Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Saalbach - Hinterglemm
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Apartment & Ferienresort Rehrenberg - Saalbach és Zell am See között
ÜZENETEK (1139)Időben csökkenő Időben csökkenő
Szajmon
1 élménybeszámolót írt
1
15 éve tag
2008.10.09. 09:46
Sziasztok!

Szervezzük a 2009 februári sielést és két dolgoban lenne szükségem segítségre.

Tudtok bármilyen (lehetőleg magyarul beszélő) oktatót arégióban?

Illetve pályaszállás tekintetében van javaslatotok?

Köszönöm
Sz
envoken
183 élménybeszámolót írt
183
15 éve tag
2008.09.18. 19:12
Köszönöm az infokat!Remélem idén sok sok hó vár mindekit akárhova megy :)
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2008.09.16. 23:14
envoken! Hát ez attól függ, hogy mi a fontos neked a síelésben. Saalbach a nyüzsgőbb, bulisabb rész, Hinterglemm a csendesebb.
Ha jól emlékszem lifttel három helyen lehet (átszállással) átjutni az egyik oldalról a másikra. A középsőnél, Saalbachban kell egy kicsit gyalkogolni.
Hinterglemm is síelhető mindkét oldalon.
Lankás rész nem sok van, tele van ülős liftekkel. Úgy tudsz körbemenni, hogy csak egyszer kell csákányossal menni, a másik irányban pedig egyszer sem.
Remélem jól emlékszem, már rég voltam :-)))
envoken
183 élménybeszámolót írt
183
15 éve tag
2008.09.16. 22:47
Sziasztok!Az lenne a kérdésem ,hogy Saalbach vagy Hinterglemm jobb ? Visszaolvastam az egész topic-ot,és Saalbach-ot írták többen ,de azt nem hogy miért ,és Hinterglemm-ről nem nagyon írt senki!Én így a térkép alapján inkább oda mennék.Kérdésem az lenne hogy pl. Hinterglemm-nél is két hegyoldalon lehet síelni,hogy a két hegy oldal milyen távolságra van egymástól illetve hogy lehet átjutni ? És az utolsó kérdés :) Lankás részek mennyire vannak ? Mert pl voltam Dachstein-West-en és tele volt lankákkal ami a boardosok életét nehezítette!Köszi a segítséget!
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2008.03.18. 21:39
Szerintem Salzburg tartományban ez a top hely.200km pályarendszer, minden tudásszintenk megfelelő pályák vannak itt. Hosszú, széles pályákat, profi lifteket találsz itt. Nekem az egyik kedvencem. Azonban időjárás függvényében egy hátránya lehet: ha beüt a 15-20 fok akkor a hó minősége is rosszabb. Idén februárban 2000 méteren már síeltem 15 fokban, akkor nem volt olyan jó a hó. Hasonlóan március közepén 10-15 fok volt a hegyen.Így áprilisban lehet ilyen melegre számítani. Olvass vissza a fórumban szerintem már sokan jellemezték a helyet.
cseszpa
1 élménybeszámolót írt
1
16 éve tag
2008.03.18. 14:31
Sziasztok

Mi a barátaimmal kb. április elején mennék csúszni,de nem tudom pontosan milyen síterepre számíthatok.

Kérem aki tud írjon pár dolgot a pályákról.

Előre is köszi: Robi
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2008.02.26. 10:56
Ide is elért a meleg. Vizes, buckás pályák. A völgybe vezető pályákat (Viehhofen, Schönleiten és Leogang) lezárták.
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2008.02.17. 11:11
Sajnos Bode Millert nem láttuk. Teszek fel képeket, beszámoló az "Élménybeszámolók" között található.
Kohlmaisgipfelbahn.jpg
Saalbach.jpg
6-os-palya.jpg
23-as-palya.jpg
58-as-palya-a-Magic-6er-rel.jpg
A-foszezon-atka.jpg
Leogag-88-as-kek.jpg
Leogang-Alte-Schmiede.jpg
Leogangi-81-82-palyak.jpg
Mi-vagyunk.jpg
Zwolferkogelbahn-Hinterglemm.jpg
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2008.02.17. 07:52
Üdv mindenkinek! Tegnap értünk haza 6 napos sielésünkből. Saalfeldenben volt a szállásunk a Berghofban.
Első napot Maria Almban kezdtük az Aberg-Lagecken. Szikrázó napsütés, néhány diszletként szolgáló felhővel. Miután a pályák északiak, ezért felvonózás közben sütötte arcunkat a nap. A pályák szélesek, természetesen jól kezeltek és változatosak. Annak ellenére, hogy főszezon van elfértünk a pályákon és csak a csúcsra felvivő 4-es liftnél volt nagyobb (de nem nagy) sorállás.
A második nap Zell am See került sorra. Itt már meghirdettük a "ki lát felhőt először" versenyt. A Sonnenalm részen kezdtünk 9-kor, gyönyörű napsütötte pályákon, kevés sielő társaságában, igazán élvezetes piros pályákon (20,22,23,30). Majd lesieltünk a 15 feketén, hogy a Schmittenhöhe csúcsra jussunk. Itt már emberáradat fogadott minket, óvatosan kellett sielni, kerülgetni a tanuló csoportokat. A napot a 14-es feketével zártuk 4 óra magasságában. Szerencsére már nem voltak rajta sokan, de a havat részben összetúrták egész nap, részben pedig letúrták igy a korcsolyázást is tudtuk gyakorolni lefelé.
Keddtől Saalbach-Hinterglemm következett. A fenti verseny győztesét még nem lehetett kihirdetni, mert nem volt felhő az égen. A déli oldallal, a Schönleitenbahnnal kezdtük és imádtuk ezeket a pályákat (61,59, 55, 53, 46, 35, 33). Miután egyáltalán nem volt hideg, ezért eléggé kásásodott és aztán buckásodott is, de kit érdekelt? Szerdán a Zwölferkogelbahnnal kezdtük felhő nélküli napsütésben. Bemelegitésként lecsúsztunk a 14-es feketén majd átmentünk a Hochalmbahnnal a déli oldalra a még be nem sielt pályák felfedezésére. A 22-es kék pálya máshol a pirosat is megütné, élveztük is nagyon, nem különben a 23, 24-est. Még átcsúsztunk a 33, 35-ös pályákhoz. Ebéd után pedig már az északi rész jött, a 13, 11, 12 pályákkal egészen a Schattberg Ostig. Itt megszenvedtük az 1-es fekete pályát. Nekem már nem sok éle volt a lécemnek, a havat rendesen le is túrták délutánra, a társamnak pedig elélezték (ilyen is létezik ezek szerint Ausztriában), igy ő is küszködött. A nap végére izomszaggatónak maradt a 6-os 5 km-es piros pálya. Ez egy rendkivül élvezetes pálya amúgy csak a tömeg, bucka és jégfolt sokat nehezitett a dolgunkon. Csütörtökön ismét a Schönleitenbahn parkolójában toporogtunk ¾ 9-kor, hogy a 61-es pályán való bemelegités után átmenjünk a leogangi részre. Leogang kifejezetten pozitiv élmény volt, a térkép alapján ugyanis nem sokat vártam tőle. Aztán átsieltünk Hinterglemmig, a Schattberg X-Pressel föl és meg sem álltunk a 17-es pályáig, mert az előző nap az a rész kimaradt. Akkor még nem tudtuk, hogy a 6-os Zehnerbahn leáll és el sem akar indulni, igy kénytelenek voltunk elgyalogolni a Zwölferkogel középállomásig, kb. fél óra volt! A napot a 4-es 7 km-es kék pályán zártuk, nem voltak illúzióink, egy szerencse volt, hogy a tömeg már korábban lejött, igy kevesen voltak már a teljesen kibuckásodott pályán.
Utolsó nap Hochkönig Hinterthaltól Mühlbachig. Ekkorra megérkeztek a felhők is, több is mint amennyit szerettünk volna. Ez a terület azért jó mert jó! (Üvegtigris után szabadon). Sajnos a nagy köd miatt az 1-es fekete pályát már kihagytunk, mert nem láttunk semmit, érdekes módon a többi részen még a nap volt az úr csak ez volt ködben/felhőben.
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2008.02.14. 02:48
Bode Miller itt edzett a hétvégén.
bode.jpg
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2008.02.08. 08:13
Viszont érdekes iránya a dolognak, hogy ugyebár elvileg a keycard-ot éppen a könnyebb "becsekkolás" valamint nagyrészt a környezetvédelem miatt vezették be mindenhol, környezetvédelmileg azért, mert a régebbi mágneskártyák eléggé vastagon borították a nagyobb terepek parkolóit estefelé, most viszont a keycard is több helyen már kaució nélkül kerül kiadásra és papírból van, nem műanyagból - legutóbb Kronplatzon és a Ski-Amadéban adták a három napos bérletemet papír key card-on.
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2008.02.07. 21:23
Holle anyó kicsit megrázta magát és esett 30 cm friss hó, a jövő hétre pedig jobbára napos időt jósolnak! Igen! Már alig várom, hogy az ajánlott pályákat ki tudjam próbálni!
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2008.02.04. 17:45
Már évek óta nem engedik (itt sem) a Swacth órás megoldást. Keycard van, azt hiszem a legolcsóbb depozittal (2 euro), amivel valaha találkoztam.
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2008.02.04. 17:10
TibiF, Batus köszönöm a válaszokat. Én is arra gondoltam, hogy 3 nap S-H, 2 nap Hochkönig, 1 nap Zell am See, aztán a helyszínen majd meglátjuk. Az előrejezés szerint csütörtökön havazás lesz S-H-ben is! Nem tudjátok véletlenül, hogy a Swatch órás síbérlet betöltés működik-e még ott, vagy teljesen áttértek a Keycard-ra?
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2008.02.04. 11:45
SíMan,
Két nap szerintem is elég lehet Saalbach-ra, ha melette minél többet szeretnétek síelni máshol. Két nap alatt minden helyi dombon legalább egy pályát be tudsz síelni.

Indulhattok Leogangból első nap, aztán a saalbachi Kohlmais liftig (53-as pálya) és vissza. Itt úgyis le kellene csatolni, hogy tovább menjetek.

Második nap esetleg a vorderglemmi parkolóból egy nagy kört indítva, és vissza ide a Tibi által írt hosszú pályán. (a pálya mellett van két Hütte, ahol magyarok dolgoznak, bár erre nem sok időtök lesz :-)))

Nagyon jó pályák vannak, nehéz kedvenceket kiválasztani, de csak játékból.
Kezdő kék: 51-es
Haladó kék: 88-as
Piros: 6-os, 53-as

Ugyan fekete pálya nem sok van, de a pirosak, és néha gyakran a kékek is tudnak jó meredekek lenni. Ami a legjobban tetszik, hogy a pályák hihetetlenül szélesek, ideális hely olyanoknak, akik a piros pályákat szeretik.
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2008.02.04. 09:46
SíMan,
Én a következőképpen osztanám be a 6 napot(lehet a többiek leugatnak ezért): Saalbach-Hintergelmm 2 nap, Schmittenhöhe 1 nap, Hochkönig(Maria-Alm, Dienten, Mühlbach) 2 nap. A maradék egy napot meg elhasználod a három terep valamelyikén. A top ezek közül Saalbach-Hinterglemm liftek és pályák szempontjából mondom. Hochkönigen jó pályák vannak, azonban ott nem annyira modernek a liftek mivel ott van csákányos felvonó is. Saalbach-Hinterglemm kedvenc pályáim:piros 61, 53, 6, 13.Fekete 1, 14, 15. A nap végén pedig feltétlenül próbáld ki a 7km-es kék pályát (2a,2b). Tömeg szepmpontjából Saalbach és Schmittenhöhe a felkapottabb, Hochkönigen pedig kevesebben vannak. Azért akkora tömegre ne számíts, habár főszezon van, elég sok liftel rendelkeznek, így nem kell sokat sorban állni.Persze hat nap alatt nem tudod besíelni az egész saalbachi pályarendszert de a legjobbakat ennyi idő alatt kipróbálhatod.
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2008.02.03. 09:06
Ide megyünk sielni febr.9-16. között 6 napra, Saalfeldenben lesz a szállásunk. SSSC sibérletet akarunk venni, mert tervbe vettük S-H, Hochkönig (valószinüleg leginkább csak/?/ Maria Alm), Zell am See terepeit. Tudom önmagában S-H is elég lenne a 6 napra, de Zell am Seeben, Maria Almban még nem voltunk, tempósan, jól(?)és viszonylag sokat sielő társasággal megyek. A terület ismerői -Ftibi, Libella, Batus - ti hogy osztanátok be ezt a 6 napot, melyik részre mennyit szánnátok, esetleg mit hagynátok ki és miért?
Motivációink még: főszezon, tömeg várható esetleg ebből leginkább Maria Alm marad ki? 5 éve novemberben Kaprunban kezdjük a szezont, de Zell am Seeben még sosem sikerül sielni. Köszi a segitséget, tanácsokat!
super7bob
32 élménybeszámolót írt
32
18 éve tag
2008.01.23. 17:54
köszi a választ
arról esetleg nincs infód, hogy külön esti jegy kapható-e
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2008.01.23. 11:03
A hinterglemmi Funpark mellett található Unterschwarzachlift melletti pályát világítják ki este fél 10-ig minden nap. Érvényes bérlettel ingyenes.
super7bob
32 élménybeszámolót írt
32
18 éve tag
2008.01.23. 08:59
sziasztok,

nem tudjátok véletlenül, hogy saalbach-ban melyik pályán van éjszakai síelés, és mennyiért?

köszi
B
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.