Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Saalbach - Hinterglemm
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Pension Tannenhof - családi vezetésű panzió szobákkal és apartmanokkal Leogangban
ÜZENETEK (1139)Időben csökkenő Időben csökkenő
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2005.12.25. 12:33
Sziasztok!

Ismét nem csalódtam Saalbachban. A karacsony előtti hetet töltöttem ott. Menet elég nagy hó hullott olyan 30-40 cm-es ezért hétvégén nem minden felvonó volt nyitva. A Schönleiten bahn-nál látszott, hogy előző este dolgoztak a ratrakok de olyan 40 cm friss hó volt a ratrakolt pályán. Szerencsére vasárnap este már nem hullt akkora hó (csak 10 cm) így hetfő reggel szinte minden felvonó és pálya nyitva volt.Ragyogó napsütést fogtunk ki (ezt a képekből is láthatjátok), tömeg szinte semmi nem volt mivel ez az időszak még előszezonnak számít. Mivel kevesen voltak, még délután sem volt buckás a pálya, a Schattberg-XPress pályán délután is lehetett száguldani. Annyira furcsa volt, hogy kevesen voltak, például volt olyan eset, hogy lesíklásnál csak egyedül mentem le a pályán. Nagyon jól éreztük magunkat, minden tudásszintenk megfelelő pályát lehet itt találni a 200 km-es pályarendszerben. Remélem márciusban ismét elhemetek erre a helyre, mert ezt nem lehet megunni. Szerintem azért szeretem ezt a helyet mert rengeteg pálya van, közepes hosszuságuak (3-5 km), és ha véletlenül "megunod" az egyik pályát mehetsz a másikra.Teszek fel néhány képet, kívánok mindenkinek kellemes karácsonyt.
IMG-3515-Zwolferkogel.JPG
IMG-3526.JPG
IMG-3528.JPG
IMG-3536.JPG
IMG-3661.JPG
IMG-3676.JPG
IMG-3678.JPG
IMG-3699-Westgipfel.JPG
IMG-3715-Westgipfel.JPG
IMG-3729.JPG
IMG-3789-Schattberg.JPG
IMG-3814-Kitzsteinhorn.JPG
IMG-3819-Hochkonig.JPG
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2005.11.25. 12:25
Zsoci!

Sajna egyszerű a válasz: nincs

Roly!

E-mailben küldök címeket, amik garantáltan pályaszállások.
zsoci
552 élménybeszámolót írt
552
18 éve tag
2005.11.24. 18:47
Én magyarul beszélő síoktatót szeretnék találni ugyanitt.Másik topikban nem sok esélyt jósoltak,de hátha beugrik valakinek.
roly
34 élménybeszámolót írt
34
19 éve tag
2005.11.24. 14:13
Sziasztok.
Kisebb gyerekekkel szeretnénk ide menni és szeretnék kérni igazi pályaszállás címeket appartmanba, ahol tényleg nem kell sokat gyalogolni. Hiába írják sokszor azt, hogy pályaszállás, gyerekekkel sícipőben sokszor a 3-400 m is sok. Kitapasztalt helyekre lennék kiváncsi ami tényleg pályaszállás. Előre is köszi.
kerek
104 élménybeszámolót írt
104
20 éve tag
2005.10.28. 22:29
Sziasztok! Hadd osszam meg veletek újabb pozitív tapasztalatomat Saalbach tekintetében. A hétvégén rendeltem meg e-mailben az idei prospektusaikat és néhány napon belül már a postaládámban volt. Az küldött anyag olyan mint a hozzállásuk. Profi és magas színvonalú. Látszik, tudják, hogy kell ezt csinálni.
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2005.03.17. 09:26
Megérkeztünk Saalbachból. Ahogy a reklám mondja kérdő mondatban, én kijelentő mondantban használom:"Saalbach it is magic". Elég jó időt fogtunk ki, nem mondhatom, hogy végig ragyogóan sütött a nap, mert néha fátyolos volt az ég, így is a négy nap alatt lebarnultam. 200 km egybefüggő pálya, a kilátás csodálatos a Schattberg X-Press felvonó tetejéről, látható a Kitzsteinhorn gleccser, Grossglockner, Hochkönig csúcsok. Hó rengeteg volt, szerdán(márc 8-án) hullt kb. 40 cm friss hó. Minden tudásszintnek megfelelő pályát lehet itt találni, bárkinek tudom ajánlani.
Annyi pálya van, hogy négy nap alatt képtelenség besíelni az egész terepet. Jó időt fogtunk ki az első napokban -10 fok volt 2000 métren március 15-re már +1 fok volt a hőmérséklet a csúcson. Tömeg szinte semmi, szerintem ez azért van mert rengeteg a pálya és eloszlik a sok ember. Saalbach központjából amerre nézel csak sípályákat látsz. Nekem a legjobban az 1-es, 15-ös fekete illetve a 13-as és 61-es piros pályák tetszettek. Pályák hossza közepes 1km-től 7km-ig terjed a leghosszabb pálya. A pályák állapota kiválló, még délután is lehet száguldani a fekete pályákon mert nincsenek buckák. Ami negatívum volt, hogy láttam lavinát amit egy felelőtlen családapa okozott.
Bármikor szívesen visszemennék síelni Saalbachba. Teszek fel néhány képet,
üdv Tibi.
IMG-1986-1.JPG
IMG-1996-1.JPG
IMG-1998-1.JPG
IMG-2002-1.JPG
IMG-2003-1.JPG
IMG-2009-1.JPG
IMG-2018-1.JPG
IMG-2021-1.JPG
IMG-2027-1.JPG
IMG-2032-1.JPG
IMG-2034-1.JPG
kripton
11 élménybeszámolót írt
11
20 éve tag
2005.02.15. 21:51
Sziasztok!
Az elmúlt hetet Saalbachban töltöttem a menyasszonyommal. Tökéletes volt, utolsó reggel 30cm friss hó a pályákon előtte csak nap.
csatolok pár képet amiket érdemes megnézni.
(érkezéskor 120cm új hó volt)
saalbach1.jpg
saalbach2.jpg
saalbach3.jpg
kaprunmessze.jpg
lavina.jpg
saalbach5.jpg
saalbach6.jpg
saalbach4.jpg
weltcuppiste.jpg
zellamsee.jpg
hutte1.jpg
hutte2.jpg
hutte3.jpg
hutte4.jpg
hutte5.jpg
napsutes.jpg
paplanernyos.jpg
reklam.jpg
szenatarolo.jpg
szuzho1.jpg
szuzho2.jpg
zwolferkogel1.jpg
zwolferkogel2.jpg
baromarc.jpg
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2005.02.05. 22:43
Kedves ft!

A "Saalbach környéke" kifejezés így pongyola, mert óriási árkülönbségek vannak pályaszállás és nem pályaszállás között. Félpanziónál 40-190 euróig (ez utóbbi pl. a Hotel Egger) tart a skála.
Pályaszállás hotelben félpanzióval pl. 70 eurónál már nagyon jó is van.
Írj e-mailt, ha érdekel egy-két tipp.
Anna
18 élménybeszámolót írt
18
19 éve tag
2005.02.02. 16:47
Kerek!

Január 8-15ig (igen,boccs,ez 3hét:)voltunk:)Helikopteres mentés a Zwöfel egyik fekete pályájánál volt.Egy nő sérült meg.Ennyit láttam:)
De a Westgipfel...fúúúú...és ilyenkor szakad meg a szivem,hogy nem vagyok kint:(

Ft!Nekünk pályaszállásunk volt,5ünknek 1hétre egy 100as.Forintban persze:)Jó ár,és tényleg,ott voltunk a Zwöfelr felvonójától 1percre.Persze nem volt szauna,meg medence,de én úgyis sielni megyek,nem áztatni magam:))
kerek
104 élménybeszámolót írt
104
20 éve tag
2005.02.02. 11:24
A saalbach.com szállásai teljesen megbízhatóak. Minden évben innen választottunk és teljesen rendben volt. Azt mondanám így öt különbözö apartman után, hogy ott van egy tisztességes színvonal, amit mindenhol megkapsz, az ár pedig az extrák (pl. pályaközelség, szauna, kilátás, stb. arányában növekszik).
Március közepe rizikós, ez a hely nem a hóbiztosságáról híres. Tavaly is 15-17 fok volt, és délutánra teljesen vizes lett minden pálya. Persze az ellenkezöjére is volt már példa.
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2005.02.02. 09:40
Sziasztok!

Március közepén szeretnénk négy napra Saalbach környékére menni síelni. Azt szeretném megkérdezni, hogy tudtok-e néhány jó címet. Tudom a https://www.saalbach.com vagy a https://www.tiscover.at weboldalon kereshetek apartmanokat vagy hoteleket, de jobban bízok abban amit ti írtok. Esetleg árat tudtok mondani, hogy mennyibe kerül a szállás. Apartman vagy szoba félpanzioval érdekel. Köszi a segítséget.
kerek
104 élménybeszámolót írt
104
20 éve tag
2005.02.02. 00:41
Anna !
Mi is kb. akkor voltunk. Csak esett a hó megállás nélkül. A Westgipfelel / Zwölferkogellel szemben laktunk a dombon. Nem volt rossz a kilátás!!!
Egy helikopteres mentést én is láttam a Zwölferkogelnél. Egyről beszélünk?
Anna
18 élménybeszámolót írt
18
19 éve tag
2005.02.01. 22:06
Sziasztok!

Csak most jutottam ide,gondoltam írok:)Tehát mi 2hete voltunk Saalbachban,és megint nem csalódtam!Fantasztikus volt!!És a Westgipfelbahn,meg a piros pályája...fú,a kedvencem!!5km hosszú,az egyedüli problem vele az,hogy van egy rész,ami nagyon kavicsos(a lécem alja meg is sínylette:(,de amúgy sztem első osztályú!És a kilátás a hegy tetejéről..lélegzetelállító!!Mindkenképpen próbáljátok ki!!Megéri!!
Üdv.
kerek
104 élménybeszámolót írt
104
20 éve tag
2004.12.04. 16:50
Nekünk sajnos a "szokásos" decemberi Saalbach nem fog összejönni, de a januári biztosan. Pedig már nagyon kipróbálná az új felvonót a Westgipfel (Hinterglemm)melletti piros pálya mellett.
Anna
18 élménybeszámolót írt
18
19 éve tag
2004.12.01. 19:37
Sziasztok!
Csatlakoznék az elöttem szólókhoz.Többször voltam már Saalbachban,min télen,mind nyáron,és abszolút pozitív tapasztalataim vannak.Eddig mindig volt hó,bár föszezonban mentünk.Az egyik legnagyobb pozitívum,hogy mihelyst a pálya bármely része jegesedett,vagy már zöldes volt az alatta lévö fü miatt,rögtön beindították a hóágyút.Naponta többször kezelik a pályát,ratrakkal üzem közben is akár végigmennek,a pályák jók.Én is azután kezdtem jobban értékelni,miután tavaly Dreilanderecken sieltünk(Arnoldstein),az nem volt jó.Hó a völgyben abszolút nem volt,fent a hegyen olyan 30centi.Csak amikor odamentünk,egy "kicsit" megdöbbentünk,mivel a hójelentések mind 80centi körüli havat mondtak.Na,mindegy,szóval ott nem kezelték a pályát,nem indították be a hóágyukat,na meg elég hamar meg lehet unni,az egyedüli,sztem sielhetö pálya az a hosszú piros volt,de mértük,5perc alatt lesiklotttunk,és kerek 13percet kellett várni a felvonóra,és arra,hogy felérjünk.Nekem ez az idöintervallum nagyon nem tetszett.Tehát Saalbach nuber one,mindenkinek ajánlom!
Üdv
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2004.11.15. 17:33
Szervusz János!
Jan. 29-től február 05-ig megyünk többen Hinterglemmbe. Apartmanhotel félpanzióval is lehet, mely esetben all inclusív, pályaszállás természetesen.
Elég sokszor voltunk már itt, ragyogó hely.
Ha az időpont megfelel, írj az e-mail címemre, és küldöm a részleteket.
A társaságról annyit, hogy 30-tól 50 éves korosztály. (5 pár + gyerekek.)
Szívesen látunk Benneteket. Az egyik család elvileg egyedül van még.
Üdv
SzilágyiJános
4 élménybeszámolót írt
4
20 éve tag
2004.11.15. 16:01
Köszi!

Ha nem felejtesz el, aktuális még nektek a társulás, tudjátok az időpontot és a részleteket kérlek jelezd.

Magyarázat mindenkinek.
Elsősorban miután a feleségemmel eltérő szinten sízünk, neki kellene egy nem "mérgezettegér" társaság.
Január végén és februárban tartom hóbiztosnak ezeket a pályákat. (ha lehet 2004 után ilyesmit mondani)
Nagyobb társaságnak örülnék igazán, mert barátságok alakulhatnak ki, vidámabb a dolog, és a közös sízés is megoldódna.

Aki tanulni megy, tudok segíteni, de nem egész nap.
kerek
104 élménybeszámolót írt
104
20 éve tag
2004.11.15. 15:43
János, mi biztosan megyünk - idén immár ötödször -de az időpont még nem tisztázott. Inkább a hinterglemmi részt fogjuk választani, mert ott több az esély olcsóbb 'kvázi' (majdnem) pályaszállást találni. A pályák, liftek és a körülmények nagyon jók, csak ajánlani tudom.
SzilágyiJános
4 élménybeszámolót írt
4
20 éve tag
2004.11.15. 13:56
Megy valaki Saalbachba? Esetleg van valami jó pályaszállás ajánlatotok.
Érdekelnek a tapasztalataitok, és szívesen betársulnék a feleségemmel egy jó társasághoz is.
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.