb letörés, de az kikerülhető. Viszont onnantól tökéletes kezdő pálya. Mentünk a 6a, 14, 3, 2, 2a, 13 pályákon. Mindről elmondhatom, hogy nem túl nagy tudással is teljesíthető.
Nekem a hely összességében nagyon tetszett, lehet, hogy a piros és fekete pályák nagyobb kihívást tartogatnak, de ez majd máskor derül ki. :)
Feladó:  sípestFérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.02.12. 18:23
(Üzenetazonosító: 199351)
sípest Hozzászólások: 4
Regisztrált: 2010.11.09.

Steiermark-ban síszünet van azért lehet tömeg!Szerintem 2.napon még nem kellene a piros pályát erőltetni..
Feladó:  nyugibaFérfiKezdő síelő
Dátum: 2018.02.12. 18:00
(Üzenetazonosító: 199346)
nyugiba Hozzászólások: 330
Regisztrált: 2007.01.18.
9 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Épp arról van szó, hogy fokozatosan kell haladni. A "2. 3. napon" a 18-as már belefér (gondolom, hogy az alagúton kerülve) a hóekével már jobb viszonyban levőknek. Bár szerintem a 2-es kéken a jobb oldaltól bal felé haladva is el lehet jutni a párhuzamos lécvezetésig...
De a Rosenkrantz piros pályái szerintem nem valók annak (különösen felnőttnek), akinek a tudása még a hóekéig terjed.

Persze mindenki azzal tölti az idejét, amivel akarja.

Szenvedő alanyként maximálisan egyetértek azzal, hogy a "centizős" száguldozó sízőket meg kellene fékezni. Egy ilyen ifjú hölgy eléggé elrontotta a közérzetemet. Még mindig nyakmerevítő gallért hordok és Cataflam fájdalomcsillapítót szedek. Ha jól tudom, vannak olyan olasz pályák, ahol erre a célra pályarendőrség is van.

A tapasztalataim alapján ez Kreischbergen sem ártana.
Előzmény: (Ildikogs 199336)
Feladó:  IldikogsNőHaladó síelő
Dátum: 2018.02.12. 14:16
(Üzenetazonosító: 199336)
Ildikogs Hozzászólások: 16
Regisztrált: 2014.02.03.
7 síterepet értékelt

A hóekében kínlódáshoz annyit, hogy ha valaki csak a kéken csúszik, sose fog megtanulni síelni. Az ott engem is síelni tanító oktató a tanítványokat a második-harmadik napon elviszi buborékos melleti pirosra :). Engem sokkal jobban zavar, ha valaki fél méterrel mellettem hasít el bármilyen tökéletes tudással. Úgy két éve pl. én is kaptam egy beszolást egy honfitársamtól. A 18-as tetején vettem fel a lécemet, és rosszul kattant be a kötésem. Ugyanakkor a ferde talajon oldalra meg is csúsztam, és álló helyben elestem. Neki a honfitársnak. Ne szépítsük, kirúgtam a lábát rendesen, mivel közvetlenül mellettem csatolt. De még meg se szólalhattam, már osztotta az észt, hogy minek jön ide kezdő (nem vagyok egyébként kezdő, közepes sítudásom van)... Nem is zavartatom magam, és ha kevesen vannak, és nem kifejezetten jeges a pálya, bizony lemegyek a feketén is. Jól keresztbesíelem persze, és figyelek arra, hogy ne menjek senki elé. A deszkásokat meg kerülöm, mint ördög a tömjénfüstöt. Egyébként ma pl. 10 cm friss hó volt már reggel a pályán, és délben még havazott. Úgyhogy egész nap lehet gyakorolni a buckasízést. Előtte 3 napig viszont éjjel mínuszok, nap közben 0 fok körül, jó minőségű pályákkal. Viszont rengetegen voltak, az alsó állomásnál nyitástól de. 11-ig félóra sorbanállással lehetett bejutni. Aztán a 10 személyes kabinosnál és a Rosenkrantz ülőszékesnél is hasonlóan tumultuózus jelenetek örvendeztettek mindenkit. Tolakodás, furakodás a köbön. Ebben az osztrákok is kitettek magukért rendesen.
Előzmény: (nyugiba 198805)
Feladó:  csemmyboyFérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.02.06. 13:14
(Üzenetazonosító: 199052)
csemmyboy Hozzászólások: 31
Regisztrált: 2011.01.20.
24 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Zell am See-n is így van, de pl. a gleccserre - Kitzsteinhornra már nem érvényes, úgyhogy ezt síterepe válogatja.
Feladó:  Apple csillaNőHaladó síelő
Dátum: 2018.02.05. 15:41
(Üzenetazonosító: 199022)
Apple csilla Hozzászólások: 24
Regisztrált: 2016.01.31.
6 síterepet értékelt

Ctrl C "Lachtal szél" + Ctrl V "Kreischberg szél"
Hihi
De nem biztos, hogy ennyire egyszerű, higgyünk inkább a hegyi bennszülötteknek 😀
Előzmény: (minerel 198899)

következőutolsó laponként: összesen 2450, rendezés:
IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Szeretném megkapni a síelők.hu friss híreit és síelőknek szóló aktuális ajánlatait.
Elfogadom az adatvédelmi elveket.
Hírlevél archívum »
UTASBIZTOSÍTÁS -10%
A SIELOK.HU SZÁMOKBAN
A portált jelenleg 35 vendég és 3 regisztrált felhasználó látogatja.
Asztali nézet
A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk. Elfogadom. Több infó...