Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Saalbach - Hinterglemm
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Apartment & Ferienresort Rehrenberg - Saalbach és Zell am See között
ÜZENETEK (1139)Időben csökkenő Időben csökkenő
janci
24 élménybeszámolót írt
24
18 éve tag
2008.01.14. 09:58
CF, köszi a tippet, próbálkozom!
Üdv,
Janci
CF
11 élménybeszámolót írt
11
18 éve tag
2008.01.08. 15:33
Próbáld meg a https://www.sbg.at/dillinger honlapot-mi az elmúlt szezonban itt laktunk egy hetet (13-an) és elégedettek voltunk.Ez az apartman Saalfeldenben van kb. 10km-re Leogangtól-ahonnan egy közepesen tudó csapat gond nélkül be tud kapcsolódni a pályarendszerbe (mi is ezt tettük)!
Bár véleményem szerint kicsit korábban kell ezen a környéken foglalni, mert néhány héttel az indulás előtt már nehéz megfelelő helyet találni. Egy emailt megér, hátha van még szabad helyük.
Egyébként kitűnő adottságú a hely, mint ahogy az előttem szólók ezt már részletesen leírták.
Sok havat, jó pihenést!
Üdv.: CF
janci
24 élménybeszámolót írt
24
18 éve tag
2008.01.08. 10:47
Sziasztok!
Tudna valaki 4 fős apartmant ajánlani elfogadható áron a környéken? 10 km autózás a pályákhoz belefér! Február 5, vagy 20-tól mennénk...20/940-2826
Köszi a segítséget, üdv!
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2007.12.23. 20:39
December 18-án kedden illetve 21-én pénteken Saalbach-Hinterglemmben síeltem. Ez az a hely ami soha nem hazudtolja meg önmagát:tökéletes, széles hosszú pályák, modern liftek egyik kedvenc helyem. Még vasárnap Hochkönigen beszélgettem egy salzburgi pasassal, 60 év körüli lehetett. Mondta neki is van salzburg super ski cardja és szerinte a tartományban Saalbach a legjobb hely mindenféle szempontból. Ezzel én is egyetértettem. Most sikerült kipróbálnom a fekete 14-es pályát a Zwölferkogeltől északra. Jó pálya de azért szerintem a legjobb az 1-es a Schattberg X-Press mellett. Tömeg nem volt, a hóágyukat nyomatták ezerrel.

Pénteken már nem mentek a hóágyuk, inverzió volt, láttam még rövidnadrágban is síelni valakit. Azért megjegyzem annyira meleg nem volt. A hegytetőn jóval 0 fok felett volt a hőmérséklet. Ezen a napon Leogangban is síeltem.
IMG-8310-Piros-53as.JPG
IMG-8311-Saalbach.JPG
IMG-8316-Westgipfel-es-Zwolfer.JPG
IMG-8324-Hochalm.JPG
IMG-8405-Piros-61es.JPG
IMG-8413-Leogang.JPG
IMG-8415-Leogang.JPG
IMG-8429-Kitzsteinhorn-Grossglockner.JPG
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2007.12.15. 20:19
A Kohlmais oldalról nagyon könnyű átmenni, mert lecsúszol a kabinos aljáig, és a Schatbergre vezető kabinos innen indul. Nem kell átmenni gyalog semmilyen úton. (Visszafelé a Schattbergről pedig az út felett felüljáró van, ahol átgyalogolhatsz a Kohlmaisra vivő kabinoshoz.
Hinterglemmben viszont ha a Reiterkogelről csúszol le, akkor bizony gyaloglás van a túloldalra. (Kicsit fárasztó is.)
Viszont ha nem a Reiterkogel lábánál akarsz átmenni, hanem átcsúszol a Hochalmra Lengau felé, akkor itt lecsúszva cssak az úton kell átgyalogolni a kabinoshoz, ami a Zfölferkogelre visz. Vigyázat! Az ide visszajövő fekete pálya kezdőknek, bizonytalanoknak nagyon kemény?
Én szűk pályával nem találkoztam itt, attól nem kell tartani.
active
9 élménybeszámolót írt
9
17 éve tag
2007.12.15. 18:26
Sziasztok!
Február elején megyünk Saalbachba, s azt szeretném megkérdezni, ha a Kohlmais oldalról a Schattberg oldalra szeretnénk átjutni, akkor a két felvonó között át lehet-e csúszni, vagy pedig Saalbach utcáin kell átgyalogolni? Ugyanez a kérdésem Hinterglemmben a Reiterkogelbahn és a túl oldali csákányosok közötti összeköttetésről.
Mivel a szűk erdei pályákat szeretnénk elkerülni, megmondanátok, melyek ezek?
Köszi
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2007.12.13. 13:30
SíMan!

Saafelden központjától a Schönleiten lift 19 km-re van (ez az legelső lift Saalbachban) igazából ez Jausem részhez tartozik. Ezt szerintem 20 perc alatt símán meg tudod tenni autóval. Falvakon kívül úgy tudom 70/80 km/h korlátozás van, elég szélesek ott az utak. A parkolás szempontjából a Schönleiten lift a legjobb mivel nagy parkolója van, később Saalbach központjában elég nehéz parkolóhelyet találni. A Schattbergnél si van egy kisebb parkoló de az hamar betelik. Azért is jó a Schönleitennál parkolni mert akkor az utolsó csúszás Schattberg Ost-ról indulva egy 7 km-es pályán vezet le ami szerintem befejezésnek nem rossz.
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2007.12.13. 12:35
Batus, Libella mindkettőtöknek köszi az infókat. Azt hiszem nem pontosan fogalmaztam. Most nem családdal, gyerekkel mennék síelni, hanem hasonló tudású kis baráti körrel. Az egyik útvonal tervező szerint 26 km-re van Saalfelden és Hinterglemm, időben pedig 46 perc. Ezért is gondoltam talán egyszerűbb (???) ha nem autóval megyünk körbe, hanem síelés és liftezés. De a leogangi szakaszt nem ismerem, ezért kérdeztem rá az időigényére.
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2007.12.12. 22:15
Szia "siman"

Nem tudom, mennyire tud síelni a gyerkőc, de azért Leogangtól átsíelni gyerekkel nem túl könnyű.
Inkább kocsival ugorjatok át (Hinterglemmig, mert Saalbacban nem könnyű a parkolás.)

Attila Te meg ne fájdítsd itt egy pár síelő szívét, lécci! csússzatok, ne áradozz, mert már tiszta sárga vagyok. (v.ö. irigység)
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2007.12.12. 21:37
Megpróbálok sorban:

minerel, ez tényleg valami csoda, ami most itt van, talán még a képek sem tudják igazán visszaadni.

powee, én a weboldalukról kiválasztottam kb. 20 szállást és írtam nekik, volt amelyik olcsóbbat ajánlott, mint az oldalon feltüntetett. A két ünnep között itt nagyon drága tud lenni.

TibiF, pont pénteken indulunk haza, úgyhogy sajnálatomra megint elkerüljük egymást. A Schönleiten másik oldalán lévő hét kilométeres pálya ma nagyon jó volt!

SíMan, Leogang-Saalbach nem lehet több mint két óra liftekkel. A leogangi részen már nagyon jó pályák vannak, lehet, hogy nem is fontos feltétlenül tovább menni.
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2007.12.12. 20:07
Nekem is a terveim között szerepel Saalbach, mint egyik lehetőség január 26-február 2 között. 2001-ben egy hetet voltunk már itt, de akkor a 6 éves gyerekkel, így nem tudtuk a teljes területet besíelni. Most Saalfeldenbe gondoltam a szállást, ahonnan Leogang pár km-re van. Azt nem tudom, hogy mennyit kell időben liftezni a saalbachi oldalig, a térképről látom, hogy nem egyszerű. Ugyanakkor Saalfeldenből Maria Alm, Zell am See is gyorsan elérhető lenne.
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2007.12.12. 19:47
batus!

Meddig lesztek Saalbachban? Szombaton (dec 15-én) indul a 8/9 napos síelésem Gastein környékén. Egy nap Saalbach is be volt tervezve. Látván a hóviszonyokat biztos ide is megyek. Schönleitennél parkolok. Akkor még ott lesztek? Ha igen találkozhatnánk.
powee
424 élménybeszámolót írt
424
18 éve tag
2007.12.12. 19:37
Batus, tudom neked ez a favorit helyed, ezert azt kerdeznem, ket unnep kozott barati aron, tudsz nekem mondani szallast?
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2007.12.12. 18:08
Két napja csak ömlik a hó. Egyszerűen hihetelen, hogy mennyi van már. Ebben a havazásban nem is lehet ratrakolni a pályákat. A pályákon lábszárig, pályán kívűl pedig néha derékig ér a tökéletes porhó.
Nem is lehet már látni, hogy hol ér véget a pálya, és honnan off-piste.
Ilyen jó hóban már nagyon rég nem síeltem és alig vannak a pályákon. Ma fénykép nem készült, ebben a sűrű hóesésben nincs értelme kattogtatni.
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2007.12.10. 17:41
Tegnap este érkeztünk ide sűrű hóesésben. Ma szinte állandóan felhős volt, kis köddel néha, de legalább nem olvadt a hó.
Hihetetlen, hogy milyen sok hó van. Tökéletesek voltak ma a pályák, még négykor is hibátlan állapotban maradtak meg.
Szinte az összes lift megy, és alig vannak a pályákon. Néha kisütött a nap - az alábbi képek akkor készültek. Sajnos most nem tudom rendesen megcímezni őket, a saalbachi Kohlmais lift és Leogang között készültek.
saalbach-4.jpg
saalbach-1.jpg
saalbach-2.jpg
saalbach-3.jpg
saalbach-5.jpg
saalbach-6.jpg
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2007.12.02. 17:36
Én meg csak gyönyörködtem eddig.
Szó nélkül.
Köszönöm.
Klara
89 élménybeszámolót írt
89
18 éve tag
2007.12.02. 17:32
TibiF!
A forumozók nevében köszönet a fantasztikus képekért, élvezet volt végig nézni a havas pályák csodálatos felvételeit. Bár igaz, hogy csak a szívem fájdult bele, amiért még nem lehettem ott...
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2007.02.08. 22:11
Megerősítem, hogy van "punktekarte", ráadásul amikor a párom ilyet váltott, mert kicsi volt a gyerkőc, akkor a végén még a kártyán lévő maradék árát vissza is adták. (nem tudom, ez egy gesztus volt-e, vagy természetes nekik.)
Még egy tapasztalat. Tavaly előtt a barátaink beugrottak Hinterglemmben a kabinosnál lévő kölcsönzőbe, és a 6 éves lányuknak kéertek egy sisakot. Odaadták, mire ők kérdezték, mennyi lesz a bérleti díj egy hétre, Semmi, vigyék el, csak szombaton majd hozzák vissza. - felelték.
CF
11 élménybeszámolót írt
11
18 éve tag
2007.02.08. 10:48
Természetesen a gyerekeknek a kedvezőbb gyerek bérletet fogjuk venni.Mi Saalfeldenben fogunk lakni, ezért gondoltam a Leogangból indulásra,de a Ti véleményeteket figy.be véve valszínűleg megfontoljuk a Saalbachból vagy Hinterg.-ből indulást, bevállalva reggel a némiképpen hosszab utat.
Üdv:CF
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2007.02.08. 09:27
A gyerkőcöknek viszont engedményes bérletet vegyetek!

* Kinder - Jahrgang: 1991 - 2000

** Jugendliche - Jahrgang: 1988 - 1990

Für alle Altersangaben ist ein amtlicher Lichtbildausweis erforderlich.

http://www.saalbach.com/Preise.86.0.html?L=0
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.