Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Basslovers által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (95)Időben csökkenő Időben csökkenő
Basslovers
97 élménybeszámolót írt
97
17 éve tag
2016.12.14. 14:51
Én nem tudok ilyenről. Szokott lenni egy kiadványuk, ahol a déli és északi zónákat részletesen bemutatják, és azon belül a culoir-okat is ismertetik. Ez viszont csak angol nyelvű, de nagyon hasznos.

Neten is elérhető volt a pdf, msot valamimért 404es hibát dob, de pár infó itt fennvan: https://goo.gl/HaEkR0 . Írj nekik facen, hogy dobják át a pdf-et vagy tegyék helyre az oldalukon.
Előzmény: (basquiat 191022)
Basslovers
97 élménybeszámolót írt
97
17 éve tag
2016.12.13. 12:01
Szánkópálya zárva van, a többi stimmel.
Előzmény: (HofEE 190772)
Basslovers
97 élménybeszámolót írt
97
17 éve tag
2016.12.13. 12:00
Sziasztok!

Tegnap, azaz hétfőn jártunk Zaubergen. Fél 12kor érkezve üres parkoló (max 15 autó) és nagy pelyhes havazás fogadott, mely délutánra átváltott kisebb szeműre. Délutáni jegyre benevezve (16€) kezdtük meg a csúszást. Pénztáros iszonyat segítókész, 11:50-ig nem adhatnak ki Nachmittagskarte-t, ezért bedobtunk egy teát a lenti hüttében. A pályákon senki nem volt, összesen 13-14 síelő/boardos volt egész nap, a pár óra után már ismertük egymást. :) Egyedül a kabonis felvonó ment, de még ez is soknak bizonyult ennyi emberre.

Pályák:
>>4 – FIS-Weltcup Panorama-abfahrt<<
Tetején nagyon jó hó volt a friss 5-10 centinek köszönhetően. Lejjebb kicsit bekeményedett a pálya, de itt is segített a friss hó. Délutánra a lenti részek kicsit buckásodtak, de egyáltalán nem volt vészes, pont jó volt kis pop-okra.

>>1 - Familien-abfahrt <<
Felső résztől kezdve iszonyatosan jó, egész nap találtunk a pályán olyan részeket, ami még érintetlen volt. Szűzhavazás feeling teljesen megvolt és nem kellett aggódni, hogy mi van a hótakaró alatt. A pálya széle néha becsabós arra vigyázni kell, hogy meddig húzta ki a ratrak.

Nagyon ajánlom akár kezdőknek, akár haladóknak a pályát, nagyon kellemes napot lehetett eltölteni itt. Lichtensteinhaus hüttében magyar vendéglátók nagyon készségesek.

Jó csúszást! :)
Basslovers
97 élménybeszámolót írt
97
17 éve tag
2016.12.13. 11:48
Sziasztok!

Vasárnap jártuk meg Stuhlecket. Fél 9kor érkezve simán volt még hely a P2-es parkolóban, a Mittelstationnál. A hétvége ellenére nem voltak sokan, élvezhetőek voltak a pályák és bár drága, de megérte a pénzét, hogy ilyen körülményeket tudtak varázsolni. Kezdőknek nem ajánlom egyelőre, mert a pályák mindenhol iszonyat kemények voltak, elég sok esést láttam (tapasztaltam :D ) a váratlan full jeges területek miatt, sőt sajnos egy baleset is volt. Reggeltől napsütéses borongós idő, délután 2től pedig havazás volt.

Pályák:
>>11 - Alm-abfahrt<<
Tetőn full jég minden, szinte korcsolyapálya, kicsit lejjebb jobb, ha megsüti a nap, lenti rész szintén jeges de tűrhető. Annyira nem élvezetes, tetőn iszonyat szél volt, így mindig elhordta a havat, illetve csak fél szélességben van nyitva a pálya.

>>10 - Ganzeben-abfahrt <<
Felső rész iszonyatos jeges, délutánra az orkán erejű szél miatt lehetetlen volt átcsúszni lendületből a kis tisztáson. Évek óta nem értem, hogy egy kis tárcsás felvonót miért nem tudnak telepíteni. Többi része műhó miatt jeges, de rendben van.

>>1/a/b – Alm/Promi/Stuhleckabfahrt<<
Fenti részektől kezdve egészen a Mittelstationig egész nap kitűnő volt a hó, gyors volt, nem tapadt, teljesen élvezhető volt. Itt is az 1b részen csak fél szélességben készült el a pálya.

>>2 - Schieferwiese<<
Itt csak egy órát töltöttünk el, de tökéletes kondíciók voltak, igazi switch-practice pálya.

Azóta megérkezett a havazás (vasárnap 2-től hétfőn egész nap szakadt), úgyhogy biztos most már jobb körülmények vannak.

Jó csúszást! :)
Basslovers
97 élménybeszámolót írt
97
17 éve tag
2016.12.07. 13:59
A honlap információi szerint már megy a 10, 11-es pálya 40-50cm hóval.

Ha megy valaki, meg tudná mondani mennyire érdemes kimenni?

Ha nem Stuhleck, hova érdemes menni a közelben csúszni?
Basslovers
97 élménybeszámolót írt
97
17 éve tag
2016.11.10. 14:35
Zsíííír, nagyon köszi a tippeket, leírásokat - Marky - és golo!!

Ezen infókkal támogatom meg a bandámat, hogy majd hol kötünk ki, úgy is írok róla. :)

let it snow!
Basslovers
97 élménybeszámolót írt
97
17 éve tag
2016.11.09. 14:22
Sziasztok!

A javaslatotokat szeretném kérni, hogy melyik síterepet a legérdemesebb meglátogatni Franciaországban?

Eddig csak Risoul, Puy St. Vincent és Les Sybellesben jártunk. Ezeket így értékeltük többed magunkkal:
- legjobb freeride: Les Sybelles
- legjobb park: Puy St. Vincent
- legjobb pálya: Les Sybelles

Helyszín választásnál nagyjából ez is a preferencia sorrendünk, legjobban freeride-ra mennénk és ha nincs hó vagy ökörködni akarunk akkor parkba.

Tudnátok ennek megfelelően valamit ajánlani az alábbiak közül?

- La Norma
- Les Sybelles
- Paradiski
- Val Cenis
- Valloire-Galibier
- Alpe d'Huez
- Chamrousse
- Les 2 Alpes
- Les 7 Laux
- Pra Loup/Val d'Allos
- Foret Blanche (Risoul - Vars)
- Isola2000
- Puy St. Vincent
- Serre Chevalier
- Via Lattea/Montgenévre

Nagyon köszi a segítséget!

let it snow! :)
Basslovers
97 élménybeszámolót írt
97
17 éve tag
2016.09.29. 16:59
Sziasztok,

Kérlek segítsetek ajánlani valamit október 28 - november 1 közötti időszakra, ahol:
- magyarul beszélő síoktatót, és
- magyarul vagy angolul beszélő snowboard oktatót

keresek valamelyik gleccseren (Hintertux, Pitztal, Sölden, Mölltal, Stubai, Kaprun, Kaunertal és Dachstein).

Ezer köszi!
Basslovers
97 élménybeszámolót írt
97
17 éve tag
2016.09.29. 14:25
Arról lehet tudni valamit, hogy a Krupová parkolót (P1) bővítik e? Gondolom a kabinos felvonó miatt még több ember számára lesz vonzó innen megközelíteni a terepet, de tavaly a parkoló kapacitása többször is kevésnek bizonyult.
Basslovers
97 élménybeszámolót írt
97
17 éve tag
2016.04.07. 10:46
A köz okulására belinkelném a szezonbérletes akciót, ha vlaki még nem találta volna meg: http://www.jasna.sk/en/smart-season-pass/

Sajnos nem jöttem még rá a Chopoker említett pontatlanságainkra, de ha átnyálazzátok ti hátha. :)

Season up!
Basslovers
97 élménybeszámolót írt
97
17 éve tag
2016.03.25. 20:37
Ezek az infók majdnem első kézből származnak, haverom csúszott ilyen feltételekkel a szezonban (és az előző végén).

Esetleg a hibás felvetéseinket pontosítanád az érdeklődők javára? Köszi! :)
Előzmény: (Chopoker 188880)
Basslovers
97 élménybeszámolót írt
97
17 éve tag
2016.03.25. 11:03
Bocsi, annyival egészíteném ki, hogy az áprilisban kifizetett 49€-ért korlátlanul síelhetsz a 2015/2016-os szezon zárásáig + ha aug/szept hónapban még kiegészíted 150€-val, akkor teljes szezon bérleted is lesz 2016/2017-es idényre. Ehhez GoPass kártyát kell rendelni a webshopon keresztül.

Vagyis 200€-ért síelhetsz 5 vagy jóesetben 6 hónapot...

GoPAss kártyát amúgy is megéri rendelni, a legtöbb hüttében 1-1,5€-val olcsóbban kapsz ételt, innivalót.
Előzmény: (Zagyi 188875)
Basslovers
97 élménybeszámolót írt
97
17 éve tag
2016.03.19. 13:33
Néhány kép a beszámolómhoz: https://sielok.hu/fotoalbum/939428/galeria/


@deckard: mi voltunk délen, de csak Kosodrevináig mentünk kettőt a feketén. Nem volt rossz, de északon sokkal jobb körülmények/pályák/stb voltak...


EDIT & OFF: ha valaki tudná, hogy tudom bevarázsolni ide az albumot kattinthatónak, azt megköszönném!
Basslovers
97 élménybeszámolót írt
97
17 éve tag
2016.03.17. 10:42
Erre a síterepre nyertem egy napos belépőt, de sajnos csak most eszméltem! Ha jól emlékszem, csak a 2015/16 szezonra volt érvényes a voucher. Van itt a fórumon valaki, aki jártas a Salamandra resort témában? Van bármi esély arra, hogy érvényes legyen ez következő szezonra is, vagy teljesen bebuktam? Köszi!
Basslovers
97 élménybeszámolót írt
97
17 éve tag
2016.03.16. 13:39
Én főként BP-Chopok (dél&észak) megközelítéséről tudok nyilatkozni.

Eddig sosem vásároltunk szlovák autópályamatricát, mert csupán a Zólyom-Besztercebánya (R1) szakaszon és a Liptószentmikósra vezető (D1) rövid szakaszért nem láttuk érdemesnek. Térkép szerint autópályán 269km (4óra 4 perc) és kerülve pedig 274km (4óra 13perc).

A D1 kikerülésénél a 18-as út minősége nem a legjobb, tele van javítással és kátyúkkal is.

Donovalyn átvezető út teljesen jól járható, a kamionok lassíthatják a forgalmat, ezért nagyobb konvojok is kialakulhatnak.

Szállásadónk jelezte, hogy jövőre 250-300 fix kamerát fognak felszerelni az utak mellé, vagyis még figyelmesebben kell menni majd.
Basslovers
97 élménybeszámolót írt
97
17 éve tag
2016.03.16. 11:55
Mi is a hosszú hétvégén voltunk kinn. Szállásunk Privát Mariva volt Liptovsky Mikulás szélén, 15km-re a pályától és 700m-re Tescótól, Intersporttól, mozitól és stb-től. Ajánlom erősen, mert nagyon jó elhelyezkedésű, olcsó és a házigazda egy hatalmas szívvel megáldott arc (aki többek között bevitt este 11kor a városba, hogy ne kelljen sétálnunk, de tudjunk inni).

03.12. Szombat
Nagyon sokan voltak (dugó a felvezető szerpentinen), a P3 parkoló fizetős volt (wtf?), így lejjebb a P4-nél álltunk meg, ami szintén tömve volt. Innen a kék buborékossal lehetett felmenni, de itt csak a pályán, ha volt 20cm hó, nem több. Feljebb érve szerencsére javult a helyzet, de az embertömeg miatt nagyon gyorsan buckásodott, csúcson iszonyat köd, freeride adhatatlan volt. Déli oldalra át se néztünk. P4-re csúszáskor néhány helyen jégalap és tapadó hó váltakozott.

03.13. Vasárnap
Még többen voltak, P5-nél mindenkit kiállítottak és nem engedtek tovább, annyira fullon voltak a fenti parkolók. A látási viszonyok jobbak voltak, így be tudtuk próbálni a déli freeride/feketét, de többnyire északon csúsztunk és parkoztunk, ahol szintén sokan voltak a DC shred days miatt (boxok utáni érkezők nap végére jeges bombakráterré változtak).

03.14 THE SUNDAY
Reggel tömeg sehol, szikrázó napsütés és P3-as parkolóban ingyenes parkolás, amennyiben az út mellé állsz és nem párhuzamosan egymás mellé. Gyönyörű idő, 0 szél, de azért hidegebb volt, mint az előző napokban. 3-as és 6-os Zónákat simán lehetett csúszni, sajnos feljebb keményre fagyott hórétegek voltak összejárva, pár couloirban pedig egyenesen jégfal, de voltak részek ahol lehetett élvezkedni. Főleg a 6-osban karcoltunk, ott mentünk simán 5 menetet az alján parkkal egybekötve! Zseniális!

03.15 POWDAY
Reggel arra keltünk, hogy mindent hó fed és kicsit havazik is, ez feljebb érve átváltott nagy szemes hóesésre. Fuckyeah! Szintén nulla tömeg, parkolni simán a P1-nél tudtunk, ahol segítőkész magyarul is beszélő parkolóbácsikkal is összespanoltunk. Pályákon kevés ember, kezeltek, a csúcson viszont felhő/köd. Így nem tudtuk bemérni a zónákat, de északi erdőket keresztbe kasul összejártuk. Kicsit vigyázni kellett, mert a keskeny hóréteg alatt meglapult egy-két finomság, de jó érzés volt nem jeges szűzhóban karcolni. Epikus volt!

Összességében nem is dönthettünk volna jobban. Talán egy pályaszállás sokat dobott volna még az élményen, de így is minden nap sikerült kiérni 9 körül. Sajnos a kajáldák nem jöttek be, se a Rotunda, se a parkos bódék, se a P3-as Grill hütte és még a Snack bar sem, de hát ez legyen a legnagyobb bajunk. :)

Mindenkinek jó csúszást, aki még megy ebben a szezonban Jasnára és let it snow! ;)

Képek: https://sielok.hu/fotoalbum/jasna-chopok-2016/galeria/
Basslovers
97 élménybeszámolót írt
97
17 éve tag
2016.03.11. 12:38
Nagyon köszi Chopoker, én is ezért néztem ki a P3-at!

Esetleg a síbuszról tudsz valamit mondani? Megéri e? Liptószentmiklóson szállnánk fel, csak nem tudjuk érdemes e...
Előzmény: (Chopoker 188581)
Basslovers
97 élménybeszámolót írt
97
17 éve tag
2016.03.11. 10:10
danke schön a tippet! hát, hogy melyik zónába mennénk, az majd fenn dől el, időjárástól függően. A 3-as zónában már karcoltunk és most a 6-oson lenne a sor (mivel lusta dögök vagyunk és nem akarunk sokat traverzálni :D ).

jó havat mindenkinek a hosszúhétvégére!
Előzmény: (basquiat 188574)
Basslovers
97 élménybeszámolót írt
97
17 éve tag
2016.03.11. 01:12
Akkora zóna 6 és a zóna 3 járható? Néztem, hogy mostanában 2-es a lavinajelzés ezekre a lejtőkre...

Másik kérdésem az lenne, hogy észak felől szerintetek melyik parkolóban érdemes megállni? Én a Záhradky P3-at néztem ki térképről, de az csak elmélet ugyebár.

Láttam, hogy van ingyenes síbusz Liptószentmiklósról, valakinek van ezzel tapasztalata? Megéri inkább busszal menni, hogy az ember leguríthasson egy-két-... forraltbort?
Basslovers
97 élménybeszámolót írt
97
17 éve tag
Topik: Bukovel
2016.02.26. 11:18
Sziasztok! Március közepén mennénk Bukovelbe, de egy kicsit el vagyok veszve a bérletárakkal kapcsolatban. A honapon található official pricelist alapján egy napi jegy az 500 UAH ebben az időszakban (http://bukovel.com/media/docs/price/4ad9d5cfacb14fb09a36f6730cc3aed0.pdf), míg egy hírükben azt állítják, hogy 400 UAH (http://bukovel.com/en/news/196).

Szerintetek melyik a valós?

Illetve hallottam valami online elővásárlási kedvezményről is, ez hogyan működik pontosan?

Köszi előre is az infókat!
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.