Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Saalbach - Hinterglemm
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Pension Tannenhof - családi vezetésű panzió szobákkal és apartmanokkal Leogangban
ÜZENETEK (1139)Időben csökkenő Időben csökkenő
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2009.01.04. 22:01
Már megírtam a beszámolót, majd ha fent lesz az oldalon elküldöm a linket. Nem én teszem fel mert nincs hozzá jogom,kis türelmet kérek.
marcusq
55 élménybeszámolót írt
55
17 éve tag
2009.01.04. 21:44
és mikor lesz már fent Tibif?
nemsoká megyünk ide és már tűkön ülök!
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2009.01.04. 21:20
Lesz részletes élménybeszámoló (azt nem én teszem fel hanem Batus) sok képpel és sok szöveggel azért írtam ide keveset.
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2009.01.04. 21:08
"Bármikor visszamennék." Azt elhiszem Tibi, én is! Szuper ez a hely! Előtte a "Miért nem szeretem Szlovákiát" topikot olvastam és ez után felüdülés, hogy vannak sportársak, akik nem szövegelnek, hanem jobbnál-jobb terepekre mennek és korrekten - fényképekkel - beszámolnak erről nekünk! Köszi!
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2009.01.04. 20:31
Egy hetet töltöttem szilveszter környékén Saalbach-Hinterglemm-Leogangban amiből hat napott itt síeltem egy napot pedig Loferen. Saalbach csodálatos, az idő is hasonló volt. Elviselhető volt a tömeg. Leogangban egy új hat személyes fűthető üléses liftet építettek a régi 4 személyes lift helyére melynek neve Asitzgipfelbahn. Hó volt bőven, elég hideg idő volt reggel csak úgy repkedtek a -12 fokok. Bármikor visszamennék.
IMG-2459-Asitzgipfelbahn.JPG
IMG-2466-1.JPG
IMG-2480-1.JPG
IMG-2483-1.JPG
IMG-2557-1.JPG
IMG-2635-1.JPG
IMG-2630-1.JPG
IMG-2636-1.JPG
envoken
183 élménybeszámolót írt
183
15 éve tag
2008.12.28. 22:34
Szia!Min Febr 7-14 között megyünk Hinterglemm-ben Hochalmban 100m-re lesz a szállásunktól de mi nagyon régen lefoglaltuk szerintem már pályaszállást nehéz lesz találni!Rendeltem tőlük katalógust pár nap alatt kihozták és azalapján néztem végig neten.

Az oktatás minket is érdekelne,két közép-haladó síelő szeretne tovább fejlődni pár napos oktatás keretében. Esetleg kérhetnék vmi elérhetőséget??Vagy eltudnád mondani, hogy ott kint hogy találnának meg??előre is köszönöm!
Snowbronyer
19 élménybeszámolót írt
19
18 éve tag
2008.12.28. 21:25
Hello!

Én magam sí és snowboardoktató vagyok itt saalbachban, a snowacademynél dolgozok február közepéig.

Üdv Dani
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2008.12.22. 07:34
TibiF, szépek a képek! Egy aranybánya ez a régió!
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2008.12.21. 20:38
December közepén kilenc napot síeltem Radstadt környékén. A különbség a tavalyi évhez képet az volt, hogy most nem csak ragyogó napsütés volt kilenc napon keresztül hanem kaptam mindent: napsütést, ködöt, havat, szélvihart, pedig a tavalyi év tapasztalatából azt hittem, hogy a hegyen csak a nap süt :)

Az első két nap Flachauban illetve Wagraiban síeltem. Ilyenkor előszezonban mindig kevesen vannak a pályákon még hétvégén is, ezért a pályák állapota délután is tökéletes szokott lenni. Mindkét nap napsütésben volt részem reggel -4 fok körüli hőmérséklettel délután pedig fagypont körüli hőmérséklettel.

Hétfőn Ainecken síeltem amely a Lungau régió része. Nem volt nyitva az összes pálya a köd miatt. 1800 méter felett ködben volt minden és késöbb a köd egyre lejebb ereszkedett. Itt meglátszott a négy nappal ezelötti hatalmas havazás, a fenyőfák ágai csak roskadoztak a nagy hótól. Alig lézengtek néhányan a pályán, déltől pedig melegedni mentek az emberek a hüttékbe mert akkor senki nem síelt.

Kedden a Dachstein West régióban síeltem Annaberg, Gossau, Russbach terepeken. A keddi nap ellentétese a hétfőinek, ragyogó napsütés volt egész nap, a Dachstein sziklái csak úgy csillogtak a hótól. Jó hely csak nekekm valahogy rövidnek tüntek a pályák. A "tömegről" annyit, hogy Annabergen a parkolóban kb. 10 autó volt ennek a dupláját számoltam Gossauban. Russbachot nem hasonlítom össze mert ott volt egy busz is a parkolóban.

Szerdán Zauchensee-Flachauwinkl-Kleinarl terepeken síeltem. Felhős, ködös, néha napos idő volt. Zauchenseben készülnek a hétvégi versenyre mert a világkupa pályát lezárták. Itt fél órával többet lehet síelni mint az előző helyeken(kivéve Flachaut) mert a Flachauwinkli lift 8:30-kor nyit, így ha 15:59-kor elkapod az utolsó liftet mire leérsz elmondtatod, hogy egy munkanapot síeltél.

Csütürtökön Grosseck-Speierecken síeltem. Szélvihar, köd majd havazás jellemezte ezt a napot. Úgy látszik én Lungauban csak rossz időben síelhetek, de ez sem vette el a kedvemet a helytől. A liftek kétharmada nem működött az erős szél miatt. Az 1300 méter szintkülönbségű Diretissima pálya jött be nekem a legjobban.

Pénteken Sankt-Johann illetve Alpendorfban síeltem. A wagraini Grafenberg lifttől indultam. Reggel friss hó volt a pályán és napközben is szinte végig havazot. Alpendorfban idén egy új nyolc személyes kabinos liftet adtak át. Itt modern liftekkel találkoztam (fűthető üléssel, kabinosok) látszik, hogy fejlesztik a pályákat. A pályák vonalvezetése és hossza is tetszett nekem.

Szombaton Flachau illetve Wagraiban síeltem. Reggel kb. 20 cm-es friss hó volt, ez az elöző napi havazás eredménye. Reggel ismét leratrakolták a pályákat, de ez alig látszott mivel szombaton is egész nap szakadt a hó. Dél körül a szél is fújt, néha köd is leszált, szóval délutánra már élvezhetetlen volt a síelés. Csütürtüktől szombatig szerintem több mint fél méter hó lehullt és az előrejelzések szerint a következő napokban folytatódik a havazás.

Vasárnap Schaldming illetve Hauser Kaibling pályákon síeltem. Reggel a völgyben eső esett a pálya közepétől pedig hó hullott. Schaldmigban az alsó liftnél egy 5 emeletes 500 férőhelyes parkolóházat építettek, közvetlenül a pálya mellett.

Összeségében jól telt a kilenc nap és a hómennyiséget látva úgy tűnik, hogy hasonlóan jó szezon lesz az idei minta 2005-ös volt. Aki most útnak indul és hegyen/dombon van a szállása az feltétlenül vigyen magával hóláncot a téli gumi mellé. A főutakat takarítják napközben, de a kis hegyi utakat ami a szálláshoz vezet nem mindig. Csütürtöktől három napon keresztül minden nap kellett használjam a hóláncot, hogy a szálláshoz felmenjek. Mindenkinek jó síelést és kellemes ünnepeket kívánok.
IMG-2017-Flachau.JPG
IMG-2097-Wagrain.JPG
IMG-2138-Aineck-A1.JPG
IMG-2213-Annaberg.JPG
IMG-2248-Dachstein-gleccser.JPG
IMG-2268-Gossau.JPG
IMG-2278-Russbach.JPG
IMG-2303-Zauchensee.JPG
bélaci
2 élménybeszámolót írt
2
16 éve tag
2008.12.18. 19:38
Ammikor voltunk nem volt friss hó, mindem út rendben volt, bár én már sokszor jártam a sógoréknál, még havazásban is és mindig tudtam közlekedni. Nem tudom hol mentünk le, mert elkényelmesedve GPS- re támaszkodva utaztunk.
Gabica21
42 élménybeszámolót írt
42
15 éve tag
2008.12.18. 13:05
Ha már voltatok ott, akkor kérdezném, hogy az autópályától hol, milyen településnél mentetek le? A kisebb utak milyen állapotúak?
bélaci
2 élménybeszámolót írt
2
16 éve tag
2008.12.18. 08:26
Mi idén februárban is voltunk, most pedig 19-én indulunk, szintén Tóni bácsi féle szervezésben.:) Kellemes hely, jó szállás.
https://www.hotel-sonnwend.at
Gabica21
42 élménybeszámolót írt
42
15 éve tag
2008.12.10. 21:40
Köszönöm a kamerát! És az infókat. Mi a Merkl Tóni bácsi segítségével szervezünk oda utat, ha kedvetek van gyertek ti is. Kedvezményes áron tud szállást január 3-7 között.
zsoci
552 élménybeszámolót írt
552
18 éve tag
2008.12.10. 17:09
Megmondom őszintén, hogy én is most vasárnap hallottam először erről a helyről.Ismerőseim voltak kint (nem síelni!), de azt mondták hogy nagyon szimpatikus a hely és ráadásul rendkívül hóbiztos. Ha esetleg hallok róla még valamit akkor megírom!
admin3
705 élménybeszámolót írt
705
17 éve tag
2008.12.10. 14:53
Szia Gabica!

Már van webkameránk :)
https://sielok.hu/webkamera/siterep/fieberbrunn/

Sőt, a "mozgókép"-re klikkelve néhány perces késéssel "élő" videókép is látható.
Gabica21
42 élménybeszámolót írt
42
15 éve tag
2008.12.10. 14:20
Zsoci!
Köszönöm a linkeket!
Gabica21
42 élménybeszámolót írt
42
15 éve tag
2008.12.10. 14:18
Kedves Agatha!
Amit csak lehet, a körülményeket, a pályák minőségét,elhelyezkedésüket, a tömeget, hogy van e. Van e valami speciális dolog, ami arra a helyre jellemző, amire érdemes odafigyelnünk. Kamerát nem találtam a sielok.hu oldalon róla.
agatha
81 élménybeszámolót írt
81
15 éve tag
2008.12.09. 20:23
mi.t szeretnél tudni, 3 szezont vittem végig ott.....
Saját véleményem: Nagyszerű választás
Gabica21
42 élménybeszámolót írt
42
15 éve tag
2008.12.09. 13:17
Sziasztok!
Tud e valaki infót a síterepről. Jan. 3-7 között mennénk oda.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.