Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Saalbach - Hinterglemm
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Apartment & Ferienresort Rehrenberg - Saalbach és Zell am See között
ÜZENETEK (1139)Időben csökkenő Időben csökkenő
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2007.02.08. 09:26
Szerintem is inkább Saalbach-ba, Hinter, vagy Vorderglemmbe menjetek kiindulásnak, Leogangból kicsit "utazós" az átkelés, mi Harhamban fogunk lakni (Saalfeldentől délre 5km). Az időjárásról annyit, hogy az elmúlt napokra és a mai napra is havas-felhős-napos időt mondtak, inkább napos volt, most is az:
http://www.saalbach.com/Live-Cams.94.0.html?L=0

Szerintem nem lesz rossz az idő, ami a legfontosabb, hogy a nap/felhő/hóesés mellé normális 0 körüli hőmérséklet és nagyon mérsékelt 5-10km/h-s szelet várnak csak, a jövő hétre is.
Bakiba
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2007.02.08. 09:12
Szia CF,

Leogangból húzósabb. Ott ha jól emlékszem csak egy igazi kezdő pálya van. Onnan nagyon nehéz a sícirkuszba becsatlakozni.
CF
11 élménybeszámolót írt
11
18 éve tag
2007.02.08. 09:09
Köszi Agent a gyors választ.Sajnos én sem találtam semmi ilyen lehetőséget a terület honlapján. Akkor lehet, hogy összefutunk ?
Mi a Leogang-i részről rajtolunk majd naponta, ugyanis kissebb gyerkőcök is vannak a csapatban.
Sajnos az időjárás előrejelzések nem ígérik a legkedvezőbb időt (havaseső stb.), de azért remélem jól érezzük magunkat.Szerinted kell aggódni emiatt?
Üdv:CF
Bakiba
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2007.02.08. 09:09
Van pontos kártya, alias punkte kártya. ha jól emlékszem 500 pont 50 euro, 1000 pont 100 euro. A kabinos felvonok úgy 80-100 pont körül vannak, de a csákányos, vagy ülős felvonok lényegesen kedvezőbbek. Melyik faluba mentek? Ha Hinterglemmbe, akkor nem is kell kabinos, mert a falu egyik oldala csak kezdő pályákkal van tele, csákányos liftekkel. Saalbach kicsit rázósabb, de ott is megoldható. Ha kell info írj!
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2007.02.08. 08:52
Hát, én úgy látom, hogy nincsen ilyen lehetőség, pontkártya sincsen, a legisebb kapható egység a délelőttre, vagy délutánra szóló bérlet. Szerintem viszont ha lelkes kezdők, akkor úgyis kihasználják a bérletet.
Mi holnap indulunk ide.
CF
11 élménybeszámolót írt
11
18 éve tag
2007.02.08. 08:35
Sziasztok!
10-én megyünk erre a síterületre, és van néhány kezdő is a csapatban.Olyan kérdésem volna, hogy van-e ezen a síterületen kezdők számára kedvezőbb árú bérlet, vagy esetleg rövidebb ingyenes lift? Kezdők számára kicsit durvának találom a teljes 200km-re érvényes bérletárat, hiszen úgyis ennek csak a töredékét fogják használni.Segítségeteket előre is köszi!
Üdv:CF
fabianla
21 élménybeszámolót írt
21
18 éve tag
2007.02.05. 11:47
Sziasztok!
Hétvégén jöttünk haza Saalbach-Hinterglemm-ből. Kifele 27.-én mentünk, végig hóesésben. S.H.-ben már nagy hó fogadott minket. RM!! Ezek szerint mi váltottunk Titeket a Haus Maxiban! Tényleg jó a szállás, közvetlen a pálya mellett. Két kabinos felvonóhoz is be lehet csúszni. Két 3 fős család voltunk egy-egy kis "síbohóccal". A gyerekek is nagyon élvezték, ez tényleg családosoknak való hely, kabinon lehet a kicsiket szinte bárhová vinni, este kivilágított szánkópálya (szintén kabinos felvonóval!). A pályarendszer hatalmas, mi talán a pályák 30%-át tudtuk besíelni az 1 hét alatt, igaz délelöttönként a gyerekekkel foglalkoztunk, így csak délután húztuk az íveket. Szóval az eddigi helyszíneink között ez volt a legjobb hely, gyerekeknek rengeteg látnivaló és élmény. Egy a hibája: NINCS MAGYAR NYELVŰ SÍOVODA!!! Sokat olvasok arról, hogy Lachtalt és hasonló közeli helyeket jellemeznek úgy, hogy családosoknak való. Hát ide kb 1,5-2 órával hosszabb az út, de a különbség akkora színvonalban, hogy nem is találok rá példát. Az árról pedig annyit: 3fős családunknak kb 110.000 ft volt az appartman pálya mellett 1 hétre.
Szóval jó lenne ha Magyar síoktatók is lennének, és máris tökéletes lenne.
Üdv:F.L.
jzoltan
11 élménybeszámolót írt
11
20 éve tag
2007.01.29. 16:43
Sziasztok, február közepén mennénk ide egy hétre, és szállást keresünk (apartmant 2 felnőt+2 gyerek részére). Kérem akinek van tippje küldjön egy mailt a: jzoltan@mailbox.hu -ra. Előre is köszönöm a segítségeteket.
Üdv. Zoli
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2007.01.28. 08:56
Sziasztok, tegnap jottunk haza. Jan. 21-en meg eleg kopottak voltak a palyak az esozes utan. Bar a magasabban fekvoekkel nem volt kulonosebb gond. Hetfon igy atmentunk Kaprunba a gleccserre, ott idealis hoviszonyok, idojaras fogadott minket. Keddtol jott a hideg, folyamatosan mentek a hoagyuk + termeszetes ho is esett rendesen. Innentol jokat lehetett sielni, bar delutanra tobb palya jegesedett es buckasodott.

Mi a Haus Maxi-ban laktunk, kozvetlenul a Hochalm felvono also palyaja mellett (kek). Csaladosoknak nagyon ajanlon! Egy hatfos apartman 2 furdovel ... Nyugodt kornyek es 10 lepes a palya. ;-)
vszsu
8 élménybeszámolót írt
8
18 éve tag
2007.01.24. 19:14
Hello Agent
Bele is fulladhatunk a hóba febr.9-ig.Már akár mától is.Tartok tőle ,hogy szombaton komoly gondjaim lesznek az utakon.(akkor megyek Niederalpra 4 napra gyerekekkel)Sok havat Nekünk sízőknek .Zsuzsa
kerek
104 élménybeszámolót írt
104
20 éve tag
2007.01.20. 12:50
A ma reggeli helyszíni jelentés. Tegnap a vendégek türelmetlenebb része összepakolt és hazament. Kb. 1600 méter alatt minden zöld és barna, felette pedig hófoltok. Az összes lift jár, de csak marketing szempontok miatt, pl. ebben az esetben nem lehet visszakérni a bérlet árát. Ma reggel +6 fok volt a csúcson, a fekete 1-es és a kék 46-os pályák vannak szemre 'valamennyire' síelhető állapotban.
Laci! Mindenki várja már a jövő heti hideget és havazást!
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2007.01.20. 11:50
Február kilencig csak történik valami pozitív is hóhelyzet terén...
vszsu
8 élménybeszámolót írt
8
18 éve tag
2007.01.20. 10:16
Danke schön.Rám is fér a részvét nyilvánításod. A remény hal meg utoljára. Ezért reménykedem abban hátha van más is Magyarországról aki privát házakban lakik ezen a síterepen,s megosztja velem a címet. Zsu
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2007.01.19. 20:57
RM, würd mein Beileid ausdrücken :) Azt hiszem ma nem volt egy nagy élmény SB-n sízni, igaz a vihar miatt sok lift nem is ment, az eső & szél meg szépen megette a hó egy részét, nem csak itt másutt is.
vszsu
8 élménybeszámolót írt
8
18 éve tag
2007.01.19. 19:34
Ha valaki tud magánháznál szoba fürdőszobás szállást 2 személyre Saalbach - Hinterglemmben kérem segitsen.A régi szobánkat Heidi a háziasszony gyerekei visszafoglalták.Itt maradtunk szállás nélkül.A katalogusokban és a web oldalon privát szobákat nem találtam.Március első hetében szeretnénk menni.Köszönöm a segítségeteket előre is. Zsu
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2007.01.16. 13:19
Koszi az infot. Kaprunba a gleccserre erdemes atnezni?
kerek
104 élménybeszámolót írt
104
20 éve tag
2007.01.16. 11:21
RM, rossz a helyzet. Tiszta zöld az egész domb, csak a pályák csíkján van egy kis műhó. A pályák sok helyen kopottak, földesek. Áprilisi körülmények, kora reggel még jót lehet síelni, délutántól buckasízés a nedves hóban.
A kezdőpályák Hinterglemmben teljesen jegesek, egész nap használhatatlanok voltak. A helyszínen levő haverjaim szerint a webkamerák nagyon becsapósak.
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2007.01.16. 08:27
Jart erre valaki mostanaban? Milyen a ho helyzet? ( A webkamerakat, idojaras jelentest neztem mar, szemelyes tapasztalatok erdekelnenek. ) Het vegen megyunk.
k.beck
6 élménybeszámolót írt
6
17 éve tag
2007.01.06. 21:37
Köszi a katalógus ötletet. mindenkép lekérem. a pdf-es térképet már korábban is megtaláltam de persze jó lett volna ha van hozzá katalógus, mert nem tudtam mik azok a számok. jó ez a fórum, köszi a segítséget. már csak azon aggódom elmarad-e idén a tél!!!???
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2007.01.06. 19:13
Amilyen melegek jönnek a jövő hétre esővel...pár pályának "harangoznak" valószínűleg...mi február 9-én megyünk ide egy hétre, MÉG nem aggódom:)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.