Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Melyik boardot válasszam? topikból

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
Fetzer Robi
146 élménybeszámolót írt
146
13 éve tag
2011.02.25. 16:37
Nem írtad, mennyit csúszol egy szezonban, illetve azt sem, hogy a rendszeres élezés mit jelent nálad.

Úgy gondolom, egy rendes, minőségi lapnak pár szezon és egy átlagos boardos alatt (a havon töltött napok számára értem), nem szabad sem kipuhulnia, sem az élét elvesztenie.
Ha nem vezérel feltétlen a vásárlási láz, javaslom, előbb nézesd meg magad egy oktatóval, lehet, hogy csak tartásbéli apró hibák vezetnek ahhoz, hogy nagyobb sebességnél nem mindig tudod uralni a deszkát.

Az ötödik nap végén meg akár a fáradtság számlájára is lehet írni a kicsúszásokat.
Előzmény: (mandzsi 112183)
mandzsi
53 élménybeszámolót írt
53
17 éve tag
2011.02.25. 13:57
Persze, nem biztos hogy a deszka a hibás, lehet ez az én hibám is, de néha a lábujjélnél se éreztem olyan biztosnak a dolgot, így az ötödik nap végére olyan volt mintha szimplán nem fogna meg a deszka. De lehet az is, hogy egy élezés megoldja újra a problémát.
Előzmény: (minerel 112178)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2011.02.25. 13:47
Ha csak a sarokél megy ki akkor az inkább technikai hibára utal mint a deszka keménységének hiányára. A magasságodhoz a méret nem kicsi. Nem biztos, hogy a deszkát hoznám ki hibásnak....
Előzmény: (mandzsi 112158)
mandzsi
53 élménybeszámolót írt
53
17 éve tag
2011.02.25. 12:20
Sziasztok,
A segítségeteket kérném.
Kb 162 cm magas, 53 kg, lány vagyok, pár éve snowboardozok, pályán megyek (parkban, ugratókon nem). A kezdeti 1-2 alkalom kölcsönzés után anno vettem egy Head Fusion lapot, Head P2 kötéssel, 145 cm-es pici lap, kis súlyú, így könnyű vele fordulni, tanulásra nagyon jó volt, ám most azon gondolkodom hogy lehet hogy le kellene cserélni. Úgy érzem mintha nagyobb sebességnél nem lenne olyan biztonságos, illetve az éle már valahogy nem az igazi, kemény jegesebb pályán nem tart meg, eldob néha, kicsúszik alólam sarokél használatakor (pedig rendszeresen szoktam éleztetni).
Amit kinéztem: Atomic Vantage lap, Straigth Shot kötéssel.
Ez egész jó áron van.
Amit keresek: nem kell egy felsőkategóriás high-tech lap, ugrálni nem akarok, freeride-hoz pedig még nem érzem biztosnak a tudásom. Kék-piros pályákon megyek, nem őrült módon, hanem szépen fordulgatva és stílusra törekedve (már amennyire ez összejön).
Szóval szerintetek ez megfelelő lehet Nekem, illetve milyen méretű lenne az ideális?
Előre is köszi
Mandzsi
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.