Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

KCsabika által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (300)Időben csökkenő Időben csökkenő
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2009.10.12. 18:28
Hát igen és a legszebb, hogy az ülős nyomvonala alá még hó sem kell :).
A másik ha már ennyire örül mindenki az új liftnek nem lehetne elnevezni???????????? szavazhatnánk a skiarena fórumon végtére is az első ülős kis hazánkban (ha jól tudom)
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2009.09.30. 22:47
A mátraszentistváni sípark egy korábbi hozzászólásban a fórumán ezt írja: "Folyamatosan fejlesztünk mi is, minden évben történik előrelépés. A Sípark azonban elsősorban új-és modern eszközöket kíván beszerezni - vonatkozik ez a síliftekre is. Jelen gazdasági helyzetben csak kisebb lépésekkel tudunk előrehaladni az ülőlift(-ek)-re még várni kell, hiszen áruk meghaladja az 1,5-1.7 millió EUR-t." akkor csak vegyetek újat (ismét 5 évet várhatunk rá jelen gazdasági körülmények között....) Az tény, hogy a használt, használt..remélhetőleg hibamentesen...
Az tény, hogy az Eu nem támogatja a használt cikk vásárlást. (Nagy előrelépés lesz ez a skiarena életében, hasonlóan a 2006-os fejlesztésekhez) Ésszel vezetve az idei szezont sok jó élményt tudnak szerezni a hazai síelők számára.
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2009.09.22. 08:39
Hát igen, nagyon durva lett. Nagyon jó ötletnek tartom az egyes megszélesítését, egy nagyon kedvelt kellemes lejtésű pálya. Még azért kíváncsi leszek arra, hogy a liftes felvonóval hányan jönnek fel léc nélkül iszogatni a hüttébe, majd vissza. Szépen rendbe van rakva a placc :)
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2009.09.18. 23:07
"nem kell megijedni egy kis jégtől" igen ezt akkor mond ha belekerülsz egy ismeretlen szituációba.. Szlovákiában törént velem, nem vettem észre egy jeges foltot a pálya közepén, az esés mellet felrepedt az állam, nem az ütéstől hanem a jégtől.. magyarul balesetveszélyes

A műhó amúgy is hajlamos a jegesedésre, hiszen apróbbak a jégkristályok mint természetes hó esetén...
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2009.09.16. 20:38
Ja igen ezt kész pályára értettem, és nem a pályakialakításra, vagy az esti alapos ratrakolásra!!!
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2009.09.16. 20:36
Alapvetően azért a pályakezelő feladata lenne, hogy hol kell ratrakolni, ugyanis elsősorban a meredek szakaszok jegesednek, és ezekkel van a probléma. Teszem azt Eplényben az egyes felső szakasza, alsó kétharmad része tökéletesen bírja a kiképzést. A másik problémás a fekete (nem tudom hányas a száma 4-es asszem)középső negyede durván 80 méter hosszú tisztességesen meredek szakasza. Nyilván én a fél órás ratrakolást nem úgy értettem, hogy a teljes pályát kezelik!!!!!!! A problémás helyek a fontosak!!!!!!!, így például emellett a felvonóknál rendbe lehetne szedni a beszálló részt, illetve a nyomorult beléptetőkapukat kiásni a hóból, tavaly ezért nem működött, illetve akadt meg a sor! Szerintem a fél óra szünetért kevesebben ugatnának baromságokat!
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2009.09.14. 09:34
Az a baj, hogy túl fiatalok a pályák. Fogalmazhatunk úgy is, hogy gyakorlatilag friss irtások. Ezért aztán nem lehet azon csodálkozni, hogy köves. A gáz inkább az, ha a ratrakos a 3 méteres hódepóba belehúzza a talajt és összeb..sza az egészet (lásd tavaly az egyes közepe). Általában a 30 cm-es vastagság már tökéletes. Inkább valahogy arra kellene rábeszélni őket, hogy a délelőtti, délután és esti síelések között legyen 30-30 perc szünet a ratrakolásra.. ennyit igazán megér és külföldön bevett gyakorlat...
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2009.09.14. 08:31
Ez igen érdekesen néz így most ki, (keresztül a csákányoson) biztosan nem teszik odébb.. hova? Alatta nem viszik el alagútban, és felette? sz.tem simán bár ők tudják mit csinálnak....
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2009.09.05. 14:54
Ezt csak azért mondod, hogy egy hellyel mindig több legyen a felvonókon :)
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2009.09.05. 11:34
Van miért igyekezni, itt van már az ősz. Igazából a betonozás sem kis meló de, felvonó beállítása (mozgó szőnyeg, ülések, drótkötél pálya) aprólékosabb. A tesztre fel kellene menni, úgyis tömeggel terhelik :)
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2009.08.25. 14:53
""Rossz: 3b pálya megszűnik. Nagy lejtése miatt.""
Személy szerint nem aggódok érte, viszont a teljes hármas pálya (a felső kék, alján pirossal-a 3A) jó lenne ha idén már teljes hosszában üzemelne. Bár tegyük hozzá hogy a 3A alja igen veszélyesen fut bele az 1-es kékbe...

Gondolom akkor csak a 3B fekete szűnik meg (200-300m)annyiért ilyen felvonó miatt nem kár...
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2009.08.24. 19:12
Na most azért azt is tegyük hozzá, hogy ez a lift alá nem kell hó!!!! vagyis több napnyi hóágyúzás meg van takarítva amellett, hogy 2500/óra a kapacitása...
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2009.08.20. 15:48
Biztosan meghagyják a csákányosokat, mert ugye nem azért lett kicserélve a régi sem, és felesleges is, hiszen a kezdőknek tökéletes tanulólift az 1,2 valamint ha nincsen tömeg ezekkel is időben fle lehet érni.....
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2009.08.19. 14:06
Ahogy már tavaly nézegettem, hogy hová lehet felvonót tenni, talán a hármas pálya mellé (a 3B feketén fel, majd a kék 3-ason tovább, így a csákányos mellé érnének). Nem gondolom, hogy újra fákat fognak kivágni és vágatot csinálnak neki, legalább is a korábbi fejlesztéseknél már hangoztatták, hogy védett a terület és nem lehet csak úgy fákat döntögetni...
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2009.08.17. 16:20
Azért e tél még odébb van.. és ki tudja mi lesz... de ha van felvonó akkor már csak hó és hideg kell, ha meg nincsen felvonó akkor pedig hiába esik... megint jön a sorban állás :(
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2009.08.16. 13:11
Eddig jellemzően a január volt biztos Eplényben, mert az ekkor kialakuló anticiklon miatt két-három hétig nagyon hideg, száraz levegő töltötte meg a kárpát medencét (Zúzmarás idő...). Igazából csak ez kellene hideg hideg és hideg... a tározók bírják a kapacitást jó ideig.

ui: Biztos hallottátok, hogy újra erős az El Nino-jelenség vagyis itthon meg erősödhet!! a szélsőség: 1997-hez hasonlóan vagy nagyon enyhe telünk lesz (Zord napok nélkül, vagy enyhe de nagy mennyiségű hóval....
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2009.08.14. 13:54
Végre értelmes emberek kerülnek oda ahova kell, értem én azt arra, hogy minek újat ha jó nekünk a használt is, mely semmit sem von le az értékéből!!! Ez a baj az országgal csak éppen fordítva.. de ez nem ide tartozik most. Remélem sikerül a szezon elejére összerakni a liftet, ami azért valljuk be nem 2 perces meló lesz!
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2009.01.31. 09:05
Hát, hogy sokan lesznek az biztos, de ha megy minden felvonó, és valóban ketten használják a csákányt akkor gyorsak lesznek a sorok. A pályákon eloszlik a tömeg az biztos.
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2009.01.30. 10:49
Aki csak teheti mindenképpen látogasson el a hétvégén. Valamennyi pálya nyitva lesz.. a pályák egészségesen kifagynak a hidegnek köszönhetően :)
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2009.01.13. 20:53
Szia én rendszeresen járok este, igen nyitva van, de nézd a honlapot azért.
A másik én még nem voltam Mátraszentistvánon, de a térkép alapján az eplényi pályák hosszabbak, kanyargósabbak, izgalmasabb főleg a négyes fekete (mo.-on a legmeredekebb)... én úgy jellemezném, hogy mész szépen egy kék pályán... egyszer csak eltűnik előtted a pálya.. nagyon megdobja az adrenalint azt garantálom :)
elsőelőző
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.