Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

morzsa82 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (96)Időben csökkenő Időben csökkenő
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
Topik: Rogla
2011.02.14. 10:55
és ez?
http://www.rogla.eu/si/zima/webcam/masin-zaga/

bocsi hogy ennyit kérdezek csak szeretném a helyet feltérképezni :-))
Előzmény: (morzsa82 109983)
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
Topik: Rogla
2011.02.14. 10:48
Szia!

meg tudod mondani ez a webkamera melyik pályák végeit mutatja? Ez a Planja hotelen van?

http://www.rogla.eu/si/zima/webcam/planja-jasa-kosuta/

és ez melyik felvonót mutatja?

http://www.rogla.eu/si/zima/webcam/jurgovo/
Előzmény: (Pulmy 108295)
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2011.02.14. 10:21
Tegnap voltunk Mönichkirchenbe. Igen esett a hó pénteken és szombaton is de nagyon minimális. A hóhiány és a meleg idő miatt a pákyák nincsenek jó állapotban. Nagyon jegesek. Mi kezdők lévén a Mönichkircheni kék pályát használtuk de iszonyatosan kellett figyelni. Sok és nagy egybefüggő jeges részek alig volt olyan pár méter ahol a hó nem jegesedett el. Aztán az 1-es kis kék pálya alján ahol becsatlakozik az 5-s kékbe a jég már teljesen fel van töredezve! a pályán a 0-10 cm-es jégdarabok hevertek szananszét amik időnként rendesen megdobták az embert. Nagyon figyelni kellett mert a friss hó alatt is sok recés jégborda volt a lecek csak úgy sercegtek. Mi ennek ellenére jól éreztük magunkat és a totál kezdők is szépen tudtak fejlődni a pályán de mivel köd is volt nagyon kellett figyelni mindenre.
Nagyon hiányzik a pályáról a legalább 10-20 cm friss hó.
Kedvenc Hütténkben ismét finomat ettünk és ittunk, sok volt a magyar.
Akik átmentek Mariensee-ba azok is azt mondták hogy ott is jegesek a pályák nem jobb a helyzet mint Mönichbe
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
Topik: Rogla
2011.02.06. 13:31
Szia!
Mivel Te jól ismered a környéket, van lehetőség Roglán motorosszánt bérelni?
olyan 15-30 perces kis túrára gondolok.
Még Lenygelországban mikor régebben voltam akkor ott lehetet quadot meg motorsszánt bérelni és nagyon állat volt. Jó volt vezetni bár eléggé elfáradtam benne.
Szeretném a férjemet meglepni mert ő még soha nem ült ilyen szerkezeten :-)
Előzmény: (Pulmy 108206)
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
Topik: Rogla
2011.02.05. 21:31
Szia!

Ha megkérlek tudnál csinálni képeket? :-)
Főleg a 7-es kék pálya érdekelne de persze a többi kék sem lenne rossz.
Mi február végén megyünk és már nagyon várom.

Plumy köszönöm a tippet akárkinek mondom hova megyünk még rosszat nem mondtak a síterepre!!!
Előzmény: (Kovati 107524)
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2011.02.01. 20:23
Bocsánat ezt ma kaptam az ismerőstől itt az én Sthuleck-i mentőangyalom :-)))
Előzmény: (morzsa82 107257)
P1224442.JPG
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
Topik: Rogla
2011.01.31. 22:17
Szia!
köszi ezeket az infókat.
A 3-s pálya mellett van egy igen hosszú kék pálya szám nélkül. Az is nehéz pálya? Azt javaslod kipróbálásra?
Melyik pálya a zöld pálya? A térképen nem találok zöld színt.
Azt hiszem előszőr úgy fogunk menni vagy egy darabig hogy au ülős felvonóval mi le megyünk :-) fel a 3 pálya felvonójára után a másik felvonóra és így elérjük a hetes pályát. Majd a tapasztalt emberünket leküldjük hogy tesztelje le a 10-es pályát meg azt a piros szakaszt. De lehet nekünk marad a lefele felvonzás :-)
Bocsi hogy ennyit kérdezek csak már nagyon várom és szeretnék alaposan felkészülni a helyből.
Február végén megyünk. Mindenképpen fogok írni meg képeket is fogok sokat csinálni
Előzmény: (Pulmy 107379)
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
Topik: Rogla
2011.01.31. 19:17
Szia!
Nagyon köszönöm az infókat!! Lehet egy buta kérdés de a 7-es pályának melyik a az eleje és a vége? Hol volt a szállásotok? a kaja milyen volt? Nagyon örülök hogy a 7-es pálya ilyen könnyű mert a 4 ből 3-n kezdők vagyunk és pont ezért megyünk oda.
A 3-s kék pálya mennyire nehéz a totálkezdőknek?
Nekünk a hotel Brinje lesz a szállásunk.
Esetleg vannak fényképeid?
köszi
Előzmény: (Pulmy 107284)
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
Topik: Rogla
2011.01.31. 16:30
Sziasztok!
Volt valaki mostanság itt? Február végén mennénk és szeretnék tapasztalatokat kérni!
köszi
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2011.01.31. 16:25
Az tény hogy a hó minősége nem volt olyan mint Möniche tapasztaltam tavaly (akkor mindíg volt friss hó mikor mi ott voltunk). ez tuti a hosszú meleg időnek volt köszönhető. A hó teteje tele volt apró összefagyott kis gömbökkel és folyamatos sercegő hang hallatszott mikor a léc és a hó találkozott. És a másik tény hogy igen nagyon nagyon kezdő vagyok :-)
De azért nem adom fel! Most szólt a férjem hogy visszaigazolták a lefoglalt síútat Szlovéniába-Rogla úgyhogy nem úszom meg :-))
Előzmény: (klaci 107246)
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2011.01.31. 15:25
22-én voltunk itt Síelni. Nekem voltak kellemes és egy kis negatív tapasztalat is. Többen mentünk ebből 4 totálkezdő 1 aki tavayl csatolt életében előszőr lecet(én) a többiek pedig már évek óta jól síelnek.
A jól síelők kiraktak minket a minilift-nél aztán ők odébbáltak. A minipályán tanítgattuk a totálkezdőket a párommal neki jobban megy a síelés. Délután felmentünk a Sthuleckbhan-l hogy az 1a pályán lejövünk. Őszintén szólva ez a kéknek mínősített pálya szerintem nem kék.... halálfélelmem volt. a pálya feléig tudtam lejönni háromszori esésell és sok megállóval. Teljesen kikészültem teljesen élvezhetetlen volt a síelés, lábaim állandóan begörcsöltek. ez a pálya meredek szerintem nem kék. Mönichkirchenben tanultam meg síelni ott tök jól ment. Nem tudom elhinni hogy kék és kékpálya között hogy lehet ekkora különbség! A mini pálya meg azért volt élvezhetetlen mert iszonyatosan picike!! Mive teljesen kivoltam, a leceket lecsatoltam és ölbefogtam, fenékre ültem és a pálya szélén így közlekedtem de ez se volt jó. utána elkeztem legyalolgoni de hát messze volt pálya vége..... Aztán jött az én megmentőm. Az egyik motorszános srác akik ott mászkálnak fel alá megállt mellettem és megkérdezte mi a baj. Mondtuk neki totál kikészültem, nem tudok lemenni nehéz a pálya stb. Szó nélkül!!!! felszerelte a szánra a leceimet és a botokat majd felültett a szánra és levitt a minilifthet!! Komolya az Isten küldte őt!! :-)
Maga a szánozás egy hatalmas élmény volt!! Szóval ez egy haltamas piros pont a pályaüzelmetetőségnek!!
Teljesen kipurcantamígy aznap többet nem síeltem. Egy másik póruljárt társammal csak felültünk a liftre és irány a hegytető de már utcai cipőbe. Mentünk tájat nézni.
A táj maga gyönyörű, nagyon komoly a pályarendszer de nem hiszem hogy visszamegyünk egyhamar mert a kék pálya nehéz volt. Nem tudom mi alapján mihez viszonyítják hogy egy pálya kék-e. Így most újra irány Mönichkirchen a totálkezdők miatt is, meg hogy én is önbizalmat építsek.
Nem vágyom síbajnok babérokra de őszintén hogy ekkora különbségek vannak a kékpályák között nagyon elvette a kedvem...
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2011.01.29. 12:58
Szia!
ha kérhetném küldjél nekem üzibe.
4 vagy 6 fő mindegyik párok. az egyiknél lehet jönne egy gyerkőc is oda pótágyazható szoba kéne. 4 nap/3 éj félpanzióval. ill kedvezményes síbérlet is kéne(ha van).

köszi!
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2011.01.28. 10:10
Szia!

köszi a tanácsot. Tudnál oktatóhoz adni nevet vagy elérhetőséget? vagy esetleg egy honlap címet?
Kreischbergen is olyan jó és széles lankás kék pályák vannak mint ezen a terepen? Akkor nyugod szívvel mehetünk a tetőn lévő kék pályákra a totálkezdőkkel is? csak mert szeretnénk a kezdőknek is jó élményt szerezni és én sajnos nem ismerem az osztrák pályákat eddig csak két helyen voltam.
köszi mégegyzser
Előzmény: (Szab 106444)
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2011.01.28. 09:02
Sziasztok!
Sos infó. Mennyire jó ez a pálya mármint a kékpálya totál kezdőknek? Én síeltem Mönichkirchenben és Sthuleckban. A sthuleck-i kék pélya számomra nehéz volt viszont a Mönickircheni tökéletes. Jönne velünk két totál kezdő is akik még soha nem síeltek. Javasoljátom ezt a helyet? Ha nem Mönickirchenhez hasonló kékpályás helyet tudnátok mondani?
köszi
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2011.01.27. 13:39
Sziasztok!
Érdeklődnék hogy 4 napra mennénk síelni 4 fő. Egy közepes tudó( ő már piros pályás, 1 (én tavaly kezdezm síelni) kékpályás és 2 totálkezdő. Javasoljátok ezt a helyet? Mennyire durvák a kékpályák? főleg a hegytetőn lévő érdekelne. Sajnos nekem Sthulecba az 1a kékpálya megeröltető volt idén. Tavaly Mönickirchenben tanultam meg síelni ehhez hasonló adottságú és hosszúságú kékpályás síelő helyet keresek. Itt van ilyen?
köszi

illetve egy jó pályaszállást is keresnénk félpanzióval
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2011.01.26. 18:40
Sziasztok!
Sos segítséget szeretnék kérni. 4 napra mennénk síelni de olyan helyet keresünk ahol van olyan nehézségű és hosszúságú kék pálya mint Mönichkirchenben. 2 totál kezdő, egy kezdő és egy haladó lenne a csapatba. Voltunk Sthuleck-be de ott számomra elég durva volt a kékpálya az 1a. szeretnénk élvezni a síelést és a totál kezdőket is tanítani hogy ráérezzenek a dolgokra.
köszi
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.