Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Schladming 4 hegy: Planai - Hochwurzen - Reiteralm - Hauser Kaibling
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Landhaus Amadeus**** - Szállás apartmanokkal, kétágas szobákkal Schladming mellett
ÜZENETEK (1205)Időben csökkenő Időben csökkenő
pálinkás
408 élménybeszámolót írt
408
17 éve tag
2009.03.13. 15:42
Igen, Schladming már rizikós húsvétkor, bár most sok hó esett ott is. Síelni biztosan lehet még, kérdés, hogy milyen pályákon. A Dachstein gleccser jó kezdőknek, de kicsi, valóban max. egynapos program.
Mölltal még májusban is jó, kezdőknek azonban szerintem nem teljesen ideális. Talán leginkább a 2-3-as kék pályákat ajánlom, a gleccser jobb oldalán (szemben állva). A 9-es piros jó része valóban ideális lenne, de az utolsó szakasz kissé meredekebb és nagyon beszűkül, ráadásul emiatt gyorsan le is síelik. Kezdők ott nem tudnak lemenni - illetve nem lécen :)
De miért csak ez a két célpont merült fel? Ott van Obertauern, nincs messzebb, mint Schladming, húsvétkor még kiváló hó lesz, az tuti, és van egy csomó kék meg tanuló pálya...
Hajrá!
sanyi1979
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
2009.03.13. 15:16
Mölltal gleccser jobb válsztás áprilisra. Rövidek a pályák, kevés a kéken jelőlt kezdő pálya, de tanulóknak ideális lehet még a 9piros.
Schladmingi pályarendszer nagyon nagy, az lenne a választásom ha nem áprilisban kellene menni.
Dachstein gleccser félnapos, de érdemes felmenni a jégbarlangot megnézni, és a funparba esni-kelni :)
Bana
7 élménybeszámolót írt
7
16 éve tag
2009.03.13. 15:00
A Dachstein régió Ausztria egyik legjobb pályarendszere,de én aprilis közepén biztos, hogy a Mölltal-ra mennék és kezdőknek tökéletes.
gemese
3 élménybeszámolót írt
3
15 éve tag
2009.03.13. 13:55
Mi a véleményetek a Dachsteinről? Kezdőknek mennyire ajánlott? egy egyetemista csoportot próbálok összehozni a húsvéti szünetben, és azt hiszem, több köztük a kezdő, mint a haladó síző... Voltaképp Schladming és Mölltal között kellene döntenünk, de az előbbi lényegesen közelebb van...
Viri
715 élménybeszámolót írt
715
20 éve tag
2009.03.12. 18:58
Teljesen egyetértek az előttem szóló palinkassal, a Rittisberggel kapcsolatban. Csak annyit még hozzá, hogy egy nagyon szuper tanulópályával is rendelkezik, amely a teljesen kezdőknek és a gyerekeknek ideális terep. Nincs tömeg, nincs sorban állás, és valóban egész nap jók a pályák.
pálinkás
408 élménybeszámolót írt
408
17 éve tag
2009.03.12. 12:22
Ramsau felett van a Dachstein gleccser, síelős szempontból valóban nem túl izgalmas (lásd kevés, rövid, lankás pályák) viszont szép időben mégis páratlan élmény felmenni egy napra vagy fél napra. Ramsauban van továbbá a Rittisberg, ami osztrák mértékben kifejezetten kis pályának számít (bárcsak egy ilyenünk lenne :)), de egyébként nagyon klassz kis hely, egy négyszékes és egy csákányos felvonóval, és két nagyon jó (sötétkék, sötétpiros) pályával, meg egy hosszú, széles, jól síelhető erdei úttal (ami este kivilágított szánkópálya). Ja, tökéletesen kezelik, és lézengenek rajta az emberek. További infók itt: https://www.rittisberg.at
Jó alternatíva a gyakran zsúfolt schladmingi "nagyhegyek" elkerülésére. Hajrá!
gemese
3 élménybeszámolót írt
3
15 éve tag
2009.03.12. 07:03
Sziasztok,
mit tudtok az itteni pályákról??? Azt az információt kaptam, hogy Ramsau inkább "sífutó paradicsom", alpin sízésre kevés a lehetőség. Valóban így van????
KMatyi
18 élménybeszámolót írt
18
15 éve tag
2009.03.11. 23:26
Sziasztok!

És a Dávid sí- vagy snowboard oktató?
kolzol
40 élménybeszámolót írt
40
16 éve tag
2009.03.11. 21:17
https://www.ridehouse.hu - oktatás Dávid:-) ajánlom! mi itt szoktunk aludni, SUPER
Klara
89 élménybeszámolót írt
89
18 éve tag
2009.03.11. 12:56
Johnny_Korn!
Általában nagyon ritka az olyan panzió, amelyekben csak reggelit adnak, és a konyhát is használhatod. Ha a javasolt házban ez a lehetőség meg van, élj vele! Konyhahasználat zömében csak az apartmanokban szokott lenni, de a kicsi apartmanok nagyon ritkák és aránylag drágák, tehát szinte már annyiba kerül, mint egy szoba félpanzióval.
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2009.03.11. 12:42
Igen, őket én is ajánlom. Van a cégnek azóta még egy, kisebb, háza ahol kérésre kapsz reggelit és este főzhettek. Aztán ha oktatóra van szükségetek nagyon ajánlom ennek a kisebbik háznak a vezetőjét, Dávidot, nagyon klassz srác!
vh
248 élménybeszámolót írt
248
18 éve tag
2009.03.11. 11:49
Szia Johnny_Korn!

Voltam Schladmingba két éve, nem messze a Planai központi parkolótól (3 km). A síbusz a ház előtt áll meg, tehát még autókázni sem kell. Akkor jól éreztük magunkat, de akkor az egész ház a miénk volt, olyan sokan voltunk. Van kiadó szobájuk két főre is, de időban foglald le.
Itt: https://www.ridehouse.hu mindent megtalálsz. Írj nekik mailt, hamar válaszolnak, az árak reggelivel (fő/mellék-szezon: 22/18 + 5 €) sem annyira vadak, a konyhát használhatod, van egy viszonylag tágas társalgó, internet elérés. Ne számíts nagy dologra, de szerintem elfogadható. Remélem segítettem.
Johnny_Korn
6 élménybeszámolót írt
6
15 éve tag
2009.03.11. 09:53
Sziasztok!

Tudna valaki ajánlani jó ár/érték arányú szállást Schladmingban 2 fő részére?
Esetleg az Eiblhofban volt már valaki?
Mivel most utaznánk először panzióba/magánszállásra nem tudom, hogy mik a lehetőségek ha pl. csak reggelit kérünk és a (meleg) vacsit mi magunk készítenénk. Van általában a panziókban/magánszállásokon lehetőség konyhahasználatra (szobafoglalás esetén) vagy az csak apartmanhoz jár? (Ott meg ugye ritka a 2 személyes)

Előre is köszi a segítséget.
kolzol
40 élménybeszámolót írt
40
16 éve tag
2009.03.09. 22:04
super hó van odakint. Minden lift megy. csak ajánlani tudom. hétvégén kiruccantunk.
Stefi05
61 élménybeszámolót írt
61
15 éve tag
2009.03.06. 16:42
Hello,

nem csak hogy kitart, de egész jövő hétvégén ESNI FOG :)))
Ha visszajöttünk majd írok, de biztos lesz elég hó...
vh
248 élménybeszámolót írt
248
18 éve tag
2009.03.06. 11:22
TibiF!

Köszönöm, várom a beszámolódat. A szezon a honlapjuk szerint akkor még tart, úgy hiszem, az lesz az utolsó hét. Még egyszer köszönöm.
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2009.03.05. 11:10
vh,

Szerintem húsvétig biztosan kitart. Hétvégén voltam a környéken (Flachau,Zauchensee) eléggé olvadt a hó de éjszakára megfagyott. Ha nem áll be a 20-25C fokos meleg április közepéig akkor biztosan megmarad a hó. Az osztrákok ügyelnek arra, hogy húsvétkor is sokan menjenek síelni. Tavaly pl. május 1 után még lehetett síelni Zauchenseen igaz akkor már nem jártak a felvonók. Tudom Schaldming alacsonyabban van de van rá esély, hogy a középső állomásig megmaradjon a hó. Március közepén megyek a környékre majd megírom mi a hóhelyzet.
vh
248 élménybeszámolót írt
248
18 éve tag
2009.03.05. 08:38
Szia Stefi05!

Ha visszaérkeztetek, légyszíves készíts egy összefoglalót, a hóhelyzetről, a pályák állapotáról, mert húsvétra megyünk Schladmingba, és kíváncsi vagyok, hogy a mostani hómennyiséggel hogyan tudnak gazdálkodni. Ha addig nem esik, vajon kitart-e a mostani készlet?!?
Stefi05
61 élménybeszámolót írt
61
15 éve tag
2009.03.04. 16:07
Sziasztok!

Esetleg jön valaki jövő hétvégén márc. 12-15-ig Hauser/Planai/Hochwurzen-re??
Két kis gyerekkel megyünk (7 és 4 évesek)

Stefi
Stefi05
61 élménybeszámolót írt
61
15 éve tag
2009.02.16. 06:14
Sziasztok,
köszi a válaszokat, még valami:
mi Hauser Kaibling-ban fogunk lakni ketten a nagyobbik fiammal board-al a férjem egyáltalán nem síel ő szánkózni fog a kicsivel. Most lépünk haladó szintre, végülis már élvezzük a piros pályákat - át tudunk menni Hauser-ről a szánkópályáig? És vissza? Kb ez mennyi időben?

Köszi
Stefi
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.