Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síbakancs választás

ÜZENETEK (2170)Időben csökkenő Időben csökkenő
hu1zam
432 élménybeszámolót írt
432
15 éve tag
2010.01.12. 20:06
Meglátván a bakancs topikot, csak úgy eszembe jutott, hogy a Lowe-Alpine boltnak/szervíznek még nem köszöntem meg, hogy megúsztam a bal belbokám sebészi vésését: olyan jól és jó helyen gyártottak egy puklit rá (=tágították), hogy egyáltalán nem nyom! A múlt évet sikerült végig kínlódnom, az új Fischer bakancsomnak hála, szezon elején kialakult egy csonthártya gyulladásom egy 8 órányi fekete+bucka pálya után, ami kitartott a szezon végéig. Mindenkinek ajánlom ezt a módszert, mielőtt sebészetre menne, pedig tulajdonképpen orvos vagyok:)) Akinek közelebb van, gondolom, a Bartus-cég is hasonló minőségben megoldja.
GASpeer
5 élménybeszámolót írt
5
15 éve tag
2010.01.12. 14:27
Azzal a kulcsal sikerült elintézni, amit adtak hozzá 1 kis füzetke kiséretében, amibel le van rajzolva ez az igen bonyolult művelet. :)
Azthittem, hogy egy csavar 90 fokkal való eltekeréséhez nem kell szervízbe vinni.
Egyébként a jó oldalon a mai napig lehet állítani a csavart, könnyen megy, de a másik oldal meg sem mozdult.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2010.01.12. 11:44
aha, értem. Viszont ez nem csavar, hanem egy excenter, nagyon kellett erőltetni, hogy elnyalja a fejet? Ezek nem edzett anyagok, valószínűleg be volt szorulva. Esetleg próbálj meg beleütni egy hasonló méretű torx csavarhúzófejet, bár ha eleve be van akadva, akkor az sem segít. Szerintem is szervíz.
Előzmény: (GASpeer 79599)
GASpeer
5 élménybeszámolót írt
5
15 éve tag
2010.01.12. 10:45
Azzal a kulcsal sikerült elintézni, amit adtak hozzá 1 kis füzetke kiséretében, amibel le van rajzolva ez az igen bonyolult művelet. :)
Azthittem, hogy egy csavar 90 fokkal való eltekeréséhez nem kell szervízbe vinni.
Egyébként a jó oldalon a mai napig lehet állítani a csavart, könnyen megy, de a másik oldal meg sem mozdult.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2010.01.12. 07:57
Hmm, ebben az esetben gyanítom, hogy eléggé lehasznált imbuszkulcsról lehetett szó, próbáltad teljesen újjal? Fotót tehetnél fel, hátha kitalálunk valamit hirtelen.
Előzmény: (GASpeer 79566)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2010.01.12. 07:27
Nem szeretnélek megbántani ez a malőr a te hibád és nem a bakancsé a garit felejtsd el.Szerintem ballagj el egy szervizbe és valószínű pár forintért kicserélik.Ha a barkácsolás mellett döntesz a következőt tudom javasolni,de hangsúlyozom bakancsnál még nem próbáltam de autóknál bevett szokás.A lenyalt csavarba egy picivel nagyobb ktorsz fejet kell beleütni(természetesen jól alátámasztva)és így kitudod csavarni a sérült kötőelemet.Ezután kettő dolgot tudsz csinálni: a csavarból nem veszed ki a fejet és beállítod a bakancsot és evvel a lendülettel rögzíted,ekkor nem szép de marha ronda lesz a csavar.A másik lehetőség,hogy elviszed a mintát egy esztergályoshoz és megcsináltatod de mivel a rezsióradíjuk több ezer forint így nem jössz ki túl olcsón.Nagy buherátor vagyok de én ballagnék a szervizbe a problémával nem kínlódnék.
GASpeer
5 élménybeszámolót írt
5
15 éve tag
2010.01.12. 00:44
Hali

Tanácsot szeretnék kérni bakancs ügyben.
Karácsony előtt vásároltam 1 Nordica Sportmachine 80-as bakancsot.
http://www.nordica.com/site/skiboot.php?site=16&lang=11&id=57
Jól sikerült választanom, kényelmes stb.
Mivel kisebb mértékben x lábbal rendelkezem, ezért jó opció a canting állítás.
Cakhogy amikor be akrtam állítani, az egyik bakancson sikerült, a másikon viszont az imbusz kulcs megfordult a csavar fejében, legyalulva az éleket.
Hova forduljak ezzel a hibával? Szerintetek ez garis?

Kicsit megingott a bizalmam a márkában, mert azért ez nem egy low-end cucc.

Köszi
Gas
Bukfenc
547 élménybeszámolót írt
547
15 éve tag
2010.01.09. 13:06
Nyertem a lutrin!:-)
Ebay-en megreszkíroztam a vásárlást és tökéletesen bejött!
FISCHER
-SOMA HEATFIRE 105
Itthon nagyon nem találkozhat az ember a Fischer cipőkkel, pedig nagyon jók! A 48 ropiba fájó ára is nagyon barátira sikerült!
http://cgi.ebay.de/FISCHER-SKISCHUHE-SOMA-HEATFIRE-105-MENs-44-5-45-5_W0QQitemZ350300691687QQcmdZViewItemQQptZSport_Skisport_Skischuhe?hash=item518f8c5ce7
Közel "konfekció" lábúaknak!!!:)
Itthon próbáltam az azonos méretű Atomic és Nordika cipőket, ez alapján bejött a méretválasztás!
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2009.12.30. 01:57
Lányom 100-as Flexű cipőben versenyzik, 33 kg.
maximus*
95 élménybeszámolót írt
95
14 éve tag
2009.12.29. 15:52
Már itthon csücsül egy idei Atomic M70-es cipő. 47.000 forintért azt hiszem megérte. Az 55 kilómhoz csak elég lesz a 70-es flex. Még egy Hawx volt képben, brutál jó volt, csak hát a keret nem bírja...
gaboca
3375 élménybeszámolót írt
3375
15 éve tag
2009.12.16. 22:54
Az apróhirdető a barátod... A K2 is hirdet ott bakikat.
Előzmény: (maximus* 76642)
maximus*
95 élménybeszámolót írt
95
14 éve tag
2009.12.16. 16:44
Sziasztok!

Sícipővásárlás előtt állok, és egy kis segítséget szeretnék kérni. Pár éve már keményebb léccel síelek (tavaly atomic sx7). Mivel növőfélben vagyok, ezért lécet minden évben a helyszínen bérlünk (tavaly nem). Viszont cipővel nem ez a helyzet. Eddig kezdő cipők voltak; 4 csatos, viszont elég puha, és amatőr. 168 centimmel és 55 kilómmal nem vagyok egy nagydarab ember. Nem sokan tudják a pályán felvenni velem a versenyt, és nem tudom, hogy ilyenkor melyik cipő a megfelelő. Árban nem tudnánk annyit rááldozni, mint amiket látok a katalógusokban profi cipőkként. Pár éves modellben gondolkodom, mivel az valamennyire veszíthetett már az értékéből. A lábam 42-43as, az remélem már nem fog tovább nőni, így már egy picit hosszabb időre is lehet tervezni sícipővel. Kényelmes cipőt keresek, de keményen fogja a lábam, hogy minden környezetben magabiztosan tudjam vezetni a lécet (szűzhó, jeges részek, stb.) Egyszóval egy komolyabb cipőt keresek, ami ne legyen túl drága.

Segítségeteket előre is köszönöm. Ha bármi kérdés van, akkor írjatok.

Üdv,
maximus
Kovati
82 élménybeszámolót írt
82
17 éve tag
2009.12.02. 23:11
Köszönöm Gábor, most már biztosan menni fog a beállítás!
És legalább azt is tudom, hogy nem a legelső széria, mert nem karos, hanem csavaros!
Alul meg még egy olyan csavart is találtam rajta ami a hosszanti talpboltozat alátámasztásának magasságát szabályozza. Bár már a havon próbálgathatnám! Hasonló jókat mindenkinek!
gaboca
3375 élménybeszámolót írt
3375
15 éve tag
2009.12.02. 17:12
Ha befelé tekered akkor két kis fém pálcát látsz egymás felé mozogni, így lesz keményebb ez a felső csavar, az alsó a szár dőlésszögét állítja, ezt is ha befelé csavarod akkor nő a dőlésszög. Ha mindezt kis karokkal végzed el ami a bakin van akkor az első változat, ha imbuszkulcs/csavarhúzó komptabilis csavar van benne akkor már újabb változat. Nekem a tartalék baki egy Explosion 8 TNT, ennek a szár hátsó részén két oldalt van ,,karbon" betét.
Előzmény: (Kovati 75171)
Kovati
82 élménybeszámolót írt
82
17 éve tag
2009.12.02. 16:51
Nekem egy ugyanilyen megoldású Dynafit 3F Competition bakancsom volt anno,remek kemény cipő, nagyon szerettem.
Majd csatolom a fotót a Tecnica bakiról,amint lehet.
Kösz a segítséget!
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2009.12.02. 12:49
Volt egy Dachstein bakancsom, ott egy rugós szerkezet volt az achilles részen, ami előre nyomta a bakancs szárát, itt egy csavarmenetes tengely és egy rugó volt, egyrészt lehetett állítani mennyire dőljön előre a bakancs szára, másrészt a rugó előfeszítésének változtatásával lehetett a flexet állítani. Az x-o láb állítás (canting)a bakancs szárának oldalsó rögzítésénél van elhelyezve, excenter megoldással.
Előzmény: (Kovati 75171)
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2009.12.02. 12:44
Fotózd le légyszíves ha lehetséges közelről ezeket az állító szerkezeteket és szúrd be ide, akkor többet tudok mondani.
Előzmény: (Kovati 75171)
Kovati
82 élménybeszámolót írt
82
17 éve tag
2009.12.02. 12:08
A flex csavart merre tekerjem hogy erősebb legyen, mert nincs rajta jelzés? Gondolom ha szorítom akkor lesz keményebb igaz? Tudod esetleg, hogy milyen értékek közt állítható? Az alsón meg "INCL" felirat van. Az a dőlésszögállítő? Mármint, hogy a térd mennyire hajlított előre, igaz? Mert az oldalán a külbokánál is van rajta állítási lehetőség, gondolom az az X vagy O láb korrekció.
Esetleg tudnád hogy ez milyen tudású síelőnek való bakancs?
Kösz!
gaboca
3375 élménybeszámolót írt
3375
15 éve tag
2009.12.02. 09:58
Szia!
Nem mai darab az biztos, a két csavar közül egyik a flexet állítja, a másik pedig a szár dőlésszögét Nekem a narancs( kukás mellény színű) Race volt én szerettem nagyon, azóta is Tecnicat használok, most Alu Icon van nekem nagyon bejöttek.
Előzmény: (Kovati 75149)
Kovati
82 élménybeszámolót írt
82
17 éve tag
2009.12.02. 09:39
Sziasztok!
Tecnica TNT X sícipőről tudna valaki valamit? Mikori évjárat, milyen kemény (nincs ráírva a flexindex, csak hátul 2 csavar amivel állítani lehetne), illetve milyen tudáshoz ajánlott? Esetleg ha valakinek saját tapasztalata van vele.
Előre is kösz a segítséget!
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.