Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Chopok dél és észak
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Hotel Bystrina - Nyári wellness csomag
ÜZENETEK (3496)Időben csökkenő Időben csökkenő
exe
6 élménybeszámolót írt
6
15 éve tag
2009.03.12. 12:22
Sziasztok,
Autóval megyünk chopokra péntek délutáni indulás vasárnap zárás utáni hazajövetel, van még 1,5 hely :) (1/3 - 2/3 arányban dönthető a hátsó ülés ha kevés cuccot hoztok ketten is elfértek). Ha érdekel valakit írjon.
Koty
862 élménybeszámolót írt
862
17 éve tag
2009.03.11. 18:06
Szia daani!
Engem esetleg érdekelne az a hely ha még mindig szabad.
koty@c2.hu
gumigomboc
2 élménybeszámolót írt
2
18 éve tag
2009.03.11. 10:01
Tegnap este jöttünk haza, hétfőn esett kb. 10-15 cm hó. A lenti részeken kicsit vizes, de fent nagyon jó a hó, és van bőven :) Sor egyik felvonónál sem volt. Mi gondolkozunk rajta hogy a hétvégén még kiugrunk egy napra.
Pepc
32 élménybeszámolót írt
32
17 éve tag
2009.03.10. 23:41
Vasárnap voltunk, hó volt bőven, illetve esett is. Igaz több helyen kemény, illetve néhol jeges is volt a pálya, de nagyon yot lehetett rajta csúszni. Sor nem igazán volt, bár az lehet hogy a ködnek volt köszönhető :D Napközben még havazott is egy kicsit.
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2009.03.10. 20:44
Volt valaki 7végén vagy ehéten Jasnán? Csak kíváncsi lennék, milyen most a hó minősége. Most hétvégére tervezünk egy csúszást.
fülészorvos
2 élménybeszámolót írt
2
15 éve tag
2009.03.08. 23:33
4 napos síbérlet még 03.09 és 03.10 érvényes, 2 darab felnőtt eladó 6.000-Ft-ért, ma vasárnap voltunk, -2 -3 fok és végig esett a hó, érdemes kihasználni. 06-30-266-08-53 Tamás
Meska
151 élménybeszámolót írt
151
15 éve tag
2009.03.07. 12:06
palinkas, köszi, így már csak nem fogok eltévedni:)
én egy félig kimaradt franciaországi síelést próbálok bepótolni: akkor meghúzódott a térdszalagom, így három nap után maradt a vizuális síelés és irigykedés:( neked jobbulást!
ja, campusnál foglaltam, tök korrektül és hamar elintézték, ajánlom másoknak is. Vagy előbb várjam meg, míg hazaérünk:)
pálinkás
408 élménybeszámolót írt
408
17 éve tag
2009.03.07. 12:02
Szia Meska, bocs, de csak most vettem észre korábbi kérdéseidet. Sorban:
A Chata Lucky tanulópálya nagyjából olyan, mint a visegrádi alsó rész, mind hosszra, mind meredekségre. Talán kicsit hosszabb.
A déli oldalt én nem szeretem egy terepként kezelni az északival. Egyrészt erősen akadozik az átjárás, másrészt teljesen különböző jellegűek. Ha csak úgy-ahogy "síelgetsz", akkor inkább maradj északon. Délen nincs olyan jellegű pálya, mint a Jasna hosszú kék erdei. Délre a freeride miatt érdemes menni, arra szinte egyedülállóan jó lehetőségek vannak ott. És sokkal több a hó, mert mindig átfújja a szél északról, a gerinc mögött pedig lerakja.
Ha a Chata Lucky tanulófelvonóval felmész (tányéros), a felvonó tetejétől jobbra (kb 30-40 méterre) látható egy erdőbe vezető, jól kitaposott-kisíelt ösvény. Általában mindig havas, most is az lesz. Azon max 10 perc kényelmes séta a Zahradky 6 üléses alsó állomása. Hazafelé ugyanitt tudsz végigcsúszni, aztán a tanulópálya tetejére érve át kell vágni a lift nyomvonalán az első vagy második oszlop után, és ott folytatódik az erdei út, ami konkrétan a bungalók közé vezet. Az ajtódig síelhetsz :) Természetesen az ösvényen végig is lehet sétálni oda-vissza. Ennél jobban nem tudom elmagyarázni, szerintem megtalálod. Vagy marad a síbusz, ha kiállsz a Chata Lucky bekötőútnál, biztosan felvesz. De nem jár túl gyakran :(
Jasna még április elején is tud jó lenni. Jó síelést (én sajnos keresztszalag szakadással lábadozom). Hajrá!
daaani
2 élménybeszámolót írt
2
15 éve tag
2009.03.06. 15:48
Sziasztok!
14-én megyün Chopok délre egy napra. Van még eg yszabad hely...
Meska
151 élménybeszámolót írt
151
15 éve tag
2009.03.06. 15:26
Hétfőn indulunk, van valakinek friss infója?
Másik kérdés: ha jól emléxem, korábban már olvastam, hogy a Jasna bungalóktól hogyan kell eljutni a nagy felvonóig. Fel a bungaló melletti gyerek felvonóval, aztán kis séta? Vagy hogyan is van ez? És a bungaló melletti felvonóra érvényes a kombi bérlet (ami -remélhetőleg - 9-étől télleg olcsóbb)?
Noriss
2 élménybeszámolót írt
2
18 éve tag
2009.03.04. 15:25
Húú, köszönöm a kielégítő választ! :) Megnyugodtam, hogy nem gyepsí lesz belőle.. :)
BetonK
1 élménybeszámolót írt
1
15 éve tag
2009.03.03. 21:39
Annyit az előző kommenthez, hogy mi szombat-vasárnap voltunk, vasárnap a sorbanállás nulla volt, a hőmérséklet sajnos szinte mindenütt plusz, Otupnén és Biela Púton +9 fok volt.
Nyuli
6 élménybeszámolót írt
6
15 éve tag
2009.03.03. 20:03
Én most voltam Jasnán pénteken és szombaton, iszonyatos mennyiségű hó van fent, olvadásnak nyoma sincs, pénteken egész nap szakadt a hó. Esetleg a mostani enyhébb idő okozhat legfeljebb a legalsóbb részeken napközben minimális olvadást, de északabbra is van tőlünk, illetve hétvégétől már újra hidegebb idő köszönt be nálunk is, Chopokon meg méginkább. Szerintem most április elejéig biztosan kitart a hó.
Hogy érzékeltessem a hó mennyiségét: A Lukováról induló fekete pálya szélét jelző fa korlát teteje csak itt-ott látszik ki a hóból, valamint az egész hegyoldal mindenfelé teljesen homogén fehér, gyakorlatilag az összes sziklát és növényzetet hó borítja, így aztán a hegy bármelyik részén szinte bármerre lehet csúszni, mindenhol hó, hó, hó. Freeride-hoz tuti. Szerintem 3-4 éve nem volt erre példa. Ausztriához képest sokan voltak a pályákon, de Jasnához képest nem. 2-3 éve sokkal nagyobb sorok kígyóztak a felvonóknál. Kivétel a 6-os ülőszékes, ami most is hozta a formáját. Ezért azt nem is használtam, de jól megvoltam nélküle.
A pályákkal csak annyi a gond, hogy a felső 20-30 cm hó nem megfelelően tömörödött és átfagyott alapot képez, ezért délutánra rendesen buckásodik minden pálya, ez elég kellemetlen tud lenni, délután már ne akarjon senki carvingozni. :)
Digifotos
67 élménybeszámolót írt
67
15 éve tag
2009.03.03. 18:53
érdeklödni szeretnek hogy a parkolás milyen árba van vagy ingyenes?
Noriss
2 élménybeszámolót írt
2
18 éve tag
2009.03.03. 10:41
Sziasztok!

Volt valaki az elmúlt egy hétben a Chopokon (Észak)? Milyenek a hó- és embertömegviszonyok? Érdemes még kimenni a héten vagy a jövő héten pár napra? Vagy már nagyon olvad a hó?
lujza13
2 élménybeszámolót írt
2
15 éve tag
2009.03.03. 10:25
Ki mit tud!!

Jegyárak márc. 9-től??
zoli64
77 élménybeszámolót írt
77
15 éve tag
2009.03.03. 08:54
Maci-Laci, igazad lehet és várjuk-reméljük a javulást.
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2009.03.02. 22:59
Ezzel együtt le kell írnom, hogy nincs jobb, mint 18 euróért szűzhavazni Chopok Délen.. merthogy ilyen is van, előszezonban, nemzetközi diákkal.
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2009.03.02. 22:52
Balázs, elég kemény, ami történt nem nagyon lehet és szabad védeni. Ha ilyeneket csinálnak, bukják csak el a forgalmat!

Én eddig a változékony időjárás miatt óvtam mindenkit, hogy delet és északot egy síterepnek tekintse és átmerészkedjen. Ha viszont az ilyen liftkezelői mentalitás miatt nem megy az átjárás, az teljesen más kérdés. Tettlegességre nem került sor?
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2009.03.02. 22:24
Zoli szerintem jó helyen van az észrevétel mivel Jasnában kapták ezt a sallert.A leírt történet kicsit sem járul hozzá a látogatottság növeléséhez.Viszont bizakodó vagyok,hogy az idei szezon csúfos látogatottsági mutatói gondolkodásra késztetik az üzemeltetőket egész Szlovákiában.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.